Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speronly -- 1 Eylül 2017; 18:11:55 >

• Benim gibi takıntılıysan değer bence, ben ciltli aldım. Kalın kitap olduğu için okuması uzun sürüyor. Ciltsız alınca okurken kitabın kenarlarının soyulması gibi durumların olma olasılığı yüksek.

Ayrıca iki cilt özel kutunun içinde geliyor, rafta da hoş duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciltli derken dikkat edin. Kitapların her biri normal karton kapak gelip, özel bir kutunun içinde de gelebiliyor ve kitap siteleri buna "ciltli" diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değmez aga kitabın görünüşü sana bir şey katmaz kitabın içeriği sana bir şeyler katar. Şimdi baktım ciltsiz 33 ciltli 66 tl. Ona 66 tl vereceğine 33 tl ye ciltsiz al diğer 33 tl ile başka kitaplar al. He diyorsan bende para çok bana koymaz o zaman keyfin bilir ciltli al şekil olsun.
  • Eğer takıntılıysan ciltli kitaba al hocam,ama değilsen artan 33 liraya da kitap alabilirsin.
  • Değmez. Karton kapak da okurken elimizde kalmıyor sonuçta. Çok kalınsa biraz kenarları kıvrılır sadece.

• Sanırım dış kapağın aşınmasını dert ediyorsunuz. Bu ihtimale karşı benim çözümüm, beğendiğim kitapları yapışkanlı asetatla kaplıyorum. Hem kitap zarar görmüyor hem de hoş bir görüntü sağlıyor.

• Ben kitaplar konusunda takıntılıyım, en ufak bi kıvrılmada falan o kitabı okuyasım kalmıyor, ama cimrilikten midir bilmiyorum ciltliye iki kat para vereceğime başka kitap alırım diyorum kendime

• 200-300 sayfalık bir kitap için cilt çok gerekli değil. Ancak 600 sayfa ve üstü kitaplarda cilt gerekli. Karton kapaklı kitaplarda zamanla tutkal kuruyor ve sayfaları dökülüyor. Ayrıca karton kapaklı kitapları okurken kapak buruşuyor ve kapak resmi zamanla soluyor. Cilt sadece kitabı güzel göstermiyor aynı zamanda daha uzun dayanmasını sağlıyor.

Sefiller'i İş Bankası Kültür Yayınları'ndan ciltli olarak aldım. Sonuçta kitabı bir kez alıyorum, onda da daha kaliteli baskısını seçtim.
  • Yurtdışında çıkan her kitabın, sınırlı sayıda da olsa hard cover baskısı da çıkar. Türkiye'de özellikle hukuk ve diğer akademik yayınlar ciltlidir. Uzun yıllar kütüphanenizde durur. Kitap alacaksam mutlaka önce ciltlisi var mı diye bakarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.