Şimdi Ara

'Çin malı kötüdür' diye ön yargılı olmak doğru mu? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
1
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence önyargı olmamalaı Çin'e aitde çok sağlam kaliteli güzel bir çok şey var. En kısa şekilde örnek verecek olursam Çin tarçını bildiğimiz çubuk tarçın daha kaileti ve pahalı aktarlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

çinde mallar farklı kalite seviyelerinde üretiliyor ,hemen hemen çoğu üründe farklı kalite sınıfları var. ancak bizim açgözlü ithalatçılar en düşük kalitede üretilen versiyonu alıp en yüksek kaliteli versiyon parasına burada sattığı için biz hep çin mallarını kalitesiz biliyoruz. bazı basit yapılı olan ürünlerde gayet kaliteli ürünlerini dx ve ebay sayesinde biraz araştırarak bulabilirsiniz.

arkadaşın dediği kelimesi kelimesine doğru.
  • Telefonum Ve Tabletim Çin Malı Son Derece Memnunum Teknolojiylede Çok Yakından İlgilenirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monsteray.

Huawei ideos x5 diyorum.

ideos x5 +1 ama çok sorun çıkartıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: sericatil18

quote:

Huawei ideos x5 diyorum.

Forumun android bölümünde telefon için onlarca yazılım var. Değiştirince farkı göreceksin.
  • quote:

quote:

quote:

Huawei ideos x5 diyorum.

Forumun android bölümünde telefon için onlarca yazılım var. Değiştirince farkı göreceksin.

hocam eğer rom lardan bahsediyorsan ben almıyım bi kere yaptım daha da düzelmemişti kvk'nın yolunu bulmuştum

• quote:

hocam eğer rom lardan bahsediyorsan ben almıyım bi kere yaptım daha da düzelmemişti kvk'nın yolunu bulmuştum

Eksik bir şey kalmıştır yaparken. Bazen oluyor sıkıntı zorda olsa düzeliyor ama orjinalin dışında stabil bir romla kullanınca fark var gerçekten.
  • quote:

quote:

Eksik bir şey kalmıştır yaparken. Bazen oluyor sıkıntı zorda olsa düzeliyor ama orjinalin dışında stabil bir romla kullanınca fark var gerçekten.

hocam android 2.3.5 kullanıyorum rom yok bişey yok ama aklımı çelmiyo değilsin

• quote:

quote:

quote:

Aman hocam sonra benim yüzümden telefonsuz kalmayında. İyi düşünüp başlayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aman hocam sonra benim yüzümden telefonsuz kalmayında. İyi düşünüp başlayın.

hocam adam akıllı stabil çalışan bir rom var mı bildiğiniz ?

• ülkemize çin mallarının en ucuzu getirildiğinden genellikle böyle diyoruz. Biraz araştırsak çok güzel ve kaliteli şeyler de var.
  • Geneli ucuz ve kalitesizdir. Ama kötü olacak diye bişey yok. İyi malları da vardır. Hatta bizim baya uygun gibi görülecek kaliteli ürünler fiyatı arttırılarak satılır. Ticarette gelişebilirler işçilikleri ucuz ve coğu kişi oraya yöneliyor.
  • evındekı elektronık esyalarının arkadasına bak bakalım made ın ne yazıyor bılıp bılmeden onune gelen yazıyo lutfen bılgılı kısıler cvp versın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Fe4R]

Sadece Çin için konuşuyorum bence evet doğru. Çin malı dendiğinde 3 kere düşüneceksin.

evındekı elektronık esyaların arkaasına baktıgında made ın ne yazıyor acaba.bılıp bılmeden herkes yazmıs lutfen bılgılı arkadaslar yazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

böcek yiyen adamlar galiteli mal yaparmı gardaşş.olay bu yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackkite

quote:

Orijinalden alıntı: [Fe4R]

Sadece Çin için konuşuyorum bence evet doğru. Çin malı dendiğinde 3 kere düşüneceksin.

evındekı elektronık esyaların arkaasına baktıgında made ın ne yazıyor acaba.bılıp bılmeden herkes yazmıs lutfen bılgılı arkadaslar yazsın..

Bana hikaye anlatma arkadaşım. Çin malı dendiğinde 3 kere düşüneceksin. Buraya gelip laf sokma çabalarında bulunma lütfen. Buradada başka ülkelerin mallarını Çin'de üretmelerinden bahsetmiyorum. Çin'de üretilen kalitesiz, çakma ürünlerden bahsediyorum. Bir arkadaşım olayı daha iyi açıklamış...

quote:

Çin malı ile Çinde üretilmiş ürün arasındaki farkı idrak edemiyorsunuz.Birçok üretici maliyetleri düşürmek için Çinde üretim yaparlar.Ama bunlar Çin malı değildir.Xiaomi ve Oppo gibi markalar Çin malıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Fe4R] -- 19 Mart 2013; 17:21:24 >

• Ben çin malı tablet aldım 2 yıldır taş gibi bozulmadı bir defa ben anakartı brick yaptım servise yolladım saolsunlar anakart+batarya değişmiş saolsunlar ürününe bağlı
  • çin malı amerikan malı alman malı diye ayırmak doğru değil aslında ürettiren firmaya bakman lazım ürettiren firma yine en kaliteli malla ürettirir ürününü. İşçilik ucuz olduğu için büyük markalar tarafından tercih edilir sadece.
  • "Ön Yargı" değilde "Genelleme" diyelim. Çoğu zaman doğru...
  • İlk bilgisayarım Casperdı. O bilgisayarı çöpe attık yeni bilgisayar aldık. 2. bilgisayarın hopörlörü bozuldu. Eskisini takdım. Geçen gün ses gidip gelmeye başladı arkadakı kabloları kurcalarken Made in China yazısını gördüm ve şok oldum. Çünkü Casper bilgisayarı höpörlörle birlikte 2000 yılında almıştım sene 2013 oldu ve şu an hala kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.