Şimdi Ara

Çekişten düşürmeyen klima sistemi olan araç var mı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
5.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 otomatik scenic2 lpg de klimayı açınca sanki motor yeter lan diyip güç üretmeyi kesiyor sanki. Sollamalarda hele de eğimli yolda dip gaz mip gaz hikaye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doorbay

quote:

Orijinalden alıntı: Beantragen

Fındık motorlar hariç pek etki etmiyor yeni modellerde.

Birde fanı sona getirmek var, 1-2 kademede hafif soğumasını beklemek.

Klimayi sona getirirsen en baba motor teknolojisi bile etkilenir.

Yanlış bilgi vermeyin. 1. kademede de olsa en sonda da olsa klima kompresörü hep aynı gücü harcar. Kademeler arasında sadece fanın hızı değişir, fan da çekişi düşürecek kadar enerji harcamaz.

Tamda bunu yazacaktım.fanı hızlandırmak alternatöre yük bindiriyor iş yine motor gücünden yemeye dayanıyor.

• Beyler bu klimalar elektrikle mi çalışıyor yoksa motordan yapılan kol dişli bağlantısı ile mi çalışıyor? Dişli ise etkiler elektrikli ise etkilememeli gerçi eğer alternatörün ürettiği akımın çoğunu çekiyorsa etkiler diye düşünüyorum.

• Bmw
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    Elektrikli otomobillerde çekiş düşmez.

• Japon araçları bu konuda iyidir çünkü inverter klima kullanırlar.

• Çekişten düşme daha çok aracın motor gücüne bağlı bir olay, benim w220 S600 aracımda 2 bağımsız klima olmasına rağmen ikisini de full kapasite bile çalıştırdığımda çekişe hiçbir etkisi olmuyor mesela :D ama gidipte düşük beygirli araçlarda bayır yukarı kliman açıksa tabi çekişten düşer araba
  • Toyota bu konuda diğerlerine göre daha başarılı.Daha önce 3 aracım Toyotaydı ve klima etkilemiyordu.. Şimdiki aracımda biraz etkiliyor..
  • Herkes etkilenmiyor yazmış hayret bir benim araba herhalde klima açınca bariz fark olan,

VW B8 Passat 1.4 Tsi Bluemotion 125ps, bildiğin klima açınca güç kaybı oluyor araçta. Bilmiyorum belki ben biraz devirli kullandığım için hissediyorum ancak sakin kullanımda bile hiç fark yok demek mümkün değil.
  • 7 kasa BMW ve 9 kasa mazdada 3000 cc motor var klima sinek vızıltısı gibi geliyordu...
    şu anda imzada kullandığım araç ile trafikte durduğumda klimayı kapatıyorum, kompresör devreye girdiğinde neredeyse aracı stop ettirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degobar -- 7 Ekim 2015; 15:47:10 >
  • Audi mercedes porsche bentley gibi lüks arabalar klimadan pek etkilenmez.

• Elektrikli arabalarda klima gucunu bataryadan aliyor. Onlarda cekis etkilenmez ama batarya erken biter.

• Güç harcamadan çalışan klima maalesef henüz icat edilmedi

• Toyota Hiç Sevmem Ama
    Corolla 2007 Kliması Anlatılmaz Yaşanır.
    Adam Bi Klima Yapmış 7 Ye Alınca Hele PO Daki Klima Gibi Çekişte Pek Dusmuyor .
    Herhalde Mitsubishi Ye Yaptırmışlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 dizel Polo'm klima acık Yokuş çıkarken can çekişiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş CEKISTEN DUSURMEYEN KLİMA SİSTEMİ sormuş. Çoğu arkadaş 2-2,5-v6-vX motordan, motor gücünden bahsetmiş.

• Her klima güçten çalar sonuçta elektrikli de olsa gücünü alternatörden alır. Güçlü araçlarda bu hissedilmez ama güçten çaldığının net kanıtı anlık tüketimdir. Araç park halinde anlık tüketime bakarak klimayı açıp kapatın tüketimin değiştiğini açıkça görürsünüz.
  • klimayı açınca motorun sesinin değişmesinden bile tiksiniyorum, aracı chipledikten sonra eskisi gibi farketmiyorum klima düşüşünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

1.2 Corsa hiç etkilenmiyor diyorlar. 1.2 Logan MCV'de fazla etkilenmiyor.

Yeni araçlarda daha verimli klima sistemleri kullanıyorlar. Klimayı açınca arabanın bayılması artık eskide kaldı.

Not: Yok da arkadaş niye bu kadar eksiliyorsunuz. Sanki yalan söylüyorum. Alın testini izleyin:http://www.otopark.com/2014/08/18/e-hadi-ama-opel-corsa-1-2-enjoy/

Kanki neden seri eksilendin ki

• Inverter mantigi ile calisan klima sistemleri enerjiyi max.verim ile kullanmaktalar.Komprasorleri ayarli olanlar.Duruma ic dis ve istenen sicaklik seviyesine gore basinci dusurup yukselterek calisarak klasik sistemler gibi devamli calis dur seklinde enerji kaybi yapmazlar.
    Pazarda buyuk rakip olmus ve olan gecmis donem modellerinden golf5 ayarli kompresor astra h ise jlasik bir kompresor va klima sistemine sahiptir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.