Şimdi Ara

ceng balonunun patlayıp tıpın yükselmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
4.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankaratıplı ve mesut özil hocalarımla yaptığımız çalışmalar sonucu bu sene ceng balonunu patlatıp tıpı hakettiği yerlere yükseltiyoruz. Sırada ee ve diğer mühendislikler var(gerçek mühendislikler) ceng balonunun patlayıp tıpın yükselmesi 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin geleceğini tehlikeye sürüklüyorlar zaten. Açıkçası benim babam bile diyor "bazı doktorlar dayağı hak ediyor" diye. Bu zihniyet değişmedikçe sen vazgeçsen ne vazgeçmesen ne ? Bu düzen böyle sürecek. En fazla nesil farkı kurtarır diyorum ama bizim yeni nesil de çok beyinsiz. Diyorum sorun doktorlukta değil , devlette.

Ha tabii ben birilerine kendimi kanıtlama peşinde değilim , meslekle kazanılan itibarın da önemsiz olduğunu düşünüyorum. Eğer çok önemseseydim adımın başında "Dr." yazmasını çabalardım.

Yesen de yemesen de gerekli önlemleri almayan , resmen insanları doktor dövmeye teşvik eden , bir devlet var. Yakın zamanda da doktorlara "giderlerse gitsinler" şeklinde seslenen bir sözde cumhurbaşkanımız var. Bu benim gururumu ve onurumu , yıllar verdiğim mesleğimi ayaklar altına almaktır. 10 yıl okul mu okunur diyen salaklardan değilim ama Türkiye'de olunmaz bence.

• Hocam öyle demeyin tr içinde iş garantisi olan tek meslek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LivreSciisBack kullanıcısına yanıt

Dayak yeme garantili. Başka hiçbir ülkede doktor sıfatını bu kadar ayak altına alan bir devlet yok.

• Hocam her doktor dayak mi yiyor?

• uzman çavuşlarla aynı parayi aldıkları için öyle demiş ceng balonunun patlayıp tıpın yükselmesi ceng balonunun patlayıp tıpın yükselmesi 

• bu ülkede bana göre tıp okumak büyük hata. 18-24 saat çalış,dayak ye, eğer devlet hastanesinde çalışıcaksa en az günde 250-300 hastaya bakıcak.eğer beyin cerrahı ya da kalp cerrahı olup özelde çalışıcaksa prof olduktan sonra en az 200b alırsın.

Yesen de yemesen de gerekli önlemleri almayan , resmen insanları doktor dövmeye teşvik eden , bir devlet var. Yakın zamanda da doktorlara "giderlerse gitsinler" şeklinde seslenen bir sözde cumhurbaşkanımız var. Bu benim gururumu ve onurumu , yıllar verdiğim mesleğimi ayaklar altına almaktır. 10 yıl okul mu okunur diyen salaklardan değilim ama Türkiye'de olunmaz bence.

• Peki bu düzen böyle sürer mi? Bi iki kişi doktoru dövdü hakkını savunmadı diye vaz mi geçelim? Halkın gözünde kendini kanıtlamış, itibarı en fazla olan, maaşı diğer mesleklere göre kat be kat iyi, iş garantisi olan bir meslekten nasıl vazgeçilir? Varsın gitsinler desin. Varsın hakkımız savunulmasın. Ne yapayım? Kendi geleceğimden mi vazgeceyim?

Senin geleceğini tehlikeye sürüklüyorlar zaten. Açıkçası benim babam bile diyor "bazı doktorlar dayağı hak ediyor" diye. Bu zihniyet değişmedikçe sen vazgeçsen ne vazgeçmesen ne ? Bu düzen böyle sürecek. En fazla nesil farkı kurtarır diyorum ama bizim yeni nesil de çok beyinsiz. Diyorum sorun doktorlukta değil , devlette.

Ha tabii ben birilerine kendimi kanıtlama peşinde değilim , meslekle kazanılan itibarın da önemsiz olduğunu düşünüyorum. Eğer çok önemseseydim adımın başında "Dr." yazmasını çabalardım.

• E tabi itibar kişiden kişiye değişir. Kimisi sadece sevdiği işi yapar. Ama dediğim gibi başkalarına bakıp sırf mesleği savunmuyorlar diye de (özellikle tr için) x bir meslekten vazgeçilmez. Özellikle de iş garantisi ve geliri yüksek olan bi meslekte. Çünkü genellikle bu düşüncede olanlar gidip sokaktaki 10 insandan 6-7 sinin yaptığı mesleği yapıyorlar. Sonra iş arıyorlar ama bulamiyorlar. Kendini geliştirmek felan diyebilirsin belki. Ama iş bulamadan kendini gelistiremezsin. Anca kendi işini kurarsan belki ama o da trde cok ama çok zor ve maaliyetli bi iş. Maaliyetini geçtim aynı işi yapan tonlarca şirket, insan var. Bu yüzden kendini insanlara fark ettirmen inanılmaz zor.

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:17:5 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

.,.,.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:17:15 >
  • Tıpı kazandıktan sonra konuşalım bunları kardeşim

• ..,.,.,,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:17:28 >
  • Ceng bölümünde okursaniz oldukca Temel.seviye düzeyinde egitim alionuz zaten yine iş size kaliyor kendinizi okul disinda gercekten işe verip gelistirmeye bakiyor bölümün bi faydasi yok TIP gibi degil yani..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.