Şimdi Ara

Çeki demiri ve muayne problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar, agabeyler, kardeşler ; merhaba ! Umarım herkes iyidir, sağlıklıdır. Sizlere bir konuda akıl danışmak istiyorum;

Bir tanıdığımın arabasını(2013 model) muayeneye götürdüm. Ancak gelin görün ki muayeneden kaldım.

Sebebini sorduğumda aldığım cevap araçta çeki demiri olmaması cevabını aldım. Oradaki görevli arkadaş ile ruhsata baktık ve evet ruhsatta "29.05.2020 araç çeki kancalıdır" ibaresini gördük. Gelin görün ki araçta çeki demiri yok. Anladığımız kadarıyla aracın önceki sahibi aracına çeki demiri taktırmış, satmadan önce de çıkartmış. Benim tanıdık da ruhsatta yazan bu ibareyi atlamış. Sonuç olarak;

Çeki Demiri İşli Ruhsatım var.

Çeki Demirsiz aracım var.

Muayeneden kaldı raporum var.

Soruşturduğumda önüme çıkan yollar ;

1- Ruhsatı değiştireceksin (bu noktada da ruhsatı değiştirirsem yeniden muayene ücreti ödemem gerekiyormuş, çünkü muayeneden kalmış araçta herhangi bir değişiklik yapmamış oluyormuşum)

2- Çeki demiri alacaksın (baktığım vakit fiyatları epey tuzlu, kimi ustalar emanet takarız vs birşeyler söyledi, güven vermedi)

Bu konuda bilgisi olan, daha önce başına gelen bana yardımcı olabilir; beni aydınlatabilir mi ?

Herkese sağlıklı günler.

• Kiralık takıyorlardır ustalara sor yönlendirsinler bir yere taktır muayeneye gir çıkınca söktürürsün.

• Keşke bende de işli olsa :D yukarda ki arkadaşın dediği gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer bir durum arkadaşımın hyundai i20 aracında da olmuştu. Lpg tankı 5 litrelik görünüyor ruhsatta. Aracın ruhsattaki kilosu büyük tanka izin vermiyormuş. Her muayenede tankı değiştirip öyle geçiyordu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.