Şimdi Ara

Çekirdek sıçaklığı 255 derece ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
7.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silent34

slm. arkadaşlar. Kullanmakta olduğum anakart MSI 760GM-P23 (FX) AMD 760G AM3+ İşlemci fx6100

Başlıktada belirtiğim gibi dengesiz bir durum söz konusu. Oyunlarda 10 15 dakika sonra bu seviyeye ulaşıyor. Cpu sıçaklığı normal Çekirdekler anormal Bunun sebebini bilen varmı ?

http://img7.ressim.net/out.php/i5610704_adsiz-png

acaba anakartınız yanlış ölçüyor olabilirmi anakart kaynaklı başka bir anakartla denme imkanınız olursa deneyin birde

• resmı goremıyorum oyuzdn dedm
  • Mümkün değil 250 derece.Su bile 100 dereceye kadar çıkabiliyor ve elimizle tutamıyoruz.kasanın içinde 250 derece mi ? AMD işlemci 8 ghz ye aşırtıldığında bile böyle bir sıcaklığa ulaşmamıştı.
  • Çekirdek sıcaklığı dediğin için işlemcide sorun olabilir. Çekirdek sıcaklıkları işlemci üzerindeki bir diyottan okunuyor benim bildiğim. CPU temp diye geçen işlemci sıcaklığı ise anakart üzerinde işlemci yuvasının yanında yani işlemciden harici bir sensörle okunuyor. O yüzden ya işlemcide yada sokette sorun olabilir. Tabi eğer donanımsal sorunsa. Bütün ölçüm programlarını deneyin bir tane bile 250 göstermeyen çıkarsa donanımsal sorun var diyemeyiz tam olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

slm. arkadaşlar. Kullanmakta olduğum anakart MSI 760GM-P23 (FX) AMD 760G AM3+ İşlemci fx6100

Başlıktada belirtiğim gibi dengesiz bir durum söz konusu. Oyunlarda 10 15 dakika sonra bu seviyeye ulaşıyor. Cpu sıçaklığı normal Çekirdekler anormal Bunun sebebini bilen varmı ?

http://img7.ressim.net/out.php/i5610704_adsiz-png

acaba anakartınız yanlış ölçüyor olabilirmi anakart kaynaklı başka bir anakartla denme imkanınız olursa deneyin birde

İşlemci fx olmasaydı deneme şansım vardı ama şuan için mümkün görünmüyor

• 255 derece sıcaklık imkansız bi kere. Eriir yada yanar zaten o sıcaklıkta. Hatalı ölçüm var dedikleri gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

Çekirdek sıcaklığı dediğin için işlemcide sorun olabilir. Çekirdek sıcaklıkları işlemci üzerindeki bir diyottan okunuyor benim bildiğim. CPU temp diye geçen işlemci sıcaklığı ise anakart üzerinde işlemci yuvasının yanında yani işlemciden harici bir sensörle okunuyor. O yüzden ya işlemcide yada sokette sorun olabilir. Tabi eğer donanımsal sorunsa. Bütün ölçüm programlarını deneyin bir tane bile 250 göstermeyen çıkarsa donanımsal sorun var diyemeyiz tam olarak.

Hocam 4 programda denedim en son yazdığım gibi occt denedim sonuç aynı. Sorun anakart mı işlemcimi bilemediğim için servis olayına da giremiyorum. iki arada bir derede kaldım anlayacagınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

255 derece sıcaklık imkansız bi kere. Eriir yada yanar zaten o sıcaklıkta. Hatalı ölçüm var dedikleri gibi.

Hatalı ölçüm olabilir ama test programları neden işlemi sonlandırıyor ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

Çekirdek sıcaklığı dediğin için işlemcide sorun olabilir. Çekirdek sıcaklıkları işlemci üzerindeki bir diyottan okunuyor benim bildiğim. CPU temp diye geçen işlemci sıcaklığı ise anakart üzerinde işlemci yuvasının yanında yani işlemciden harici bir sensörle okunuyor. O yüzden ya işlemcide yada sokette sorun olabilir. Tabi eğer donanımsal sorunsa. Bütün ölçüm programlarını deneyin bir tane bile 250 göstermeyen çıkarsa donanımsal sorun var diyemeyiz tam olarak.

Hocam 4 programda denedim en son yazdığım gibi occt denedim sonuç aynı. Sorun anakart mı işlemcimi bilemediğim için servis olayına da giremiyorum. iki arada bir derede kaldım anlayacagınız.

Eğer sorunun donanımdan olduğuna kanaat getirdiysen bence önce işlemciyi sorgula. Senle aynı soket işlemci kullanan tanıdık vs. yok mu hiç? Bir swap yapın aranızda işlemcileri çıkar sonuç ortaya. Sorunu amdye de bir yaz bence. Direk mail at.Programlardan SSleride ekle maile.

• occt aynı zamanda sıcaklığıda gösterdiği için kapanmış olabilir(önlem gibi)..prime95 dene birde bakalım onda iken kapanacak mı?zaten 255 olması arkadaşların dediği gibi imkansız,çekirdekler o sıcaklığa erişemeden sistem kapanır zaten

öte yandan son bios yüklü ise bir önceki bios ile deneyebilirsin,birde işlemcinde açılacak çekirdek yok zaten ama anakartın çekirdek açma özelliği biosta açık yada auto falan seçili ise disable yaparak deneyebilirsin..foxconn marka bir kartta başıma gelmişti,açılacak çekirdek yokken bu ayar auto olunca sıcaklıklar sapıtıyordu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

255 derece sıcaklık imkansız bi kere. Eriir yada yanar zaten o sıcaklıkta. Hatalı ölçüm var dedikleri gibi.

Hatalı ölçüm olabilir ama test programları neden işlemi sonlandırıyor ?

Yanlış algıladığı için o sıcaklık tehlike arz ediyor ve kapatıyor.
  • işlemciyi başka anakartta yada sizin anakartta başka işlemci deneyerek sorunu hangisi yapıyorsa onu tespit edip garantiye yollayın büyük ihtimal işlemcide sorun var ama belli olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn_ymz -- 30 Nisan 2012; 18:07:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

occt aynı zamanda sıcaklığıda gösterdiği için kapanmış olabilir(önlem gibi)..prime95 dene birde bakalım onda iken kapanacak mı?zaten 255 olması arkadaşların dediği gibi imkansız,çekirdekler o sıcaklığa erişemeden sistem kapanır zaten

öte yandan son bios yüklü ise bir önceki bios ile deneyebilirsin,birde işlemcinde açılacak çekirdek yok zaten ama anakartın çekirdek açma özelliği biosta açık yada auto falan seçili ise disable yaparak deneyebilirsin..foxconn marka bir kartta başıma gelmişti,açılacak çekirdek yokken bu ayar auto olunca sıcaklıklar sapıtıyordu

Çekirdek açma özelliği bios ta ing. ne yazıyor. ? Çekirdek açma ile işim olmadı da
  • mantıklı düşünürsen 255 derece olması normal mi sence? mümkünatı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

occt aynı zamanda sıcaklığıda gösterdiği için kapanmış olabilir(önlem gibi)..prime95 dene birde bakalım onda iken kapanacak mı?zaten 255 olması arkadaşların dediği gibi imkansız,çekirdekler o sıcaklığa erişemeden sistem kapanır zaten

Çekirdek açma özelliği bios ta ing. ne yazıyor. ? Çekirdek açma ile işim olmadı da

core unlock falan gibi birşeydir..disable yapmanı öneririm..çok işe yaracağından değil ya bir ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

işlemciyi başka anakartta yada sizin anakartta başka işlemci deneyerek sorunu hangisi yapıyorsa onu tespit edip garantiye yollayın büyük ihtimal işlemcide sorun var ama belli olmaz

Öyle bir şansım olsa çoktan işe girişicem zaten de yok malesef öncede yazdığım gibi bu anakartta athlon x2 çift çekirdekli işlemci kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç ki cpu sıçaklığını takip eden biriyim. bende işlemciden şüpheliyorum zaten ama soru işaretleri de var neden normalde 30 35 lerde gezerken yük altına girince sapıtıyor bu da beni anakarta sorun olabilire yönlendiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

mantıklı düşünürsen 255 derece olması normal mi sence? mümkünatı yok.

Hocam ben mantıkla değil programlarla hareket ediyorum. Oyunlarda iken çekirdekler 255 çıktığında takılmalarda başlıyor. bencede mümkünatı yok ama bunlar gerçek.
  • lafla çözülecek bir dert gibi değil en iyisi verin teknik servise baksınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

lafla çözülecek bir dert gibi değil en iyisi verin teknik servise baksınlar

Bu benim 1 ay pc siz kalmam anlamına gelir ki bunu da bünyem kaldırabilirmi onuda bilmiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

mantıklı düşünürsen 255 derece olması normal mi sence? mümkünatı yok.

Hocam ben mantıkla değil programlarla hareket ediyorum. Oyunlarda iken çekirdekler 255 çıktığında takılmalarda başlıyor. bencede mümkünatı yok ama bunlar gerçek.

arkadasim 255 derece olur mu ya acacan kasayi dokunacan ve haslama olacan bunlar gerceklerse... anakart biosu yanlis olcerse butun programlar yanlis olcer cunku hepsi anakarttan alir bilgileri.birak programi git iste garantiye anakartta sorun islemcide degil.daha once basimiza gelmese he diyecez de gecen sene her gun gigabyte kullanan biri baslik aciyordu islemcim 90-100 derece diye sorun hep biostan cikiyordu ilk sen degilsin yani bu tip sorun yasayan.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.