Şimdi Ara

Cisco Eğitimleri (Network Security)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir süredir İTÜ BiDB den CCNA eğitimi aliyorum, daha önceden bazi kurumlara kisa süreli eğitim için gitmiştim aradaki fark kiyaslanamaz düzeyde. Fakat yeterince reklam olmadiği için çok sık eğitim açmiyorlar ve CCNP lerede burda devam etmek istiyorum.

09 Şubat 2008 tarihinde CCNP Switching eğitimi başliyor fiyati tüm öğrenciler için 500 YTL.

Eğitim bir çok kuruma göre daha çok ders içeriyor sizi sadece sınava hazirlamiyorlar.

Cisco eğitimleri 8 yili aşkin süredir İTÜ de verilmektedir. İTÜ, bu eğitim programına başlayan Türkiye'deki ilklerden biri iken, İstanbul'daki ilk üniversitedir. Ayrica İ.T.Ü. İstanbul'da bulunan ilk Bölgesel Akademi (Regional Academy) ünvanına sahiptir.

Güncel Bilgi

22 Mart 2008 Cumartesi-Pazar 15:00-19:00 tarihinde Network Security eğitimi başliyor. Bilgi için.
    http://wscc.cc.itu.edu.tr/cisco-la/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uncua -- 17 Şubat 2008; 15:24:13 >

• http://wscc.cc.itu.edu.tr/cisco-la/index.html

eğitim için adres vermeyi unutmuşum.
  • ben itu nün eğitimlerine göz atmıştım. Cisco değil de linux için. Dışardan adam alınıyor yazdıklarından anladığım kadarı ile? Bi de ben öğrenci değilim, katılabilir miyim, herhalde biraz tuzlu olur bana
  • http://ila.itu.edu.tr/u_01.ila adresinde ücretleri yaziyor. 5 hafta 380 ytl..

ben iki kur aldim itü linux akedemiden onlardan da memnunum..

ama networkü dişardaki ünlü yerlerde gördükten sonra kesinlikle itü dişindan almam :)
  • bu eğitim nasıl? cisco cihazlar var mi sinifta. onlar uzerinde mi islem yapiyoruz yoksa sadece kitaptan anlatim mi?
  • herkes için cihaz ve bilgisayar var. lab da yapiliyor dersler..

eğitimi vercek kişiden daha öncede kurs almıştım biraz ilginç bir insan kesinlikle kitap açip evet arkadaşlar sınavlarda şu konular çok çıkıyor,
    hadi açıp ezberleyelim demez.. zaten itü bidb de çalişan birisi olduğu için kampüs de olay ilginç olaylari, nasıl saldirilar olduğu flnda anlatır ve gösterir..
    ccna de bazi yerlerde konuyu anlatirken itünün ama switchine bağlanip ordaki conflari fln gösteriyordu(cisco 6500serisi) ne işe yaradığını anlatıyordu..
    ayrica ccna esnasinda da sık sık lab yapiyorduk..

hiç bir labı netacad dan açtırıp hadi şunlari aynen yazalim dememişti, kendi topolojisini tahtaya çiziyordu hepsini teker teker kurup uyguluyorduk.

hatta bi tane eğitmen arada çat çat switchlerin fişini çekiyordu, eheh türkiyede elektrik sistemine güven olmaz önlem almazsaniz nası networkçü olcaksiniz diodu bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uncua -- 2 Şubat 2008; 14:50:22 >

• ist de otursam gelirdim
  • Bide ara sınavlar yapıyorlarmış eğitim sırasında doğrumu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

Bide ara sınavlar yapıyorlarmış eğitim sırasında doğrumu?

ccnp de nask yapıyorlar bilmiyorm ama cisco nun her modül için sınavı oluyo onlari yaptiriyorlar.
  • arkadaşlar ilk eğitim bu cumartesi başliyor ben ccnp switching e katılıyorum. umarım katilim çok olur ve sirayla diğer ccnp lerde açilir..
  • Seneye kesin katılırım. Bilgi için teşekkürler.
  • ben de çukurova üniversitesin cisco programına katılmak istiyorum 4 dönemden oluşuyormuş her dönem 350 tl ve herd dönem de sınav yapılıyor bir de genel sınav var... ben işletme açık öğretim okuyorum aynı zaman da 2 yıllık bilgisayar programlama bitirdim ve bilgisayar öğretmenliği 3 sınıfım bu cisco sertifika programnın bana ne gibi yararı iş olanakları neler arkadaşlar....bunları merak ediyorum sizce zor mu alınması
  • quote:

Orjinalden alıntı: enver_volkan

ben de çukurova üniversitesin cisco programına katılmak istiyorum 4 dönemden oluşuyormuş her dönem 350 tl ve herd dönem de sınav yapılıyor bir de genel sınav var... ben işletme açık öğretim okuyorum aynı zaman da 2 yıllık bilgisayar programlama bitirdim ve bilgisayar öğretmenliği 3 sınıfım bu cisco sertifika programnın bana ne gibi yararı iş olanakları neler arkadaşlar....bunları merak ediyorum sizce zor mu alınması

networkçü olursun. Taze bir sektör, açık var, geleceği parlak gibi görünüyor. İngilizce bilmen gerekiyor, sınavlar ingilizce çünkü. Çalışırsan neden almayasın sertifikaları.
  • internette çok araştırdım sertifika programı zor diyorlar ama çok da iyi fırsatlar tanıyorlar..yalnız çukurova üniversitesinde katılacam ve 1. sömestr 6 hafta sürecekmiş yani ondan sonra hemen ücret istiyorlar yoksa gözüm kapalı yazılacam
  • http://cnap.cu.edu.tr/ adres bu arkadaşlar bana yardımcı olun son 3 gün başvuru için sizce katılım mı ne diyorsunuz....
  • ccnp ye başladim martta network security eğitimi başliyor sinif açilirsa ona da gitcem hepinize duyrulur:D
  • network security eğitimi hakkında biraz bilgi verebilir misin? Kurs katılım belgesi veriyorlar mı bitirince. Bir de kaç para acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

network security eğitimi hakkında biraz bilgi verebilir misin? Kurs katılım belgesi veriyorlar mı bitirince. Bir de kaç para acaba?

kurs katılım belgesi aliyorsun diye biliyorum, zaten cisco eğitimi olduğu için onlarin sinavi yapilio eğitim sonunda ve ciscoda o konuda eğitimi almış görünüyorsun. yaklaşik 8-10 tanede modül sınavına giriyorsun eğitim süresince, ama sınavda çok zorlanmazsn anlamadığın yerde eğitmenlerde yardım ediyor her yerde, internetde serbest zaten..CCSP ile ilgili bir eğitim. eğer ccsp almak için kascaksan o zmn cisco nun sınav merkezindeki sınavlara girebilirsin..
    ücretleri yukardaki linkte yaziyor onun dişinda o sitede numara var ordanda öğrenebilirsin..
  • Ben de tanıdık aracılığıyla Trustnet firmasından bilgi alıp katıldım, oldukça yardımsever yaklaştılar. Cisco partnerleri güncel eğitimleri takip ediyormuş. İletişime geçmek isteyen olursa iletişim linklerini paylaşıyorum.http://www.trustnet.com.tr/iletisim-2/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.