Şimdi Ara

Çift Ekran kartlı amd/intel Değiştirilebilir grafikler güncelleme/driver yükleme[ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yazımda kendiminde kullandığı Çift ekran kartlı AMD/İntel değiştirilebilir grafikler sürücülerinin en güncel sürümünün yüklenmesini anlatacağım. Ekran kartınızdan en iyi performansı almak istiyorsanız, laptopunuzun ısınma sorunu varsa bu yazılanları uygulayın

Bazen offical ati sürücüsü çalışmayabiliyor o modelleredehttp://leshcatlabs.net/ destek veriyor önce anlattığım yöntemle offical sürücüyü yükleyin eğer çalışmazsahttp://leshcatlabs.net/ siteden uygun sürücüyü yükleyin

çözümü :

1. Öncelikle Windows 8.1 update 1 işletim sistemini laptopunuza temiz bir format ile kurun.
    2. Kurulumu tamamlarken hızlı ayarları kullan seçeneği geldiğinde bu seçeneği seçmeyin
    3. Özel ayarları kullanı seçin ve Windows update ile beraber Windows sürücülerini otamatik olarak yükle seçeneklerini kapatın
    4. denetim masasını açın arama kutusuna windows update yazın. güncelleştirmeleri denetleyin.
    5. güncelleştirmeler den yalnızca intel sürücüsünü kurun. Kesinlikle amd sürücüsünü kurmayın ati güncelleştirmesini gizleyin.(win update kurarsa siyah ekran hatası verir)
    6. ati nin sitesinden ekran kartı modelinizi yazıp en güncel sürücüyü indirin yada AMD Driver Autodetect kullanın
    7. işlem başarıyla tamamlanırsa siyah ekran hatası almazsınız kendim bizat kullanıyorum slim driver yükleyerek kalan sürücüleride güncelleyin.
    8. eğer durduk yere update otomatik olarak ati sürücüsünü yüklerse siyah ekranda kalırsınız çözümü ise basittir. bilgisayarı ağ desteği ile güvenli modda başlatın aygıt yöneticisinden atiyi kaldırınhttp://www.wagnardmobile.com/DDU/ bu linkten Display Driver Uninstaller programını indirin program ile sadece ati sürücüsünü temizleyin sistemi yeniden başlatın internet bağlantısını kesin ve indirmiş olduğunuz ati sürücüsünü yükleyin sorun çözülecektir.

sonuç en güncel işletim sistemi ve sürücülerini sorunsuz şekilde çalıştırabileceksiniz kalan sürücüler için slim driver veya driver pack solution full öneririm

dip not :
    1- Yüksek performanslı grafik kartı üzerinde parlaklık ayarlanması üzerinde çalışıyolar regeditteki futuretextcontrol değerindeki bir hatadan ötürü bazı modellerde ekran parlaklığı ayarlanmıyor bunun tam çözümü araştırılıyor altanatif bir çözüm yolu mevcut ama, değiştirilebilir grafikleri yapılandırdan güç tasarruflu GPU ya geçiş yapıp ekran parlaklığını ayarlıyabiliyorsunuz parlaklık ayarından sonra tekrar yüksek performansa geçince ayarınız aynı kalıyor.

2-bazı model ana kartlarda Windows 8 ve 8.1 yüklenince uyku modundan çıkarken siyah ekranda kalıyor bunun çözümü var. bios update gerektiriyor. bu hata ile karşılaşanlar bioslarını güncellesinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İzleVeÖğren -- 3 Eylül 2018; 15:41:3 >

• O kadar yazmışsın kimse bir teşekkürler yazmamış. Kardeşim emeğine klavyene sağlık. Win 8.1 pro yükleteceğim yarın umarım dediğin gibi güncelleyebilirim. Şu an win 7 de deneme yapacağım önce intelin güncellemsinimi kurayım yoksa atininkinimi ?
  • JokerMorris J kullanıcısına yanıt
    merhaba,

kurulumda ilk olarak intel sonrada ati kurulması doğru olanıdır. yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra diğer kuracaklarada rehber olması için sonucu bizle paylaşırmısın
  • Merhabalar. Yakın zaman da sırf ATI'yi güncelleyemediğim için harddiskimi kırmıştım. Arkadaşımda vardı sağolsun bana verdi. Yeni Win 8.1 Pro kurma taraftarıydım bu işlerden iyi anlayan birine götürdüm fakat arkadaşım bazı sorunların çıkabileceğini bazı aygıtların algılanamayacağını söyleyerek 8.1 'den vazgeçtim ve win 7 kurdurdum. Her nasıl olduysa güncellmeyi tekrar deneyeyim dedim ve atı'nin son çıkan omega çift ekran kartlı uyumlu güncellemesini indirdim CCC hariç (çünkü catalyst control center kurduğumda hep hata alıyordum) hepsini onayladım ve sorunsuz bir şekilde güncelledim. Sizin belirtmiş olduğunuz yolu da uzakta ki bir arkadaşım denedi ve sonuç olumluydu rahat bir şekilde win 8.1 pro yaptı ve güncelledi . Buranın linkini vermiştim buraya göremi yaptı bilmiyorum ama yazdıklarınız çok faydalı oldu. Teşekkürler.
  • JokerMorris J kullanıcısına yanıt
    rica ederim. bazı bilgisayarlarda direk oluyor bazıları uğraştırıyor. en kötü ihtimal bios güncellemesi ile bu sorun çözülüyor genelde
  • Omega driver'ı da bu şekilde mi yükleyeceğiz?
  • byspayn B kullanıcısına yanıt
    bu şekilde dene olmazsa bios güncelleme ile sorunsuz olarak yükleniyor.

cem uğur foruma yazmış kendi yaptığı olayı ''Arkadaşlar 2 gün önce BIOS update etmeyi başardım. Kendinizde yapabilirsiniz. Servise götürmenize gerek yok. Azcık BIOS bilginiz ve DDOS bilginiz olması yeterli. Yapacağınız iş çok basit. h36ST ANAKARTLI LAPTOPU OLANLAR ASSAGIDAKİ LİNKTEN klasörü indirin. İçerisinde H36 kasasının BIOS' ları var. 401 adlı dosyanın ismini 202 yapın. Usb içine atın ve bilgisayarı yeniden başlatın format atarmış gibi karşınıza gelecek ekranda H36TCA yazmanız yeterli gerisini BIOS hallediyor. Böylelikle güncel sürüm olan ATI' nın Omega driverarını sorunsuz kurabilirsiniz. Ben şuan kullanıyorum. İnanmayanlar olabilir SS de atabilirim. Yapamayanlara yardımcı olmaya çalışacağım. Selametle kal' ın. ''

DİP NOT : BU DOSYA SADECE H36ST ANAKARTIN BİOSU İÇİN GEÇERLİhttps://drive.google.com/file/d/0B4r7RWNV8nX5LXRVNHUwVUJxZ3M/view

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İzleVeÖğren -- 3 Mayıs 2015; 18:13:16 >

• Omega Driver'ı denedim ancak yükleyemedim.. Sanırım dediğiniz gibi BIOS güncellemesi yapmam gerekli.

Ancak anakartımın modelini sökmeden öğrenme şansım var mıdır? dv6-6020et bilgisayar.
  • byspayn B kullanıcısına yanıt
    bu iş için CPU-Z veya AIDA64 kullanılabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.