Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son tüketim değerleri. Mazot almayı bekledim, tam reel değerleri vermek için.

230tl-510km, benzin alınıp, km sıfırlanıp, tekrar benzin alınarak alınan değerler.

Yarısı 120km sabit hızda, geri kalan ş.içi karışık. Ortalama 45 kuruş.

Hesaplayınca bir sevindim, hoşuma gitti böyle az yakması .
  • Selamın aleyküm abilerim bu yaz captiva almayı düşünüyoruz nasıl bir arabadır zahmet olmassa yardimci olabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kapı altı plastikleri falan var ya onları plasti dip ile kaplamak istiyorum. Malum kronik solma sorunu... Var mı böyle bi işlem yapan?

• Arkadaşlar Captiva yı tercih etme sebeplerimden biriside Karavan çekmekti.Karavan çekebilmek için karavan dan ağır bir araç ve yüksek tork lazım.Bunlar Captiva da var.Şimdi ben Captiva ya 1350 TL masraf edip çeki demiri taktıracağım ruhsata işleteceğim,ama bazı tereddütlerim var.Captiva malumunuz ağır olması nedeniyle ilk kalkışta hantal kalan bir araç,bir de arkasında 1350 Kg lık bir karavan takılıyken kalkışlarda zorlanırmı ki.Bir de karavan takılı ilen yokuşta filan kalkmak zor olurmu ki.Bunu en iyi Captiva ile karavan çeken arkadaşlar bilir ama,diğer arkadaşların da yorumundan faydalanmak istiyorum.Aracım 2011 High
  • Arkadaşlar Captiva yı tercih etme sebeplerimden biriside Karavan çekmekti.Karavan çekebilmek için karavan dan ağır bir araç ve yüksek tork lazım.Bunlar Captiva da var.Şimdi ben Captiva ya 1350 TL masraf edip çeki demiri taktıracağım ruhsata işleteceğim,ama bazı tereddütlerim var.Captiva malumunuz ağır olması nedeniyle ilk kalkışta hantal kalan bir araç,bir de arkasında 1350 Kg lık bir karavan takılıyken kalkışlarda zorlanırmı ki.Bir de karavan takılı ilen yokuşta filan kalkmak zor olurmu ki.Bunu en iyi Captiva ile karavan çeken arkadaşlar bilir ama,diğer arkadaşların da yorumundan faydalanmak istiyorum.Aracım 2011 High MÜKERRER OLDU SAYIN ADMİN LÜTFEN SİLİVERİNİZ.teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgunadam -- 15 Haziran 2017; 11:10:43 >
  • Karavan takınca bakalım tüketimi nasıl oluyor. Paylaşırsınız .

• olgunadam kullanıcısına yanıt
    Gayet rahat çeker hocam sıkıntı olmaz biraz gaza fazla basarsınız sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

İşte 9 bin beklemeyin hocam bakım için. Ben şahsen 7500kmde bir yapacağım bundan sonra. Bir de yeni kasa aracınız için bir sonraki bakımda motul xclean 5w30 yağ almanızı şiddetle tavsiye ederim. Filtre setini de komple bosch olarak internetten alabilirsiniz. Bir de bu yağı kullandıktan sonra tüketimi ölçün, daha da düşmesi gerek.

Sizin tafsiyeleriniz üzerine Motul'u deniyeceğim bakımda.Diğer bir arkadaş daha vardı kullanıp memnun olan.Bakalım yakıt değeri daha da düşecek mi?Çünkü forumu, Captiva'yı almadan önce de baya bir takip ettiğim için Motul yağ konusu fazlasıyla gündeme gelmişti.Türkiye distribütörü sizi duysa kesin Marmara Bölge müdürü yapar

• Merhaba,

Mazot aldıktan sonra ilk defa aşağıdaki ışık yanıp sönmeye başladı.
    DPF olacağını ümit ederek manuel'e alıp 3. vites yüksek devirde 1-2km sürdükten sonra kayboldu, 10km sürdüm sonrasında halen gözükmedi.
    Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

• Bu arada 2 Ton, 7 Kişilik bir araç için şehir içi 9 Litre mazot yakması hiçte abartılacak bir durum değil.Geçenlerde bir yerde muhabbeti geçti 2017 Honda CR-V 1.5 otomatik 9 İleri katalog değerleri Şehir İçi 5.6 litre ve ağırlık 1728 Kg.Kullanan kişi yol bigisayarında 6.8 Litre'in altını görmedim daha dedi.Bizim araçlarla 200 kg fark var ve bizimkiler 2.0 Motor 6 İleri.Fiyat farkına gelince de 165.000 TL. ile 190.000 TL. arası otomatik seçenekleri.Ha bu arada piyasada leblebi gibi satılan (Fiyatlar Bizimkilere Biraz Daha Yakın Diye)Hyundai Tucson ile Kia Sportage Benzinli seçeneklerini saymıyorum.BMW 1 Serisi ile Mercedes A, C, ve CLA Modelleri bizim araçlarla aynı segment olmasa bile Türkiye şartlarında çok tutulup piyasası olan araçlar.Lakin maşallah hepside Benzinli Versiyonları Şehir içi 9-10 Litrenin altına düşmeyen ''BENZİN'' Tüketimi yapmaktalar.Haa bu arada Eski BMW X Serisi ve Mercedes ML serilerini katmıyorum işin içine.
    Yani Arkadaşlar; Ceyarr arkadaşın da dediği gibi Captiva'larımızın kıymetini bilelim.Düzenli bakımlarını yaptırıp hırpalamazsak 7 kişilik, bu donanımda ve bu heybette bir aracı bu fiyatlara zor buluruz.o Yüzden 12-13 Litre yakıyor diyen arkadaşların araçlarında gerçekten bir sorun var ya da iyi gazlıyorlar.Aracı alalı 2.5 ay oldu hep tereddütlerim vardı ama şimdi 2 depo yakıttan sonra hiçte öyle olmadığını anladım.
    Captiva mı?; aman uzak dur, çokk yakıyor, delimisin efsanesi ile fazlasıyla hakkı yenmiş bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chatkapi

quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

İşte 9 bin beklemeyin hocam bakım için. Ben şahsen 7500kmde bir yapacağım bundan sonra. Bir de yeni kasa aracınız için bir sonraki bakımda motul xclean 5w30 yağ almanızı şiddetle tavsiye ederim. Filtre setini de komple bosch olarak internetten alabilirsiniz. Bir de bu yağı kullandıktan sonra tüketimi ölçün, daha da düşmesi gerek.

Sizin tafsiyeleriniz üzerine Motul'u deniyeceğim bakımda.Diğer bir arkadaş daha vardı kullanıp memnun olan.Bakalım yakıt değeri daha da düşecek mi?Çünkü forumu, Captiva'yı almadan önce de baya bir takip ettiğim için Motul yağ konusu fazlasıyla gündeme gelmişti.Türkiye distribütörü sizi duysa kesin Marmara Bölge müdürü yapar

merhaba,

tavsiyeniz üzerine bende motul yağı deneyeceğim bir sonraki bakım için. yağ değişimi için kaç lt yağ gerekiyordu, ona göre sipariş veriyim.

teşekkürler

• Merhaba

Daha önce yazdığım sorunlar nedeniyle Dpf ti iptal ettirdim iç kısmını tamamen kırıp dışını aynı şekilde kaynattılar ve yazılım attılar

14-15 lt gezen tüketim 9-11 arası geziyor

Benim için önemli olan yağ seviyesi normal (en don foruma yazdığımdan beri iki defa 1,5 lt yağ çektirmiştim)

Siyah duman ilk çalışmada atıyor daha sonra YÖK oluyor

Çekiş çok farketti olumlu anlamda

Biraz yol gittikten sonra alttan vuran mağma sıcağından kurtuldum

Marka olmuş yerler 750-900 tl arası fiyat verdiler ne zaman arasam doluyuz dediler

İkitelli Bağcılar Güngören sanayii sitesine gidip üç beş ustaya bu işi kim yapar diye sordum tavsiye ettikleri ustaya 500 tl ye yaptırdım

Hayırlısı artık duruma bakacağım şimdilik sıkıntı gözükmüyor

Saygılar

• mukufu M kullanıcısına yanıt
    En kısa zamanda ben de bu dpf iptalini düşünüyorum hocam aklıma takılan konu muayenede egzosdan geçebilecekmi araç benim de ortalama şu an 13.3 şehir içi yarın uzun yola çıkacam sıfırlayıp görselle yakıt tüketimini paylaşmayı düşünüyorum

• enginanil kullanıcısına yanıt
    6lt gerekiyor. Bir adet 5, bir adet de 1lt lik almalısınız.

• mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    Ne zaman bakım yaptırmıştınız? Motul yağ alıp yağı değiştirin. Filtreleriniz de kirliyse onları da değiştirin. Sonrasında boş yolda manuelde yüksek devirle bi 20-30km kullanın, güzel bi temizlensin dpf

• Chatkapi kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi hocam, çok satılan benzinli bmw ve mercedes otomobiller küçük birer otomobil olduğu halde captivadan fazla yakıyor ama bir yerde bile yakıyor falan diye göremezsiniz. Bunlar zaten yeni ve pahalı arabalar. Bunlara binenler yakıt hesabı yapmıyor. Biraz eskiyince de hepsine Lpg takılıyor zaten. Örneğin önceki kasa c180 mercedes. Girip bakın sahibindene, amg paketlileri 75-80 bin liraya satılıyor, çoğu Lpgli

• Tiguan 2.0 dizel otomatik, tüketimi 7.3lt. Ağırlık 1700kg.

• Arkadaşlar herkese selmalar. Bu gün yolda 20 km hızla giderken birden arabada fiyuvvv diye ses geldi sanki havai fisek attilar, teker patladı sandım ama teker patlamamış , herhangi bir arıza uyarısı da yok, koku falan da yok, kaputu açtım alta üste baktım herhangi bir anormallik görünmüyor. Tecrübesi ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa yardimci olur mu?

• aydayd A kullanıcısına yanıt
    Tiguan' ın eski kasaları çok küçük. Sanki yerden yükseltilmiş bir golf gibi. Geçenlerde birisi yanıma eski kasa tiguan park etmiş. Arabaların burnu aynı hizada, tiguanın arka tamponunun captivanın arka kapısının bitimine denk gelmiş olduğunu gördüm.

Yeni kasaları bence gerçekten çok hoş tiguanın. Ama o da iki captiva parası, belki daha da pahalı...

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim tiguan yeni kasa, Captiva ile yakın ağırlık ama tüketimi düşük. Fiyat olarak maalesef ülkemizdeki vergiler araç fiyatlarını uçurdu. Belki aradan 4-5 sene geçince ikinci elleri makul olabilir.

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.