Şimdi Ara

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ (266. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.641
Cevap
99
Favori
351.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chirlise

Herkese Merhabalar,

Navigasyonu servise götürmeden kendimiz USB bellek ile güncelleme yapabiliyor muyuz. Bilgisi olan var mı ?

Birde kendim naçizane bir düşüncem var altaki küçük ekranın navigasyonundan çıkıp klimayı veya radyo kanalını ayarlamaya geçtiğinde üsteki navigasyon ekranından
    çıkması çok acayip saçma olmuş. devamlı üsteki büyük ekranda navigasyon ekranı dursa daha mantıklı ve hos olurmus.

Navigasyonu serviste güncelleyebilirsiniz. ŞAseye özel kod gerekmekte.
  • Arkadaslar acil yardima ihtiyacim var.2013 yeni kasa teknoloji ve guvenlik paketli 85000kmdeki arac ile 68bine anlastim, eksper yaptirip alacagim ancak sanki bir ozel durum var gibi duyan herkes aman efendim citroen alinirmi uzak dur arac cok digital cok ariza veriyor ikinci eli yok cok zarar edersin gibi turlu laflar ediyorlar canim sikildi, satici telefonumu bekliyor ben forum forum akil ariyorum Allah askina bi el atin su kardesinize,
    En az 5 yil binmek istiyorum ,
    Ufak da olsa zararina satmayi goze aliyorum
    Arizasi cokmu
    Digital olmasi cok sorun veriyormu
    Yedek parca fiyati nasil
    Gecislerseki sarsintisi cok mu rahatsiz edici, ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F1 model 3. stop uygulaması.

20~308~508~2008~3008~5008~C4 ve C4 PICASSO araçlara uyumludur.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 12 Temmuz 2016; 11:45:57 >
  • Picassatuali P kullanıcısına yanıt
    Sıfır bir araç alsanız, bu soruların tamamı aklınızı meşgül etsin ama zaten ikinci el bir araç alıyorsun, sıfırı 110Bin tl olan bir aracı ikinci elde 68 bine alacaksın.. neden zarar edesinki.
    kaldı ki alan kişi 2013 yılında o arabayı 73 bine aldı ve şimdi 68 bine satacak :) aldığı fiyata verecek yani..

Ben ikinci el C4 ümü alırken de aynı yorumlar ile karşılaştım. 6 yıldır hiç problemsiz biniyorum. Bu birazda kısmet işi ama alanlar binenler genelde memnunlar. Laf söyleyenlerin 10 taneden bir tanesi Citreon kullanmıştır.
    Sırf ikinci eli iyi olsun, aman elimden rahat çıkartayım gide gidip alman sevdalısı olma, zevkine gözğne hangisi hoş geliyorsa al bin kardeşim. 3 günlük dünya hayatın tadını çıkart

• kompetan K kullanıcısına yanıt
    Belki bu cevap icin cok gec kaldim ama genede yazayim.....

On cam icin Ist. de ziebart ta cam film uygulamasi yapildi cok memnunum 2 numara uygulandi bilgi vereyim dedim umarim cok gec olmamistir.....

Bu arada bende FACEBOOK kullaMAYAN takimdanim yeni muhabbetlerden haberim yok ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede yapıldı acaba (Adres) ?

Bir de kaça patladı?
  • vay beee sayfanın başındaki mesaj Şubat'tan...
  • Lastikler üzerine........

taa Grand Scenic için aldığım ama onun üzerinde sadece 2000km kadr kullandığım, Picasso'nun orjinal lastikleri bitince (43bin'de) taktığım lastiklerimi bugün tamamiyle çıkardım. Yani artık kullanmayacağım.

En son 1.5 ay kadar önce taktığımda 4.7mm seviyesindeydiler ve memnun olduğum bir desendi... Michelin Pilot Primacy... Şu an tekrar takmış olduğum Lassa'lara göre tüketim gözle görülür seviyede iyiydi.

Buna rağmen bundan önceki son çıkarma zamanlarında hatırlarsanız yağmur performansının iyice düştüğünü yazmıştım. O problem yine devam ediyordu. Çok da derin olmayan birikintilerde de çekme yapıyordu. takıldığında 4.7mm olmasına rağmen demekki su tahliyesini tam yapamıyordu.

Bugün üzülerek daha 10-15bin km kadar binebileceğim lastikleri asıl sökme nedenim ise bir tanesinde meydana gelmiş taban bozukluğu idi. 1.5 ay önce tekrar takılma esnasında takan kişi abi bunun taban bozulmuş rahatsız eder seni demişti. Ben biraz ses yapar heralde düşüncesiyle onu sağ arkaya taktırmıştım ancak araçta bozuk balansın vereceği kadar bir titreme ve rahat duyulur seviyede yalpalama sesi yaptı. Lastiğe olan güvenim iyice azalınca Lassa'lar tekrar görev başına geldi... 3-4 ay sonra kışlıklar takılana kadar böyle devam...

Şimdi size Michelin Pilot Primacy lastiklerimi ne kadar kullandığımı km km olarak yazayım

1- Grand Scenic : 2000km
    2- Picasso : 43790km'de takıldı 100212km'de çıkarıldı = 56422km
    3- Picasso : 128592km'de takıldı 133337km'de çıkarıldı = 4745km

yani totalde, 63167km kullanılmış oldu. taban bozukluğu olmasa idi en az 75binkm kullanabilecektim tahmine göre...

2 tanesini yedek amaçlı saklıyorum, ne olur ne olmaz... Son çıktıkları halleri 4.0mm

• kompetan K kullanıcısına yanıt
    Avcilar ziebart ta uygulandi fiyati tam hatirlamiyorum yaklasik 2,5 sene once bayaaa gecti...
    On 2 kelebek cam,on cam , on 2 cam,tavan toplam 6 parca uyguladilar... Tum araclarimi hep ayni yere goturdugum icin ozel fiyat uygulamislardi .... Gayet memnun kaldigim bi yer ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook sayfası olan c4 picasso da engeli bi zahmet kaldırın.İsim Volkan AKTAŞ.
  • Ben 1,5 ay oldu cam filmi yaptıralı. Ön cam (tamamı), kelebekler ve ön yan 2 cam olmak üzere toplam 6 parça uygulama yapıldı. Arka camlar hem renkli hem de perdesi olduğu için gerek görmedim.

Film Llumar Air80 (termal ısı kalkanı olarak geçen) filmlerden. Film olduğu oldukça az farkediliyor. Gece gündüz hiçbir rahatsızlık vermez. Isıyı %43 keser.
    600tl - yarım gün sürdü uygulama

Önceki aracımda da 3M Cyrstalline CR70 kullanmıştım. Bu filmin ısı kalkanı özelliği %50'dir fakat ışık geçirgenliği yukarıdaki filme göre biraz daha azdır. Fakat yine de belli değildi. Gece kullanımlarında hiçbir rahatsızlığını hissetmedim. 5 yıl kullandım.

Deneyimimi sorarsanız; piyasada ısı kalkanı olarak adlandırılan bu filmler olmadan araç kullanmak istemiyorum. Bir kere bu tür filmleri aracınıza uygularsanız daha da vazgeçemezsiniz o kadar söyleyeyim. Bazen cam aralık kalıyor araç döndüğünde güneş oradan azıcık kolunuza denk gelsin yandığını hissediyorsunuz. Camı kapattınız mı içerisi ışıl ışıl ama güneş sizi asla yakmıyor.

CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_aktas61

Facebook sayfası olan c4 picasso da engeli bi zahmet kaldırın.İsim Volkan AKTAŞ.

sorun ne ki? Trabzonda mısınız siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KorkutSA

Ben 1,5 ay oldu cam filmi yaptıralı. Ön cam (tamamı), kelebekler ve ön yan 2 cam olmak üzere toplam 6 parça uygulama yapıldı. Arka camlar hem renkli hem de perdesi olduğu için gerek görmedim.

Film Llumar Air80 (termal ısı kalkanı olarak geçen) filmlerden. Film olduğu oldukça az farkediliyor. Gece gündüz hiçbir rahatsızlık vermez. Isıyı %43 keser.
    600tl - yarım gün sürdü uygulama

Önceki aracımda da 3M Cyrstalline CR70 kullanmıştım. Bu filmin ısı kalkanı özelliği %50'dir fakat ışık geçirgenliği yukarıdaki filme göre biraz daha azdır. Fakat yine de belli değildi. Gece kullanımlarında hiçbir rahatsızlığını hissetmedim. 5 yıl kullandım.

Deneyimimi sorarsanız; piyasada ısı kalkanı olarak adlandırılan bu filmler olmadan araç kullanmak istemiyorum. Bir kere bu tür filmleri aracınıza uygularsanız daha da vazgeçemezsiniz o kadar söyleyeyim. Bazen cam aralık kalıyor araç döndüğünde güneş oradan azıcık kolunuza denk gelsin yandığını hissediyorsunuz. Camı kapattınız mı içerisi ışıl ışıl ama güneş sizi asla yakmıyor.

bu film işi gerçekten fark ediyor mu, bir türlü ikna olamıyorum. Sonuçta araç sadece camlardan gelen ışıkla ısınmıyor. Bu yaz çoğu günlerde arabaya bindiğim anda 34 derece falan gösteriyordu. seyir halinde 28-29lara düşüyordu haliyle.

Yine seyir anında gelen güneş ışığını kesmesini anlarım, kabul.. ancak aracın içinde yine muazzam bi iç sıcaklık olacak.

Yani bu ısı kalkanı durumu biraz yanlış anlatılıyor sanki

• Herkese iyi bayramlar.....

Arka tamponda bulunan sol arka aydınlatmayı geri manevrada kırdım acaba nereden kaça bulabilirim bilgisi olan varmı ...En uygun nası çözerim bu işi çıkma da olabilir...

• Arkadaslar picasso 2009 a kadar olan modelinden alma niyetim var bu modelleri kullanan arkadaslardan yorum alabilirmiyim ozellikle sanziman konusunda sikintisi varmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

Lastikler üzerine........

taa Grand Scenic için aldığım ama onun üzerinde sadece 2000km kadr kullandığım, Picasso'nun orjinal lastikleri bitince (43bin'de) taktığım lastiklerimi bugün tamamiyle çıkardım. Yani artık kullanmayacağım.

En son 1.5 ay kadar önce taktığımda 4.7mm seviyesindeydiler ve memnun olduğum bir desendi... Michelin Pilot Primacy... Şu an tekrar takmış olduğum Lassa'lara göre tüketim gözle görülür seviyede iyiydi.

Buna rağmen bundan önceki son çıkarma zamanlarında hatırlarsanız yağmur performansının iyice düştüğünü yazmıştım. O problem yine devam ediyordu. Çok da derin olmayan birikintilerde de çekme yapıyordu. takıldığında 4.7mm olmasına rağmen demekki su tahliyesini tam yapamıyordu.

Bugün üzülerek daha 10-15bin km kadar binebileceğim lastikleri asıl sökme nedenim ise bir tanesinde meydana gelmiş taban bozukluğu idi. 1.5 ay önce tekrar takılma esnasında takan kişi abi bunun taban bozulmuş rahatsız eder seni demişti. Ben biraz ses yapar heralde düşüncesiyle onu sağ arkaya taktırmıştım ancak araçta bozuk balansın vereceği kadar bir titreme ve rahat duyulur seviyede yalpalama sesi yaptı. Lastiğe olan güvenim iyice azalınca Lassa'lar tekrar görev başına geldi... 3-4 ay sonra kışlıklar takılana kadar böyle devam...

Şimdi size Michelin Pilot Primacy lastiklerimi ne kadar kullandığımı km km olarak yazayım

1- Grand Scenic : 2000km
    2- Picasso : 43790km'de takıldı 100212km'de çıkarıldı = 56422km
    3- Picasso : 128592km'de takıldı 133337km'de çıkarıldı = 4745km

yani totalde, 63167km kullanılmış oldu. taban bozukluğu olmasa idi en az 75binkm kullanabilecektim tahmine göre...

2 tanesini yedek amaçlı saklıyorum, ne olur ne olmaz... Son çıktıkları halleri 4.0mm

Bende ,ikinci el aracıma aldığım FULDA lastiklerimi 50.000 km de bu bozulmalar yüzünden ıskarta etmek durumunda kalmıştım. Yüksek hızda başlayan titremenin kaynağna bir türlü akıl sır erdiremezken nihayet bir lastikçi
    "abi senin lastikler gitmiş, bu yüzden titreme yapıyor " diyene kadar uyanamadım. Lastik dişleri neredeyse olduğu gibi duruyordu, hoş 5 sene kullanmıştım o ayrı

Latikler ,Ne kadar da titiz kullanılsa nihayetinde bir son kullanma tarihi olduğnu bize hatırlatıyor. yinede iyi kullanmışsınız.

• sezadem S kullanıcısına yanıt
    burası ikinci nesil picasso sayfası CITROËN C4 PICASSO II KULÜBÜ bence bir önceki kasanın sayfasına sorsanız daha net hızlı cevap alabilirsiniz.

Linki aşağıda.

Grand C4 Picasso İlk sürüş izlenimi..
  • Vallahi piyasa alınacak araba yok , dönüp dolaşıyorum kendimi yine picasso forumunu okurken buluyorum.
    73 Bin liralık ikinci el Oktavia otomadik dizel aracta arka park sensörü yok, Çüşşş ebesinin hörekesi diyorum yani. yıl olmuş 2016 hala arka park sensörü olmayan araba üretiyorlar ya.
    bu kadar da gömmeyin, bu kadar da paracı olmayın ya..

Gel gelelim Fransızlara, adamlar bedavaya buluyor sanki, otu boku koyuyorlar arabaya. Sonra niye fransıza bakıyorsun, bakarım tabi
    Genişlik, ferahlık donanım ne ararsan var.
    Yönlendirmeli far arızası , kemer gergi arızası ve ekran arılarını kabullenip bir picasso ya niyeti bozacağım sanırım. hayırlısı inşallah.

• kotumuren kullanıcısına yanıt
    Bu arizalardan hiç birini de yasamayabilirsiniz hocam mesela kendimden biliyorum alalı yaklaşık 2 sene olacak sadece üsteki ekran çizgi attı
    Onu da garantiden 15 gün içinde hallettiler. Şansin yanında biraz da nasip kısmet bu işler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedemen -- 27 Eylül 2016; 23:11:54 >
  • kotumuren kullanıcısına yanıt
    bunlar aracın kronik sorunları aslında. Onun dışında arıza yaşayabileceğiniz bir parça yok. Ekran en son nesilde bu sorunlar giderilmiş, yönlendirmeli far içinde sürücü koltuğu altındaki bir parça değişiyor far ile ilgili yoksa tekrarlıyor. Ben de gergili emniyet kemeri hariç ekran ve far arızası yaşandı. Hatta ekran 2 kez değişti, far içinde iki kez değişim yapıldı. Şu anda bir sıkıntı yok.

Bakıyorum son çıkan corolla, megane, civic çok güzeller ama bu fonksiyonellik, ferahlık yok. Yine devam, bu arabadan zor inilir alışınca:)
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.