Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (431. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makyajsız kasayla farklı o zaman. Çünkü makyajlı kasada 75 ve150 bin dediğine eminim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ceyarr

• quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Herkese merhaba, son zamanlarda aracın şanzıman yağını değiştirmeyi dusunuyorum. Kullanım kılavuzunda ağır şartlarda 75 bin normal şartlarda ise 150 bin de değişim bilgisi verilmks. Ben istanbul trafiğinde gezdiğim için 150 olmasa bile 90-100 bin kmlerde değiştirmeyi düşünüyorum. Sıkıntı olan olay servise değişimin yapılmasını istediğimde bu yagin lifetime olarak geçtiğini ve omurluk olduğunu soylwdiler. Bana kalırsa değişimden sonra herhangi bir sıkıntı çıkarsa araç üstlerine kalmasın diye böyle yanlış bir bilgi verdil3r. Benim sorum daha önce bu değişimi yaptıran var mıdır. Varsa sıkıntı çıkma olasılığı cidden vae midir ?

Benim araçta 130.000 km'ye yaklaştığı için şanzıman yağını değiştirmek istedim. Gerek servis gerekse konuştuğum ustalar buna gerek olmadığını, şanzımala ilgili problem olduğunda değiştirildiğini belirttiler. Şanzıman yağının değiştirilmesi ile ilgili YouTube'da videoda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Orj gm triger setini 300 liraya aldım. Serviste 637 lira mı ne yalnızca parça fiyatı verdiler o zaman.

Aldığım parçalar: gm triger seti, gm devirdaim, yan sanayi v kayışı, gergi kütüğü, gm antifiriz, gm mazot filtresi, gm yağ filtresi, yan sanayi hava ve polen filtreleri.Bunların hepsini parçacıdan 900 Liraya aldım. 6lt motul yağı da başka bir yerden 150' ye aldım. Toplamda 1050 Lira parçaya gitti. Triger, devirdaim, v kayışı, yağ ve filtre tüm işçilik için de özel servise 500 ödedim. Toplamda 1550 Liraya mal oldu. İşçilik için birkaç yer dolaşsam belki 400-450'ye de yaptırabilirdim belki ama çok memnun kaldım, çok temiz ve düzgün bir iş çıkardılar. O yüzden 50-100 Lira mühim değil, helal olsun.

O zaman tüm bunları yetkili serviste yaptırmış olsam, ki o zaman kampanya falan da yoktu, ödediğim paranın 2 katına yakın para çıkardı cebimden

Harika bir fiyat, ben devir daim pompası, V kayış ve antifriz hariç, servisten kampanyalı fiyatı olarak toplam da 1350 TL rakam alabildim, oda eski araç olduğu için ekstra %20 indirime rağmen, ayrıca
    Gm triger setini ise, piyasada 400 TL'den aşağı bulamadım. Eğer triger setini yeni aldıysan aldığın yeri bildirebilirsen memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komutan16 -- 29 Nisan 2017; 8:12:36 >

• komutan16 K kullanıcısına yanıt
    İşte yeni değil. Kasım ayında yaptırmıştım. Dolar fırlayınca böyle oldu malesef.. istanbul bostancı sanayi sitesindeki chevrolet parçacısından almıştım. Nipar otomotiv diye bir firma. Firmanın web sitesi de chevroletyedekparcasi diye geçiyor. O zaman internet üzerinden yaptığım araştırmada en uygun fiyatlar oradaydı. Şimdi yine orada sanırım. Ama direk internetten sipariş vermeyin. Firmayı telefonla arayın. Chevrolet Türkiye forum üyelerine %5 indirim yapıyorlar. Ben de oraya üyeyim deyip bu indirimi isteyin. Bir de öyle toplu birkaç parça alınca iskonto durumu sözkonusu. Ben de yakında balata falan alacağım. Oradan almayı düşünüyorum

• quote:

İşte yeni değil. Kasım ayında yaptırmıştım. Dolar fırlayınca böyle oldu malesef.. istanbul bostancı sanayi sitesindeki chevrolet parçacısından almıştım. Nipar otomotiv diye bir firma. Firmanın web sitesi de chevroletyedekparcasi diye geçiyor. O zaman internet üzerinden yaptığım araştırmada en uygun fiyatlar oradaydı. Şimdi yine orada sanırım. Ama direk internetten sipariş vermeyin. Firmayı telefonla arayın. Chevrolet Türkiye forum üyelerine %5 indirim yapıyorlar. Ben de oraya üyeyim deyip bu indirimi isteyin. Bir de öyle toplu birkaç parça alınca iskonto durumu sözkonusu. Ben de yakında balata falan alacağım. Oradan almayı düşünüyorum

Teşekkürler.

• Herkese merhaba,

@ceyar, kapıları kilitlediğinizde, camların, aynaların vs kilitlenmesini sağlayan aparatın tam ismi ve markasını belirtebilir misiniz?

Bir de bir arkadaşım söz etti, anlam veremedim. Arabayı çalıştırmış, "D"'ye getirmiş fakat araç hareket etmemiş. Gaza basınca da gaz yememiş. Aracı olduğu yerde bırakmış ve akşam yeniden denemiş. Bu sefer araç hareket etmiş. Eskisi gibi yola çıkmış. Arkadaş, triger bakımı yaptırdığının ertesi günü bu sorunla karşılaştığını belirtti bana. Bana çok ilgili gelmedi.

Yukarı da triger konusunu okuyunca yazayım dedim. Benzer sorun yaşayan var mı?

Triger ile ilgili olabilir mi?

Ya da bu konuda fikir belirtecek olan var mı?

• Arkadaşlar biliyorsunuz bir kaç gün önce eşimin aracının pert olduğunu yazmıştım. İkinci el Mercedes A200 AMG bakıyorum. Bu konuda önerilerinize açığım.

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: komutan16

Arkadaşlar biliyorsunuz bir kaç gün önce eşimin aracının pert olduğunu yazmıştım. İkinci el Mercedes A200 AMG bakıyorum. Bu konuda önerilerinize açığım.

Teşekkürler...

Benim kızımda GLA var AMG paket, memnunuz, tavsiye ederim

• sirdenogonzales S kullanıcısına yanıt
    Hocam marka olarak bilmiyorum ama zamanında yetkili servislerde satılan modül bu.

• Teşekkürler.

• quote:

quote:

Arkadaşlar biliyorsunuz bir kaç gün önce eşimin aracının pert olduğunu yazmıştım. İkinci el Mercedes A200 AMG bakıyorum. Bu konuda önerilerinize açığım.

Teşekkürler...

Benim kızımda GLA var AMG paket, menmunuz, tavsiye ederim

Ceyarr yorgun argın eve şimdi geldim. Forumda mesajını görünce çok güldüm. Hatta yorgunluğumu bile unuttum.😅
    Not:Resimdeki çocuk senin kızın ise, maşallah çok tatlı, Allah bağışlasın, arabası da ona yakışmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komutan16 -- 30 Nisan 2017; 23:7:1 >

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Masallah
  • Arkadaşlar yeni kasa 2012 ve 2013 captiva farklarını bilen varsa yazabilir mi?

Benim gördüğüm arka tampon,stop grubu farklı. Bunun dışında iç donanım-motor-güvenlik vb. fark var mıdır ?
  • Allah Razı olsun.

Oyuncak diye yabana atmayın, harbi mercedes. İçinde müzik sistemi, kliması bile var sitedeki çocuklar benim kızı parmağıyla gösteriyorlar mercedesli kız diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 1 Mayıs 2017; 1:34:1 >
  • quote:

quote:

Teşekkürler...

Benim kızımda GLA var AMG paket, memnunuz, tavsiye ederim

ALLAH nazardan saklasın, hayırlı uzun ömürlü olsun İNŞ.

Arabaya gelince, nerden aldınız hocam? Bende akülü araba bakıyordum.

Birde alırken nelere dikkat etmek lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: YEY

Arkadaşlar yeni kasa 2012 ve 2013 captiva farklarını bilen varsa yazabilir mi?

Benim gördüğüm arka tampon,stop grubu farklı. Bunun dışında iç donanım-motor-güvenlik vb. fark var mıdır ?

göstergeler değişik ve 2013 te anahtarsız giriş var

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Amin cümlemizin inşaAllah.

Tahmin ettiğiniz üzere, internet üzerinde neredeyse kendime araba bakar gibi akülü araba araştırdım

Öncelikli olarak çocuğun yaşına uygun olması şart. Akülü arabalar, 300-400 Liralardan başlayıp 1500-2000 Liraya kadar gidiyor. Biir de bu işte en iyisi bir marka var şu an ismini hatırlayamadım, 4-5 bin lira falan, tabi o bizi aşıyor..

Öncelikle, akülü arabalar, 6v ve 12v akülü olarak ikiye ayrılıyor. Genellikle 6v olanlar tek, 12v olanlar çift motorlu oluyor. Arasındaki fark ise şarj süresi ve arabanın hızı. 6v olanlar biraz da küçük oluyor. Bir de kumandalı olması önemli. Benim kızım çok küçük olduğundan kendisi kullanamıyor ve ben kumandayla sürüyorum. Yani bir nevi bana da bir oyuncak olmuş oluyor çocuk kendi bile kullansa, bir yere çarpmaması veya bir yerlere düşmemesi için kumanda üzerinde acil stop tuşu var. Buna bastığınızda, araba duruyor ve çocuk gaza bile bassa gitmiyor. Bunların haricinde lisanslı ürünler gerçekten çok daha kaliteli ve görüntü olarak birebir gerçeğinin aynısı olduğundan göze de hitap ediyor.

Bu benim aldığım kraft marka mercedes gla. 12v çift motor ve 3 vitesli. En büyük özelliklerinden biri, diğer akülü arabalar gibi gaza basınca çocuğu direk arkaya yapıştırmıyor, yavaş yavaş hızlanıyor. Ön ve arka tekerlekleri amortisörlü, kolay inip binmek için kapısı açılıp kapanıyor. Koltuğu, tıpkı gerçek arabalardaki gibi 3 kademe olarak çocuğun boyuna göre ileri-geri ayarlanabiliyor. Gündüz ledleri ve kısa farları ayrı ayrı içeriden düğmeyle ayarlanabilip faal olarak çalışıyor. Usb ve sd kart destekli müzik sistemi, direksiyondan kumandalı olarak kullanılabiliyor. Konsolu da yine gerçek gla konsolu gibi ve, a/c düğmesine basınca havalandırma kanallarından hava üflüyor. Şu an aklıma gelen özellikleri bunlar. Bunun dışında hiçbir akülü arabada olmayan çok önemli bir detay da, ön alt kısmında açılıp kapanabilir gizli bir kol ve yine arka alt kısmında açılıp kapanabilir gizli bir tekerlek var. Bunun sayesinde, eğer yolda şarjı biterse bunları açarak rahatlıkla arabayı çekip eve kadar zorlanmadan götürebiliyorsunuz. Çünkü akülü araçların motorlu tekerlekleri, araba çalışmazken çok zor dönüyor ve zaten döndürmeye çalışmak da motor için zararlı. Kaldırıp kucaklayayım deseniz, ağır ve zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 1 Mayıs 2017; 13:51:11 >

• quote:

Amin cümlemizin inşaAllah.

Tahmin ettiğiniz üzere, internet üzerinde neredeyse kendime araba bakar gibi akülü araba araştırdım

Öncelikli olarak çocuğun yaşına uygun olması şart. Akülü arabalar, 300-400 Liralardan başlayıp 1500-2000 Liraya kadar gidiyor. Biir de bu işte en iyisi bir marka var şu an ismini hatırlayamadım, 4-5 bin lira falan, tabi o bizi aşıyor..

Öncelikle, akülü arabalar, 6v ve 12v akülü olarak ikiye ayrılıyor. Genellikle 6v olanlar tek, 12v olanlar çift motorlu oluyor. Arasındaki fark ise şarj süresi ve arabanın hızı. 6v olanlar biraz da küçük oluyor. Bir de kumandalı olması önemli. Benim kızım çok küçük olduğundan kendisi kullanamıyor ve ben kumandayla sürüyorum. Yani bir nevi bana da bir oyuncak olmuş oluyor çocuk kendi bile kullansa, bir yere çarpmaması veya bir yerlere düşmemesi için kumanda üzerinde acil stop tuşu var. Buna bastığınızda, araba duruyor ve çocuk gaza bile bassa gitmiyor. Bunların haricinde lisanslı ürünler gerçekten çok daha kaliteli ve görüntü olarak birebir gerçeğinin aynısı olduğundan göze de hitap ediyor.

Bu benim aldığım kraft marka mercedes gla. 12v çift motor ve 3 vitesli. En büyük özelliklerinden biri, diğer akülü arabalar gibi gaza basınca çocuğu direk arkaya yapıştırmıyor, yavaş yavaş hızlanıyor. Ön ve arka tekerlekleri amortisörlü, kolay inip binmek için kapısı açılıp kapanıyor. Koltuğu, tıpkı gerçek arabalardaki gibi 3 kademe olarak çocuğun boyuna göre ileri-geri ayarlanabiliyor. Gündüz ledleri ve kısa farları ayrı ayrı içeriden düğmeyle ayarlanabilip faal olarak çalışıyor. Usb ve sd kart destekli müzik sistemi, direksiyondan kumandalı olarak kullanılabiliyor. Konsolu da yine gerçek gla konsolu gibi ve, a/c düğmesine basınca havalandırma kanallarından hava üflüyor. Şu an aklıma gelen özellikleri bunlar. Bunun dışında hiçbir akülü arabada olmayan çok önemli bir detay da, ön alt kısmında açılıp kapanabilir gizli bir kol ve yine arka alt kısmında açılıp kapanabilir gizli bir tekerlek var. Bunun sayesinde, eğer yolda şarjı biterse bunları açarak rahatlıkla arabayı çekip eve kadar zorlanmadan götürebiliyorsunuz. Çünkü akülü araçların motorlu tekerlekleri, araba çalışmazken çok zor dönüyor ve zaten döndürmeye çalışmak da motor için zararlı. Kaldırıp kucaklayayım deseniz, ağır ve zor.

Aynen hocam direk o yüzden sordum :). Araştırma konusunda, tez yazar gibi çalışma yapıyorsunuz

Hocam şimdi 2,5 yaşında oğlum var, kızımız da nasip olursa yolda. Şimdi birtane alıyım, ikisi içinde kullanırlar diyorum. Zaten birisi iyice büyüdüğünde, bırakır akülü arabayı. Diğerine kalır.

Piyasa da çok çeşit var. Sizin fiyat performans seçeneğiniz sanırım bu. Gerçi şimdi baktım fiyatı da bayağıca varmış :). Dediğiniz marka "Henes" hocam. O parayla normal araba da bakılabilir.

Başka model varsa öneriniz memnuniyetle dinlerim. Mesela 1000tl altına inersek süper olur :).

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle söyleyeyim, aslında ben de 500-600 Liralık bir şey bakıyordum ilk etapta. Ben bunu gg den kampanya olan bir günde %5 indirimli olarak 4 ay kadar önce 1000 Liraya aldım. Gg ve n11 gibi sitelerde bu akülü arabaların yorumlarına baktım. 1000 Liranın altındakilerde genellikle memnuniyet yok. Yani 600-700 Liralık alanların bir kısmı; ya gidin iyi bir şey alın ya da almayın, boşuna paranızı çöpe atmayın gibi yorumlarda bulunmuş. 1000 Liranın üzerindekilerde memnuniyetsizlik söz konusu değil. Ben de 500-600 verip memnun olmayacağıma paraya kıyıp iyisini alayım, memnun kalayım şeklinde düşündüm. Zaten taksitle alınacağından, aylık ödeme olarak düşündüğünüzde, memnun kalmayacağım bir ürüne aylık 100-110 gibi bir taksit ödeyeceğime, 150-160 öderim en azından memnun kalırım dedim. Olaya 1000 Lira olarak bakınca haklısınız büyük bir para ama 500-600 verip keşke bunu almasaydım demek bence daha kötü.

Benim de kızım 1,5 yaşında. Diğer kızım da 2 aylık. Sonra o da biner diye düşündüm. En fazla akü zıbarınca bir akü alır devam ederiz. Bir de kraft ın garanti ve arıza durumunda satış sonrası desteğinin de sorunsuz olduğunu öğrendim ve bu da kararımda etkili oldu.

Bir de yine mercedesin g55 amg model lisanslı bir jipi var. hem de 2 kişilik ve şahane bir şey. Onun da 1500 lira gibi bir fiyatı vardı, şu an yine aynı fiyata bulunabiliyor sanırım. Esas onda aklım kalmıştı, şahane bir şey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 1 Mayıs 2017; 15:49:24 >

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.