Şimdi Ara

Çift hatlı telefonda data için 2. hat kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir kaç yıldır zamanımın çoğunu harcadığım işyerimin bodrum katında olan ofisim için en iyi sinyali veren Türk telekom kullanıyordum. İstanbul içi evim işyerim ofisim hiç bir sorun yaşamadım. -1. katta olan ofisimde TT 4G full sinyal alırken Turkcell sinyal zayıf ve Vodafone hiç çekmiyor. Genel olarak TT'den memnunum fakat İstanbul dışına çıktığım zaman yazlık, memleket vs Türk telekom'un 3G servisi bile yok gittiğim gideceğim yerlerde hatta yolda bile kırsal alanlarda araçla seyahat ederken telefonla kesintisiz konuşmak bile zor. Fakat senenin büyük bir bölümünü ofisimde olduğum için ve aktif olarak internet kullanmam gerektiği için pek sorun etmiyordum.

Yakın zamanda hattımı Turkcell'e taşıdım. Fakat işyerimde ofisimde çok sıkıntılı, net ve ses var ama çok zayıf. 4G 'nin TT'de full çektiği yerde bazen 2G 'ye bile düşüyor cihaz bazen kapının önünde bile ses kesiliyor. Cihaz sinyal zayıf olduğu için de sürekli sinyal aradığından şarjım da çok etkileniyor haliyle.

Şimdi sorum şu telefonum 2 sim destekli. Genel olarak numaramı Turk telekoma geri taşıyıp. Yazın bir kaç günlüğe haftalığına memlekete veya istanbul dışına gittiğimde bir turkcell 2. sim kartı alıp takıp internetini kullansam olur mu bu şekilde hem istanbul içi hattımı rahatça kullanıp istanbul dışındada Turkcell hattıma kontör yükleyip kolayca internete girebilirim TT'nin çekmediği yerlerde diye düşünüyorum. Olur mu acaba böyle bir şey ? Veya Turkcell'e ulaşıp sinyal sorunu yaşadığımı belirtsem düzeltirler mi acaba ?

Ne dersiniz ?

• Turkcell sinyal sorununu çözmezse bir bimcell hat alın takın 2. Hat olarak kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmasına olur gayet dediğiniz gibi, son bir yıldır, şehirler arası yollarda 900 mhz tt 3g çok iyi sonuçlar elde ediyor, siz nereye gidiyorsunuz bu kadar sorun yaşadınız, son dönemde antalya'dan salda gölüne giderken bi hiç sinyal olmayan 2-3 km yer bulabildim, 3 operatörde çekmiyordu bölgede, onun dışında son dönemde hiç bu denli sorun yaşatmadı tt bana
  • Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    Ofiste TT sürekli çektiği için Ana hattımı TT yapmak zorundayım. Sinyal kaybı çok olmadığından Turkcell'de ki gibi sürekli telefonu şarj etmek zorunda da kalmıyorum. İkinci hat olarak ancak Turkcell alıp telefona takip orada kapalı tutmayı düşünüyorum. İhtiyaç olması durumunda girip bir interner paketi alıp iki hat devam eder ihtiyaç olmadığında kapatabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

olmasına olur gayet dediğiniz gibi, son bir yıldır, şehirler arası yollarda 900 mhz tt 3g çok iyi sonuçlar elde ediyor, siz nereye gidiyorsunuz bu kadar sorun yaşadınız, son dönemde antalya'dan salda gölüne giderken bi hiç sinyal olmayan 2-3 km yer bulabildim, 3 operatörde çekmiyordu bölgede, onun dışında son dönemde hiç bu denli sorun yaşatmadı tt bana
    Kocaeli bölgesinde bir köye gidiyoruz Kefken yakınlarında. Köyde bize ait olan yerde TT 2G veriyordu iki sene önce. Geçen senede gittiğimde hiç bir ilerleme göremedim. Otoban kefken yolu arasında bir telefon görüşmesi yaklaşık 3-4 kere kesildi yarım saat içerisinde.

Kendi memleketime bakıyorum yazın şenlik festival bol olur ve bayaa kalabalık olur TT kapsama haritasında 2G görünüyor iki yıldır hiç bir ilerleme yok. Fakat Turkcell köyde bile 2 yıldır 3G veriyor ve bunu veren tek operatör. Bu yaz her ikisine de gitmeyi düşünüyorum ve genel olarak işlerimi internet üzerinden halleden birisiyim.

• maaart M kullanıcısına yanıt
    eskinden evimde hem 900 hem de 2100 sinyali vardı ama 2100 çok zayıftı sonra nedense birden 900 gitti şikayetimizle 2100 kuruldu dün ve bu kaldırılan benim gördüğüm ikinci 900 3g ttde başka yerlere mi kaydırıyorlar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olur tabi neden olmasın, istanbul dışına çıkmadan iki sürpriz nokta gezer haftalık internet çıkarırsın istanbulda adım başı nokta var, gittiğin çekmeyen yerlerde turkcell internetini kullanırsın

• ŞEBEKE ÖNceliği 2100 e veriyorlar yoğunluk ve hızdan dolayı

telefonunuzda 900 3g ye sabitleyin baz istasyonu kaldırılmadıysa göreceksinizdir
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Evet sabitledim ve 900 yoktu sadece 2100 vardi ama an itibariyle 900 geri gelmis durumda ve yine zayif bir 2100 var voltesiz teller direk 2100u deniyor ve gorusme yapmak cok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GBrighter -- 13 Şubat 2019; 18:0:44 >
  • Evet sehir merkezleri disinda TT pek iyi degill.

• Sanırım işyeriniz İstanbul'da.Turkcell'e twitter kullanıyorsanız twitterden durumu yazınız,gururuna yediremeyip sizinle ilgilenirler. Bir açıklama yapacaklardır. Bazvistasyonu koyacak yer bulamıyoruz derlerse TT devam. 2 hatlı telefonlarda eskiden hattın teki 2g idi,artık 2 hattında 4.5G olduğu modeller var. Buna dikkat edin. SAR degerlerine dikkat edin en az olanı alın,2 hatlılarda etkisi daha fazladır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.