Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.056.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • necvox 9807 navigasyon chevrolet bayilerinde var mı?
  • chevrolet bayılerınde olup olmadıgını bılmıyorum ama bır kac bayı ıle yaptıgım gorusmelerde fly audı ve cyclone taktıklarını söyledıler 2.750 tl ...honda bayılerıde cyclone tatktırıyorlar....nettekı karsılasmlarda necvoxun artıları oldugnu gordum...cozunurluk,hafıza,pıp,fıyat, vb özellikler bakımından...ama servıste taktırma zorunlulugu varmı onu bılemıyorum garantısını bozmamak adına...ayrıca özellıkle xenon farın elektrık aksamına zarar verdıgı soylenıyor...bunun hakkında bılıgıs olan var ıse ve aydınlatırsa bızı memnun olurum....tskler...
  • xenon farında serviste takıldığında garantiyi bozmadığını söylediler. Demek ki bozmuyor elektrik sisreminede zararı yoktur. Egem izmir de yiğit bey de dediki ( aynı yiğit bey 2011 model captivanın 7 ileri olduğunu iddaa ediyordu) ABD xenon olayına sıcak bakmıyomuş yağmurda karda siste iyi göstermiyomuş o yüzden capriva chevy zenon yokmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181

xenon farında serviste takıldığında garantiyi bozmadığını söylediler. Demek ki bozmuyor elektrik sisreminede zararı yoktur. Egem izmir de yiğit bey de dediki ( aynı yiğit bey 2011 model captivanın 7 ileri olduğunu iddaa ediyordu) ABD xenon olayına sıcak bakmıyomuş yağmurda karda siste iyi göstermiyomuş o yüzden capriva chevy zenon yokmuş.

nerden uyduruyorlar ki , ayrıca captivanın ABD'de satışı yok diye biliyorum.
  • geçenlerde arkadaşımız dediki; bayi çalışanlarının hiçbirisinin forumdaki arkadaşlar kadar bilgisi yok. Ben anlamıyorum işini yapıyosan araştır herşeyi öğrenmeye çalış müşteriyi etkile katalog bilgilerinden başka bilgiye sahip değiller. Gerçi katalogda 5 ileri otomatik yazmasına rağmen adam bana günlerce yanlış bilgi verdi eminim dedi kaesin dedi. Keşke iddaaya girseydim 7 ileriyi bulamazsan 65 e verirmisin diye:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181
    xenon farında serviste takıldığında garantiyi bozmadığını söylediler. Demek ki bozmuyor elektrik sisreminede zararı yoktur. Egem izmir de yiğit bey de dediki ( aynı yiğit bey 2011 model captivanın 7 ileri olduğunu iddaa ediyordu) ABD xenon olayına sıcak bakmıyomuş yağmurda karda siste iyi göstermiyomuş o yüzden capriva chevy zenon yokmuş.

Serviste xenon far takmayı önerdiler. Yağmurlu ve sisli havalarda iyi performans vermeyeceğini düşünüyorum. O yüzden istemedim. Bir şekilde ikna olup taktırısam da 4200 K'den yukarısını taktırmam herhalde.
  • http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16458983.asp?gid=373

ix35 51bin 'e inmiş, çok başarılı o rakama.
  • ix35 tabiki 50 bin liralık bennzinli alınacaksa düşünülebilir. ama sportage daha güzel duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

Serviste xenon far takmayı önerdiler. Yağmurlu ve sisli havalarda iyi performans vermeyeceğini düşünüyorum. O yüzden istemedim. Bir şekilde ikna olup taktırısam da 4200 K'den yukarısını taktırmam herhalde.

ihsan bey , xenon farlarla ilgili pek bilgim yok ,xenon farları bende serviste taktırmıştım , doop marka 7000 K takmışlar , 4200 K dan yukarısının mahsuru nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı
    ihsan bey , xenon farlarla ilgili pek bilgim yok ,xenon farları bende serviste taktırmıştım , doop marka 7000 K takmışlar , 4200 K dan yukarısının mahsuru nedir ?

Konuyla çok ilgilenmediğim için fazla da bilgim yok. Yalnız o kelvin derecesi arttıkça ışık daha mavi gözüküyor. Yağışlı havalarda da yolu daha az aydınlatıyor gibi bir bilgi kalmış aklımda.

Yine kesin olarak bilemiyorum, ama sanırım orijinal xenonlar da 4200K civarında. Keşke buralarda daha fazla bilgisi olup bizi aydınlatacak biri olsa.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

Konuyla çok ilgilenmediğim için fazla da bilgim yok. Yalnız o kelvin derecesi arttıkça ışık daha mavi gözüküyor. Yağışlı havalarda da yolu daha az aydınlatıyor gibi bir bilgi kalmış aklımda.

Yine kesin olarak bilemiyorum, ama sanırım orijinal xenonlar da 4200K civarında. Keşke buralarda daha fazla bilgisi olup bizi aydınlatacak biri olsa.

Dogrudur orjinal xenonlar 4300K olarak çalışır. ampul eskiyince ve içindeki gaz miktarı azalınca 6000K'ya dogru kayabilir. Yani 6000K ve 8000K olan xenonlar malesef üretimde testten geçemeyenlerdir.

• Merhaba. Bizde geçen hafta Captiva aldık. Müzik CD'si taktık ancak çıkaramıyoruz Yardımcı olabilecek varmı?
  • Beyler, mazota zam geliyormuş. Ben depoyu doldurmaya gidiyorum.
  • Bu SUVlar yüzünden 4x4 hastası oldum. Bütçeme uygun olarak belirlediklerim şunlar:
    Tabii üst klasman olanları eledim freelander 2 gibi..

Captiva(beyaz)
    CR-V(siyah)
    ix35 renk farketmez hepsi yakışmış
    Kia yeni sportage (bu biraz kıyaslama dışı kalabilir)

CR-V benzinli olması dezavantaj ama captiva ile aynı yaktığı söyleniyor dizel olmasına rağmen. İx35 daha çok yeni nasıl bir araç bilemiyoruz.
    Captivanın iç konsol mükemmel daha sonra CRV de çok iyi ama vites kısmını beğenmedim pek. Sonra kapı açma tutma yerleri off-road jeep tarzı sert ve kaba duruyor

daha çok araştıracağız

• crv 10-11lt yakıyor minimum ve benzin olduğunu unutmayın. mazot-benzni fiyat farkı var.
    otomatik şart değilse ix35 51bin tl ye 1.6 benzinli çıkarmış, istanbul dışında yaşayanlar için iyi bir seçim olabilir. Malum istanbul'da artık otomatik şart :()
  • Dostlar kış geldi çattı. Kış lastiği alan veya almayı düşünen, araştırma yapan var mı?

Lastikler -malum- biraz pahalı, ölçüler 235/55/18.
    Geçen gün yolda park etmiş bir captiva gördüm kumho marka kış lastiği takmıştı. İçinde biri olsa soracaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 8 Aralık 2010; 21:19:33 >
  • Arkadaşlar bende bu araçdan almayı düşünüyorum. Fakat kafama takılanlar var. Mesela şu yakıt olayı. Bu araç ile hiç yüzbin yada yüzbine yakın yol yapan varmı varsa yakıt sarfiyatı hala çokmu merak adiyorum. Bilgilendirir seniz sevinirim.
  • 10bin de ne yakarsa 100bin de onu yakar , hatta çok ufaktan artmaya başlar sürtünmelerden dolayı.
  • quote:

Dostlar kış geldi çattı. Kış lastiği alan veya almayı düşünen, araştırma yapan var mı?

Lastikler -malum- biraz pahalı, ölçüler 235/55/18.
    Geçen gün yolda park etmiş bir captiva gördüm kumho marka kış lastiği takmıştı. İçinde biri olsa soracaktım.

Nokian marka lastikleri çok iyi diyorlar , forumda da incelemeleri var , bana da kışlıkj lastik lazım ama bizim araçlara kışlık lastik bulmak gerçekten zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aluc

Bu SUVlar yüzünden 4x4 hastası oldum. Bütçeme uygun olarak belirlediklerim şunlar:
    Tabii üst klasman olanları eledim freelander 2 gibi..

Captiva(beyaz)
    CR-V(siyah)
    ix35 renk farketmez hepsi yakışmış
    Kia yeni sportage (bu biraz kıyaslama dışı kalabilir)

CR-V benzinli olması dezavantaj ama captiva ile aynı yaktığı söyleniyor dizel olmasına rağmen. İx35 daha çok yeni nasıl bir araç bilemiyoruz.Captivanın iç konsol mükemmel daha sonra CRV de çok iyi ama vites kısmını beğenmedim pek. Sonra kapı açma tutma yerleri off-road jeep tarzı sert ve kaba duruyor

daha çok araştıracağız

ix35 1.6GDI 6MT 4x2 STYLE ==> Test ettim aldım, kullanıyorum. ix35 güzel hem de çok güzel...

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.