Şimdi Ara

CENG YAZANLAR İLERİDE ÇOK PİŞMAN OLACAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
4.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CENG YAZANLAR İLERİDE ÇOK PİŞMAN OLACAK

Bazıları bu kafada. Niye millet hedef alıyor ki. CENG istemeyenler için daha iyi değil mi? Diğer bölümlerin sıralaması düştü bu sebeple. Memnun olmanız gerekirken neden saldırıyorsunuz???

• Çoğu fakültenin sıralaması dengesiz yükseldi.Daha 3 yıl önce 21000 ile kapatan hacettepe 7000 ile kapattı bu yıl.Cogu aynı durumda odtü itü falan dahil.Herkes yurt dışı hayaliyle(zaten kime sorsan yurt dışı istiyor) yazıyor,en düşük puanla yazanlar bile bu kafada.Ileride hayal kırıklığı olacak çok fazla kişi için
    Guest-289FFC4E4 G kullanıcısına yanıt
    G Guest-289FFC4E4 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-289FFC4E4

Tıp ikinci sıraya düşmedi ki.Ayrıca puanım bogazicine dahi yetiyordu,serbesttim ama seçmedim.Tarafsiz bir gözlem yaptım dediğimin neresi yanlış seni dinleyelim
    Ne güzel hocam tıpı kazanmışsınız hadi şimdi 36 saat nöbet öncesi kendinize uykusuzluk antrenmanları hazırlayın

Bi de dövüş kursunuza yazılmanızı tavsiye ederim malum döven hasta çok olacak kendinizi korumanız önemli
    Guest-289FFC4E4 G kullanıcısına yanıt
    G Guest-289FFC4E4 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Tıp
    Kusura bakma ama tıp vs ceng kavgası var resmen. Sanırım içten içe tıp ikinciliğe düşmesi egonuza zarar verdi. Nedense tıpçılar saldırıyor zaten en başta.
    Evet artıyor kontenjan tabiki dostum arz talep meselesi bu sonuçta.
    3 sene önce 7k olan kontenjan şu an 11k üstelik yanına gırla yazılım ve yapay zeka bölümü açıyorlar. Onları da eklersen iyice uçuyor kontenjan. Üstelik her sene sıralamalar arttığında daha iyi öğrenciler daha başarılı öğrenciler geliyor bunlar da rekabeti körüklüyor.
  • aynen mutlu olması gerek aslında ceng yazmayanların . ama niyeyse bizim yerimize üzülüyorlar. ne kadar da düşünceliler
  • rekabet çok daha fazla olacak ileride iş bulmak daha zorlaşır top ünide deilse biri bence
  • Çoğu fakültenin sıralaması dengesiz yükseldi.Daha 3 yıl önce 21000 ile kapatan hacettepe 7000 ile kapattı bu yıl.Cogu aynı durumda odtü itü falan dahil.Herkes yurt dışı hayaliyle(zaten kime sorsan yurt dışı istiyor) yazıyor,en düşük puanla yazanlar bile bu kafada.Ileride hayal kırıklığı olacak çok fazla kişi için
  • quote:

Çoğu fakültenin sıralaması dengesiz yükseldi.Daha 3 yıl önce 21000 ile kapatan hacettepe 7000 ile kapattı bu yıl.Cogu aynı durumda odtü itü falan dahil.Herkes yurt dışı hayaliyle(zaten kime sorsan yurt dışı istiyor) yazıyor,en düşük puanla yazanlar bile bu kafada.Ileride hayal kırıklığı olacak çok fazla kişi için
    Hangi bölümde okuyorsun?
  • Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Tıp
  • quote:

Tıp
    Kusura bakma ama tıp vs ceng kavgası var resmen. Sanırım içten içe tıp ikinciliğe düşmesi egonuza zarar verdi. Nedense tıpçılar saldırıyor zaten en başta.
    Tıp ikinci sıraya düşmedi ki.Ayrıca puanım bogazicine dahi yetiyordu,serbesttim ama seçmedim.Tarafsiz bir gözlem yaptım dediğimin neresi yanlış seni dinleyelim
  • Hacettepe Tıp eskiden kraldı. Şu an 540 ile kapatmış. Boun ceng 546, bilkent ceng 543. Cerrahpaşa tıp 545. Gördüğün gibi eskinin kralı düşüyor.

Diğer meseleye gelince 100K ile ceng'e giren adamın şansı az ama 20K ile ceng'e girenlerin şansı çok ama çok yüksek yurt dışı için. Şu an inanılmaz açık var. ABD'nin raporu şurada: https://www.bls.gov/ooh/computer-and-information-technology/software-developers.htm#:~:text=5%25-,Employment%20of%20software%20developers%20is%20projected%20to%20grow%2021%20percent,the%20average%20for%20all%20occupations.&text=As%20the%20number%20of%20people,for%20software%20developers%20will%20grow.

İyi yetişmiş ceng mezunları için ileride ülkeler birbiriyle yarışacak.

• quote:

Ne güzel hocam tıpı kazanmışsınız hadi şimdi 36 saat nöbet öncesi kendinize uykusuzluk antrenmanları hazırlayın

Bi de dövüş kursunuza yazılmanızı tavsiye ederim malum döven hasta çok olacak kendinizi korumanız önemli
    Hacetepenin kontenjanı 360 kişi ing+türkçe.Muhendisliklerin boğaziçi 80.odtü 105 vs gidiyor.Sadece puana bakarak sıralama yapma.Ayrica dediğimde neresi yanlıştı hala cevap vermedin
  • WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt
    Konuda adamlar senle kafa buldu ciddi ciddi 36 saat nöbet anladın,ülkenin senin gibi mühendislere ihtiyacı var dostum
  • Zamanında yazamadık altından hızlı yükseliyor, 2 yılda %150 kazandırdı yatırımcılara
  • quote:

Konuda adamlar senle kafa buldu ciddi ciddi 36 saat nöbet anladın,ülkenin senin gibi mühendislere ihtiyacı var dostum
    Ya tıpçı kardeşim bir çok uzmanlık okuyan akrabalarımla görüştüm 5 saat uyuyup geri nöbete gidiyolardı. Uzmanını bilmem de hazırlan sen nöbetlere şimdiden....
  • Bunu diyenlerin çoğu zaten ceng isteyenler. Yediremediklerinden saldırıyorlar. Cengçilere yine en çok laf atanlar cengçiler. Her gün burada hacettepeliler gtülüler ytülüler birbirlerine giriyor
    Zorluğuna rağmen 12 yıl okuyup,5 saat uyuyup bir de üstüne dayak yiyen insanların maaşı az,aglıyorlar diye muamele yapma o zaman.Doktorlar saygıyı hak ediyor demek ki
  • Dengesiz yükselmemiş eski olduğu yere gelmiş, eskilerde hacettepe bilgisayar ile odtü bilgisayar arasında fark çok azdı, hatta bri ara hacettepe bilgisayar hacettepe tıptan yüksekti.hacettepe 2k gibi bi sıralama ile alıyordu 2000 lerin başlarında, yıllar yılı sebebini tam bilemiyorum düşmeye başladı ve abartılı bir fark oluştu. Şuanda da tekrar eski haline dönüyoe bir nevi. Tabi genelde şuan ciddi bi ceng trendi olduğu doğru ama Hacettepe özelinde biraz daha ayrı bi durum var.
  • quote:

Zorluğuna rağmen 12 yıl okuyup,5 saat uyuyup bir de üstüne dayak yiyen insanların maaşı az,aglıyorlar diye muamele yapma o zaman.Doktorlar saygıyı hak ediyor demek ki
    Ağladıkları gerçeğini değiştirmiyor.Maaşı az falan değil yeterli. Gözünüz doysun.

Ayrıca o parayı istiyorsan katlanıcaksın o şarta.Hayat güllük gülistanlık değil.
    Size inat biz işimizi iyi yapacağız iyi günler dilerim
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 7 Ocak 2021; 21:7:58 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.