Şimdi Ara

Cities: Skylines (2015) [ANA KONU] (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.484
Cevap
60
Favori
270.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yavaştan şehri kurmaya başladım. Kargo terminali, havalimanı, şehirlerarası tren garı, hayvanat bahçesi, lunapark vs. bitirildi. Bir de ana caddeye metrobüs tarzı bir hat kurdum trafik sorunu konusunda epey işimi görüyor.
    Yalnız onca şeye rağmen turizm %49 seviyesinde ve tren ile uçakların doluluk oranı yarı durumda. Eğlence bölgelerinin politikalarını da geliştirdim ve hepsi 5 yıldız aldı ama bir türlü arttıramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elma

Yavaştan şehri kurmaya başladım. Kargo terminali, havalimanı, şehirlerarası tren garı, hayvanat bahçesi, lunapark vs. bitirildi. Bir de ana caddeye metrobüs tarzı bir hat kurdum trafik sorunu konusunda epey işimi görüyor.
    Yalnız onca şeye rağmen turizm %49 seviyesinde ve tren ile uçakların doluluk oranı yarı durumda. Eğlence bölgelerinin politikalarını da geliştirdim ve hepsi 5 yıldız aldı ama bir türlü arttıramadım.

Hocam texture,renkler için özel bir mod kullanıyor musun?

Ayrıca bir mod vardı ama hatırlamıyorum, yerleşim ihtiyacı çubuklarını tam hale getiren bir mod vardı. Sürekli yeni yerleşim yerleri açabiliyordum. ismini hatırlayan var mı?

• Hocam ticari alanları yerleşim alanlarının içine mi kurdunuz yoksa sanayi gibi otobana bağlı bağımsız bir bölge mi yaptınız? Onlara mal getiren araçlar baya trafik yapıp hizmeti aksatıyor bir de gürültü kirliliği yapıp yerleşim yerlerinin gelişmesini önlüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ErenA. Ultimate Eyecandy v1.5.2 modundaki LUT kısmında Summer aktif.
    @semavi7 Ticari alanları ana caddelere kurdum.
  • Arkadaşlar sanayi alanındaki binaları yapmakta sıkıntı yaşıyorum, sorun ne olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ainstain

Arkadaşlar sanayi alanındaki binaları yapmakta sıkıntı yaşıyorum, sorun ne olabilir.

Sanayi bölgesi oluşturdunuz mu bölgeler kısmından?
  • K E N kullanıcısına yanıt
    Evet, bölge ve alanlar kısmından önce alanı taradım, sonra orman sanayisini seçtim, ve taranmış alanın ortasında orman simgesi çıktı. Sonra üzerine yollar getirip de sanayiyi seçtim ve sanayi oluştu. Hatta ormancılık ana binasını da yapamadım da, sonra modlar kısmından seviye gerektirmeden her binaya erişimi açtım sonrasında ormancılık ana binasını yaptım ama gene sanayi bölgesine ekle diyor diğer binaları
  • selamlar.

nufus 35 bin . 36 bin de yeni alanlar acilacak ama aradaki 1 yi ne yaparsam yapayim dolduramadim.

Yeni yerlesim yerleri.
    Parklar bahceler
    isitma
    Yollar
    Cop elektrik

bedava ulasim, wifi da var. Gelirim 10k ama o mutluluk artarken bi anda azaliyor. CIldiriyorum. Level alsam liman acilacak.

Sehirlerimde trafik %78 oraninda ve ciddi bir sorunda yok ama +100 artarken bir anda -50 e dusuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikariN

selamlar.

nufus 35 bin . 36 bin de yeni alanlar acilacak ama aradaki 1 yi ne yaparsam yapayim dolduramadim.

Yeni yerlesim yerleri.
    Parklar bahceler
    isitma
    Yollar
    Cop elektrik

bedava ulasim, wifi da var. Gelirim 10k ama o mutluluk artarken bi anda azaliyor. CIldiriyorum. Level alsam liman acilacak.

Sehirlerimde trafik %78 oraninda ve ciddi bir sorunda yok ama +100 artarken bir anda -50 e dusuyor.
    Eğitim oranı arttıkça nüfusun artma oranı azalıyor bilginiz olsun, aynı gerçek yaşamdaki gibi. Okulu olmayan mahallelerde kurmalısınız. Halkın bir kısmının okumaması lazım.
  • ilkokul bile kurmamam mi lazim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikariN

ilkokul bile kurmamam mi lazim?
    Herkes okuyacak diye kural yok önce bunu bilin, okuma oranı arttıkça sanayide çalışanlar azalır, sanayide eleman açığı arttıkça şehir içindeki mağazalara mal üretemez hale gelir ve dışa bağımlı olursunuz.

Birbirinden uzak mahalleler ve sanayide çalışacak halka ilkokul dahi kurmayın. Halkın eğitim seviyesi arttıkça nüfusun çoğalma hızı o kadar azalıyor. Ayrıca oyunda okumamış halk daha fazla çöp üretiyor buda aklınızda olsun.
  • peki market alanlarini, diger alanlardan ayri mi kurayim yoksa ic ice olabilir mi?

Metroyu sehrin her yerine tasimak mantikli midir?
    AYrica balik tutucaklari alani yaptim ama ayrik gozukuyor falan. KIyilari nasil duzenleyeblirim?
  • Oyuna başlayalı 1 ay oldu. İstediğim şehrin yüzde yirmisini daha anca kurabildim. Özellikle peyzaj ve çevre tasarımları vaktimi çok alıyor ancak güzel gidiyor gibi şimdilik. Şehrin nüfusu 28 bin civarında. Otobüs hatlarını kuzeyden güneye, tramvay ve metroyu doğudan batıya birbirlerine çapraz olacak şekilde tasarladım böylece tüm toplu taşıma araçları yüksek doluluk oranlarına sahip oldular. Turizme katkısı olur diye liman ekledim ancak nafile. Gemilerden haftalık en fazla 250 kişi geliyor Halbuki turistler için şehirde yok yok. Parkları bile yeniden düzenledim. Benim bu şehrin çekicilik oranını %100'e ulaştırmam gerekiyor ama nasıl?

• Şehri yavaş yavaş büyütmeye devam ediyorum. Sahili yapmaya başladım. Karşı açığa da bir ada yapmayı düşünüyorum ama deniz taşacak, şehri tsunami vurma ihtimali çok yüksek. Önüne bir set çekerek deneyeceğim umarım işe yarar. Bu arada okuma seviyesini düşük tutmak için okul olmayan yaklaşık 6 bin nüfusluk bir mahalle yaptım ama bu seferde toplu taşıma araçlarını kullanarak diğer mahallelerdeki okullara gidiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: K E N

Herkes okuyacak diye kural yok önce bunu bilin, okuma oranı arttıkça sanayide çalışanlar azalır, sanayide eleman açığı arttıkça şehir içindeki mağazalara mal üretemez hale gelir ve dışa bağımlı olursunuz.

Birbirinden uzak mahalleler ve sanayide çalışacak halka ilkokul dahi kurmayın. Halkın eğitim seviyesi arttıkça nüfusun çoğalma hızı o kadar azalıyor. Ayrıca oyunda okumamış halk daha fazla çöp üretiyor buda aklınızda olsun.

Alıntıları Göster
    İlginc, demek oyun bu kadar detaylı. Bir ara SimCity 3000 oyunuyordum ne kadar çabalasam da şehir bir türlü büyümüyordu, annem ise bir saate fıstık gibi bir şehir kurmuştu ilk oynayışında. O gün anladım ki bende belediye başkanlığı malzemesi yok.

Acaba bu oyunu alsam mı, güzel mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler oldukça aydınlatıcı oldu.

• Oyun indirime girmiş, oyun ile birlikte hangi dlc'leri alayım? dlc'lerin plus olanı ne işe yarıyor? snowfall için oyuna direkt etki etmiyor demişler. bütçem 50tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 5 Şubat 2019; 17:36:47 >
  • Industries DLC'yi mutlaka al zira oyunun mevcut sanayisini hem görsellik hem de işleyiş açısından baştan aşağı değiştiriyor. Özellikle fabrikaların ve depoların boyutları vs. oldukça gerçekçi yapılmış. Parasının hakkını veren bir paket bence. Snowfall DLC'de paket ile gelen sadece birkaç haritada kar yağışı var ve sürekli kış mevsimi hakim. Diğer normal haritalara ise yağmur ve sis geliyor. Mass Transit DLC'si yine oldukça yararlı. Teleferik, Feribot ve Zeplin geliyor. Trafiği düzenleyebiliyorsun. Caddelere ve sokaklara isim verebiliyorsun. Parklife DLC'de şehir parkı, lunapark ve hayvanat bahçesi kurabiliyorsun. Hepsinde bol bol objeler var. DLC'lerin PLUS versiyonlarında ise radyo paketleri daha ucuza geliyor. Örneğin Industries PLUS'ı alırsan 8,20 TL'lik Synthetic Dawn Radio paketi sana 3 TL'ye gelmiş oluyor.

• teşekkürler, Industries, After Dark, Green Cities,Mass Transit ve Park life aldım, atölyeden metrobüs yolu indirdim oyunu çözmeye çalışıyorum metrobüs yoluna araçlar giriyor.
  • Bir mod vardı ismini hatırlayamıyorum mesela ilk okulun öğrenci kapasitesini arttırabiliyorduk bilen varmı acaba.Birde endüstri dlc si ile gelen binaları olduğu yerde döndürebiliyormuyuz yolun kıyısına yaparken cephesini değiştirebiliyormuyuz?
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.