Şimdi Ara

Çift Monitör Kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar Ben Çift Monitör Kullanmak İstiyorum Ama Bu Monitörlerden Bir Tane Oyunu Gösterirken Diğer Monitör ise Masaüstünü Göstermesini İstiyorum Nasıl Yapabilirim....

• quote:

Orijinalden alıntı: RmX78

İyi Günler DH Kullanıcıları...

Arkadaşlar Ben Çift Monitör Kullanmak İstiyorum Ama Bu Monitörlerden Bir Tane Oyunu Gösterirken Diğer Monitör ise Masaüstünü Göstermesini İstiyorum Nasıl Yapabilirim....

Öncelikle bildiğim kadarıyla birbirinden bağımsız yapamazsın. (oyun oynayıp diğer monitörden diğer işlem)

Birbirinden bağımsız yapabilmen için ya Sanal İşletim sistemi kurman gerek ya da ayrı bi kasa alman gerek. Normalde işlemlerini yaparken diğer ekrandan başka işlem yaparsın ancak oyunlarda iş değişir. Oyuna girdiğinde diğer ekran deaktif olur.

Çift monitör yapman için de iki monitörün çıkışları ve Kasa çıkışların önemli.

Hem monitör için hem kasa için DVI - HDMI - VGA çıkışlarının hangileri var ona bak.

Ekran kartı desteğinde VGA + HDMI var ise ayrı ayrı kablo alarak bağlayabilirsin. DVI + HDMI varsa yine aynı.

Ya da Sadece VGA veya DVI çıkışınız var ise yani tek çıkışınız varsa UGA dediğimiz ürünü alabilir ve USB üzerinden çıkış alıp çift monitör yapabilirsiniz.

Şu Ürünü İncele istersen. Kolay gelsin

• RmX78 R kullanıcısına yanıt
    yababilirsin bende bir ara öyle kullanıyorum benim nvida sende ne varsa paneline giriyorsun ekran sekmesinin altında birden cok ekranı ayarla secmesi var ordan ayarlıyorsun tek ekran gibi kullanma 1. ekranda ne acarsan 2. ekrandada aynı görüntüyü alırsın uzatma varıdr yanyana düşün ekranları masaüstü vs ne varsa geniş olarak gözükür diyer secenekte ne yazdığını tam hatırlamıyorum oda ekranları istediğin gibi bağımsız kullanabiliryorsun ama oyunda iken oyun oynarken diyer ekranda mesela tarayıcı acık mause ile tıklaman lazım alt-tab yapıp oyunu alta alman lazım yoksa mause geçmiyor diyer ekrana böyle bir sorunu vardı birde cift monutorle oyun pek iyi olmaz 3 olması lazım cift te tam ortda kalın bir çerveve olucak yine siz bilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: RmX78

İyi Günler DH Kullanıcıları...

ekran kartın ile alakalı bir durum hocam bu. ekran kartında 1 adet vga ve 1 adet dvı çıkışı varsa yapabilirsin. yada 2 adet dvı çıkışı olursa yapabilirsin.
    bazılarında hdmı çıkışı oluyor. onunlada oluyordur büyük ihtimalle ama denemedim hiç :)
    2 monitörü bir ekran kartına bağlayıp masaüstünde boş bi kısımdan sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü (görünüm kişileştirme) kısmından ayarlayabilirsiniz.
  • hocam ekran kartında 1hdmı ve 1vga olması lazım veya herhangibirinin yerine 1dvı da olur. monitörlerin herbirini bir girişe takıyorsun ayarlardanda öncelikli kullancagın monitörü seç öncelikli sectigin hangisi olursa oyunu açtıgında onda açılır. Yalnız ekran boyutları aynı olmazsa oyun oynarken diğer ekranda mesela video izlerken kaymalar olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.