Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1821. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.531.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18191820182118221823
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar hazır fırsatını bulmuşken lpg ile ilgili görüşlerimi kısaca yazayım temmuz sonlarında yaklaşık 3 aylık araştırma sonunda ankara mocan otogazda brc my 11 lpg kiti taktırmıştım ilk zamanlar yazmıştım ama uzun süre kullandıktan sonra tekrar yazmak isedim. şunu söylemeliyim kesinlikle çok iyi iş çıkardılar sağolsunlar 5 bin km dir kullanıyorum çok şükür hiçbir sorun yaşamadım umarım bundan sonra da yaşamam geçişler hiç belli olmuyor ve çekişte hiç fark yok ( bunu tüm samimiyetimle söylüyorum) ve yakıt konusuna gelirsek ş.i 32litre*2.74=87.68 tl ile 266 km gitti (lpg litre fiyatı 2.74 iken) yani lira olarak km de 0.33 tl oldu bu gayet güzel bi rakam bence ve sürüş şekli olarak genelde kısa mesafe ve normal devirle ş.i olduğundan aşırı yüklenme olmadı doğal olarak, aynı hesapla bugünün litre fiyatıyla 32*2.50= 80 tl /266=0.30 krş oluyor (1 km de 0.12 litre lpg yakıyor) (0.12 rakamı ş.i ve aynı kullanım koşulları için sabit bir rakam oluyor ve hangi lirayla çarparsam o günkü güncel km yakıt bilgisini veriyor)
    paylaşayım dedim belki faydalı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadiiii

evet arkadaşlar hazır fırsatını bulmuşken lpg ile ilgili görüşlerimi kısaca yazayım temmuz sonlarında yaklaşık 3 aylık araştırma sonunda ankara mocan otogazda brc my 11 lpg kiti taktırmıştım ilk zamanlar yazmıştım ama uzun süre kullandıktan sonra tekrar yazmak isedim. şunu söylemeliyim kesinlikle çok iyi iş çıkardılar sağolsunlar 5 bin km dir kullanıyorum çok şükür hiçbir sorun yaşamadım umarım bundan sonra da yaşamam geçişler hiç belli olmuyor ve çekişte hiç fark yok ( bunu tüm samimiyetimle söylüyorum) ve yakıt konusuna gelirsek ş.i 32litre*2.74=87.68 tl ile 266 km gitti (lpg litre fiyatı 2.74 iken) yani lira olarak km de 0.33 tl oldu bu gayet güzel bi rakam bence ve sürüş şekli olarak genelde kısa mesafe ve normal devirle ş.i olduğundan aşırı yüklenme olmadı doğal olarak, aynı hesapla bugünün litre fiyatıyla 32*2.50= 80 tl /266=0.30 krş oluyor (1 km de 0.12 litre lpg yakıyor) (0.12 rakamı ş.i ve aynı kullanım koşulları için sabit bir rakam oluyor ve hangi lirayla çarparsam o günkü güncel km yakıt bilgisini veriyor)
    paylaşayım dedim belki faydalı olur

Bende temmuz ayında BRC taktırdım. Anlattığınız gibi arabada lpg var mı yok mu bugüne kadar hissetmedim. Yanlız sizin araç biraz fazla yakıyor gibi, ben 35 litre ile 340 km ve yukarısı yapabiliyorum.
  • takma kafaya,,, bu gece evin önünden cruze'un çalınsa yarın gidip çok rahat cruze alırsın yine...(2. el fiyatları sudan ucuz)....

yada bu gece el frenini- vitesi boş alıp ,, uçurumdan aşağı atsan,,,, kasko dan alacağın paranın üzerine bi tavuk döner bi ayran parası ekleyip 2013 cruze alırsın.....

ALIRMISIN GERÇEKTEN????

ben alırım abisi!!!!!

A NOKTASINDAN B NOKTASINA GİTMEK İÇİN BU FİYATA YA ÇİFT HÖRGÜÇLÜ DEVE ALACAKSIN YA DA CRUZE.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joliva

takma kafaya,,, bu gece evin önünden cruze'un çalınsa yarın gidip çok rahat cruze alırsın yine...(2. el fiyatları sudan ucuz)....

yada bu gece el frenini- vitesi boş alıp ,, uçurumdan aşağı atsan,,,, kasko dan alacağın paranın üzerine bi tavuk döner bi ayran parası ekleyip 2013 cruze alırsın.....

ALIRMISIN GERÇEKTEN????

ben alırım abisi!!!!!

A NOKTASINDAN B NOKTASINA GİTMEK İÇİN BU FİYATA YA ÇİFT HÖRGÜÇLÜ DEVE ALACAKSIN YA DA CRUZE.....

Tebessüm ettiren yorumlarının hastasıyım.

• Dün kışlık lastikleri taktırdım. Kışlıkları taktırdıktan sonra araba haliyle yere daha iyi basmaya ve daha fazla güven vermeye başladı. Yalnız tek artı bu değil, iç kabin mevsimlik lastiklerin takılı olduğu zamana göre epey sessizleşti. Çok şükür şimdiye kadar lokurtu, fokurtu, gıcırtı sesi gelmedi, mekanik olarak ses problemim hiç olmadı ama kışlıkları taktırınca yol sesinin baya azaldığını hissettim. Özellikle dişli asfaltta ve bozuk zeminde giderken ses alıyormuş araba ama ben fark etmiyormuşum. Kışlıklar geçen yıl da vardı ama henüz arabanın acemisi olduğum için farkı anlayamamış olabilirim.

Neyse sözün özü bugün lastikleri taktırıp, mevsimlikleri bıraktığım lastikçiye gittim, durumu anlattım. Lastikçi "abi yanlış anlama diye dün bişey demedim ama Kumho beğenilen bir lastik değil, şimdiye kadar 0 km çok arabadan Kumho söktüm" dedi. "Lastiğin hamuru çok sert olduğu için güvenlik seviyesi iyi değil, performansa elverişsiz, ayrıca ses yaptığından dolayı konforsuz. Eğer bu lastikler yol tutuşu iyi olmayan arabalara takılsa daha büyük sıkıntı çıkarır ama senin arabanın yürüyeni lastiği toplamaya yardımcı oluyor" falan diye de ekledi. "Eğer eskisin, zamanla değiştiririm diye beklersen çok beklersin çünkü bu lastiğin hamuru aşınmaya karşı çok dayanıklı, üretilme amacı konfordan ziyade uzun ömürlülük" dedi en son, bana göre de doğru şeyler bunlar. Tabi hiç kullanılmaz değil bu Kumho'lar ama gıcır gıcır, konforlu arabada daha iyisini arıyor insan. Benim kışlıklar da ahım şahım lastikler değil bu arada, Petlas ama yapısı gereği yumuşak hamurlu olunca hemen farkını hissettirdi kabine.

Bakalım, bahar geldiğinde bütçe el verirse arabaya yakışan, daha yumuşak ve konforlu bir lastik takımı düşünebilirim. O derece uzaklaştım Kumho'dan.

• 215/50 R 17 Kumho solus Kh17 lerin lastik etiketine gore yakit ve yagisli hava performansi C gurultu seviyesi ise 71 desibel. Bu degerler aslinda sinif ortalamasinin az da olsa ustunde oldugu soylenebilir. Lastik havasi 32 civari olursa aslinda gayet yumusak bir surus yasatiyor ama ses konusunda biraz sesli oldugu bir gercek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • taklamatik makinesi cruze ......seri devam ediyor

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • quote:

Orijinalden alıntı: joliva

taklamatik makinesi cruze ......seri devam ediyor

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Yine devirmek için bir kurban bulmuş.

• Bugun bacanagima da Cruze aldik.Cruze LT Plus HB 2012 model sanrooflu 33500e aldik. Fiyati nazil sizce..26 000 km lpgli ruhsattta işli 7 bin km önce LPG takılmış temmuz ayında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01levent01 -- 21 Kasım 2014; 23:12:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

Bugun bacanagima da Cruze aldik.Cruze LT Plus HB 2012 model sanrooflu 33500e aldik. Fiyati nazil sizce..26 000 km lpgli ruhsattta işli 7 bin km önce LPG takılmış temmuz ayında.

Birde otomatik olsaymis bedava diyecektim ama suan bedavadan az pahali olmus :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm arkadaşlar kış lastiği alacağım bizim lastiklerimizin ebatları 205 60 16 bunun yerine 205 55 16 alsam sizce ne gibi sorunlar olabilir?

• İstanbul akşam trafiği, gıdım gıdım ortalama hız. Saat yanlış düzeltemedim)

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • CHEVTOLET

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

Slm arkadaşlar kış lastiği alacağım bizim lastiklerimizin ebatları 205 60 16 bunun yerine 205 55 16 alsam sizce ne gibi sorunlar olabilir?

http://www.lastikcim.com.tr/Jant-Lastik-Hesaplama,DP-17.html

Şuraya göre uygun değil. +-%3 sınırını aşıyor. 195/65/16 uygun diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Curva Sud

Dün kışlık lastikleri taktırdım. Kışlıkları taktırdıktan sonra araba haliyle yere daha iyi basmaya ve daha fazla güven vermeye başladı. Yalnız tek artı bu değil, iç kabin mevsimlik lastiklerin takılı olduğu zamana göre epey sessizleşti. Çok şükür şimdiye kadar lokurtu, fokurtu, gıcırtı sesi gelmedi, mekanik olarak ses problemim hiç olmadı ama kışlıkları taktırınca yol sesinin baya azaldığını hissettim. Özellikle dişli asfaltta ve bozuk zeminde giderken ses alıyormuş araba ama ben fark etmiyormuşum. Kışlıklar geçen yıl da vardı ama henüz arabanın acemisi olduğum için farkı anlayamamış olabilirim.

Neyse sözün özü bugün lastikleri taktırıp, mevsimlikleri bıraktığım lastikçiye gittim, durumu anlattım. Lastikçi "abi yanlış anlama diye dün bişey demedim ama Kumho beğenilen bir lastik değil, şimdiye kadar 0 km çok arabadan Kumho söktüm" dedi. "Lastiğin hamuru çok sert olduğu için güvenlik seviyesi iyi değil, performansa elverişsiz, ayrıca ses yaptığından dolayı konforsuz. Eğer bu lastikler yol tutuşu iyi olmayan arabalara takılsa daha büyük sıkıntı çıkarır ama senin arabanın yürüyeni lastiği toplamaya yardımcı oluyor" falan diye de ekledi. "Eğer eskisin, zamanla değiştiririm diye beklersen çok beklersin çünkü bu lastiğin hamuru aşınmaya karşı çok dayanıklı, üretilme amacı konfordan ziyade uzun ömürlülük" dedi en son, bana göre de doğru şeyler bunlar. Tabi hiç kullanılmaz değil bu Kumho'lar ama gıcır gıcır, konforlu arabada daha iyisini arıyor insan. Benim kışlıklar da ahım şahım lastikler değil bu arada, Petlas ama yapısı gereği yumuşak hamurlu olunca hemen farkını hissettirdi kabine.

Bakalım, bahar geldiğinde bütçe el verirse arabaya yakışan, daha yumuşak ve konforlu bir lastik takımı düşünebilirim. O derece uzaklaştım Kumho'dan.

Kumhoyla ilgili bu yorumlari ben de duydum. Dogruluk payi var. Ilk lastikler 55 bindeydi ve bir tanesi kucuk bir balon yapmisti. Eger yapmasa dis derinliklerine bakildiginda sanki 65-70 bini gorur lastik ama performans ilk yildan sonra hissedilir derecede dustu. Ekonomik lastik. Ama euromasterin gecen yaz basinda yaptigi kampanyada michelin primacy 3 lastikleri 200 tl idi. Seneye de benzer bir kampanya yakalarsam kumhoya bir defa daha katlanmam.
  • arkadaşlar iyi geceler...2012 cruze at 37 binde araç soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmalarda R de aşırı bir motor titremesi ve traktör gibi ses yapmaya başladı N de D de herhangi bir sorun yok ayrıca R de gidişinde de bi sorun yok gibi alttaki video da ses çok net geliyor tel ön camın havalandırma çıkışına yaklaşınca....herhangi bir fikri olan var mı_??

https://www.youtube.com/watch?v=yFzsr3eOV10
  • Arkadaslar konuda yazilmis ve kacirmis olabilirim. Ankara kisi icin hangi lastigi kullanmaliyim? Onerebilir misiniz? Aslinda minibusle gidecegim araliktan sonra ise. Cok yogun kullanmayacagim araci.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr1903

arkadaşlar iyi geceler...2012 cruze at 37 binde araç soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmalarda R de aşırı bir motor titremesi ve traktör gibi ses yapmaya başladı N de D de herhangi bir sorun yok ayrıca R de gidişinde de bi sorun yok gibi alttaki video da ses çok net geliyor tel ön camın havalandırma çıkışına yaklaşınca....herhangi bir fikri olan var mı_??

https://www.youtube.com/watch?v=yFzsr3eOV10

Bence servise danışmanız ve ön bilgi almanız ardından da özel servis de söylediklerinin karşılaştırmasını yapmanız daha sağlıklı olur.

• erosbos kullanıcısına yanıt
    ben 215 50 17 kumho kw 22 aldım kw 23 modeli için gitmiştim ama kw 22'nin deseni hoşuma gitti, ankarada genelde bu iki modeli satıyoruz dedi lastikçi, zaten petlas ve kumho dışında bu fiyatlaralastik bulmak zor diğer markalar çok pahalı..
  • ozgurr1903 O kullanıcısına yanıt
    2011, 43 bindeki aracımda da havalar soğumaya başladığından beri R geçişinde titreşim, kısmen sarsıntılı bir geçiş ve normale göre artan bir ses mevcut. Bu ses N ve D'de yok. Fakat aracımdaki ses videoda farkedebildiğim oranda da değil. Sebebini bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 18191820182118221823
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.