Şimdi Ara

Çekmeceli Derin Dondurucu - Ne Alayım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
117.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok aman Hotpoint'e bulaşmayın hiç bence.
  • candogan Beko BK7122DF İster soğutucu ister dordurucu olarak kullanıldığı yazılıyor. Bu model hakkında bilgin varmı. Elektrik tüketimi düşükmüdür. Tavsiye edermisin.

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=569&urn=2101&lang=tr-TR
  • Bu ürün bizim de ilgimizi çekmişti ama net 75 litre hacimli, biraz küçük gibi. Günlük yarım kilovat harcıyor. Aklım hala Altus'da ama motorunun markasını öğrenemedim.
  • Uğur UCF 210 SSL bir spotcu deposuna koymuş. Bir beyaz eşyanın bayiliğini alınca marka Uğurları satmasını istememiş. O kişi de 600'e veriyor. Garantili ve faturalı. Üstelik 12 ay taksitle. Ürün kafama yattı. Sadece yatay olması istemediğim özelliği.

ZanussiZFU219WO ise dikey olması iyi. Fiyat 579 TL.

Beni düşündüren UĞUR'un yatay olmasından dolayı derindeki ürünleri almanın zor olacağı..Hangisini alayım?
  • Bu ürünler hakkında yorum yapamayacağım ama yatay dolapta alttaki yiyeceği çıkarmak büyük problem. Hangi yiyeceğin ne zaman kullanılacağı belli olmuyorki ona göre yerleştiresiniz. Biz yatay Beko kullanıyoruz alttaki gıdaları almak için tüm dolabı boşaltmamız gerekiryor, geçenlerde annem aradığını bulamadı sinirlendi, bir baktım bütün dolabı boşlatmış. Keşke çekmeceli alsaydık diyor. Bu tip yatay dolapların ev kullanımı için uygun olmadığını düşünüyorum. Dondurucudaki gıdalar azalınca elden çıkarıp çekmeceli bir dondurucu almayı düşünüyoruz. Tercih sizin, iyi forumlar...
  • bu sn-t iklim sınıfı ne oluyor acaba

arçeliğin hem buzdolabı hem dd olan cihazına baktımda

ikilim sınıfı olarak sn-t yazıyor

nette bi yazı buldum ama

liebherr in kullanam kılavuuznda yazana göre

http://assi.lhg.liebherr.com/Serviceline/b2b/bab2b/Media/Documents/BA/708186900_tr.pdf

sn de +10-32 derece

t de +18-43 derece ortamda çalışıyor cihazlar

o zaman dolapken t sınıfı derindondurucu iken sn sınıfımı oluyor

nasıl bi sistem bu acaba
  • İklim sınıfı
    Cihaz, iklim sınıfına göre, sınırlı ortam sıcaklıklarında çalıştırılmak üzere
    tasarlanmıştır. Bu değerlerin aşılmaması gerekir! Cihazınız için geçerli
    olan iklim sınıfı, model plakasında basılıdır.
    İklim sınıfı Çevre sıcaklığı
    SN + 10° ila + 32 °C
    N + 16° ila + 32 °C
    ST + 18° ila + 38 °C
    T + 18° ila + 43 °C
    zannedersem yanlış okumuşun +10ila-32 değil +10ila+32 yine sanırım sn-t demek +10ile+43 °C aralığındaki iklim koşullarına uygundur demektir.
  • orda yazdığım - -32 olarak değilde 10-32 arası anlamında kullandım

sn-t olunca 10-32

sn-st olunca 10-38 mi oluyor şimdi

arçeliğin hem dolap hem dondurucu olması ilgimi çekti açıkçası

ama cihazın elektrikler gittiğinde sadece 10 saat içindekileri koruması aklımda şüphe işareti oluşturdu

normalde 25-30 saat iken diğer cihazlarda 10 saat çok az bi süre

birde raflarda kapak olmuyormu derin dondurucu olunca

açıktamı kalıyorlar diye düşünmüyor değilim
  • Arçelik'in o dondurucusunda, raf kapağı yok, normal buzdolabı gibi de kullanıldığı için yapmamışlar sanırım. Boyutuna göre içi küçük gibi, diğer modeli 100 litre iken no frost olanı net 75 litre.
  • aristonun kataloğunda ARİSTON UPS 1701 TF NO FROST DERİN DONRUCU bulunmuyor ve aşağıdaki linktede dondurucunun menşei Türkiye yazıyor bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı. fiyat-özellik kıyası yaparsak gerçekten alınabilecek bir ürün gibi geliyor ne dersiniz.

http://yenicarsim.com/ariston-ups-1701-tf-no-frost-derin-donrucu/derin-dondurucu/id/243968/
  • Uğur'un 600 liralık olanı C sınıfı imiş.
    Evaletlerimden Zanussi ZFU219WO sipariş verdim.

http://www.evaletlerim.com/ZFU219WO-5-Cekmeceli-Dikey-Derin-Dondurucu-Kargo-Ucreti-DAHIL,PR-6127.html
  • merhaba, hoover d.dondurucu kullanan varmı arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz,

http://yenicarsim.com/hoover-hup-200-derin-dondurucu/derin-dondurucu/id/250449/
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

http://www.evaletlerim.com/ZFU219WO-5-Cekmeceli-Dikey-Derin-Dondurucu-Kargo-Ucreti-DAHIL,PR-6127.html

türkiyenin heryerine kargo dahil 579 tl. yanlız teslimat süresi 7 - 10 gün arasını bulabiliyor. ilk teslim bayram sonrası yani. zanussi; electrolux güvencesindedir.

Zanussi ZFU219WO

http://www.evaletlerim.com/index.php?do=catalog/product&pid=6127

Ben bu derin dondurucuyu bu siteden sipariş verdim ve şu an kullanıyorum. Küçük bir buzdolabı boyutunda, iç hacmi yeterli şimdilik. Ben sipariş verdiğimde ellerinde yoktu, yurtdışından gelmesini bekledim bir süre ve teslimat ve kurulumunu bulunduğum yerdeki Electrolux servisi yaptı. Satılan bayinin telefon ile desteği iyiydi.
    İç hacim/fiyat/elektrik tüketimi/marka/kapladığı yer/içindekilere ulaşım kolaylığı gibi kriterlere bakarak çok uygun gördüğüm için bunu tercih ettim.
    İçine kurban bayramında kesilen büyükbaş hayvanın iki hissesi kadar et doldurduk ve tam olarak doldu. Şimdilik bir sorun yok, marka/model ve siteyi tavsiye ederim.

• evaletlerim.com'dan verdiğim siparişin nerede olduğunu öğrenmek için kargoya gittim.
    Kayıtlarda yok dedi. Firmayı aradım; dondurucuyu electrolüx üzerinden gönderdiklerini söyledi. Şehire kadar elektrolüx'e gelecekmiş.
    Sonra hangi kargo dedim. Galiba anlaşmalı kargoları Aras dedi. Siparişin gelmesi 1 hafta-10 günü bulur dedi.
    Sitenin kargo takibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 13 Kasım 2011; 23:39:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NVN

evaletlerim.com'dan verdiğim siparişin nerede olduğunu öğrenmek için kargoya gittim.
    Kayıtlarda yok dedi. Firmayı aradım; dondurucuyu electrolüx üzerinden gönderdiklerini söyledi. Şehire kadar elektrolüx'e gelecekmiş.
    Sonra hangi kargo dedim. Galiba anlaşmalı kargoları Aras dedi. Siparişin gelmesi 1 hafta-10 günü bulur dedi.

140 liralık kargo ücretini 40 liraya düşürmenin yolunu bulduk, herkeze yararlandırıyoruz. :)
  • quote:

quote:

evaletlerim.com'dan verdiğim siparişin nerede olduğunu öğrenmek için kargoya gittim.

140 liralık kargo ücretini 40 liraya düşürmenin yolunu bulduk, herkeze yararlandırıyoruz. :)

Güzel, Eren Bey. Ben kötü yaptınız demedim, yanlış anlaşılmasın. Telefonda konuştuğum kişi siz olabilirsiniz. Kapasite-fiyat-elektrik sarfiyatı olarak çok cazip. Hem ben saydığım sebeplerden dolayı 2 tane sipariş verdim(biri babama,diğeri kendime), hem de şuanda sitenizin stoklarında kalmadığını görüyorum.

Sitenizin sipariş detaylarında 'beyaz eşya MNG, ev eşyalaır UPS kargo ile gönderiliyor' ibaresini görünce iki kargo firmasının bulunduğum yere getiren şubelerine bizzat gittim. Gönderen firma ve alıcıda kaydıma rastlanmayınca açıkcası dolandırıldığımı düşündüm. Sonra firmanızı öğlen 12:30 civarında aradım, açan olmayınca 'yemektelerdir' dedim. Sonra cep tefonunu aradım, kullanılmayan bir numara yanıtını aldım :)) dolandırılmış olabileceğimi düşündüm. İş telefonunu bir daha aradım. Görüştüğüm kişi aynen söylediklerinizi söyledi. Cep telefonumu yanlış girdiğimi söyleyip yenisini söylemiştim. Gönderdiğiniz yere telefon numaramın doğrusunu söyleyeceğinizi söylemiştiniz.
    Önceki mesajlarda da 'daha önce bu siteden Zanussi dondurucuyu aldığını' söyleyeni görünce rahatladım. Nette kargo dahil en düşük 625'e vardı. Orada da şimdi ellerinde kalmamış. Çok satılan bir ürün. Fiyat olarak nette şuanda en iyi sizsiniz. Ulaşma zamanı 3-5 gün geciksin önemli değil. Ürün sağlam geldikten sonra problem olmaz.
    Sitenin sağ üst köşesindeki cep numarısını yenilerseniz hem sizin için hem de almayı düşünenler için daha iyi olacağı düşünüyorum.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

• quote:

quote:

quote:

Güzel, Eren Bey. Ben kötü yaptınız demedim, yanlış anlaşılmasın. Telefonda konuştuğum kişi siz olabilirsiniz. Kapasite-fiyat-elektrik sarfiyatı olarak çok cazip. Hem ben saydığım sebeplerden dolayı 2 tane sipariş verdim(biri babama,diğeri kendime), hem de şuanda sitenizin stoklarında kalmadığını görüyorum.

Sitenizin sipariş detaylarında 'beyaz eşya MNG, ev eşyalaır UPS kargo ile gönderiliyor' ibaresini görünce iki kargo firmasının bulunduğum yere getiren şubelerine bizzat gittim. Gönderen firma ve alıcıda kaydıma rastlanmayınca açıkcası dolandırıldığımı düşündüm. Sonra firmanızı öğlen 12:30 civarında aradım, açan olmayınca 'yemektelerdir' dedim. Sonra cep tefonunu aradım, kullanılmayan bir numara yanıtını aldım :)) dolandırılmış olabileceğimi düşündüm. İş telefonunu bir daha aradım. Görüştüğüm kişi aynen söylediklerinizi söyledi. Cep telefonumu yanlış girdiğimi söyleyip yenisini söylemiştim. Gönderdiğiniz yere telefon numaramın doğrusunu söyleyeceğinizi söylemiştiniz.
    Önceki mesajlarda da 'daha önce bu siteden Zanussi dondurucuyu aldığını' söyleyeni görünce rahatladım. Nette kargo dahil en düşük 625'e vardı. Orada da şimdi ellerinde kalmamış. Çok satılan bir ürün. Fiyat olarak nette şuanda en iyi sizsiniz. Ulaşma zamanı 3-5 gün geciksin önemli değil. Ürün sağlam geldikten sonra problem olmaz.
    Sitenin sağ üst köşesindeki cep numarısını yenilerseniz hem sizin için hem de almayı düşünenler için daha iyi olacağı düşünüyorum.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

sitemizin sağ üst köşesinde 0530 876 00 22 telefon numarası yazıyor ve aktif durumdadır. operatorunuzun neden bu numara kullanılmıyor dediğini inanın bilmiyorum. evaletlerim.com ; Gürsey Elektronik A.Ş. nin internet sitesidir. sitemizde satılan bütün ürünlerin resmi bayisidir. philipsin, electroluxun ve yaklaşık 20 markanın resmi sitelerine girip bakarsanız hepsinde Gürsey Elektroniği göreceksiniz. bu kargo konusundaki sıkıntı şurdan kaynaklanıyor; electroluxun anlaşması benim mng ile yaptığım anlaşmadan çok daha iyi. bayisi olduğum için aynı anlaşmadan yararlanabiliyorum. lakin birsürü yasal prosedur ve yazışma henüz tamamlanamadığı için kargo işini ana firmaya bırakıyorum. electrolux satış temsilcimize yolluyorum emaili oda gene electrolux lojistiğe aktarıyor. dolayısıyla ne benim nede bahsi geçen şahsın kargo takip numarası gibi bir şeye ulaşmamız pek mümkün değil. ama burası bir A.Ş. merak etmeyin, burda mağazalar arasında bir traş makinesi bile alırken fiş düzenleniyor, imzalanıyor, stoktan düşüyor. her ürün satışında aynı sorular soruluyor. türkiye garantilimi, makine kapıma kadar gelirmi, garantisi varmı. ben bayiyim diyorum, bu sefer paralel ithalatmı diye soruluyor. ben yetkili satıcıyım. paralel ithalatın p si girse şu kapıdan içeri bir daha mal satamam ben. bu son sözlerim size değil ortayaydı.

• Eren Bey; Balıkesir'de görderdiğiniz Electrolux'un telefonunu PM atarmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 15 Kasım 2011; 18:45:27 >
  • Kasım 9 ve Kasım 10'da evaletlerimden verdiğim 2 adet Zanuusii derin dondurucu çeşitli sorunlardan dolayı elime ulaşmamıştır.
    Firmayla görüşüp 2 siparişi de dün iptal ettirdim. Kredi kartıma geri ödemenin yapılacağı söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 5 Aralık 2011; 20:33:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.