Şimdi Ara

Çinden Bisiklet Aldım (Aliexpress)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
7.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar daha önce çinden bisiklet alan göremediğim için bir ilk olduğunu düşünerek bu konuyu açıyorum.

Bisikletin aliexpress den aldım daha elime ulaşmadı ulaştığı zaman resimlerini ve vergi çıkarsa ki büyük ihtimalle çıkıcak ne kadar vergi ödediğimi burada sizlere ileteceğim. (Ve inşAllah gelir :D)

Bisikletin fiyatı 391.44 $ kargo ücreti yok . Baya arastırma yaptım kargo ücretsiz Türkiye ye gönderim yapan hiç yok gibi bişey
    Türkiye ye gönderenler genelde kargo ücreti 300 dolardan aşağı yok.

Bu arada satıcı ürünü kargoya verme süresi 8 gündü satıcı buraya gönderirken heralde baya bir sıkıntı yaşadı yüklü miktarda kargo ücreti çıktı tahminimce satıcıya ürünü
    günderme süresi bitmesine 14 saat kala kargoladı.

Ve bu konuyu açarken farkettim satıcı Türkiye ye gönderimi kapatmış.

Ürün linkini ve resmini aşağıya koyuyorum.

benim aldıgım bisiklet 26 inç 27 vites olan modeli siyah pervane gibi şekli olan şantlı.

(resim)https://i.hizliresim.com/5GoA9d.png - https://resmim.net/f/YI47ec.png
    https://tr.aliexpress.com/item/New-brand-24-26-inch-wheel-carbon-steel-21-24-27-speed-mountain-bike-outdoor-downhill/32808815582.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6FCmgQ

• Gecmis olsun, bisikletin gumrukte kalir. Vergisini odersen ancak alirsin.
  • Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Vergiyi göze alarak aldım zaten 250 tl vergi çıkıyor hesaplamama göre.
  • Takipteyim,merakla bekliyorum.Arasıra instagramda gezerken bisiklet reklamları çıkıyor 64 tl 100 tl diye,reel olsa o fiyatlar sırf gelicek mi diye bile denenir
  • Bisikleti beğenmedim. 17,5 kg yazıyor. Ayrıca katlanır bisiklet dağ bisikleti türü hiç mantıklı değil. İncelemedim ama grup set de muhtemel ismi duyulmayan dandik markalar olacaktır.
  • Çöp
  • Açıkçası abuk subuk mesajlar var bu konu altında,40 yılın başında biri aliexpresten bisiklet alıp süreci bizimle paylaşmak için konu açıyor.Sizin yaptığınıza bakın birde,konu dışı mı zannettiniz burayı ?
  • Aliexpress'e güvenmek zor ya aynı kalite bisikleti 100 dolara satıyor kimisi de 400 dolara vasat bir site ertesi gün bozuluyor illa.
  • Geldi mi hocam?
    Süreç hakkında yazarsanız gelince, biz de bilgi almış oluruz.
  • Downhill bisikletler tepe inişleri,sert iniş yapanlar haricinde kimseye hitap etmez.Sağlam yapıda üretilir,ağırlık kaygısı yoktur.Vitesleri düz yolda pek uygun değil.
  • Merak ettim, geldi mi :)
  • Takip edelim bir tane şu kamyon tekerlilerden alırım belki
  • Geldi mi?

Birileri sipariş verip TR de 1000-1300 aralığında satıyor. Bazı akıllı kişiler ise bmw sipariş edip tr de yok bir-tek bende var diyip 4000 5000 fiyat yazıyor.
  • Malesef gelmedi satıcı gönderemedi kargo parası fazla geldi herhalde ücretsiz kargoydu para iadesi aldım ve adam Türkiye ye gönderimi kapatmış . Satıcı bana kargo gönderdiğini ama büyük olduğu için sorun çıktığını ve geri geldiğini yazdı.
    Bende burda Kron XC450 27.5'' HD aldım 1400 e :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazymodifieldd

Malesef gelmedi satıcı gönderemedi kargo parası fazla geldi herhalde ücretsiz kargoydu para iadesi aldım ve adam Türkiye ye gönderimi kapatmış . Satıcı bana kargo gönderdiğini ama büyük olduğu için sorun çıktığını ve geri geldiğini yazdı.

Keşke RR540 alsaydınız. Sağlık olsun. Kazasız belasız binmeniz dileğiyle
  • kerem1000 K kullanıcısına yanıt
    Yorumun için teşekkürler Dostum Zaten RockRider 540 ve XC450 arasında baya düşündüm RR540 orta göbek microsift olduğu için ve fiyatı 1600 TL olduğu için ve Kron full shimano olduğu için onu tercih ettim. RR540 tek avantajı ömürboyu kadro garantisi olması ama xc450 deki kadroda baya sağlam pek kırılıcağını sanmıyorum.
  • quote:

Malesef gelmedi satıcı gönderemedi kargo parası fazla geldi herhalde ücretsiz kargoydu para iadesi aldım ve adam Türkiye ye gönderimi kapatmış . Satıcı bana kargo gönderdiğini ama büyük olduğu için sorun çıktığını ve geri geldiğini yazdı.

bisikletin hayırlı olsun şehir içinde mi kullanıyorsun
  • quote:

Yorumun için teşekkürler Dostum Zaten RockRider 540 ve XC450 arasında baya düşündüm RR540 orta göbek microsift olduğu için ve fiyatı 1600 TL olduğu için ve Kron full shimano olduğu için onu tercih ettim. RR540 tek avantajı ömürboyu kadro garantisi olması ama xc450 deki kadroda baya sağlam pek kırılıcağını sanmıyorum.

Orta göbek microshift değil, ön aktarıcı microshift. Düzeltme olarak, ömür boyu garantisi, Kadro , Gidon, Gidon Boğazı, Sele Borusu için geçerlidir. Hayırlı olsun diyorum. Bisikletinizin komponentleri Neo mu? Zozo mu?
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    teşekkürler tian . sahilde kullanıyorum ama sürekli merdiven inme atlama zıplama ve ön kaldırma çalışmaları yapıyorum gayet dayanıklı suanlık sıkıntı yok.
  • kerem1000 K kullanıcısına yanıt
    kerem1000 doğru ön aktarıcı ben orta göbek dedim ama orayı kastettim isimleri tam bilmiyorum daha neresi ne diye. komponentlere gelirsek jant ,gidon, sele borusu , gidon bogazı zozo gidon boğazının baglı oldugu o kısım adını bilmiyorum orada neo yazıyor. ön amörtisörde ise mozo var. kadro 18'' .Çinden Bisiklet Aldım (Aliexpress)Çinden Bisiklet Aldım (Aliexpress)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymodifieldd -- 22 Kasım 2017; 23:51:6 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.