Şimdi Ara

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.849
Cevap
32
Favori
584.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ARAÇ VE FİYATI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ
  • merhaba arkadaşlar. Bende dün lacetti sahibi oldum. 2005 model hb. orjinal. 90.000 km de. araba temiz.otomatik vites 13.750 TL çokda güzel. diğer aynı değerde araçlara baktığımda çok çok güzel ama şimdilik. ama tek sorun yakıt. baya bir fazla yakıyoo. haftaya lpg taktıracam . atiker düşünuyorum sizce nasıl.

Bu arada daha önce arkadaşların yorumlarını okumuştum. gitmiyor filan. otomatik olmasında rahmen çok güzel gidiyo. Bİlginize :P
  • Bu arada arkadaşlar lacetti 1.6 hb otomatik lpg de ne kadar yakmaktadır.
  • slm. Ben de geçen hafta lacetti 2009 1.4 aldım ötv indiriminden sonra. 300 küsür km yaptım lpg ışığı yanmaya başladı. Tabi devirli kullandım biraz. Bir de uzun yolda deneyeceğim.
  • arkadaşlar 0 km 1.6 wtcc aracımın süspansiyonları çok ses çıkarıyor çukurlarda tok tok diye bir sorun varmı yoksa hepsimi böyle yani sert gibi biraz servise göstermelimiyim yoksa normalmi
  • öncelikle herkese selamlar .uzun surelı bır web kullanıcısı olarak uzun suredır bılgılerınden faydalandıgım sıteye sahıp oldugum arac hakkkında cok acayıp yorumlar yaptıgım ıcın uye oldum....

öncelikle ben 1 ay oncesıne kadar 2004 model xhevrolet lacetti 1.4 aldım...oncelıklı dıs gorunumu cok hosuma gıttı ve bır ıkı test drive dan sonra arabayı almaya karar verdım.

-oncelikli olarak 0 yada 2. elolarak bu kadar donanımlı bır baska araba yok
    - motor gm nın ar-ge sı tarafından tasarlanan motordur
    - tasarım italyandır.daewoo dakı lacetti ıle chevrolet lacetti arasında kullanılan urun kalıtesı arasında fark vardır.2sınıde gordum cunku
    - araba hem ekonomik , hemde cok musrıf yapılabılır surucu ıle alakalı bır olaydır...ama 2 formatada gırmesı benım ıcın cok ıyı cunku yerı gelınce 90 yerı gelıncede 190-200 km hıza cıkmak gerebiliyor
    -bazı ınternet sıtelerınde cok iyi diriverların yaptıgı test surusunde arabanın gostergedekı son hızı 190 olarak yazılmıs.ama cok garıptırkı ben 15 gun once bılecıge gıderken izmit mc donalds tan sonra yaptıgım 2 km lık performans denemesınde 210 gordum oda cok garıptır.
    -kullanımı cok rahattır ancak bır hata olarak surucunun solundakı on cam dıregı bıraz kalın yapılmıs sankı-ve uzun boylu(ben) suruculer ıcın gorus alanı bıraz kısıtlıdır buda bır gercek
    -yol tutusu bence guzel 180 ıle bır arabayla 3-4 serı hareket yapabılıyosanız ve arabanın altınızdan kaymadıgınızı hıssedıyorsanı ıyıdır..bmw 318 sallıyodu ufakta olsa (demıyorumkı bmw den ıyı)
    - ses olayı evet bıraz zıngırdıryor ancak bır saatlık bır ıc mekan bakımıyla bu sallanmalarda gıderılebılır
    -motor sesine degınmıs bır kac arkadas cok cıkıyor dıye yalıtım ıle alakalı ama yıne bence benım gıbı tutkulu kullanıcılar ıcın o motor sesı ıyı gelıyor kı performans egzosu ıle dahada basarılı bır ses elde edılıyo .. benım hosuma gidiyo :)
    -rampalarda fazla bır verım beklemek 1.4 modellerde ozellıkle mantıken yanlıs olur.yınede sızı sıkmadan daraltmadan rampayı cıkabılıyosunuz
    -3 bin devire kadar araba klasık bır arabadır ama 3 bin devirden sonra araç gücünü hissettiriyor
    -kendı sınıfında reno , ve opel (suzuki ve dıgerlerını saymıyorum) yanına yaklasamassınız.ezer gecer (2 gun once uskudardakı capitol duzlugunde bır 206 lı arkadasta bayagı bır zorlamıs ama gecememıstı :)
    -1.4 95 + 8 performans egzosu + lpg charger (10) ıle toplamda benım aracım 113 beygır gorunurde dynoda 110 beygır guc gosterdı
    -bıraz daha kurcalarsamkı arabayı hıc durmaya nıyetım yok :) audi a3 lerede sarmaya baslarım...

ılerıde eger bu aracın 2.0 versıyonu cıkarsakı yabancı forumlarda cıkıcagı soylenıyo ıste o zaman kendı alanında rakipsiz bir arac olucaktır...

ben cok memnunum alıcak olan arkadaslarında mutlaka ve mutlaka bu almalarını tavsiye ederim pişman olmasssınız.

saygılarımla

• GM CRUZE GELİYOR 15 NİSANDA MANYAK ARAÇ ONU ALMAK LAZIM 1O GÜN KALDI KAVUŞMAYA
  • thedeeper bu yazında bahsettiğin lpg charger (10) ne olaki? Kaça taktırıyorsun? yakıtta fark olustuyormu? 1.6 da da 10 Bg mı etkısı olur
    cok tesekkurler...
  • 12 lt civarı yakıyor

quote:

Orjinalden alıntı: blackandbeyaz

Bu arada arkadaşlar lacetti 1.6 hb otomatik lpg de ne kadar yakmaktadır.
  • arkadaşım hayırlı ugurlu olsun güle güle kullan. ben de geçen haziran aynısını almıştım. ancak şu 300 km yi tüple mi yaptın anlamadım. şunu söyleyim benim tüp ayarları bozuk oldugu için pek tüpte kullanmıyorım. zaten 4000 km ye kadar tüp hiç açmamıştım. uzun yolda ilk depo ile 875 km yol gittim. işık yanmadan tekrar doldurdum. tahminim 925 rahat giderdi. ortalama 850 km uzun yol götürür. 1.6 lara göre daha ekonomik. aracın kilosunu falan hesaplarsın hiç bişey yakmıyor. hayırlı olsun güle güle kullan
  • Ekim 2008 de 2008 model Lacetti WTCC 1.6 aldım .park sensörü lpg alarm dahil 27 350 TL verdim.Araç fiyat açısından bakıldığında performansı ve donanımı çok güzel. Bazı arkadaşlar 2009 model Lacetti WTCC aldım diyorlar.Bildiğim kadarıyla bu aracın 2009 modelini çıkarmadılar. Yanlışım varsa düzeltin.Ankara trafiğinde 45 lt LPG ile 450 km civarında yol yapıyor.Yakıt tüketimi de gayet güzel..Bir çok yüksek segmente sahip araç kullandım. Arabamın konfor açısından üst sınıf araçlardan aşağı kalır yanı yok. Belki boyum uzun olduğu için tüm diğer kullandığım arabalarda olduğu gibi lacetti wtcc de de görüş açısı özellikle önlerde ki direklerin kalın olması dolayısıyla dezavantaj. Arabanın kornası direksiyonun ortasında olsa daha iyi olurdu.Birde herkesten ricam hız yapılmasın.200 le neyle ne işiniz var kardeşim. Şehir içi 50, şehirlerarası 90, otoban 130 ..Lacetti kullanıcısı efendidir saygılıdır. kurallara azami dikkat eder diyorum. saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: kadirege_ank

Ekim 2008 de 2008 model Lacetti WTCC 1.6 aldım .park sensörü lpg alarm dahil 27 350 TL verdim.Araç fiyat açısından bakıldığında performansı ve donanımı çok güzel. Bazı arkadaşlar 2009 model Lacetti WTCC aldım diyorlar.Bildiğim kadarıyla bu aracın 2009 modelini çıkarmadılar. Yanlışım varsa düzeltin.Ankara trafiğinde 45 lt LPG ile 450 km civarında yol yapıyor.Yakıt tüketimi de gayet güzel..Bir çok yüksek segmente sahip araç kullandım. Arabamın konfor açısından üst sınıf araçlardan aşağı kalır yanı yok. Belki boyum uzun olduğu için tüm diğer kullandığım arabalarda olduğu gibi lacetti wtcc de de görüş açısı özellikle önlerde ki direklerin kalın olması dolayısıyla dezavantaj. Arabanın kornası direksiyonun ortasında olsa daha iyi olurdu.Birde herkesten ricam hız yapılmasın.200 le neyle ne işiniz var kardeşim. Şehir içi 50, şehirlerarası 90, otoban 130 ..Lacetti kullanıcısı efendidir saygılıdır. kurallara azami dikkat eder diyorum. saygılar.

2009lar çıktı. Sedan ve Hb olarak satılıyor. Son olarak HB kasaya 1.4 WTCC seçeneğini de dahil ettiler. Bayilerden aldığım bilgilere göre, Lacetti Sedan bir müddet daha Cruze modeli ile birlikte satılıcak daha sonra yerini tamamen Cruze'ye bırakacak. Ama Lacetti HB ve LAcetti SW satılmaya devam edilicek. Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Sağlıklı güzel günlerde kullanmaya devam edin

• kadirege_ank nickli arkadaş senin arabanın aynısından 2009 unu aldım ama süspansiyonları çok sert tok tok ses geliyor çukurlarda seninkide böylemi cevaplarsan sevinirim birde 109 beygir diye aldım ama ruhsatta 80kw yazıyor ne anlama geliyor??
  • quote:

Orjinalden alıntı: trujan

kadirege_ank nickli arkadaş senin arabanın aynısından 2009 unu aldım ama süspansiyonları çok sert tok tok ses geliyor çukurlarda seninkide böylemi cevaplarsan sevinirim birde 109 beygir diye aldım ama ruhsatta 80kw yazıyor ne anlama geliyor??

1kw yaklaşık olarak 1,36ps(hp) ye eşittir. Dolayısıyla 80kw=108,8hp yani yuvarlarsak 109hp.
  • herkese merhaba
    bende bir çoğunuz gibi heyecen ve sevinle lacetti aldım. 1.4 Sedan. Yalnız bir kaç şey soracağım diğer kullanıcılar bu konuda bir bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim;
    ilk olarak aracım daha 300 km de, yokuş performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. 1.4 olması mı, lpg olması mı, yoksa daha yeni olmasının mı etkisi var, anlayamadım. bu konuda tavsiye veya bilgi verebilen olursa iyi olur.
    ikinci olarak aracı aldığım reis oto anahtar teslim fiyat vermesine rağmen ilk MTV'nin benim tarafımdan ödeneceğini söyledi. Diğer araç bayilerine sorduğumda ilk MTV'nin araç bayileri tarafından ödendiği söylendi. Samsun REİS oto dan araç alımı yapan varmı? Olması gereken bu mu?
    Kullanım kitabında ilk birkaç yüz km aracı devirli kullanmayın diyor. ilk aracım olduğu için vereceğiniz bilgiler benim için önemli .
    Herkese saygılar.
  • Bende 1.6 var sorun yaşatmıyor bana, ama 1.4 bir şey diyemiycem. Bir de çıktığınız yokuşla alakalıda bir şey bu.

quote:

Orjinalden alıntı: muratcee

herkese merhaba
    bende bir çoğunuz gibi heyecen ve sevinle lacetti aldım. 1.4 Sedan. Yalnız bir kaç şey soracağım diğer kullanıcılar bu konuda bir bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim;
    ilk olarak aracım daha 300 km de, yokuş performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. 1.4 olması mı, lpg olması mı, yoksa daha yeni olmasının mı etkisi var, anlayamadım. bu konuda tavsiye veya bilgi verebilen olursa iyi olur.
    ikinci olarak aracı aldığım reis oto anahtar teslim fiyat vermesine rağmen ilk MTV'nin benim tarafımdan ödeneceğini söyledi. Diğer araç bayilerine sorduğumda ilk MTV'nin araç bayileri tarafından ödendiği söylendi. Samsun REİS oto dan araç alımı yapan varmı? Olması gereken bu mu?
    Kullanım kitabında ilk birkaç yüz km aracı devirli kullanmayın diyor. ilk aracım olduğu için vereceğiniz bilgiler benim için önemli .
    Herkese saygılar.

• Selam. Ben de 1.4 kullanıyorum. Performansı gayet iyi, araç km yaptıkça daha da açılacaktır. Vergi meselesine gelince, yılın ilk altı ayında aldığın aracın vergisinin hem ilk hem de ikinci taksidini sen ödersin. Şayet aracı 2. altı ayda almışsan yalnızca 2. taksidi sen ödersin. Güle güle kullan.
    quote:

Orjinalden alıntı: muratcee

herkese merhaba
    Herkese saygılar.

• merhabalar,

2005 model lacetti sx 1.6 16v NB sahibiyim. gözlemlerimi aşağıdaki gibi sıralayabilirim:

- kaporta çok zayıf. her yeni günde ya da araçtan her indiğinizde yeni bir yerinde göçük, ezik görebilirsiniz. bu zayıflığı en iyi bagaj kapağını kapattığınızda çıkan sesten ve o histen anlayabilirsiniz.
    - Yakıt (benzin) sarfiyatı çok fazla. şehir içi ya da dışı 10 litre / 100 km 'nin altına hiç düşmedi, ki genelde 3000 devirin üzerine çıkmamaya çalışırım. bu devirin üzerine çıkıldığında tüketim çok artıyor.
    - boya parlaklığını çok çabuk yitirdi, 10 yaşında renault - fiat'ların yanında eski gibi kalıyor. emperyal mavisi renginden de kaynaklanabilir.
    - fren mesafesi çok uzun. eski renault 19'umun daha iyiydi.
    - 100 km / saat üzeri hızlarda kabin içi motor ve rüzgar sesi çok artıyor.
    - 4. ve 5. viteslerde atak değil. 150 den sonra güven duygusunu gerek gürültü, gerek yol tutuş nedeniyle kaybediyorsunuz.
    - sanırım silecek suyu fışkırtma motoru çok zayıf, ancak camın ortasına kadar su atabiliyor. servis (bayrampaşa odak) bu araçlar böyle dedi. küçük ama can sıkıcı bir sorun.
    - özellikle çok kullanılan, ön camlarda düşme var. camlar tam kapalı olduğunda, düğmeye bastığınızda biraz yukarı çıkıp tekrar aşağı iniyor. sanırım yerine tam oturmuyor. yüksek müzikte titreme yapabiliyor. servis bişey yapamayız dedi.
    - vites geçişleri çok zor, özellikle 3-2 ve 2-1 düşürürken. araç tam durmadan 1. vitese alabildiğim zamanlar nadirdir.

şu anlık aklıma gelen olumsuz yönler bu şekilde, bunlardan bazıları benim aracıma özel sıkıntılar olabilir fakat açıkçası bunlar beni bu araçtan ve chevrolet'ten soğutmaya yetti. bütçeniz el verdiği takdirde aynı sınıftaki megane II, focus, astra, corolla, cerato gibi araçları tercih etmenizi tavsiye ederim. hatta macera aramak yerine, bi alt sınıftan kalite ve güvenilirlikleri bilinen markaların araçları da lacetti'ye göre daha iyi seçenekler olur, yeni clio, fabia, cordoba gibi.

sonuç olarak lacettiye de az bir para vermiyorsunuz ve vereceğiniz paraya daha iyi araçlar bulmak mümkün.

• sLm arkadşlar bende aranıza yeni katıldım çarşamba günü bi lacetti hb wtcc aldım siyah renk + lpq taktırdım inş. bugün teslim alacaz fotoları eklicem en kısa sürede şimdiden tşkler
  • Hayırlı olsun WTCC_034 .. resimleri bekliyoruzz..
    Park sensörünü unutma taktır..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.