Şimdi Ara

CELERON D 2.66 GHZ 3.50 GHZ OLDU.NE DERSİNİZ SONUÇ İYİMİDİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar.Bir arkadaşımızın yurt dışından getirtmiş oldugu D serisi Celeron 2.66 ghz işlemciyi bir-iki ay kadar önce ondan satın aldım.İşlemci 533 mhz fsb ve 256 kb L2 Cache özelliklerine sahip.Yaptıgım ilk iş google ve yahoya girerek işlemcinin kodunu yazıp o.c. kapasitesini ögrenmek oldu.Gördüğüm sonuçlar dogrusu beni çok sevindirdi.Bu işlemciyi 3.6 ve 3.9 olarak sorunsuz bir şekilde o.c. edebilen bir çok kişinin yazılarını görünce benimde ümidim iyicene arttı.Overclok yapmayı çok sevmesemde bir denemeye yapmaya karar verdim.Anakart olarak ASUS P4P800-X 865PE Çipli bir anakart aldım.yani imzamda yer alan sistemle o.c. işine başladım. Anakartın biosundan önce %5 o.c. tercihini yaptım.sorunsuz açıldı.Sonra %10 tercihini yaptım.yine sorunsuz açıldı.Bunun üzerine önce %20 ve daha sonrada %30 o.c. şıklarını tercih ettim.sorunsuz olarak açıldı.Makina düne kadar yani 03.04.2005 tarihine kadar sorunsuz olarak bu şekilde çalışdı.Benim evdeki iki çocukda bu halde akşama kadar bilgisayarda oyun oynuyorlardı.Hiç bir kilitlenme yada resetlenme olayı ile karşılaşmadım.Vede hava sogutma ile bu dereceleri yapıyor.Hatta üstüne üstlük rahat durmadım ve süper pi 1M testi yaptım.sonuçda hiç fena değil dogrusu. süper pi sonucum: 42 saniyedir..
    http://forum.donanimhaber.com/m_1421242/mpage_18//tm.htm#2476876
    Bu linkte resimleride mevcuttur.ss alınmış halde tabiki.Şu anda evde olmadıgım için resimlerini yüklüyemedim.Akşam eve gidince resimlerinide bu sayfaya yüklerim artık.Dün acaba ben bu işlemcinin hızını daha iyi artırabilirmiyim diyerek işlemcinin fsb sini önce 160 fsb,sonra 167 fsb,170 fsb derken 175 fsb ye yükselttim.Sorunsuz olarak 175 fsb de 3.50 ghz olarak çalışmaya başladı..
    fsb sini 180 'e çıkardıgımda ise ekran açılmadı.Bu sistemde ben 2x256 mb twinmos çipli twinmos dualkit ddr400 cl2,5 ram kullanıyordum.Evdede bir kenarda duran 1 adet 512 mb ddr400 cl2,5 twinmos ve 2 adetde 512 mb cl3 kingston vardı.Ram yetersiz diyerek twinmosları söküp Kingstonları taktım.180 fsb de ekran hiç açılmadı.175 fsb-170 fsb derken işlemciyi ancak normal ayarlarına getirebildiğimde sistem açıldı.
    Ben dünden beri çocuklarımla birlikte evde kullandıgım ve her türlü oyunun rahatça oynandıgı,restart olayının,kilitlenmenin yaşanmadıgı 2.66@3.50 ghz lik bu işlemci için ne dersiniz diye merak ettiğimden bu topiği açtım.Görüşlerinizi,düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoyuncu -- 4 Nisan 2005, 12:29:10 >

• Ben dediğiniz linkleri sonuna kadar okudum.Eğer sizde şu linklere bakarsanız olayın hiçde
    öyle olmadıgını yapılan test sonuçlarıyla rahatça görebilirsiniz.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron_4.html
    Buradaki testlerde Futuremark PCMark04 daki PCMARK2004,PCMARK2004 CPU VE PCMARK2004 MEMORY Testlerine bakarsan celeronD serisi işlemciler hakkında daha fazla bilgi alabilirsin sanırım.
    Fakat AMD ve P4 İŞLEMCİLERİN CELERON D işlemcilere (eğer celeron D işlemcilere overclock yapılmadıysa) bazı oyunlarda bir üstünlük sagladıgıda tabiki bilinen bir şey.Fakat celeron D işelemcilere o.c. yapınca gördüğüm test sonuçları bu işlemcinin oyunlardada hem p4 ve hemde AMD işlemcilere yakın yada bazende onlardan daha iyi neticeler verdiği yönünde oldu. çok ucuza aldıgım bir işlemcinin o.c. kapasitesi ve bunu nasıl dahada artırabilecegim önemli benim için.Zaten ben burada şu işlemci daha iyidir bu işlemci kötüdür diye bir tartışma yapmak yerine fiatına göre gayet iyi performans aldıgım bir işlemci hakkındaki sizin düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi almak için bu topiği açtım.Ben düşüncelerinizi ve varsa tavsiyelerinizi rice ediyorum.
    Mesela neden 2x512 mb kingstonda hiç o.c olmadıda 2x256 mb dualkit twinmosda rahatça bu derece o.c. yapalabiliyor onu ögrenmek isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoyuncu -- 4 Nisan 2005, 12:35:48 >

• Ben CeleronD'leri beğeniyorum.Çünkü cache 256K oldu ve mimarisi değişti ufak çapta bir P4'e dönüştüler.Ofis uygulamalarında ve günlük kullanımda OC. ile birlikte çok çok iyi sonuşlar alıyorlar.Oyunlar da da o fiyata OC. ile iyi işler çıkarıyorlar.133 MHZ fsb'ye sahip olduğu için kolaylıkla 180 mhz fsb'lere çıkıyorlar ve saat hızında çok büyük artışla beraber performansı önemli ölçüde artıyor.

Ram konusuna gelince Kingston'lar büyük ihtimal biraz takoz cinsinden Bence elinizdeki işe yaramayan ramleri satıp yerine 2*512mb Twinmos dual kit alın.Bu sayede fsb arttıkça ramleriniz zorlanmaz.Yüksek MHZ'ler yapabilecek ramler edinin.3.50 GHZ olarak cpuyu günlük kullanın çok iyi performans sahip olmuş olursunuz fiyatına göre.175 mhz fsb'de ramleriniz 175*2.5=438 mhz olacak.Twinmoslar bu hızı düşük timiglerde rahat yapar.

• X-bit labs formunda bendeki 2.66ghz (celeron 330 olarak adlandırılıyor)o.c. ile sorunsuz bir şekilde %43 artışla 2.66 dan 3.80 ghz ye çıkarmışlar.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_7.html
    Ayrıca o.c. edilmiş haliyle AMD ve P4 işlemcilere oyunlar dahil yapılan testlerde nal toplattırmış
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_8.html
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_9.html
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_10.html
    Ve bu testlerin sonucunda şöyle diyorlar.
    PCMark04 shows us somewhat more optimistic results for the new Intel budget processors. Celeron D 335 appears faster than Athlon XP 2800+ and Pentium 4 2.4GHz with 533MHz bus. Celeron D 330 overclocked to 3.8GHz runs neck and neck with Pentium 4 3.2E.
    O.C. YAPILMIŞ HALDE 3DMARK 2001 DE ALDIGI SONUÇ: 18.967 PUAN.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_11.html
    O.C. YAPILMIŞ HALDE 3D MARK 03,DEFAULT,CPU SCORE SONUCU: 705
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_11.html
    O.C. YAPILMIŞ HALDE 3D MARK03,DEFAULT SONUCU: 6601
    bu testlerde ya p4-3.2e işlemci ile başabaş yada onu geçmiş vaziyette .
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d_12.html
    Testlere bakmak gerçekten çok keyifli .Bedava sirke baldan tatlıdır hesabı
    bu fiata gayet iyi bir işlemci almışım.Birde adam gibi gerçekten kaliteli 2x512 mb
    ddr400 ram aldımmı bu iş tamamdır .
    Hadi bakalım arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum .

• saygı duyuyorum her türlü o/c yi takdir ederim hele celeron sa epey bir takdir ederim tek şey diyorum iyi ki amd64 ün yokkk
  • abi celeorunun bu başarılarını çekemeyenler çatlasın derim
    80$ lık celeron ve 300$ lık diğerleri parası bol olanlara sözüm yok
  • bende celeron D 2.4 var vede 3.9 ghz e kadar çıkabildim yakında testlerini yayınlayacam ama işlemci performansı gerçekten güzel
  • Celeron D bende tavsiye ederim...
    Ne yani Bende de AMD war ama herkes AMD Pentium kullanmak zorunda deil...
    Celeron D nin oc potansiyeli iyiymis...
    Performansta sorunlar cikiodur herhalde oc yapinca...
    herneyse biz satioz catur cutur CeleronD leri...
  • Eski bir Celeroncu olarak tebrik ediyorum.

Kullandıklarım:
    Cel 333A (İlk şahsi Makinemdi 960 USD ye malolmuştu. Vay be. Şimdi işlemciye 10 USD vermezler )
    Cel 500
    Cel 700
    Cel 800
    Cel 1000
    Cel 1100A Tualitin
    Cel 1300 Tualitin
  • dün bizim bir hoca eski bir makinasını getirdi. yazlığa koyacakmış, word excel spss çalıştırsın ve nette pdf okuyabileyim yeter dedi. baktım celeron 366. hemen anakartın desteklediği maksimum fsbye 100 mhze dayadım. sadece 2 derece sıcaklık artışı oldu 550 mhzde.
    bi de celeron 200 işlemcim vardı, 450ye çıkartmıştım. ne iyi olmuştu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kerem_06

Eski bir Celeroncu olarak tebrik ediyorum.

Kullandıklarım:
    Cel 333A (İlk şahsi Makinemdi 960 USD ye malolmuştu. Vay be. Şimdi işlemciye 10 USD vermezler )
    Cel 500
    Cel 700
    Cel 800
    Cel 1000
    Cel 1100A Tualitin
    Cel 1300 Tualitin

maşaallah tüm celeronlar geçmiş elinden
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kerem_06

Eski bir Celeroncu olarak tebrik ediyorum.

Kullandıklarım:
    Cel 500
    Cel 700
    Cel 800
    Cel 1000
    Cel 1100A Tualitin
    Cel 1300 Tualitin

valla ne diyim benım ılk makinam p 75 ti ve tam 1500$ vermiştim sene 95 te sen daha yenısın bana göre

ilk celeronumda ilk çıkan celeron 266 almıstım cachesiz :) celeronları severim
  • celeroncuları tebrik ederim belki bu intelin amd ye karşı bir kozu dur ..bizde overclok olabilcek işlemci yapabiliriz hesaaabı
  • 486-DX4-100 (@120mhz) ilk OC
    P75 -430FX
    P100 -430FX
    P200 -430TX
    Cel-266-L2yok /440BX @400mhz
    Cel-950 440BX @1266 mhz
    AMD-800 KT266A
    AMD-2400+ @2300mhz KT266A
    AMD-2000+ @2300mhz KT400A
  • P 75
    P 150
    P 166
    P 166 MMX
    P 200 MMX
    P 233MMX
    CELERON 266
    CELERON 300
    CELERON 333
    CELERON 433
    CELERON 533
    P3 550
    CELERON 950
    CELERON 1000 256 K
    CELERON 1.7
    CELERON 2.4 256K ŞİRKETTE
    P4 2.4B 512 CACHE 533 MHZ YOLA DEVAM
  • Yaf bu celeronun D olduğunu nereden anlıycaz herkes D felan diyo bende ki nedir acaba hiç dikkat etmedim
  • 533 fsb ve 256 cache ise o bir celeron D dir.....Celeronların son savascısı ...hep sevmisimdir celeronları performans ları kotude olsa iyide olsa unutmayınki celeron olmasaydi cagumuz pc ile daha gec tanısacaktık.....benim ilk islemcim pentium 50mhz idi...sonrakiler hep celeron oldu...200-366-500-1200-1700-2200 .....ve AMD 64
  • quote:

Orjinalden alıntı: ENIGMA

533 fsb ve 256 cache ise o bir celeron D dir.....Celeronların son savascısı ...hep sevmisimdir celeronları performans ları kotude olsa iyide olsa unutmayınki celeron olmasaydi cagumuz pc ile daha gec tanısacaktık.....benim ilk islemcim pentium 50mhz idi...sonrakiler hep celeron oldu...200-366-500-1200-1700-2200 .....ve AMD 64

+1

• quote:

Orjinalden alıntı: mkoyuncu

Merhaba Arkadaşlar.Bir arkadaşımızın yurt dışından getirtmiş oldugu D serisi Celeron 2.66 ghz işlemciyi bir-iki ay kadar önce ondan satın aldım.İşlemci 533 mhz fsb ve 256 kb L2 Cache özelliklerine sahip.Yaptıgım ilk iş google ve yahoya girerek işlemcinin kodunu yazıp o.c. kapasitesini ögrenmek oldu.Gördüğüm sonuçlar dogrusu beni çok sevindirdi.Bu işlemciyi 3.6 ve 3.9 olarak sorunsuz bir şekilde o.c. edebilen bir çok kişinin yazılarını görünce benimde ümidim iyicene arttı.Overclok yapmayı çok sevmesemde bir denemeye yapmaya karar verdim.Anakart olarak ASUS P4P800-X 865PE Çipli bir anakart aldım.yani imzamda yer alan sistemle o.c. işine başladım. Anakartın biosundan önce %5 o.c. tercihini yaptım.sorunsuz açıldı.Sonra %10 tercihini yaptım.yine sorunsuz açıldı.Bunun üzerine önce %20 ve daha sonrada %30 o.c. şıklarını tercih ettim.sorunsuz olarak açıldı.Makina düne kadar yani 03.04.2005 tarihine kadar sorunsuz olarak bu şekilde çalışdı.Benim evdeki iki çocukda bu halde akşama kadar bilgisayarda oyun oynuyorlardı.Hiç bir kilitlenme yada resetlenme olayı ile karşılaşmadım.Vede hava sogutma ile bu dereceleri yapıyor.Hatta üstüne üstlük rahat durmadım ve süper pi 1M testi yaptım.sonuçda hiç fena değil dogrusu. süper pi sonucum: 42 saniyedir..http://forum.donanimhaber.com/m_1421242/mpage_18//tm.htm#2476876
    Bu linkte resimleride mevcuttur.ss alınmış halde tabiki.Şu anda evde olmadıgım için resimlerini yüklüyemedim.Akşam eve gidince resimlerinide bu sayfaya yüklerim artık.Dün acaba ben bu işlemcinin hızını daha iyi artırabilirmiyim diyerek işlemcinin fsb sini önce 160 fsb,sonra 167 fsb,170 fsb derken 175 fsb ye yükselttim.Sorunsuz olarak 175 fsb de 3.50 ghz olarak çalışmaya başladı..
    fsb sini 180 'e çıkardıgımda ise ekran açılmadı.Bu sistemde ben 2x256 mb twinmos çipli twinmos dualkit ddr400 cl2,5 ram kullanıyordum.Evdede bir kenarda duran 1 adet 512 mb ddr400 cl2,5 twinmos ve 2 adetde 512 mb cl3 kingston vardı.Ram yetersiz diyerek twinmosları söküp Kingstonları taktım.180 fsb de ekran hiç açılmadı.175 fsb-170 fsb derken işlemciyi ancak normal ayarlarına getirebildiğimde sistem açıldı.
    Ben dünden beri çocuklarımla birlikte evde kullandıgım ve her türlü oyunun rahatça oynandıgı,restart olayının,kilitlenmenin yaşanmadıgı 2.66@3.50 ghz lik bu işlemci için ne dersiniz diye merak ettiğimden bu topiği açtım.Görüşlerinizi,düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Benimde imzadaki sistem
    super pi 1M 2666mhz de 1d 14 sn // 3200mhz de 1dk 13 sn
    Bu super pi neye yuklenıyor. Senın 42 sanıyemıs nasıl oluyorda bu kadar fark oluyor anlamadım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.