Şimdi Ara

Çekim Gücü Konusunda Avea'ya Haksızlık Yapılmıyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
3
Favori
31.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_48585079/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48585079

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

sakerim1976
    Çavuş

[X]

26 Nisan 2011; 20:51:04
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
    sene: 2011
    Operatör: Avea
    Yer: Yenimahalle/Ankara
    Sorun: Ankara'nın Göbeğinde Avea'nın Çekmemesi
    değerli Arkadaşlar,
    İnanılması güç ama yukarıda yazanlar maalesef doğru. Daha vahim olan ise tam 6 yıldır şikayetimizi değişik kanallardan Avea'ya iletmemize rağmen sorunumuz çözülmedi.
    Ankara'yı bilenler bilir. Yenimahalle ilçesi Ankara'nın en merkezi ilçelerinden biridir. Bu merkezi ilçenin en merkezinde yer alan Öğretmen Kubilay İlköğretim Okulu ve civarında Avea denen operatör müsveddesi ile görüşmek imkansızdır. Bu altı sene boyunca hemen her kanaldan şikayetimizi bu bölgede oturan hemen herkes iletmesine rağmen durum ne mi oldu? Durum: Avea hâlâ çekmiyor. Bütün arkadaşlarım Avea'dan başka operatörlere geçtiler, ben de en yakın zamanda geçeceğim Turkcell'e.
    Tüm Türkiye duysun: Avea müşterisine sahip çıkmıyor, onu adam yerine koymuyor. Buradan Avea kullanan herkese çağrıda bulunuyorum. Eğer imkanınız varsa başka operatörlere geçin, geçin ki anlasınlar müşterinin kıymetini, belki o zaman anlarlar müşteri gücünün ne kadar fazla olduğunu. YAŞASIN TURKCELL'İN ÇEKİM GÜCÜ!"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDanielSD -- 24 Haziran 2011; 16:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kobifone

http://forum.donanimhaber.com/m_48585079/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48585079

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

sakerim1976
    Çavuş

[X]

26 Nisan 2011; 20:51:04
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
    sene: 2011
    Operatör: Avea
    Yer: Yenimahalle/Ankara
    Sorun: Ankara'nın Göbeğinde Avea'nın Çekmemesi
    değerli Arkadaşlar,
    İnanılması güç ama yukarıda yazanlar maalesef doğru. Daha vahim olan ise tam 6 yıldır şikayetimizi değişik kanallardan Avea'ya iletmemize rağmen sorunumuz çözülmedi.
    Ankara'yı bilenler bilir. Yenimahalle ilçesi Ankara'nın en merkezi ilçelerinden biridir. Bu merkezi ilçenin en merkezinde yer alan Öğretmen Kubilay İlköğretim Okulu ve civarında Avea denen operatör müsveddesi ile görüşmek imkansızdır. Bu altı sene boyunca hemen her kanaldan şikayetimizi bu bölgede oturan hemen herkes iletmesine rağmen durum ne mi oldu? Durum: Avea hâlâ çekmiyor. Bütün arkadaşlarım Avea'dan başka operatörlere geçtiler, ben de en yakın zamanda geçeceğim Turkcell'e.
    Tüm Türkiye duysun: Avea müşterisine sahip çıkmıyor, onu adam yerine koymuyor. Buradan Avea kullanan herkese çağrıda bulunuyorum. Eğer imkanınız varsa başka operatörlere geçin, geçin ki anlasınlar müşterinin kıymetini, belki o zaman anlarlar müşteri gücünün ne kadar fazla olduğunu. YAŞASIN TURKCELL'İN ÇEKİM GÜCÜ!"

• avea ve diğer iki operatör arasında çok fark var bence. avea çekiyor gözükse bile konuşulmuyor. seste kesilmeler oluyor. ama yalan yok fiyat konusunda diğerlerine göre çok avantajlı.

haksızlık yapılan biri varsa o da aveanın müşteridir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be 2 ayda avea kapsama alanına ne yatırım yapmışda arkadaşın fikri değişmiş
  • ben avea egm ve vodafone genç avantaj kullanıyorum egm tarifesini okadar beğeniyorumki ilk 2 3 ay 35 40 geldi sonra aradım hat sahibi olarak kapatcam dedim %70 indirim ve bedava hy120 dk tanımladılar aylık 20 milyona polis arkadaş ve kız arkadaşımla sınırsız 10000 sms ve 120 dk heryöne + ilk yıl vergisi ödüorum geçen hastaneye gittim vodafone bodrum katta çekmezken avea 4 diş çekiordu aveanın eksiği sadece kırsal kesimlere yatırım yapmıyor ve kırsal kesimdeki vatandaşlarımızda turkcell denen kazık operatörden vazgeçmiyor geçen reklamda gösteriyor okadar dandik bi operatör ki 1000dk+1000sms+1gb internet 69 lira diye kampanya yapıolar sanki çok ucuz gibi insanları kandırmaya çalışan bi operatör
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimoz_33
    ben avea egm ve vodafone genç avantaj kullanıyorum egm tarifesini okadar beğeniyorumki ilk 2 3 ay 35 40 geldi sonra aradım hat sahibi olarak kapatcam dedim %70 indirim ve bedava hy120 dk tanımladılar aylık 20 milyona polis arkadaş ve kız arkadaşımla sınırsız 10000 sms ve 120 dk heryöne + ilk yıl vergisi ödüorum geçen hastaneye gittim vodafone bodrum katta çekmezken avea 4 diş çekiordu aveanın eksiği sadece kırsal kesimlere yatırım yapmıyor ve kırsal kesimdeki vatandaşlarımızda turkcell denen kazık operatörden vazgeçmiyor geçen reklamda gösteriyor okadar dandik bi operatör ki 1000dk+1000sms+1gb internet 69 lira diye kampanya yapıolar sanki çok ucuz gibi insanları kandırmaya çalışan bi operatör

Yani aveadan ucuz konusmak ivin kapatma tehdidinde bulunmak gerekli

• Haksızlık mı? İstanbul Tuzla'da pencere dibine gelmezsen 1 diş çekiyordu 3 ay öncesinde, şimdi nasıl bilmiyorum ama farklı olduğunu sanmıyorum. Hadi pencerenin dibindesin, 3-4 çubuk çekiyor ama karşındaki sesi anlamak ne mümkün! "pıhh, pısss" şeklinde birsürü acayip gürültü vardı, sanki otobandan araba geçiyormuşçasına bir ses kirliliği.

Turkcell kullananlar bodrum kattaki amfilerde bile internete! bağlanır, siz bahçeye çıksanız da karşıdakini anlayamazsınız!

Tokat-Turhal yolunda (40 km, ova içerisinde dümdüz yol) çekmiyor arkadaş. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Orta Karadeniz'i kesiştiren bir yol burası hatta o yolun üstünde havaalanı bile var ama Aycell döneminden beri burada konuşmanız mümkün değil Avea ile.

Yine Tokat Merkez'in en işlek bölgesinde dahi asansörde kalırsan hapı yuttun!

Bir daha soruyorum, haksızlık mı?

• ben de ufak bir arastirma yaptim. vodafone ve turkcell gsm900 avea ise 1800mus. 900 mesafe olarak daha uzunken 1800 kapasite olarak daha yuksekmis (daha fazla konusma ayni anda) bu nedenle sehirler yogun nufuslu oldugu icin 1800, kirsal kesimlerde de mesafe onemli oldugu icin 900 avantajliymis. 3g ceken yerlerde 3 operator da ayni umts frekansindan yayin yaptigina gore bunlarin bir anlami kalmiyor
  • Koydeyim şu an tepeye çıkarsanız vodafone koyicinde tcell ve avea.
    Helal olsun avea iyi yolda hep full tcell çoğu kez gidiyor.vodafone benim gibi acil işi olan için tepelerde tek diş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bico

Koydeyim şu an tepeye çıkarsanız vodafone koyicinde tcell ve avea.
    Helal olsun avea iyi yolda hep full tcell çoğu kez gidiyor.vodafone benim gibi acil işi olan için tepelerde tek diş.

komşu senin köy neresi
  • eskiden bende böyle düşünürdüm,

çünkü hat çekmese bile arardım 500ü derdim burada çekmiyor hemen gereken yapılırdı, bizzat yapmıştım bunu..

şuan da izmirin göbeğinde Bornova Bostanlı gibi yerlerde sadece Aveanın eskiden çekipte şuan çekmediği tonla yer var, hani konuşamıyorum hattımı iptal ettiricem dediğim halde 2 senedir kıllarını kıpırdatmadılar. bu da şuanki hizmet anlayışlarının göstergesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

quote:

Orijinalden alıntı: Bico

Koydeyim şu an tepeye çıkarsanız vodafone koyicinde tcell ve avea.

komşu senin köy neresi

Kayseri Develi'ye bağlı..
    avea'ya bravo full çekiyor geçen sene yoktu.Turkcell yıllardır çekiyor ama yarım yamalak,vf tepelerde..
  • bico saraycık köyünden mi çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeliaSonera

Bugün Ege ve Akdeniz bölgelerinde gideceğim yerler için baz istasyonu ismi vererek 3G kapsama alanını sordum. Sorduğum hiçbir yerde 3G çekmiyormuş. Avea'dan güvenip İnternet paketi almıştım, mecburen iptal edeceğim.

2g konusunda gelişme kaydetse de şu an 3g kapsaması en zayıf operatör AVEA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevimlican -- 27 Haziran 2011; 16:42:02 >
  • AVEA ve Vodafone evimde çekmiyor. 2sine de numaramı taşımıştım ama çekmediği için geçen hafta Turkcell'e taşıdım.

Şuanda çok memnunum rahat rahat konuşuyorum. Ohh bee konuşmayı özlemişim hiç sesim kesilmiyor herşer çok net.

FULL ÇEKİYOR TURKCELL HELAL OLSUN

29TL 300dk + 3000sms olana taşıdım. numara taşımadan 100dakika verdi. Bu gece de taahhüt vereceğim 12ay ayda 120dk heryöne için. Haftada 2gün de bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syruse -- 27 Haziran 2011; 16:50:45 >
  • Aynen bizim evde de Vodafone Turkcell full çekerken, avea evin büyük bölümünde çekmiyor, üstelik evin bulunduğu yer yüksekte, ve katta oturuyoruz. Arkadaş 5 yıl öncesi ile kıyaslamış ama avea cephesinden değişen hiçbirşey olmadı.
  • Yapılmıyor kardeşim. daha yeni aveaya numaramı taşıdım, salonda çekiyor, yatak odasında çekim gücü yarıya iniyor ve aralarındaki mesafe en fazla 10 metre. Nereden geçtim bu operatöre, artık düzeltsinler şu altyapılarını da rahatlayalım. Yeniden türkcelle geçeceğim mecburen.
  • tek diş çekiyor, pencere kenarında üçe çıkıyor falan diyenler şükretsin. çalıştığım yerde (Ankara etlikte) 3 hatta çekmiyor. ben zemin katta çalışıyorum. türksell 3-4. katlara çıkınca çekmeye başlıyor. Avea ile 8. katta konuşabiliyorum. türkiyenin %99'unu kapsıyoruz reklamları çıktıkça küfrediyorum. üç operatöründe çekmediği %1'lik kesimin ankaranın göbeğinde olması çok garip.
  • Kesinlikle yapılıyor. 3G de turkcellden daha performanslı ve hızlı çekim gücü olarakta hiç bir farkını görmedim.

Çekim gücünü tartışmaktan önce bence insanların aklında baz istasyonları öldürür tabusunu yıkmak lazım. Baz istasyonundan gelen sinyaller evde kulalndığınız wifi den çokta bir farkı yoktur frekanslar farklı sadece.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.