Şimdi Ara

cep tel.imi 'yetkisiz' servise verdim, çalışmıyor.. usta mı haklı ben mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayırlı geceler. iki gün önce eşimin sinir anında fırlattığı ve ekranı kırılan discovery telefonumuzu, eşimin acil ihtiyacına binaen -garantisi devam ediyor olsa da- aynı gün geri alabilmek umuduyla izmit'te bir telefoncu/teknik servise teslim ettim, 4-5 yer dolaştım içime en çok sinen yere verdim. Adamlar 1 saat sonra ekranınızı telefonunuzu teslim edeceğiz dedi, 1 saat sonra geldiğimde hiçbir işlem yapılmamış haldeydi, sıkıştırdım falan derken, adam yanımda telefonu açtı, ekranı söktü, anakartı çıkardı, çıtanın da çatlak olduğunu ve hafif yamulma olduğunu bana göstermeye çalışırken çatırt diye iyice kırdı çıtayı/platformu...Sonra anakartı falan inceledi "bak bu da çok hafif yamulmuş hocam çalışmayabilir sonra" dedi, Allah biliyor teferruatlı da bakamadım, belki doğru söylüyordur bu konuda. akşama gel sana teslim edeyim dedi. Akşam oldu gittik hanımla, "vay efendim telefon açılmıyor, açmadan önce vidalıyken baskı altındaydı, ama açıldıktan sonra baskı kalktığı için kopmalara/kırılmalar/temazssızlık meydana geldi, hangi usta baksa aynısını yaşayacaktı, 13 yıllık ustayım" muhabbeti yapmaya başladı. Ben de dedim ki "ben sana telefonu açılır şekilde verdim, açılır şekilde geri istiyorum, bana çalışmama ihtimali var deseydin yetkili servise gönderecektim (ki gerçekten gönderirdim, böyle yerlere bırakmak adetim değildir)"...

Şimdi ben ustanın demek istediğini anladım aslında, vidalar söküldükten sonra esnama/temezssızlık yapması mantığıma yattı, ama ya dediği gibi değilse;

1) kendisi, bozdu,kırdı vs
    2) içinden parça falan aldıysa/değiştirdiyse?

aklıma bu ihtimaller de geliyor, ben de müşteri olarak telefonu çalışır halde teslim ettiğimi söylüyorum. O kendince haklı olabilir mi? Önerilerinize açığım. Bir de bu arkadaşlar telefonuma işlem yaptıklarına dair evrak falan vermemişlerdi, yarın teslim almaya gideceğim, o zaman da herhangi bir yazılı belge vermeyi kabul edeceklaerini sanmıyorum. Öyle aman aman kurumsallaşmış bir yer değil zaten. Tüketici haklarıyla şikayet siteleriyle korkutsam yer mi bilmiyorum.
    Yoksa o telefonu bırakıp onlardan indirimli bir telefon almayı mı teklif etsem.

Kimsenin 1 kuruş hakkına gitmek de istemiyorum, o da emek harcıyor nihayetinde, ekmek derdinde..e biz de öyle, ekmek derdindeyiz, para kolay kazanılmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcuturk -- 16 Ocak 2015; 2:03:22 >

• servise verseydiniz elinizdeki belgelerle hakem heyetine gidebilirdiniz ama şimdi telefonu çalışır durumda verdiğinizi gösteren hiçbir kanıt yok

sonuç olarak haklısınız, da yasal olarak yapabileceğiniz hiçbirşey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana da öyle geliyor, orda işi yokuşa sürmemin pek faydası olmayacak herhalde...sanırım yapacağım tek şey hakkım geçtiyse ahirette hesaplaşırız demek... Nasıl da yaptım bilmiyorum, hayatta yapmam normalde...
    bu arada telefonu artık yetkili servise göndersem işlem yaparlar mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcuturk -- 16 Ocak 2015; 7:32:57 >
  • yolcuturk Y kullanıcısına yanıt
    En azından kabul ettirebilirsen ekranı tamir edilmiş şekilde para ödemeden telefonu al.
    Sonrasında yetkili servise gönder, belki çıkaracakları ücret karşılığında yaptırmayı kabul edebilirsin.
  • yolcuturk Y kullanıcısına yanıt
    yok abi öyle saçmalık olur mu,yok baskı kalkmışta bilmem ne,iyi niyetli görünce affetmez bizim esnaf .polis çağırıp olayı tutanak altına aldırman lazımdı. bir dahaki sefer aklında bulunsun servise mal vereceğin zaman yanında bir kişi ile git sorunlu birşey olunca şahitlik eder en azından.
  • Polis hiç gelmedi ya aklıma… doğru diyorsun hakikaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.