Şimdi Ara

CHORD Carnival Silverscreen Speaker Cable (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
5
Favori
13.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mecanica

quote:

Orijinalden alıntı: Xed

quote:

Cumartesi aksami kendimize eglence cikardik. Kuzenden sacd player getirdik. McToy, Diana Krall ve Chris Botti 24/96 orjinal kayitlar ile test yaptik. Dedigim gibi benim flac ortamindaki izlenimlerin degisti. Cok muazzam farklar yok tabiki ama -50db -60db gibi seviyelerde net olarak ust ve orta frekanslardaki netlik kendini gosterdi. Anlamsiz bir parlama da dikkatimizi cekmedi. Volume verildikce farki hissetmek cok cok zor zaten. Chord bosuna oduller almamis anlasilan. Ayrica dune nin manuel ses ayari var. Buradan sesi default olan %100 den %94 seviyesine cekince de alet cok daha guzel tane tane calmaya basladi.
    Simdilik bahsi gecen urunlerle ilgili yorumlarim bu kadar.
    Herkese sevgiler.

aslında ta başında hata var sanırım. AVR'de sonlandırılan tüm kaynakların(özellikle uydu alıcılar gibi düşük kaliteli cihazların) ses çıkışlarını ya line out gibi güçlendirilmemiş ya da çok çok düşük güçte alırım ben olsam. o kötü hoparlör çıkışına ne güvenicem... zaten AVR gerekeni verecek. haksız mıyım?

Alinti yaparak yazdiklarinizdan birsey cikaramadim. Kullandigim ekipman Sacd player ve stereo amfi

önceki durumu kastediyordum. uydu alıcının sesini sonuna kadar açıp avr üstünden kısmışsınız ya onu. bu tip kaynaklar son kademelerine yakın çok yüksek bozulma yapar malum. hep o gürültülü sesle kullanmışsınız şu son zamana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xedos. -- 20 Şubat 2012; 2:26:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cumartesi aksami kendimize eglence cikardik. Kuzenden sacd player getirdik. McToy, Diana Krall ve Chris Botti 24/96 orjinal kayitlar ile test yaptik. Dedigim gibi benim flac ortamindaki izlenimlerin degisti. Cok muazzam farklar yok tabiki ama -50db -60db gibi seviyelerde net olarak ust ve orta frekanslardaki netlik kendini gosterdi. Anlamsiz bir parlama da dikkatimizi cekmedi. Volume verildikce farki hissetmek cok cok zor zaten. Chord bosuna oduller almamis anlasilan. Ayrica dune nin manuel ses ayari var. Buradan sesi default olan %100 den %94 seviyesine cekince de alet cok daha guzel tane tane calmaya basladi.
    Simdilik bahsi gecen urunlerle ilgili yorumlarim bu kadar.
    Herkese sevgiler.

aslında ta başında hata var sanırım. AVR'de sonlandırılan tüm kaynakların(özellikle uydu alıcılar gibi düşük kaliteli cihazların) ses çıkışlarını ya line out gibi güçlendirilmemiş ya da çok çok düşük güçte alırım ben olsam. o kötü hoparlör çıkışına ne güvenicem... zaten AVR gerekeni verecek. haksız mıyım?

Alinti yaparak yazdiklarinizdan birsey cikaramadim. Kullandigim ekipman Sacd player ve stereo amfi

önceki durumu kastediyordum. uydu alıcının sesini sonuna kadar açıp avr üstünden kısmışsınız ya onu. bu tip kaynaklar son kademelerine yakın çok yüksek bozulma yapar malum. hep o gürültülü sesle kullanmışsınız şu son zamana kadar.

Hayır. Sanırım yanlış anladınız. Dune Media Player ile kullanıyorum. Uydu alıcım falan yok. Sesi de AVR den değil Stereo amfiden alıyorum. Media player da sesin %100 olmasında bir gürültü falan söz konusu değil. Hatta Bluray playerim ile yaklaşık aynı db de. Ses ayarını %94-96 seviyelerine indirince bazı yerlerde oluan parlamaları azaltmış ve daha yumuşak dingin bir ses aldım.

• Upgrade yapan arkadaslarin yorumlarini da bekliyoruz.
    Sn.Asefik ne oldu yeni kablolar? Geldiyse yorum rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Upgrade yapan arkadaslarin yorumlarini da bekliyoruz.
    Sn.Asefik ne oldu yeni kablolar? Geldiyse yorum rica ediyorum.

gümrük sınırlaması yüzünden 3 parça halinde sipariş edebildim ilk parça geldi tüm parçalar hafta sonuna kadar gelir.

ilk bakışta Kablo Chord Odyysey 2 ,Chord Carnival SC ye göre daha kaliteli olduğu bariz belli ama bunun sese nasıl etkide olacağını set tamamlnınca bildiricem.

amfi için power kablo hdmi ve speaker kabloları derken amfiyide güncelleştirecem sistem oturmuş olacakta inşallah bizde arayışı bırakıp zevkini çıkaracaz
  • Evet bu işin zevki de bu olsa gerek. Herşeyi kurcalamaktan değiştirmekten ve sistemi sürekli test cihazına çevirmekten maalesef hiçbirinmiz karşısına geçip tadını çıkaramıyoruz. Sürekli yeni planlar güncelleştirmeler v.s.
  • Kablo Seçmek Omu Bumu Derken Cihaz Seçmekten Daha Dertli Oluyor..
  • Kaç gün sürüyor abi bu Futureshop' dan ürün gelmesi. Saolsun Sertaç 3 adet carnival siparişi verdi benim için, beklemedeyim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.t.s.

Kaç gün sürüyor abi bu Futureshop' dan ürün gelmesi. Saolsun Sertaç 3 adet carnival siparişi verdi benim için, beklemedeyim....

Trabzon'a siparişten sonraki 4. veya 5. gün geliyor...

Ama İstanbul'a da aynı şekilde gelse bile büyük şehir olması sebebi ile dağıtımı 2-3 gün daha geç olabilir.
  • Bu gün kargo çıkmış, bana 8 günde gelmişti. Trabzon a ise daha erken gidiyor Ankara ne olur bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Orijinalden alıntı: d.t.s.

Kaç gün sürüyor abi bu Futureshop' dan ürün gelmesi. Saolsun Sertaç 3 adet carnival siparişi verdi benim için, beklemedeyim....

Trabzon'a siparişten sonraki 4. veya 5. gün geliyor...

Ama İstanbul'a da aynı şekilde gelse bile büyük şehir olması sebebi ile dağıtımı 2-3 gün daha geç olabilir.

Kargo masrafı ne kadar tutuyor?
  • 800 gr a kadar 10€ gibi, 1200gr ise 16€ gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

800 gr a kadar 10€ gibi, 1200gr ise 16€ gibi...

OK. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Bu gün kargo çıkmış, bana 8 günde gelmişti. Trabzon a ise daha erken gidiyor Ankara ne olur bilmem

ok
  • Sertaç kargo geldi. 4 günde. Bizim bazı kargo şirketlerinden daha iyiymiş.

CHORD Carnival Silverscreen Speaker Cable
  • Hayirli olsun. Hangi cihazlara baglayacaksiniz? Sanirim stereo dan sinema sistemine geciyordunuz.

• Chord Carnivallerin yerine Chord Odyssey kablolarım geldi,resmi cepten çektiğim için @d.t.s arkadaşımızınki kadar net ve ayrıntlı değil idare edelim

İlk gelenleri centerı takmıştım bunları frontlara taktım 3-4 saatlik kullanımdaki öncül izlenimlerim daha dolgun ve etli basslar ne tiz ne mid nede basslar birbirinin önüne geçmiyor,

carnivaller odyssey lere göre midleri daha bir önde tutuyormuş ses şiddetini artırmak zorunda kaldım aynı seviyede diyalogları duymak için bu seferde basslar tam istediğim seviyeye çıkmış oldu.

vesselam ilk izlenimlerim pozitif yönde...carnivallere göre daha kalın bakır olması vede gümüş kaplama olmasının faydası varmış.asıl beklentim MA RX6 ile Pioneer LX75 beraberliğindeki sonucun iyi olması tabiki...

Herkese gönlünce alımlar nasip olsun

• Dts, asefik kablolar hayirli olsun gule gule kullanin.

• quote:

Hayirli olsun. Hangi cihazlara baglayacaksiniz? Sanirim stereo dan sinema sistemine geciyordunuz.

Almanya' dan vsx-2021' in gelmesini bekliyorum. Onlara takılacak.... 2021' in stereo performansı beni tatmin ederse son vereceğim evet.

Alakan için TŞK. Sertaç....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 28 Şubat 2012; 7:22:59 >
  • Rica ederim Hüseyin, 2021 de simdiden hayirli olsun..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.