Şimdi Ara

Cevap: JIAYU G3 SİPARİŞ SÜRECİ VE GÜMRÜK PROBLEMLERİ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.916
Cevap
23
Favori
100.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurcelenkoglu

aliexpress ten sipariş vermiştim.satıcıya üstüne basa basa gift yaz dediğim halde gitmiş mp4 yazmış.

Bence adam ingilizce bilmiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xesish

Merhaba dostlar, aliexpressten 3 ayrı sipariş verdim ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen kargo bilgisi alamıyorum.
    Statüsü "Awaiting acceptance" olarak takıldı kaldı. Problem hakkında fikriniz var mı?

eğer china post sa normaldir.benimde şubatın 20sinde verdiğim sipariş hala müşteriden alındı şeklinde bekliyor.bir mevsimlik üst alayım dedim o gelene kadar yaz geldi

tekstil cenneti memlekette yaşıyoruz ne işin var çinden giysi almaya inşallah deniz mevsimi gelir

• Uğraşlar sonunda aliexpresten parayı iade alabildim? Süreçten çok sıkıldım ve gidip bir telefon aldım. Burada uğraşan tüm arkadaşlara sabır ve şans diliyorum.
  • Arkadaşlar ben jiayu G3 cep telefonu satın aldım arızalı olduğundan tekrar gönderiyorum. Hızlı gitmesi için ptt kargoda hangi seçenekler var takriben ne kadar tutar? Diğer bir sorumda paypaldan hak talebinde bulundum, satıcı ise gelir gelmez yenisini gönderebilirim diyor, sizce paypalı dinleyip parayımı alım yoksa satıcaya inanıp değişim mi istemeliyim benim için zaman biraz önemli, Sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 10 Mart 2013; 16:48:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Arkadaşlar ben jiayu G3 cep telefonu satın aldım arızalı olduğundan tekrar gönderiyorum. Hızlı gitmesi için ptt kargoda hangi seçenekler var takriben ne kadar tutar? Diğer bir sorumda paypaldan hak talebinde bulundum, satıcı ise gelir gelmez yenisini gönderebilirim diyor, sizce paypalı dinleyip parayımı alım yoksa satıcaya inanıp değişim mi istemeliyim benim için zaman biraz önemli, Sizce ne yapmalıyım?

Bence satıcıya yolla yenisini göndersin... Hatta ptt için karşı ödemeli yap.
    Adama da söyle bunu. Cünkü sorun onlarda.
    değiştirmek zorunda ve kargo masraflarını da alıcıya kitleyemezler...

• arkadaslar bende bugece bı sıparıs verecegım cınden ama daha once paypal vasıtasıyla alısverısım olmamıstı hıc, nasıl bi işlem sırası izleyecegım acaba? yardım eden olursa mutlu olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhank52

arkadaslar bende bugece bı sıparıs verecegım cınden ama daha once paypal vasıtasıyla alısverısım olmamıstı hıc, nasıl bi işlem sırası izleyecegım acaba? yardım eden olursa mutlu olurum

Dostum paypal üyeliği açıyorsun. Paypala kredi kartını tanıtıyorsun sonra ürünü alırken paypal ile ödeme yap diyorsun bu kadar...
    İnşallah kazasız belasız alırsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

quote:

Arkadaşlar ben jiayu G3 cep telefonu satın aldım arızalı olduğundan tekrar gönderiyorum. Hızlı gitmesi için ptt kargoda hangi seçenekler var takriben ne kadar tutar? Diğer bir sorumda paypaldan hak talebinde bulundum, satıcı ise gelir gelmez yenisini gönderebilirim diyor, sizce paypalı dinleyip parayımı alım yoksa satıcaya inanıp değişim mi istemeliyim benim için zaman biraz önemli, Sizce ne yapmalıyım?

Bence satıcıya yolla yenisini göndersin... Hatta ptt için karşı ödemeli yap.
    Adama da söyle bunu. Cünkü sorun onlarda.
    değiştirmek zorunda ve kargo masraflarını da alıcıya kitleyemezler...

Hocam paypal kargo ödemesini benim yapmamı istedi. öte yandan PTT yurtdışı için karşı ödemeyi kabul eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 10 Mart 2013; 23:26:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

quote:

arkadaslar bende bugece bı sıparıs verecegım cınden ama daha once paypal vasıtasıyla alısverısım olmamıstı hıc, nasıl bi işlem sırası izleyecegım acaba? yardım eden olursa mutlu olurum

Dostum paypal üyeliği açıyorsun. Paypala kredi kartını tanıtıyorsun sonra ürünü alırken paypal ile ödeme yap diyorsun bu kadar...

hocam alısverısten once tutarı karttan paypala aktarmam gerekıyor mu
  • quote:

quote:

quote:

gerek yok dostum siteden paypala aktardığı için o tutarı paypal karttan çekiyor otomatik olarak soora siteye aktarıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: duykan

quote:

quote:

quote:

gerek yok dostum siteden paypala aktardığı için o tutarı paypal karttan çekiyor otomatik olarak soora siteye aktarıyor...

cok sagolasın hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: simurg9492

quote:

aliexpress ten sipariş vermiştim.satıcıya üstüne basa basa gift yaz dediğim halde gitmiş mp4 yazmış.

o zaman translate kopyalayıp çinceye çevirseydi.o da onun problemi

• quote:

Orijinalden alıntı: galata80

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xesish

Merhaba dostlar, aliexpressten 3 ayrı sipariş verdim ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen kargo bilgisi alamıyorum.
    Statüsü "Awaiting acceptance" olarak takıldı kaldı. Problem hakkında fikriniz var mı?

eğer china post sa normaldir.benimde şubatın 20sinde verdiğim sipariş hala müşteriden alındı şeklinde bekliyor.bir mevsimlik üst alayım dedim o gelene kadar yaz geldi

tekstil cenneti memlekette yaşıyoruz ne işin var çinden giysi almaya inşallah deniz mevsimi gelir

sezon sonu indirimi yapmışlar.sakarya da çok aradım ama öyle bir model bulamamıştım.napalım artık seneye giyeriz.allahtan büyük almışım

• quote:

quote:

quote:

gift, veya mp4 farketmez senin kutudan anlamışlardır,o zaman yurt dışından, yasak ne alırsak üzerine gift yazdıralım gümrükten geçsin,gümrük herzaman sıkıntılı burada 2 tane ürün alıp sıkıntısız telefonlar geçiyor çığırtkanlığı yapan arkadaşlar yüzünden çinle alakası olmayan adam bile telefon getirmeye başladı,sanal pazar,sahibinden çin telefonundan geçilmiyor yani artık ilgi çekici şekilde artan bu paketler yüzünden kontroller arttı...üzerinde gift yazan paketler serbest dolaşım hakkı kazanmıyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

gift, veya mp4 farketmez senin kutudan anlamışlardır,o zaman yurt dışından, yasak ne alırsak üzerine gift yazdıralım gümrükten geçsin,gümrük herzaman sıkıntılı burada 2 tane ürün alıp sıkıntısız telefonlar geçiyor çığırtkanlığı yapan arkadaşlar yüzünden çinle alakası olmayan adam bile telefon getirmeye başladı,sanal pazar,sahibinden çin telefonundan geçilmiyor yani artık ilgi çekici şekilde artan bu paketler yüzünden kontroller arttı...üzerinde gift yazan paketler serbest dolaşım hakkı kazanmıyor..

haklısınız ama o zaman devlet de bu vergi oranlarını biraz düşürecek o zaman.yurtdışında 500 tl olan birşeye benim burada 1500 tl ödemek zoruma gidiyor.evet daha önce bende 2 adet telefon aldım.eşime ve abime.problemsiz geldi.ha bu demek değilki hepsi gelecek aynı şekilde.ama denemek te fayda var.çünkü telefonun aynışı türkiyede benim aldığım fiyatın tam 2 katı.

• Vergi olayına değinelim biraz bilen vardır bilmeyen vardır vergi oranlarını yazıyorum diyelim yurtdışı fiyatı 400 lira olan bir telefon alalım şimdi bunun ülkemizdeki satış fiyatını hesaplayalım :)
    Giriş fiyatı=400
    %25 ötv =100
    %18 kdv=72
    Diğer Vergiler=100
    Satıcı Kar Marjı Disb+Son satıcı (En az ) %25 = 100
    400+100+72+100+100= 772 tl Buyrun burdan yakın
  • quote:

Vergi olayına değinelim biraz bilen vardır bilmeyen vardır vergi oranlarını yazıyorum diyelim yurtdışı fiyatı 400 lira olan bir telefon alalım şimdi bunun ülkemizdeki satış fiyatını hesaplayalım :)
    Giriş fiyatı=400
    %25 ötv =100
    %18 kdv=72
    Diğer Vergiler=100

zaten bizim ülkeye kız giren dul çıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: safran_d

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak__06

quote:

quote:

quote:

Dostlar hangi sitede uygun fiyatlı şuanda. İndirim çeki falan kullanılan olsun. en ucuz hangisinde var.
    Birde yanında alınması gerekenler olmazsa olmazlar nelerdir.?

Bu gün vermek istiyorum artık siparişi canım sıkıldı. 1.5 ay sonrada g4 çıkarsa ondan veririz hayırlısıyla.

Aliexpresste nispeten fiyatlar daha uygun 180 dolardan 210 dolara kadar gidiyor.Güvenilir ve büyük satıcılardan tercih edilebilir.

Paypalla ödemeleri mevcut mu? Gümrükte takıldığı taktirde paramızı alabilir miyiz acaba? 180 dolara var birtane ve şuanda ki en ucuz satıcı diyebilirm. Daha önce oradan hiç alışveriş yapamadımda merak ettim.

Beyler minideal.netten almaya karar kıldım. Yalnız paypal dolar kurunu yüksek tutuyor. Anlam veremedim ben bu işe. dolar 1.79 ise bunlar 1.89 tutuyorlar. Az gibi görünsede çok fark yapıyor. Anlayamadım ben bu işi yardım edin lütfen.

Satış oranı yüksek satıcılardan alırsanız üzerine yatacaklarını sanmıyorum en kötü ihtimal tekrar gönderiyorlar.20 dolar fark var arada diğer sitelerle buda bence ciddi bir para.

8gb hafıza kartı silikon kılıf ekran koruyucu vs. toplam 395 liraya minideal den aldık bakalım hayırlısıyla gelir inşallah.

TAkip nosunu verdilermi hocam.Ben alalı 3 gün oldu haala tık yok.Mailde cuma günü dediler bakalım hayırlısı.hayırlı olsun şimdiden..

Takip numarası kargo cıkınca verirler. Ben bu gün linda adlı müşteri temsilcisiyle görüştüğümde 5 gün içerisinde çıkar kargonuz yarında bi ihtimal çıkabilir dedi. 5 gün içinde çıkar demişler. Gümüş rengi çok iyimiş ben çok beğendim ama sitede kalmamış yalnızca siyah renklisi var. Neyse inşallah kazasız belasız elimize ulaşır.

*İade yapacak arkadaşın belli bir miktar kargo ücreti ödemesi gerekiyor diye biliyorum. İnşallah sorununuzu halledersiniz...

Az önce Linda ablayla bende görüştüm.Ben siyah istemiştim siyah kalmadı sana gümüş gönderdik dedi:))

Siyah mı istemiştin özellikle =)). Bana gümüşü çok güzel göründü ne yalan söyleyeyim =)). Bu arada Benimkini göndermemişler daha. Yoğunlar galiba... Kaç gün sürdü beklemeniz.

5 Mart sipariş vermiştim.az önce takip nosunu vermişler.Sitede sadece siyah kaldığı için mecbur siyah vermiştim.evet gümüş daha güzel duruyor.şans işte.şimdide gümüş gönderiyoruz diye birde üzüntüerini belirtiyorlar:)

Dostum son durum ne kargo ile alakalı gelişme var mı ?

Benimkinin de kargo kodu girilmiş şimdi baktım... Hayırlısı inşallah gümrük sıkıntısı çekmeyiz yau...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 11 Mart 2013; 16:03:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostlar hangi sitede uygun fiyatlı şuanda. İndirim çeki falan kullanılan olsun. en ucuz hangisinde var.
    Birde yanında alınması gerekenler olmazsa olmazlar nelerdir.?

Bu gün vermek istiyorum artık siparişi canım sıkıldı. 1.5 ay sonrada g4 çıkarsa ondan veririz hayırlısıyla.

Aliexpresste nispeten fiyatlar daha uygun 180 dolardan 210 dolara kadar gidiyor.Güvenilir ve büyük satıcılardan tercih edilebilir.

Paypalla ödemeleri mevcut mu? Gümrükte takıldığı taktirde paramızı alabilir miyiz acaba? 180 dolara var birtane ve şuanda ki en ucuz satıcı diyebilirm. Daha önce oradan hiç alışveriş yapamadımda merak ettim.

Beyler minideal.netten almaya karar kıldım. Yalnız paypal dolar kurunu yüksek tutuyor. Anlam veremedim ben bu işe. dolar 1.79 ise bunlar 1.89 tutuyorlar. Az gibi görünsede çok fark yapıyor. Anlayamadım ben bu işi yardım edin lütfen.

Satış oranı yüksek satıcılardan alırsanız üzerine yatacaklarını sanmıyorum en kötü ihtimal tekrar gönderiyorlar.20 dolar fark var arada diğer sitelerle buda bence ciddi bir para.

8gb hafıza kartı silikon kılıf ekran koruyucu vs. toplam 395 liraya minideal den aldık bakalım hayırlısıyla gelir inşallah.

TAkip nosunu verdilermi hocam.Ben alalı 3 gün oldu haala tık yok.Mailde cuma günü dediler bakalım hayırlısı.hayırlı olsun şimdiden..

Takip numarası kargo cıkınca verirler. Ben bu gün linda adlı müşteri temsilcisiyle görüştüğümde 5 gün içerisinde çıkar kargonuz yarında bi ihtimal çıkabilir dedi. 5 gün içinde çıkar demişler. Gümüş rengi çok iyimiş ben çok beğendim ama sitede kalmamış yalnızca siyah renklisi var. Neyse inşallah kazasız belasız elimize ulaşır.

*İade yapacak arkadaşın belli bir miktar kargo ücreti ödemesi gerekiyor diye biliyorum. İnşallah sorununuzu halledersiniz...

Az önce Linda ablayla bende görüştüm.Ben siyah istemiştim siyah kalmadı sana gümüş gönderdik dedi:))

Siyah mı istemiştin özellikle =)). Bana gümüşü çok güzel göründü ne yalan söyleyeyim =)). Bu arada Benimkini göndermemişler daha. Yoğunlar galiba... Kaç gün sürdü beklemeniz.

5 Mart sipariş vermiştim.az önce takip nosunu vermişler.Sitede sadece siyah kaldığı için mecbur siyah vermiştim.evet gümüş daha güzel duruyor.şans işte.şimdide gümüş gönderiyoruz diye birde üzüntüerini belirtiyorlar:)

Dostum son durum ne kargo ile alakalı gelişme var mı ?

Benimkinin de kargo kodu girilmiş şimdi baktım... Hayırlısı inşallah gümrük sıkıntısı çekmeyiz yau...

BEnimkisi dün çıkış yaptı singapurdan.Bekliyoruz dörtgözle.hayal kırıklığı olmaz inş.Gümrük hariç başka sıkıntı yok gibi şuan.

• quote:

quote:

Vergi olayına değinelim biraz bilen vardır bilmeyen vardır vergi oranlarını yazıyorum diyelim yurtdışı fiyatı 400 lira olan bir telefon alalım şimdi bunun ülkemizdeki satış fiyatını hesaplayalım :)
    Giriş fiyatı=400
    %25 ötv =100
    %18 kdv=72
    Diğer Vergiler=100

zaten bizim ülkeye kız giren dul çıkıyor..

sesli güldüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deyneksiz -- 11 Mart 2013; 16:35:18 >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.