Şimdi Ara

Chevrolet Lacetti akü önerisi verebilecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2009 model Lacetti sahibiyiz, 3 yıldır araç bizde. Araç üzerindeki fabrikasyon Delkor marka 55 amper akü birden bire bitti. Daha önce araç tavan lambasını açık unutmuştum, sonra takviye yaptıktan sonra sorun kalmamıştı, böyle 6_7 ay kullandım şarj olmuştu. Bu Ramazanda aracı fazla kullanmadım, geçen hafta 3-4 km kullandım park ettim, sorun yoktu.. Dün aracı çalıştırmak için marşa bastım baktım nazlanıyor, zar zor çalıştı. Daha sonra 70 km falan yol yaptım, alışveriş merkezinde otoparkta bıraktım 2 saat sonra geldim yine zor aldı. Yani şarj olmamıştı. Artık ömrünü tamamladı galiba :) Araç 1 gün dinlendikten sonra Değerini ölçtüm 10.40 çıkıyor. Motor çalışırken de akım 14 lerde geziyor yani alternatörde şarjda sıkıntı yok, Üzerindeki akü ters kutup, mecbur ters kutup alıcam. Şimdi sorum şu ki; orijinal akü 55 ah 610 cca.. alacağım akü 55 veya 60 amper 500 veya 550 cca olsa bir sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en ucuz 140 150 tl ye bi akü al geç kardeşim. mutlu aldık garanti bitti akü bitti 24 ayda. 100 liralık best akü 3.senesinde :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.