Şimdi Ara

Çift ekran sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
96
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

çalıştığım yerde çift monitör kullanımı çok fazla var. normalde hep düzgün çalışırlardı lakin şu ati hd 5000 bin serisinin dvi çıkışı farklı ve bu ekran kartı ile çift çıkış alamıyorum.sizce nedendir ?

ekran kartı dvi çıkışı bu şekilde ;

Çift ekran sorunu..

dvi dönüştürücüsü de bu şekilde ;

Çift ekran sorunu..

eski ekran kartlarının çıkışı ve dönüştürücüsü bu şekilde ;

Çift ekran sorunu..

bu son attığım dvi dönüştürücüsü olan ekran kartlarında çift çıkış alabiliyorum ama yukardaki çıkışlardan alamıyorum fikri olan var mı ?

• yeni ekran kartın dv ı dan analog sinyal desteği vermiyor olabilir.
    monitöründe hdmı varsa oradan dene.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    öncelikle hdmi kullamak istemiyoruz . dvi dan almamız lazım hdmi olmayan çok monitör var. dvi .ıkışı olup çalışmamması garip olan kısım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearuq

öncelikle hdmi kullamak istemiyoruz . dvi dan almamız lazım hdmi olmayan çok monitör var. dvi .ıkışı olup çalışmamması garip olan kısım..

ben size teknik detayı vereyim.

eski ekran kartlarında vga vardı daha sonra dvı hdmı gibi dijital çıkışlar geldi.
    bu ilk dijital çıkışlı kartlar eski monitörlerlere destek verebilsin diye dijital çıkışlara dönüştürücü ile analog desteğide koydular.

ancak teknoloji gelişip kartlar ve monitörler gelişip tamamen dijitale döndüklerinde bu dönüştürücü ile analog sinyal olayını devreden çıkardılar.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Say%C4%B1sal_G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC_Aray%C3%BCz%C3%BC

• hdmı to vga dönüştürücü aparatı alıp birini hdmı birini drek vgadan alabilirsin
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için öncelikle teşekkür ediyorum.
    lakin günümüzde hdmi vga ya dönebiliyorsa dvi neden dönmüyor ayrıca (kendi evimde gtx 980 ile dvi dönüştürücüsü ile vga dan çözüm alabiliyorken hd 5000 de alamıyorsam farklı bir sıkıntı oldugunu düşünüyorum ) ben sadece hd 5000 serisinde fotodaki çıkışta böyle oluyor..
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    bir anda o kadar çok hdmi to vga almamız imkansız varolan şartlardaki sorunu çözmeye çalışıyorum.
  • quote:

bir anda o kadar çok hdmi to vga almamız imkansız varolan şartlardaki sorunu çözmeye çalışıyorum.

aslında sizin attığınız o dönüştürücü ilede görüntü alabiliyor olmanız lazımdı . dönüştürücü veya monitör kablosunda sıkıntı olabilir sonradan fark ettim.
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    bu arada 2000 yılından bilgisayar sektörünün içerisindeyim bende anlamadım hertürlü kablo ile denedim. hdmi dönüştürücüsü ile çıktı alabiliyorum ama dvi birtülü olmuyor çalıştıgım yerde toplu alınan bu karttan çok fazla var o yüzden çözüm bulmaya çalışıyorum ama daha bulamadım aklım mantığım almıyor. :/
  • aslında sizin attığınız o dönüştürücü ilede görüntü alabiliyor olmanız lazımdı . dönüştürücü veya monitör kablosunda sıkıntı olabilir sonradan fark ettim.
  • gulsmmm G kullanıcısına yanıt
    bu sadece bir bilgisayarda olan birşey değil ne yazıkki elimde bolca dönüştürücü monitör e.kartı var ama ne yazıkki hiçbiriyle alamıyorum çok garip yanii...
  • quote:

bu sadece bir bilgisayarda olan birşey değil ne yazıkki elimde bolca dönüştürücü monitör e.kartı var ama ne yazıkki hiçbiriyle alamıyorum çok garip yanii...

geçenlerde aynışey başıma geldi. bu dvı d yuvası yani digital dvı yuvasından vga ya dönüştüren aparatlar çalışmıyor. hdmı dan vga ya çeviren aparatlardan aldım 16 tl ye. bu şekilde kullanabildim.
    Bilgin olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.