Şimdi Ara

ÇİFT FANLI GTX 1050 Mİ? TEK FANLI 1050 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

GTX 1050 ALMAYI PLANLIYORUM
    YALNIZ ŞU MSI NIN İKİ ŞEKİLDE EKRAN KARTI VAR

BİRİ MSI GTX 1050 2 GB OC (TEK FANLI)
    MSI GTX 1050 2 GB (ÇİFT FANLI)

TEK FANLI OLANININ OC OLMASI NE GARİP?

AYNI KARTLAR AMA DEDİĞİM GİBİ BİRİ TEK FANLI DİĞERİ ÇİFT FANLI

Bunlardan Hangisini tercih etmeliyim? Mhz farkı olarak çift fanlı daha yüksek görünüyor resmi teknik bilgilerini kontrol edince?

Hangisi daha güçlü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 50/50ti için en ucuzu neyse o alınır. Yani tek fanlı. Çünkü bu kartlar zaten çok rahat soğuyorlar. Güçlü bir soğutmaya ihtiyaçları yok. Bu arada en güçlüsü hangisi komik bir soru olmuş..

• Şimdi hocam googleye arattığımda sözde tecrübeli forumcu arkadaşlarımız 5 10 fps daha iyi yazmış çift fanlı tek fanlı ya göre diye?

Hadi ondan ziyade çift fanlının mhz oranı daha yüksek gamingx 1050 den bahsediyorum

Yalnız tek fanlı olanında oc yazıyor kutusunda çift fanlıda yazmıyor

• Sabit bir mhz değeri yok. Mhz siz kaç isterseniz o. Cift fanlidaki mhz i istiyorsanız öyle ayarlarsınız. İçindeki gpu ayni sonuçta ikisinin de. 1050 ti 1050 ti dır. Ayrıca aynı gpu lu hiçbir model arasında o kadar yüksek farklar yoktur. Taş çatlasa %5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 13 Şubat 2018; 10:24:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Sabit bir mhz değeri yok. Mhz siz kaç isterseniz o. Cift fanlidaki mhz i istiyorsanız öyle ayarlarsınız. İçindeki gpu ayni sonuçta ikisinin de. 1050 ti 1050 ti dır. Ayrıca aynı gpu lu hiçbir model arasında o kadar yüksek farklar yoktur. Taş çatlasa %5.

Hatta %5 bile değildir, %1-3. Çift fan muhabbeti bu 1050- 1050 ti larda sadece pazarlama işi. Kart ısınmıyor ki zaten. Ucuzunu alın geçin arada ki farka deyecek bir şey yok. O 5-10 fps fark eder diyen arkadaşlar da herhalde 2 fan olunca 2 grafik çekirdeği konuluyor sanan kişiler sanırım
  • Peki bu tek fanlı olanında oc özelli yazıyor kutuda bu ne anlama geliyor? Ne yani tek fanlıda oc var çiftte yokmu? :)

• OC özelliği olmayan ekran kartı yok. Yapması da gayet basit. Sen belki bilmiyorsundur ben baştan bikac mhz yüksek ayarlanmış olarak veriyorum sen de bi 100 lira daha ateşle diyor üretici.

• Ahahahahah 😀 Bu çok iyidi ozaman ucuzu hangisi ise beklesin beni

• Teknobiyotiğin son videolarından birini bakarsanız aralarında nerdeyse hiç fark yok. Low profile hariç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Evet izledim o videoyu o videoda yalnız markaları karşılaştırıyorlar çift fanlı tel fanlı diye değil ama her sonuçta anlayacağımız soğutması daha iyi olan daha iyi

• hocilooo H kullanıcısına yanıt
    Oc yazmayan modeli varsa ondan çekirdek frekansı bir kaç mhz daha yüksektir. Her kart oc olur da low-end de gereksiz.
  • Geçen 1050'ler 600tlydi 700olmuş.1-2fps feda et rx 560 al 620tlye

• Yok be ikinci el bakıyorum zaten aynıdır fiyatları 1050 mantıklı 450 500 denk gelirsem alıcam
  • Üretcilerin 10-20mhz yaptığı oc için ürün adına oc eklemesi insanlar üzerinde bir işe yarıyormu diye düşünürken belliki bazı insanlar buna inanıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 13 Şubat 2018; 15:18:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hocilooo

Yok be ikinci el bakıyorum zaten aynıdır fiyatları 1050 mantıklı 450 500 denk gelirsem alıcam

ben 1 ay aradım bulamadım 450-500e

belki 500e mini model bulabilirsin :d
  • Kayda deger bir fps artisi olcani sanmam zaten fanlarida 3 4 saat agir oyun oynican anca calismaya baslio :) hic isinmiyor desek yeridir :) bendekide msi gamingx 2 g olan modeli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.