Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (153. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
398.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TURBO SORUNU OLABİLİR. HİÇ GAZA BASIPTA YEMEDİĞİ ARACIN HIZLANMADIĞI OLDU MU ACABA. ÖYLYSE TURBODANDIR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arpacı

TURBO SORUNU OLABİLİR. HİÇ GAZA BASIPTA YEMEDİĞİ ARACIN HIZLANMADIĞI OLDU MU ACABA. ÖYLYSE TURBODANDIR.

bu sorunu her zaman yapmıyor.
    pompacıya gösterdim, bilgisayara bağladı ve EGR hatası dedi.
    servise götürdüm ve egr hatası verdiğini söyledim, motorda kurum var dediler.
    temizlenince düzelirmiş.
    400 tl civarı ücret dediler, manifoltlar da sökülecek ve temizlenecekmiş.
    araba tıkandığında 2700 deviri geçmiyor. dolayısıyla hızlanma da olmuyor.
  • Torpida üzerinde hava kanallarına yön veren klapeler var. (aşağı yukarı kapa aç gibi) bu kapaklara yön veren dişliler ve makara sistemi var pilastik veya metal olabilir. tırnak dişliden çıkmıştır yada sıyırma yapıyodur. korkulcak birşey olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 7 yıldır aktif şekilde Kia Cerato Comfort modeli kullanmaktayım. Sıfır almıştık hala biniyoruz.

Şimdi beni sorum, Advance modellerde dijital klima var. Comfort modellerde ise elektrikli manuel klima. Bunlar değiştirilip yerine dijital takılabilir mi?
  • Araçlar aynı zaten takılır tabiki. sonuçta biri manuel diğeri dijital yapacağın torpidadaki saaten aşağı komple ön konsolu değiştirmek. buda sana biraz pahalıya mal olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

Selam İyi Akşamlar bende geçen hafta 5 gün izne ayrıldım atama işleri , ev tutma falan bayağı bi dolaştım 2568 km. yol 580 tl opet LPG tüketim nasıl. bence çok iyi kullanıma bağlı 200-230 kr. yakıt km.de bagaj dolu 400 km.si ankara şehir içi. aracımda 17 jant 215/50/17 lastik var. Dizellerden ekonomik

Ben de de buna benzer bir tuketim var. Ne kadar dogru gosterir orasini bilmem ama ortalama tuketim 7.6 gosteriyo, yaklasik 20 kurus. Arac 2011 lpg li cerato koup otomatik, 17 jant.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haki54

Araçlar aynı zaten takılır tabiki. sonuçta biri manuel diğeri dijital yapacağın torpidadaki saaten aşağı komple ön konsolu değiştirmek. buda sana biraz pahalıya mal olur..

emin değilim ama olmayabilir de.
    çünkü otomatik klimalarda belirlenen dereceye geldiğinde klima kompresörünü devre dışı bırakan bir sistem vardır.
    bu nedenle otomatik klima deniyor.
    yani ben ekrana 22 derece ayarladı isem , araç içi ısı 22 dereceye geldiğinde klima kompresörü duruyor, içerideki hava sirküle edilmeye devam ediyor.

yanlış da biliyor olabilirim ama dijital klimalar böyle sanırım.
    dolayısıyla sadece ön konsolu ve klima göstergelerini değişmekle olmaz sanırım, klima motoruna komut gönderecek bir altyapı da olması lazım diye düşünüyorum.

• Ya 2011 cerato var ben de saati bozuldu resmen. 15:59da dondu 3.5-4 saatlik yoldayken sonra durup yeniden kalktıktan sonra saat gözükmüyor iki üç sayı çıkıyor sadece yine 15:59da. Nasıl düzelir acaba?

• selamlar. aracım 2011 cerato ex comfort. üzerinde romano marka lpg sistemi var. çok memnunum. 100 km de ortalama 8.3 lt gaz yakıyor. (ş.içi-ş.dışı karışık)

benim problemim şu arabam ilk marşı normalden geç almaya başladı.bazen kontağı kapatıp 2. denemeyi yapmak zorunda kalıyorum..önceden gaza bile dokunmama gerek kalmadan marşı alıyordu. motoru çalıştırdıktan sonra da araba kendini kasıyor gibi sanki. ilk 100-200 metrede gaz yemediği hopladığı oluyor. daha sonra bi sıkıntı yok. araba sıcakkende biyere park edip tekrar çalıştırdığımda ilk marşta normalde olduğu gibi hemen alıyor ve yolda da bir problem yapmıyor. bunun sebebi nedir bana lütfen yardımcı olun. bayram tatiline çıkmadan gidip yaptırayım masrafı ne kadardır?
  • bende 2011 cerato concept var. brc lpg takılı. 8000km dir lpg de kullanıyorum. yaklaşık 1 aydır bende de gaza geçene kadar veya motor ısınana kadar tekleme, gaz yememe sorunu var. kia servise ve lpg servisine sordum baktılar arıza görünmüyor dediler. sorunun kaynağını bulamadılar. kia servisin dediği depodaki yakıtın bozulmuş veya kalitesiz olmasından dolayı olabilir demişlerdi. aracımı benzinde kullanıp depodaki yakıtı bitirip temiz bir yakıt almamı söylediler. Bende aynen yaptım yeni yakıt doldurunca tekleme sorunu kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakinas -- 24 Aralık 2013; 10:13:56 >
  • Sevgili faruk hocam benim aracım 2000 model wv aracımda lovato sıralısistem lpg takılı ve motor soğukken ilk çalışması genelde 4-5 saniye marş basıyorum öyle çalışıyor ve ilk gaza geçişte motor ısınmadan önce gazda durduğumda kalkarken debriyajdan ayagımı kaldırmaya başlayınca ve hafif gaz verince gaz yemiyor devir düşüp stop ediyor. motor ısınınca stop etme ve geç çalışma sorunu kalmıyor.lpg enjektörlerini temizlettim,lpg filtrelerini değiştirdim, ustaların isteğine göre bu sorunlarla ilgili yaptırdığım işlemler ısı müşürü,krank mili sensörü,benzin pompasını değiştirdim sorun çözülmedi. aracıma bakım içinse bujileri,yağını,benzin filtresini,hava filtresini,yağ filtresini değiştirmiştim. bu sorunun kaynağını veya çözümü nedir acaba. netten yazılan çok şeyi uyguladım.örnek. 250 km benzinde kullandım sft lft değerleri normale dönüyormuş benzinde iken gaz ayarı yaptırdım. enjektör sürelerini ayarlattım sorun devam ediyor. lütfen yardımlarınızı bekliyorum

cevap :
    1- LPG regülatörü , vakum borusundan manifolda doğru gaz kaçırıyor olabilir,
    2- Enjektörler (LPG) gaz kaçırıyor olabilir,
    3- Sistemin kontak sonrası cereyanını enjektörlerden almış olabilirler bu kabloyu başka bir kontak sonrasına almaları gerekir.
    Saygılar

geri dönüş :

herkese merhaba ben sorunu kısmen çözdüm netten 2. el sağlam birisinden enjektör ve regülatör alıp taktırdım geç çalışma sorunum çözüldü motor soğuk iken gaza ilk geçişte durduğum yerde gaz vermeden hareket edersem bazen stop ediyor. ama giderken gaza geçerse sorun olmuyor. sanırım o da gaza geçiş ısısından kaynaklanıyor 25 dereceye ayarlatmıştım 30 dereceye ayarlatırsam sorun kalmaz diye düşünüyorum özellikle sevgili faruk hocam ilgilerinize çok teşekkür ediyorum. sizin sorunumun kaynagını söylediğiniz parçaları değiştirerek çözdüm. saygılarımla

http://forum.donanimhaber.com/m_41178643/tm.htm

• bugün lpg servisime götürdüm arabayı, şikayetimi söyler söylemez regülatör değişecek dedi. garanti kapsamındaymış. değiştikten sonraki izlenimlerimide yazacağım. ilk defa garantinin bi işe yaradığını gördüm.
  • Merhaba. Biraz geç oldu ama ben de aranızdayım. Gerçi araba benim değil babamın ama sonuçta ben de kullanıyorum hatta babamdan daha çok kullanıyorum . 2008 cerato lpg'li. Mart-nisan gibi almıştık bu sene.
  • Dijital kliması olan arkadaşlara bir sorum olacak.
    ben kaloriferi de klimayı da açmak için bir düğmeye bastığımda klima otomatik olarak devreye girmiş şekilde açılıyor A/C düğmesine basarak kapatıyorum.
    Sizde de böyle mi?
    Şu an havalar soğuk, kalorifer derecesi 28-30 gibi ayarlı, ancak fan düğmesini çevirip kaloriferi açtığımda A/C düğmesinin ışığı da yanarak açılıyor.
    Acaba bir sorun mu var benim araçta?
    2006 model 1.5 CRDI advanced.
  • arkadaşlar 2007 model 1,6 ex dsl advance ceranto var km 150 000 24 500 tl ye alma niyetindeyim ikinci eli nasıldir triger kayışı yerine zincir mi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haciyunusmezrasi

bugün lpg servisime götürdüm arabayı, şikayetimi söyler söylemez regülatör değişecek dedi. garanti kapsamındaymış. değiştikten sonraki izlenimlerimide yazacağım. ilk defa garantinin bi işe yaradığını gördüm.

arkadaşlar, parçanın gelmesi vakit alacağından beklememi söyleyen servis ilk defa beklettiğiği için iyi birşey yaptı sanırım. arabaya taktığım mıknatıslı tasarruf cihazını söktüm, 300 km kadar sonra arabam zil gibi oldu. hiç bir problemi yok şu anda marşa basıyorum sıcak soğuk dinlemeden, gaz pedalına ayağımmı sürmeden alıyor maşallah
  • quote:

quote:

bugün lpg servisime götürdüm arabayı, şikayetimi söyler söylemez regülatör değişecek dedi. garanti kapsamındaymış. değiştikten sonraki izlenimlerimide yazacağım. ilk defa garantinin bi işe yaradığını gördüm.

arkadaşlar, parçanın gelmesi vakit alacağından beklememi söyleyen servis ilk defa beklettiğiği için iyi birşey yaptı sanırım. arabaya taktığım mıknatıslı tasarruf cihazını söktüm, 300 km kadar sonra arabam zil gibi oldu. hiç bir problemi yok şu anda marşa basıyorum sıcak soğuk dinlemeden, gaz pedalına ayağımmı sürmeden alıyor maşallah

çok geçmiş olsun ;)
    demekki tasarruf cihazlarının yan etkisi de olabiliyormuş

• Herkese merhaba arkadaşlar. İlanda görmiş olduğunuz Kia Cerato mu satıyorum. Bilginize...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-kia-cerato-full-otm-vites-guvenlik-ve-konforu-adi-142032588/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orijinalden alıntı: haki54

Araçlar aynı zaten takılır tabiki. sonuçta biri manuel diğeri dijital yapacağın torpidadaki saaten aşağı komple ön konsolu değiştirmek. buda sana biraz pahalıya mal olur..

emin değilim ama olmayabilir de.
    çünkü otomatik klimalarda belirlenen dereceye geldiğinde klima kompresörünü devre dışı bırakan bir sistem vardır.
    bu nedenle otomatik klima deniyor.
    yani ben ekrana 22 derece ayarladı isem , araç içi ısı 22 dereceye geldiğinde klima kompresörü duruyor, içerideki hava sirküle edilmeye devam ediyor.

yanlış da biliyor olabilirim ama dijital klimalar böyle sanırım.
    dolayısıyla sadece ön konsolu ve klima göstergelerini değişmekle olmaz sanırım, klima motoruna komut gönderecek bir altyapı da olması lazım diye düşünüyorum.

Bu soruma hala cevap bulamadım. Bana önce olur gibi geldi ama şimdi hava kalite sensörü ön cam buğu giderici vs. özellikler yüzünden acaba mı ki diyorum?

Bu arada içerinin sıcaklığını ölçen sensör yeri analog klima da da var. İçinde sensörü var mı bakmadım :)

• merhaba arkadaşlar bende 60 binkm de 2006 dizel cerato sahibi oldum arabadan memnunum fakat bikaç gündür kayış sesi bilye sesi gibi bir ses peydah oldu bildiğim kadarıyyla tiriger zinciri var bu arabalarda v kayışın dan olabilir mi bu tür sorun yaşayan oldumu acaba aranız da teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.