Şimdi Ara

Chrome Android kullanıcılarına çağrı: Derhal güncelleme yapın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chrome Android kullanıcılarına çağrı: Derhal güncelleme yapın

Son dönemde Google Chrome tarayıcısında yer alan bazı açıklar firmanın çok acil güncelleme çağrısı yapmasına neden oluyor. Bugün Chrome masaüstü tarayıcısı için yapılan çağrı şimdi de Android tarayıcısı için yapıldı.

Chrome Android tarayıcısında kritik açık

Google yaptığı çağrıda Chrome Android tarayıcısının 103.0.5060.71 sürümüne güncellenmesini istedi. Yüksek bir güvenlik riski olduğu belirtilirken zararlı uygulamaların cihazlarda admin yetkilerine sahip olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Google Chrome için acil durum güncellemesi yayınlandı: Hemen yüklenilmesi öneriliyor

Google açığın nereden kaynaklandığını henüz açıklamadı ve yama geniş bir kitle tarafından kurulduktan sonra gerekli açıklamaları yapacak. Kaynaklar açığın Web RTC bileşeni ile ilgili olduğunu tahmin ediyor.

Kullanıcıların güncellemeyi es geçmemesi öneriliyor zira Chrome tarayıcısı Android işletim sisteminden kaldırılamıyor. Huawei gibi optimize edilmiş Android işletim sistemi kullanan cihazlarda ise ön yüklü olarak gelmiyor.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/07/06/android-users-update-chrome-patch-1030506071-severe-vulnerability/

• Android tarayıcı denince Chrome kullanan mı var? Neyse vardır belki, tebrik edeyim kendilerini.

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Chrome hariç başka tarayıcı kullanan kaç kişi var ki? Samsung Browser olmasına rağmen sildim Chrome yükledim. Bilgisayarda olan her şeyim otomatik telefona da geçiyor.

• Opera candır

• Android tarayıcılarının çoğu Chrome altyapısını kullanıyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı telefonlarda yüklü geliyor haberiniz yok...

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Chrome'da yerleşik olarak bulunan çeviri özelliği , senkronizasyonun çok iyi olması kullanmamın başlıca nedenleri. Bir de aynı Youtube Premium gibi Chrome Premium üyeliği olsa
    ( reklamsız tarayıcı üyeliği) çok daha iyi olurdu bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sene olmuş 2022 hâla "ağlamaktan" bahseden PS'ciler görmek :,-) bu arada ister PC ister PS olsun toksit olmayın yeter ? god of war ragnarok 4 sene filan sürmez özellikle (%95) Spiderman man

• Sene olmuş 2022 hâla "ağlamaktan" bahseden PS'ciler görmek :,-) bu arada ister PC ister PS olsun toksit olmayın yeter ? god of war ragnarok 4 sene filan sürmez özellikle (%95) Spiderman man'ın PC'de satış başarısı yakalayacağını düşünürsek kasım 2023'de PC'de bu arada bizden önce deneyimleyecek arkadaşlara keyifli oyunlar??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.