Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
13
Favori
24.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: embriyo_terk

Arkadaşlar bir tane chuwi tablet almayı düşünüyorum ama aklımda bazı sorular var. Acaba aşağıdakilerin birbirlerinden farkları nelerdir? Fiyatları değişiyor ama özellikleri aynı gibi.(İşlemcilerde bazen farklılıklar var. z8300 ile z3736f ) Birde ilk defa yurtdışından bir sipariş vereceğim. Gümrük işi tam olarak nasıl işliyor ? Bu ürünler takılır mı ? Bu ürünleri sipariş ederken başka hangi eklentilerini de alırsam güzel olur ?

Bildiğiniz kadar yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

vi8 plus :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_268587.html
    hi8 pro :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_343663.html
    hi8 :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_232584.html

bakınca pro plustan gayet daha iyi. ekran çözünürlüğü falan. Ama w10 + android5 i seçince sadece w10lu versiyonuna göre daha ucuz oluyor. İşte bu çok garip.
    hi8 pro hi8 e göre daha ucuz yine ayrı bi gariplik. Son olarakta hi8 normalde 112 dolar mı ne ama eu plug veya uk plug seçersek fiyatı 92 dolara düşüyor. Bu neyin nesidir ?

Biliyorum çok soru oldu ama baya karışık bir siteymiş :)

2 işlemci arasında ahım şahım bir fark yok takılma onlara. içlerinde en iyisi hi8 produr bakma sen fiyatına indirime sokmuşlar ondan öyle. fulhdnin tadı başka, renkler, kontrast felan çok iyi şaşıracaksın. bizim velet akşaöa kadar minecraft oynuyo. en büyük handikapı pili fazla dayanmıyo. bu fiyata onu da mazur gör.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler benimde aklıma o yatmıştı zaten. Ufak tefek sorularım kaldı. Gümrük işi tam olarak nasıl işleyecek, öncesinde birşeyler yapmama gerek var mı ? (Ürün 80 dolar) Kargoya 70 dolar yazın gibisinden şeyler.

Üründe otg kablosu yokmuş. Onu tr den temin edebilirim ama tablet ile uyumlu kılıf ve keyboard gibi şeyler tr de satılıyor mu ? Ürünün yorumlarındahttp://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_202429.html seti yazılmış ama setin yorumlarında da hi8 pro ile uyumlu olmadığı yazılmış :D Eğer tr de varsa çok daha iyi olur çünkü her ne kadar 10 parmak yazabiliyor olsamda eng klavyeye alışmak baya zor olur.

• quote:

Teşekkürler benimde aklıma o yatmıştı zaten. Ufak tefek sorularım kaldı. Gümrük işi tam olarak nasıl işleyecek, öncesinde birşeyler yapmama gerek var mı ? (Ürün 80 dolar) Kargoya 70 dolar yazın gibisinden şeyler.

Üründe otg kablosu yokmuş. Onu tr den temin edebilirim ama tablet ile uyumlu kılıf ve keyboard gibi şeyler tr de satılıyor mu ? Ürünün yorumlarındahttp://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_202429.html seti yazılmış ama setin yorumlarında da hi8 pro ile uyumlu olmadığı yazılmış :D Eğer tr de varsa çok daha iyi olur çünkü her ne kadar 10 parmak yazabiliyor olsamda eng klavyeye alışmak baya zor olur.

gümrükte sorun çıkmaz kanunlar çerçevesinde bir alışveriş. çoklu otg kablo al hem otg aynı anda şarj edebilen 4lü usb kablolar var youtubeden bak ona göre al.satış sitesinde alanların yorumlarını oku herikisinide aynı anda yapabildiğini teyit et. ben aldım linkinide koymuştum mesela bu kpnuya ama o ya otg işlevi görüüyor yada sadece şarj 2si aynı anda olmadı. jelatin hediye vermiyorsa veya üzerinde takılı gelmiyorsa ondanda sipariş et. sonrada bekle babam bekle. ortalama 1 ay. şimdiden hayırlı olsun. umarım sorunsuz ve arızasız ürün gelir.

• Tabi ki, gümrükte sıkıntıdan kastım 75 dolar üstü olan ürünlerden extra vergi alınıyor diye birşey duymuştum da onu kastediyorum sorun olur mu diye :)

Sanırım çoklu otg, jelatin ve klavye olayı eksik. Siteye bakıyorum boyutları aynı hi8 ve hi8pronun ama hi8 için olan jelatinde sormuşlar hi8pro için geçerli mi diye altına hi8 için geçerli demişler. Aynısı klavyede de yazılı. Acaba bu sorulara yanıt verenler çok bilgili insanlar değiller mi diye düşünüyorum.
  • embriyo_terk kullanıcısına yanıt
    limit 75 euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Arkadaşlar bir tane chuwi tablet almayı düşünüyorum ama aklımda bazı sorular var. Acaba aşağıdakilerin birbirlerinden farkları nelerdir? Fiyatları değişiyor ama özellikleri aynı gibi.(İşlemcilerde bazen farklılıklar var. z8300 ile z3736f ) Birde ilk defa yurtdışından bir sipariş vereceğim. Gümrük işi tam olarak nasıl işliyor ? Bu ürünler takılır mı ? Bu ürünleri sipariş ederken başka hangi eklentilerini de alırsam güzel olur ?

Bildiğiniz kadar yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

vi8 plus :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_268587.html
    hi8 pro :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_343663.html
    hi8 :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_232584.html

bakınca pro plustan gayet daha iyi. ekran çözünürlüğü falan. Ama w10 + android5 i seçince sadece w10lu versiyonuna göre daha ucuz oluyor. İşte bu çok garip.
    hi8 pro hi8 e göre daha ucuz yine ayrı bi gariplik. Son olarakta hi8 normalde 112 dolar mı ne ama eu plug veya uk plug seçersek fiyatı 92 dolara düşüyor. Bu neyin nesidir ?

Biliyorum çok soru oldu ama baya karışık bir siteymiş :)

Üstteki benim mesaja kimse cevap vermedi :) Olsun bu mesajdan devam edeyim, ben de almayı düşünüyorum ama Hi8pro'da "Ships between Jun 13 - Jun 22" yazıyor, yani en erken 13 Haziran'da gönderiliyor demek ki, hiç alışverişim olmadı yurt dışı ile ama sanırım bu cihaz 2 ay sonra elimizde olur, o yüzden almadım şimdilik. Diğer verdiğiniz linkler hemen gönderiliyor ama kafam karıştı özellikleri bakımından. Aslında klavyeli ve 10 inç windows10 almak istiyorum ama gümrük hakkında bilgim yok.

Bataryası çok mu kötü hi8 pro'nun?

Bu arada 75 Euro yaklaşık olarak 85 dolar yapar. Hi8pro gümrüğe girmez ama diğerleri girer sanırım.

Ek:http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Pro-32GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-8-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1010313.html linkinde aynı fiyat ve 1 iş gününde gönderilir diyor. 2.33$ kargo ücreti var yanlız. Ne dersiniz?

Gerçi bizimki hi8 ama batarya aynı diye biliyorum pro ile. ortalama 3 saat ya çıkarıyo ya çıkarmıyo.
    Bende banggooddan almıştım sağlam sitedir. tavsiye ederim. 10" pahalı olduğu için gümrükten vergilendirilerek gönderilmesi lazım ama benim anladığım tam değer biçemiyorlar araştırma yoluda ağır geliyor sanırım memura bu sebepten genelde pahalıda olsa gümrükten vergisiz çıkıp geliyor. Geri yollamak gibi birşey söz konusu değil çünkü simkart yuvası yok en fazla kafalarına göre 50-100tl vergi koyarlar sende gelen ptt memuruna bunu ödeyerek siparişi tamamlarsın.

• Dostum keşke biraz daha erken söyleseymişsin :D Sabah siparişi verdim şimdi june 13 te çıksa bile yola july 13 gibi elimde olacak. 2 ay sonra elimde olacağını bilsem banggood tan alırdım :( Sizce siparişi iptal edip oradan mı almalıyım iptal işleri nasıl işliyor ?
  • embriyo_terk kullanıcısına yanıt
    Bence siparisiniz hazırlanıp kargoya verilmeden iptal edin. Banggood gerçekten de çok hızlı 2 günde kargoya veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: leEco

Bence siparisiniz hazırlanıp kargoya verilmeden iptal edin. Banggood gerçekten de çok hızlı 2 günde kargoya veriyorlar.

kargoya verilse zaten iptal etmem olay kargoya en erken 13 haziranda verilecek olması. parayı iade olarak almadan alım yapamam banggoodta. şu anda bestgeardan ile iade koşullarını ve süresini öğrenmem lazım
  • quote:

quote:

Dostum keşke biraz daha erken söyleseymişsin :D Sabah siparişi verdim şimdi june 13 te çıksa bile yola july 13 gibi elimde olacak. 2 ay sonra elimde olacağını bilsem banggood tan alırdım :( Sizce siparişi iptal edip oradan mı almalıyım iptal işleri nasıl işliyor ?

Keşke :) Batarya ne olacak peki? Yani 3 saat çok az, bi kıymeti yok ki.

Aktif olarak oğlum kullanıyor ona sordum 3.5 saat felan dedi. Belki bişilerden kısarsanız 4 saati bulursunuz. Dediğim değerler win10 için android hiç açmadık fikrim yok açıkçası.

• quote:

Hiç anlamıyorum tabletden. 2 senedir alacağım, o kadar çok model olunca hep erteledim kararsızlıktan. Apple hem pahalı hem de kısıtlamalarından dolayı istemiyorum. Samsung'da fiyatlı ve bir ton modeli var. Klavyeli win10'lu modeller çok kalitesiz Türkiye'dekiler. Bu Hi8pro'da 4000 mah batarya varmış, yani 8 inç bir tablet için normal mi değil mi bilmiyorum.

Peki adaptör girişi var mı, microusb'den mi şarj ediyoruz? Şarj esnasında dokunmatikte saçmalama oluyor mu? Telefonum Sony mesela ve şarj esnasında sapıtıyor dokunmatik. Teşekkürler cevaplarınız için.

Batarya 6000 civarı olsa kıvamında olurdu ama 80dolar verdiğimizi unutmayalım. f/p olarak çok iyi cihaz. eğer android kullanıcam sadece dersen biraz daha paraya kıy xiaomi mi pad al. Her anlamda iyidir. Ama yok çok para vermek istemiyorum yinede genel olarak iyi olsun dersen hi8 pro iyidir.
    Şarj olayı evet microusbden ve saçmalama felan yok ekranda. Tüm işlerini yap ama pil için pek önerilmiyor bu şarjda iken kurcalama işi cihazıda çok ısındırır.

• adrese geliyor, türkçe harf kullanmadan yazarsanız sıkıntı çıkmaz.

• Arkadaşlar bestgeardan paramı geri çekmemin üzerine buradaki (http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Pro-32GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-8-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1010313.html?admitad_uid=6a213bf8021749a243eff5495e1861d2 )ürünü almayı düşünüyorum. Ama otg olayından pek anlamıyorum. Hem mouse hemde şarj aletini birlikte kullanabileceğim mümkünse 2 den daha fazla (3 ideal) girişi olan bir otg kablosu paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler

• Arkadaşlar bu orjinal kutu muhabbeti nedir. Bende şimdi alacağım ama orjinal kutu olmasa ne olur merak ettim.

• Chuwi Hi8 Pro Dualboot Tabletinde Android Sürümünü Güncelleme

Derin Uyku Sorunun Çözümü

“Chuwi Hi8 Pro Dualboot ” marka tablette android işletim sistemini açıp işlerinizi yaptıktan sonra kapatma düğmesine bir kere basıp çektiğinizde bekleme konumuna geçiyor. Tableti uzun süre kullanmayacaksanız bu durumda minimum düzeyde bataryasını harcayacaktır. Yalnız bir süre sonra tablet tamamıyla kilitlenecek ve bir daha açılmayacaktır. Bu duruma “Chuwi Hi8 Pro Dualboot ” marka tablette “derin uyku” adı verilmiştir. Yalnız bu durum Windows 10 altında olmamaktadır.

Bu derin uyku durumunu düzeltmek için “Chuwi” firmasının “Chuwi Hi8 Pro Dualboot ” tablet için çıkartmış olduğu Android güncelleme sürümünü indirip kurmalısınız.

Bu belgede Intel Chipsetini kullanan “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tablette “Platform Flash Tool Lite “ aracı kullanılarak “Android Flash Stok Rom” güncellemesinin nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

Koşullar: Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Chuwi Hi8 Pro tabletinizin en az %50 şarjının dolu olması gerekir.

Gerekli programlar:
    • En son Hi8 Pro Android Güncelleme Yazılımı:http://forum.chuwi.com/thread-1157-1-1.html
    • En Son Platform Flash Tool Lite:https://01.org/android-ia/downloads/intel-platform-flash-tool-lite
    • En Son Intel Android Drv Setup:https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-usb-driver-for-android-devices

Not: “Intel Platform Flash Tool Lite” programını eğer Windows altında kullanacaksanız işletim sisteminizin “32 bit” olması gerekmektedir. Bu programın “64 bit” desteği bulunmamaktadır.

Adım 1: Intel firmasının Android cihazlar için olan USB sürücüsünün “Intel Android Drv Setup“ son sürümünü indirin ve kurun.

Adım 2: “Intel Platform Flash Tool Lite” programının son sürümünü indirin ve kurun.

Birinci ve ikinci adımlardan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3: “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletinizi kapatın.

Adım 4: “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletiniz için indirdiğiniz güncelleme dosyasını bilgisayarınıza bir yere açın.

Adım 5: “Intel Platform Flash Tool Lite” programını başlattıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Browse” düğmesine tıklayın.

Adım 6: Açılan “Select flash file” penceresinde indirip açtığınız “Hi8 Pro Android Güncelleme Yazılımı“ klasörünün içerisine girerek “flash-no-erase-all.json” dosyasını seçip “Aç” düğmesine tıklayın.

Aç düğmesine tıkladıktan sonra “Intel Platform Flash Tool Lite” programının ana penceresine dönmeniz gerekir. Bu pencerede ayarlarınız şu şekilde görünmelidir:
    • Path file: flash-no-erase-all.json
    • Confuguration: update

Adım 7: “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletinizin açma düğmesine basarak tabletinizin açılmasını sağlayın.

Tabletiniz açılırken yukarıdaki ekran gelecektir bu ekran geçtikten hemen sonra tabletinizin "Ses kısma” düğmesine basılı tutun. Bu durumda tabletiniz “Fastboot Mode” alanına geçiş yapacaktır.

Bu alanda iken tabletinizin yine “ses kısma” düğmesine basıp çekerek “RESTART BOOTLOADER” seçeneğinin gelmesini sağlayın.

Adım 8: Şimdi bilgisayarınıza “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletinizi USB kablosunu kullanarak bağlayın ve birkaç saniye bekleyin.

Adım 9: “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletiniz başarılı bir şekilde eklendiyse “Intel Platform Flash Tool Lite” programında alttaki boş alanda tabletiniz görülmelidir.

Adım 10: Şimdi güncelleme işlemini başlatmak için “Start To Flash” düğmesine tıklayın.

Adım 11: “Intel Platform Flash Tool Lite” programı işlemi başlattığında tabletinizin ışığı yanıp sönecektir. “Intel Platform Flash Tool Lite” programında güncelleme işleminin sürecini sağ üst köşedeki güncelleme ilerlemesi alanından takip edebilirsiniz.

Adım 12: Güncelleme işlemi tamamlandığında işlemin bittiğine dair bir mesaj (Done) göreceksiniz.

Adım 13: İşlem bittikten sonra tabletiniz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Tabletiniz kapandıktan sonra otomatik olarak açılırken “Intel Platform Flash Tool Lite” programını kapatın ve “Chuwi Hi8 Pro Dualboot” tabletinizin USB kablosunu bilgisayarınızdan çıkartın.
    Tabletinizin ilk açılması biraz zaman alabilir (5-10 dakika). Tabletiniz açıldıktan sonra yeni sürüme geçildiğine dair bir uyarı alırsınız. Bu uyarı işlemi bittikten sonra tabletiniz tam olarak açılacaktır.

Artık Chuwi Hi8 Pro tabletiniz için indirdiğiniz güncelleme çalışıyor olmalıdır. Bu güncellemeden sonra tabletinizdeki Android işletim sistemi bir daha “Derin Uyku” durumuna geçmeyecektir.

Unutmayın:
    Yapılan bu işlemler sadece "Chuwi Hi8 Pro Dualboot" tablet içindir. Bu adımlardan yararlanarak diğer Intel yonga setine ait cihazlarınızda da güncelleme veya yükleme yapabilirsiniz.

Yedekleme yapın: Bu işlemler sırasında kişisel verileriniz silinebilir. “Intel Platform Flash Tool Lite” programını kullanmadan önce muhakkak yedeğinizi alın.

Burada yapılanları uygulamak veya uygulamamak sizin tasarrufunuzdadır. Burada yapılan işlemlerden dolayı tabletinizde oluşacak herhangi bir bozulmadan tamamıyla sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Kaynak:https://androidmtk.com/flash-stock-rom-using-intel-phone-flash-tool

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanyildirim -- 23 Mayıs 2016; 9:08:42 >

• Evet arkadaşlar tableti 71$ a kargo dahil aldım. Orijinal kutu olanını aldım. Bakalım gelince nasıl bir sürprizle karşılaşacağım.

• ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan0zmen -- 22 Mayıs 2016; 12:31:30 >
  • Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. 71 dolara nasıl aldınız?

• motomurat kullanıcısına yanıt
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan0zmen -- 22 Mayıs 2016; 12:32:01 >
  • Güvenlik kameralarını uzaktan takip etmek için kullandığım 7 inç ucuz br piranha tabletim vardı. Dün gece ekranı kırılınca 10 inç ucuz birşey aradım ama 250 TL'nin altında düzgün birşey yok.
    10.1 inç Teclast videosuna baktığımda görüntü kalitesi kötü gibi geldi.
    Sizin tavsiyeniz 8 inç Hi8 Pro hem 5.1 android hem windows 10 bu linkteki tabletihttp://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Pro-32GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-8-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1010313.html?admitad_uid=6a213bf8021749a243eff5495e1861d2 almayı düşünüyorum.
    Miracast destekli tv'im var ama kablosuz görüntü aktarımı pek verimli değil. Bunda hmdi bağlantı olması alma isteğimi arttırdı.

Fakat sipariş vermeden önce size danışmak istedim.
    242.41 TL olan ödemeyi normal kredi kartımla TL olarak mı yapayım. Yoksa dolar ödemesi ve paypall mı dersiniz?
    Başka indirim kuponu falan yazmışsınız. Böyle birşey var mı hala?
    Siteye yeni abone olacağım. Avantajlı bir abonelik var mı?
    Ya da sizin aklınızda olan (takipli kargo vs) dikkat edilmesi başka neler var?
    Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.