Şimdi Ara

CIA'in UFO görüntülediğini belirten resmi belgeler yayınlandı (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
7
Favori
26.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş ufo konusu olmuş mörfi kanunu (murphy law) konusu :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğraf ve video kayitlarina bakarak UFO lar var demek yanliş filmlere bakin hepsi gercek gibi ama değil.Kisaca kanitlar yetersiz..

• Konuya bir çok soyut kavram yüklenmiş, tabi pek fazla yadırgamıyorum çünkü UFOlardan bahsediyoruz. Fakat en ufacık bir tartışmada dahi hemen tanrıyı konuya karıştırmak konunun dağılmasına sebep olmaktan başka bir şey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: navolta

quote:

Orijinalden alıntı: joven

İnsanlar ve cinler hepsi okadar.

Tabii canım ne kadar mantıklı.

ufolar sana mantıklı geliyor yani bu sonucumu çıkarmalıyız ?

@Parola_18 staa sencede ufo 'lar blek 'ten daha gercekci degillermi ?
  • Ya kardesim dogmatiksin madem tartisma nedir bilmiyorsun ayet atip hakli ciktigini saniyorsun

Gitsene konudan git kardesim ne ugrasiyorsun ?

Git risale.com da yaz git yuzumenurgeldi.com da yaz

Kimse takmiyor seni ve senin kapali dusuncelerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

quote:

Orijinalden alıntı: alito

Koca evrende, sadece dünyamızda hayat olduğunu düşünmek için gerçekten beyinsiz olmak lazım.

koca evren rastgele yaratılsaydı başka bir yaşam bulunan gezegen olmaması matematiksel olarak imkansız olurdu. fakat kavrayamadığınız nokta şu ki evren rastgele yaratılmadı. bence beyinsiz kelimesini önce kendinde sorgula. unutma ki şu ana kadar bilimsel olarak tek bir canlı izine dahi rastlanamadı. uzaylıların olması kadar olmaması da mümkün, bu yüzden karşıt düşünceye beyinsiz demek ancak beyinsizlik göstergesi olur.

Öncelikle bu konuda herhangi bir fikir yürütmediğimi belirterek şu söylemi sırf söylemiş olmak için söylediğinizi düşünüyorum:

"koca evren rastgele yaratılsaydı başka bir yaşam bulunan gezegen olmaması matematiksel olarak imkansız olurdu"

Matematiksel olarak imkansız falan olmazdı. Rastgele dediğiniz şey torbadan renkli top çekmekle aynı şey değil. Hangi kriterlere göre neyin hangi oranlarla dağıldığını bilemeyiz. Gezegen olmak zorunda da değil, başka bir ekosistem olabilir de olmayabilir de. Evren rastgele oluşmuş olabilir de olmayabilir de. Elimizde zaten bu tip dağılımsal bir bilgi olsaydı olasılık değil kesinlik konuşuyor olurduk.

Katiliyorum

Yaratiliscilarin su an elindeki koz bu bilinmezlik

Ancak su unutulmasin daha 500 yil once kilise dunyayi evrenin merkezi diye kabul ettiriyordu . Bruno gibi onemli adamlar yakildi .

Bundan 500 yil sonra bosluklar daha da daralacak

Kardashev cetvelinde seviye 2 oldugumuzda ki bu yuzyillar surecek ama illa olacagiz iste o zaman kesin deliller ile konusacak torunlarimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: modern yaşam 2

Ya aslında vurgu yapmaya çalıştım ve tırnak işareti yerine kesme işareti kullandım. Çok saçma birşey oldu. Kabul ediyorum. Ben imla kurallarını yanlış kullandım. Yani lütfen artık daha fazla rezil etmeyin beni. Yeterince rezil oldum zaten :(

yaw @modern yaşam 2 ne diyorsun kendine gel, burasi forum burda rezilik falan filan oyle seyler olmas ......
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: modern yaşam 2

Ya aslında vurgu yapmaya çalıştım ve tırnak işareti yerine kesme işareti kullandım. Çok saçma birşey oldu. Kabul ediyorum. Ben imla kurallarını yanlış kullandım. Yani lütfen artık daha fazla rezil etmeyin beni. Yeterince rezil oldum zaten :(

yaw @modern yaşam 2 ne diyorsun kendine gel, burasi forum burda rezilik falan filan oyle seyler olmas ......

:) bu güzel düşünceniz ve cevabınız için çok teşekkür ederim :)

• Dünya bilim insanlarının en büyük engeli yozlaşmış dinciler "varsa" hristiyanından, musevisinden, yahudisinden ve bizim dinimiz islamın içindeki yozlaşmış dinciler bakın dinciler diyorum dindarlar değil çünkü dincilik ayrı dindarlık ayrı birşeydir yıllar boyunca ne zaman bir bilim insanı ortaya bir tez atsa hemen anında dincilerin ambargosuna ve saldırılarına maruz kaldılar. Galileo dünyanın, güneşin ve kendi etrafında döndüğünü keşfettiğinde bunu söylemeye cesaret edememiş ve susmuş o bilim insanların dini inançları yokmuydu vardı şimdi bile bilim dincilerin saldırısı altında peki neden bu kadar çok saldırgan bu dinciler bilim insanlarının bilmeyipte dincilerin bildiği ne var ki bu kadar gizli ve önemli? Söylesinler belki bilim insanları biz insanlığı koruyabilir.

• Bize "OKU" denilen bir Kur'an var. Açıp okursan varlığından şüphe etmezsin. Ben bunlardan korkarak yaşamıyorum. Varlığından da eminim.

Ayakların ters devam etmek bence en vicdanlısı. Gece korkudan uyuyamamak,uyandığında kendini dışarıda bulmak,gece uykudan uyandığında karşında değişik varlıklar görmek,psikolojinin bozulması,ölmek istemek,delirmek,korkudan konuşmayı unutmak vs vs. Akşam olmasını,uyumayı istemezsin. Benim bu yazdıklarımın çoğu geçen sene kardeşimde oldu. inan bunları yaşamak kolay bir şey değil. Çevremde de duyduklarım var.

Sen yine ara ama inşallah bunları yaşamazsın. Ne diyim
  • Uzaylılar varsa bile neden illaki bizden daha gelişmiş canlılar olmak zorundaymış gibi anlatıyorsunuz anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Uzaylılar varsa bile neden illaki bizden daha gelişmiş canlılar olmak zorundaymış gibi anlatıyorsunuz anlamıyorum.

Bu sorunuzun cevabı ve dünya dışı yaşamlar hakkındaki sorularınızın cevabı şuan dünya bilim insanları tarafından cevaplanıyor bilinen bilim belgesel kanalında..

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Uzaylılar varsa bile neden illaki bizden daha gelişmiş canlılar olmak zorundaymış gibi anlatıyorsunuz anlamıyorum.

Bizden gelişmişleri de vardır,primitive diye tabir edilen ilkel toplumlarda vardır tabiki.Trilyonlarca gezegen var sonuçta. Genelde bizden gelişmişler diye bahsedilenler dünyaya geldiklerini iddia ettikleri uzaylılar oluyor. Gezegenler arası yolculuk yapabilecek teknolojiye sahiplerse zaten bizden gelişmiş oluyorlar mantıken.
  • Resmi gorunce goradaki robotu optukleri sahne geldi aklima

• Ahaha_Abicim_Ahaha kullanıcısına yanıt
    Sizi anlıyorum hocam... Ben de olaya kendi açımdan bakıyorum. Bizzat yaşamadığım sürece inanmam zor, deneyimleme isteğim bundan dolayı. Yoksa kimsenin ayağı ters dönsün istediği yok aslında Geçmiş olsun, teşekkürler

• (Mülk suresi:2) O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.

(Enbiya: 107) Resulüm! Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.”

(Zariyat :56) Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Eğer evrende insanlar ve cinlerden başka imtihan için gönderilmiş aklı selim bir varlık daha olsaydı alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz bunu bize bildirirdi nasılki cinlerden bir grubun peygambere biatını kur'an bize haber verdiyse aynı kur'an uzaylılarında peygambere itaat ve biat'ini haber verirdi. bunun gibi ufo masallarıyla insanları uyutuyorlar; şunu bilinki insanoğlunun fıtratında gizemli şeylere karşı daima bir merak olmuştur bunun farkında olanlar bu zaafı kullanıyorlar sadece.

• Abicim ben şu olayı Kuranı kerim i referans aldığını söyleyip olamaz imkansız diyenlere bir ayet sormak istiyorum İsra 70 de ne anlatılıyor.

"Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın birçoğundan üstün kıldık."

• Farklı gezegenlerde hayat ve canlılar olabilir kabul fakat ABD yapımı filmlerdeki gibi olduklarını sanmıyorum. Bu canlılar havada duran, çok hızlı giden, üstün teknoloji yapmışlar ama tipleri ise bunları yapmaya müsait değil. En son izlediğim filmde de dev gemiler havada askıda duruyor ama içindekiler bırak o gemiyi yapmayı yemek bile yiyemeyecek kadar acizler. Nedense batı bu filmlerle hep bunları korkunç ve sadece ABDyi muhatap alan bir tür olarak gösteriyor. Filmler üzerinden yorum yapılırsa gerçeğe ulaşılamaz. Fotoğraflara bakarsanız, Himalayalarda bulmuşlar diyor ama geminin altındaki taşlar kaldırım taşı gibi çok düz, belli ki birisi koymuş, üstelik geminin çapı sadece bir noktada yamuk. Bizim bakırcıların tencere kapağı gibi tam düz değil, bir noktası bozuk. Bunlar elle yapılan çalışmalar...

• Koskoca evrende yalnız olduğumuzu sananlar ormanda yaşayan böcekler gibi örümcek kafalıdır. Uzaylılar bizden milyonlarca yıl ileride olduğu için çıplak gözle göremiyoruz olay bundan ibaret. Zaten temas olsa bile halktan gizleniyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahaha_Abicim_Ahaha

Bize "OKU" denilen bir Kur'an var. Açıp okursan varlığından şüphe etmezsin. Ben bunlardan korkarak yaşamıyorum. Varlığından da eminim.

Ayakların ters devam etmek bence en vicdanlısı. Gece korkudan uyuyamamak,uyandığında kendini dışarıda bulmak,gece uykudan uyandığında karşında değişik varlıklar görmek,psikolojinin bozulması,ölmek istemek,delirmek,korkudan konuşmayı unutmak vs vs. Akşam olmasını,uyumayı istemezsin. Benim bu yazdıklarımın çoğu geçen sene kardeşimde oldu. inan bunları yaşamak kolay bir şey değil. Çevremde de duyduklarım var.

Sen yine ara ama inşallah bunları yaşamazsın. Ne diyim

Beyninde sinirsel problem vardır kardeşim bunların hepsinin bilimde açıklaması var . Doktorla da konuşursanız illa bulunacaktır haaaaa şu an bulanamıyor diye bunu farklı algılayabilirsin o sizin düşüncenizdir ailecek .

Şunu da sorgula senin kardeşin ne yapmış ki ona bunlar yapılıyor madem o varlıklar tarafından ?? Neden Dünya'nın en kötü insanına değil ? Neden 2 yaşında bebeğe tecavüz eden değil de senin kardeşin peki ??

Sınav falan filan deme bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 9 Şubat 2017; 11:40:6 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.