Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
24
Favori
128.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer konforuna düşkün olanlar varsa, mercedes, bmw, audi gibi çok paralara satılan araçları alsınlar. aveo parasına göre sınıfının en güzel aracı, bizim paramıza göre konforundan gayet memnunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

eğer konforuna düşkün olanlar varsa, mercedes, bmw, audi gibi çok paralara satılan araçları alsınlar. aveo parasına göre sınıfının en güzel aracı, bizim paramıza göre konforundan gayet memnunuz.

biraz eleştiriye açık olmanızı tavsiye ederim.benim arabam en iyisidir sabit fikrindesiniz sanki.
    ben 6 tane farklı marka araç sahibi oldum hepsi de 0 km.idi hepsinin sevdiğim ve sevmediğim yanları vardır.
    hiç bir markanın savunucusu ya da düşmanı değilim öyle takıntılarım yoktur.objektif olarak araçta gördüğüm eksikleri bildirmeye çalıştım.ne var bunda alınacak anlamadım?
    kaldı ki yukarıdaki eksilerin olmadığı araç bmw ya da mercedes değildir.aveonun kendi sınıfında bile bu eksiklikleri olmayan araçlar kesinlikle vardır.ama onların da belki başka eksikleri vardır.olaya böyle bakmak lazım.

• Olumsuz görüşlerede saygı duyuyorum.

Bence altını çizerek söylemekte fayda var.Şu an mevcut piyasadaki rakiplerini baz aldığımda(kullandım yada test ettim)çok daha iyi bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Aracımdan aldığım hazzın yanında olumsuzluk olarak belirtilen kısımlar,benim için incir çekirdeğini doldurmayacak kadar önemsiz.

Yinede başında belirttiğim gibi araçlarla ilgili müspet her düşünceye saygım vardır.

İyi geceler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Dün maslak opetten 100tl'lik yakıt aldım.Bayrampaşaya giderken yol bilgisayarı,trip hepsini sıfırladım.10.8 kilometrede ortalama tüketim 3.8 lt idi.Eve dönene kadar levent,zincirlikuyu,maslak trafiği dahil toplam 57 kilometre yol yapmışım,en son bilgisayar 5.2 lt gösteriyordu ki,girmiş olduğum trafiğide hesaba katınca gerçekten bana göre çok iyi veriler bunlar.

Aracımın resimlerini yüklemek istiyorumda,beceremedim nasıl yapabilirim.Yüklemeye çalıştığım resimler ortalama 1 mb.Sistemin izin verdiği 200kb.

günaydın,

yakıt gayet güzel,

resimleri resim yükleme sitelereine yükleyip buraya her resim linki için yukardan imageye tıklayın [simage]buraya linkini verirseniz resim görünür[/simage]

Hocam ilginiz için sağolun.Akşam iş çıkışından sonra söylediğiniz gibi deneyeceğim.

İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrn

quote:

eğer konforuna düşkün olanlar varsa, mercedes, bmw, audi gibi çok paralara satılan araçları alsınlar. aveo parasına göre sınıfının en güzel aracı, bizim paramıza göre konforundan gayet memnunuz.

biraz eleştiriye açık olmanızı tavsiye ederim.benim arabam en iyisidir sabit fikrindesiniz sanki.
    ben 6 tane farklı marka araç sahibi oldum hepsi de 0 km.idi hepsinin sevdiğim ve sevmediğim yanları vardır.
    hiç bir markanın savunucusu ya da düşmanı değilim öyle takıntılarım yoktur.objektif olarak araçta gördüğüm eksikleri bildirmeye çalıştım.ne var bunda alınacak anlamadım?
    kaldı ki yukarıdaki eksilerin olmadığı araç bmw ya da mercedes değildir.aveonun kendi sınıfında bile bu eksiklikleri olmayan araçlar kesinlikle vardır.ama onların da belki başka eksikleri vardır.olaya böyle bakmak lazım.

eleştiriye açığım ancak kendis sınıfında bu paraya alınabilecek en konforlu araç olduğunu söylüyorum.

siz 6 araç kullanmışsınız ben sayısını unuttum 77 yılından beri araç kullanırım anadol,- ve murat 124 ile başladık bu işlere onların zamanında en onforlu araçlar onlardı, hele murat 131 aldığımda evde herkes sevinmişti çünkü diğerlerinden çok daha rahattı, ama doğan şahin kartal brodway çıktığında ooo dedik biz eskiden arabayamı biniyormuşuz bunlar daha rahatmış. yani diyeceğim odur ki şu anda parası olan için daha konforlu araçlar var mesela ben dizel bmw 530i de bindim ama satın alacak param yok 22 bin euro 2004 model ama buraya getirmek mesele gümrüğü vergisi çok para.

eleştiri yaparken insanların maddi durumlarınıda göz önünde bulundurmak gerekli bir çoğumuz yoktan var olmaya çalışıyoruz borç dert kredi, zaten aldığımız maaaşlar belli daha lüks araçlar bizi bozar vergilerini bile ödeyemeyiz.

• Sungeri sertmis motoru sesliymis kol dayama kotuymus ışıgı yetersizmiş yani bu eleştriler sadece eleştri yaptım denek icin yeterli...piyasadaki bu fiyata alınacak en iyi b sınıfı araç bu.. Ve heleki c sınıfı araclar kadarda iyi.iyikide aveo almışım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

eleştiriye açığım ancak kendis sınıfında bu paraya alınabilecek en konforlu araç olduğunu söylüyorum.

siz 6 araç kullanmışsınız ben sayısını unuttum 77 yılından beri araç kullanırım anadol,- ve murat 124 ile başladık bu işlere onların zamanında en onforlu araçlar onlardı, hele murat 131 aldığımda evde herkes sevinmişti çünkü diğerlerinden çok daha rahattı, ama doğan şahin kartal brodway çıktığında ooo dedik biz eskiden arabayamı biniyormuşuz bunlar daha rahatmış. yani diyeceğim odur ki şu anda parası olan için daha konforlu araçlar var mesela ben dizel bmw 530i de bindim ama satın alacak param yok 22 bin euro 2004 model ama buraya getirmek mesele gümrüğü vergisi çok para.

eleştiri yaparken insanların maddi durumlarınıda göz önünde bulundurmak gerekli bir çoğumuz yoktan var olmaya çalışıyoruz borç dert kredi, zaten aldığımız maaaşlar belli daha lüks araçlar bizi bozar vergilerini bile ödeyemeyiz.

Bu konuda @brkrn nickli arkadaşa katılıyorum. Sonuçta ben BMW ye binerim, ben VW' ye binerim, AUDİ' ye binerim, siz nasıl Aveoya biniyosunuz falan dememişki, bindiği kullandığı araçta eksik olan şeyleri söylemiş. Evet katılıyorum aydınlatma çok zayıf, gözlük saklama kabı sırf yapmış olmak için yapılmış. Ancak ben süngerlerin kalitesi ve kolçak için aynı şeyi söyleyemem. Özellikle eskiden sadece şehir dışında kullandığım kolçağa öyle alıştım ki artık şehir içinde de kullanıyorum ve benim işime yarıyor. Heeee bırak Audi' yi mercedesi, Polodaki kolçak bile hem daha gösterişli hem de daha işlevsel. Bizimki sanki eski 302S otobüslerin zamanın daki kolçaklara benziyor

Şimdi maddi durumumuz buna yetiyor diye eksiklerini yada yanlışlarını konuşmayalım mı? Bu aracı aldık diye herşeyini sevmek, her ortamda korumak, onu putlaştırmak zorundamıyız?

Eleştiri yaparken tabiiki maddi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır, empati kurulmalıdır, karşı taraf ezilmemelidir, ama ortamda bu şekilde bir eleştiri yokki zaten

Saygılar

• quote:

quote:

quote:

kusura bakmayın ama sizin mantığınızı anlamakta zorlanıyorum.maddi durumum buna yetiyor ancak aveo alabiliyorum diye beğenmediğim yönlerini dillendirmeyelim mi yani? bunu mu demek istiyorsunuz anlamadım.böyle düşünüyorsanız bana göre çok yanlış yoldasınız.
    ayrıca daha önce de dediğim gibi aveoyla aynı sınıfta olur yukarıdaki eksikleri olmayan bir sürü araba vardır.kaldı ki benim değerlendirmem,benim subjektif kriterlerime göredir.
    neyse bu konuyu burada kendimce kapatıyorum bundan sonraki cevaplarınıza cevap vermeyeceğim.
    hoşçakalın

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarum

Sungeri sertmis motoru sesliymis kol dayama kotuymus ışıgı yetersizmiş yani bu eleştriler sadece eleştri yaptım denek icin yeterli...piyasadaki bu fiyata alınacak en iyi b sınıfı araç bu.. Ve heleki c sınıfı araclar kadarda iyi.iyikide aveo almışım

• quote:

quote:

Sungeri sertmis motoru sesliymis kol dayama kotuymus ışıgı yetersizmiş yani bu eleştriler sadece eleştri yaptım denek icin yeterli...piyasadaki bu fiyata alınacak en iyi b sınıfı araç bu.. Ve heleki c sınıfı araclar kadarda iyi.iyikide aveo almışım

Arkadaşlar böylebir tepkiyi bende anlamadım.Aracı test ettim arkadaşın tüm eleştirileri doğru ne yani bunları söyleyemeyecekmi?Yok eleştiri olsun diye yapılmış yorumları falan.Kurtulun şu duygusallıktan artık.En iyi araba benim arabam düşüncesindende.Evet b sınıfındaki en iyi seçeneklerden biri ama eksikleri var bunuda açıklamış arkadaş...

• takım günaydın:

her şeyin bir eksiği bir kusuru mutlaka olur, ama her şeyin kılını tüyünü çok hesaplayıp incelersen mal sahibi olamazsın, yok onun gözü görmüyor, yok bunun ayağı aksıyor, diğerinin tüyü var, ohhooo nerde öyle dört dörtlük şey, bence imkansız, hoşumuza bu araç gitti paramızda buna yetti aldık biniyoruz o kadar derin incelemeye hiç gerek yok bence. başkalarınada hayırlı olsun demek düşer, beğenen alır biner beğenmeyende beğendiğini alır, kimi sarışın sever kimi esmer başkasının ne söylediği ne sevdiği beni hiççç ilgilendirmez.
  • İlginçtirki ben de koltuk süngerini sert buluyorum. LSlerle farklı mı yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Gözlük saklama kabı ve kol dayamam olmadığı iin o eksiler benim için geçerli değil. Arka aydınlatma da katılıyorum keşke olsaydı ama yok ve alırken görebiliyorsunuz olmadığını. Ama abartıldığını düşünüyorum. Tamam arkada oturan karanlık bir yerdeyken belki rahat rahat kitap okuyamaz ama düşürdüğünü bulamayacak kadar da değil. Ben benznli kullandığım için yalaıtımdan memnunum. Bİkaç kere binen arkadaşlar aracın çalışmadığını zannettiler mesela. Sadece davlumbaz olmadığı için yol sesi alıyor biraz. Ama diğer b sınıfı araçlara bakarsak normal düzeyde diyebilirim. Bu arabadan sonra inanın biçok B sınıfı araç at arabası gibi geliyor. Hele bir önceki kasa araçlara binice teknoloji bu kadar gelişmiş mi diyorum. Özellikle bendeki tam elektrikli direksiyondaki sürüş zevki çok az araçta vardı. LT ve LTZlerde ve tüm dizellerde yarı elektrikli hidroilk direksiyon var. Bu yüzden ben 1.2 aveoları daha çok öneriyorum.

• Biz arabayı begenip almisiz...diger muadil modellerin donanimsal eksileri bazi yönlerde artıları illaki vardır! Biz bakmışiz begenmisiz almışız...Sizin arabanizin şusu yok busu yok diye aveo takımının sayfasına yazmak küfür gibi geliyor.eleştri yapmak için eleştirme budur işte.herkes malının ne.olup olmadığını zaten biliyor...eleştri yapcaksan kıyaslama yapan elemana fikrini söyliceksin.herşeyin yeri ve yordamı var.

• quote:

Biz arabayı begenip almisiz...diger muadil modellerin donanimsal eksileri bazi yönlerde artıları illaki vardır! Biz bakmışiz begenmisiz almışız...Sizin arabanizin şusu yok busu yok diye aveo takımının sayfasına yazmak küfür gibi geliyor.eleştri yapmak için eleştirme budur işte.herkes malının ne.olup olmadığını zaten biliyor...eleştri yapcaksan kıyaslama yapan elemana fikrini söyliceksin.herşeyin yeri ve yordamı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

İlginçtirki ben de koltuk süngerini sert buluyorum. LSlerle farklı mı yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Gözlük saklama kabı ve kol dayamam olmadığı iin o eksiler benim için geçerli değil. Arka aydınlatma da katılıyorum keşke olsaydı ama yok ve alırken görebiliyorsunuz olmadığını. Ama abartıldığını düşünüyorum. Tamam arkada oturan karanlık bir yerdeyken belki rahat rahat kitap okuyamaz ama düşürdüğünü bulamayacak kadar da değil. Ben benznli kullandığım için yalaıtımdan memnunum. Bİkaç kere binen arkadaşlar aracın çalışmadığını zannettiler mesela. Sadece davlumbaz olmadığı için yol sesi alıyor biraz. Ama diğer b sınıfı araçlara bakarsak normal düzeyde diyebilirim. Bu arabadan sonra inanın biçok B sınıfı araç at arabası gibi geliyor. Hele bir önceki kasa araçlara binice teknoloji bu kadar gelişmiş mi diyorum. Özellikle bendeki tam elektrikli direksiyondaki sürüş zevki çok az araçta vardı. LT ve LTZlerde ve tüm dizellerde yarı elektrikli hidroilk direksiyon var. Bu yüzden ben 1.2 aveoları daha çok öneriyorum.

bana göre eksileri yok değil mesela mazot pahalı ve bu yüzden araba çok yakıyor, mesela kasko çok pahalı vergiler yüksek garaj yok araba sürekli dışarıda, trafik çok sıkışık park yeri bulmak çok zor gideceğimiz yerin önüne kadar gidip park edemiyoruz. kısacası epeyce sorunlu bir araç.

• quote:

Biz arabayı begenip almisiz...diger muadil modellerin donanimsal eksileri bazi yönlerde artıları illaki vardır! Biz bakmışiz begenmisiz almışız...Sizin arabanizin şusu yok busu yok diye aveo takımının sayfasına yazmak küfür gibi geliyor.eleştri yapmak için eleştirme budur işte.herkes malının ne.olup olmadığını zaten biliyor...eleştri yapcaksan kıyaslama yapan elemana fikrini söyliceksin.herşeyin yeri ve yordamı var.

Markaya tapınma ve benim aldığım mal en iyisidir egosu bu olsa gerek.
    Biraz etrafınıza bakın sizin dışınızda da bir dünya var,biraz oralara açılmayı deneyin.
    korkmayın boğulmazsınız.
  • quote:

quote:

Biraz etrafınıza bakın sizin dışınızda da bir dünya var,biraz oralara açılmayı deneyin.
    korkmayın boğulmazsınız.

Kardes seni paraylamı verdiler???? Derdin ne onu çözemedim...markaya tapan yok.Allahtan başka hiçbir metaya tapmam.gelip aracınızda şu yok bu yok muhabbeti yapıyosun.sana son kez söylüyorum herkes aldıgi aracın ne olup ne olmadığının farkında!!! Dışardaki araclar daha iyi onunda farkindayiz zeka seviyemiz senden az degil ama bu tercih meselesi.begendik aldik...gelip buraya aldimiz araci sana kötületmem!!!! git sen kıyaslama bölümünde sana sorarlarsa öv yer artık naparsan...

• quote:

quote:

quote:

korkmayın boğulmazsınız.

Kardes seni paraylamı verdiler???? Derdin ne onu çözemedim...markaya tapan yok.Allahtan başka hiçbir metaya tapmam.gelip aracınızda şu yok bu yok muhabbeti yapıyosun.sana son kez söylüyorum herkes aldıgi aracın ne olup ne olmadığının farkında!!! Dışardaki araclar daha iyi onunda farkindayiz zeka seviyemiz senden az degil ama bu tercih meselesi.begendik aldik...gelip buraya aldimiz araci sana kötületmem!!!! git sen kıyaslama bölümünde sana sorarlarsa öv yer artık naparsan...

kusura bakma gece biraz agresif bir cevap atmışım uyku sersemi.böyle yapmamam gerekirdi.
    ancak burada bir noktayı açıklığa kavuşturup bu konuyu kapatmak istiyorum.ben de bu arabayı kullanıyorum.
    yani sadece sizin değil benim de arabam aveo 1.3 lt
    ancak daha önce de dediğim gibi benim ilk yazdığım mesaj 20 günlük kullanımım süresince gördüğüm bana göre olumsuz yönlerini belirtmekti,hepsi bu
    zaten tüm forumda herkes iyi ve olumlu yönlerini yazmış,almayı düşünenler varsa onları aracın eksik yönleri konusunda uyarma niyetiyle bu yazıyı yazdım. bu eksikler kimine göre önemlidir nihai alım kararını etkiler,kimine göre değildir,umursamaz.olayın özü bu.
    ama ben aldığım aracı kimseye kötületmem zihniyetini beğenmediğimi hala söylemem lazım,burası şahsınıza ait forum olmadığınıa göre herkes fikrini özgürce söyler,yasaklama v.s. olmaması lazım.

• quote:

quote:

quote:

korkmayın boğulmazsınız.

++++++

• aveo 2012 de ne satmış buradan görebilirsiniz
    aveo 2012 satış haberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serguzest25 -- 19 Ocak 2013; 18:36:12 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.