Şimdi Ara

CeBIT İSTANBUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CeBIT fuarı bildiğiniz gibi 2-7 Ekim arası İstanbulda başlayacak arkadaşlar.

Daha önce CeBIT fuarına giden arkadaşlar varsa bizleri bilgilendirirlerse sevinirim.

Mesela CeBIT te LCD-Plazma gibi yeni nesil TV ler perakende satılıyor mu?

Bizlere sağlayacağı avantajlar neler olacaktır?

Bizlere tecrübelerini aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

• CeBIT izlenimlerinizi buradan aktarırsanız daha derli toplu bir görünümde sunulmuş olur. Tabi ayrıca marka ile ilgili konu başlıklarına da yazabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

CeBIT izlenimlerinizi buradan aktarırsanız daha derli toplu bir görünümde sunulmuş olur. Tabi ayrıca marka ile ilgili konu başlıklarına da yazabilirsiniz.
    Yaşasın Cebit geliyor.Aylardır bekliyordum.Gerçi gidemeyeceğim ama DH den takip edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedimax

Yaşasın Cebit geliyor.Aylardır bekliyordum.Gerçi gidemeyeceğim ama DH den takip edeceğim.

Alıntıları Göster
    ben cuma akşamı gidicem muhtemelen benden önce giden olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ars287duff

ben cuma akşamı gidicem muhtemelen benden önce giden olacaktır.

Alıntıları Göster
    Cebit fuarında sadece Teknosa mağazasında satış var diye duymuştum. emin değilim ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Cebit fuarında sadece Teknosa mağazasında satış var diye duymuştum. emin değilim ama

Alıntıları Göster
    bakalım beleş davetiyeye göre gidicem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gri

bakalım beleş davetiyeye göre gidicem :)

Alıntıları Göster
    Teknoloji perakendecisi Teknosa, bu yıl üçüncü kez, Avrasya’nın en büyük teknoloji ve iş platformu CeBIT Bilişim Eurasia 2007 Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı’nın tek satış noktası olacak. 2 – 7 Ekim 2007 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda yerini alacak olan Teknosa, yaklaşık 1000 metrekare büyüklüğündeki özel satış mağazasını 10 numaralı salona kuracak.

Teknosa, fuar boyunca en yeni teknoloji ürünlerini fuara özel fırsatlar ve kampanyalarla ziyaretçilere sunacak. Teknosa, aynı zamanda ziyaretçilerin biletsiz giriş yapabilecekleri fuarın tek noktası olarak, herkesin teknolojiye ulaşmasını sağlayacak.

Fuar Tarihi : 2 Ekim 2007 Salı - 7 Ekim 2007 Pazar
    Fuar Ziyaret Saatleri : 11:00 - 19:00
    Fuar Biletleri : 20 YTL / gün (KDV Dahildir)
    Bir kişilik ve tek giriş içindir. 15 yaşından küçükler giremez.
    Fuar biletlerini sadece fuar girişinden satın alabilirsiniz.

Gencturkcell ilk 900 kişiye 2 kişilik cebit bilişim davetiyesi veriyormus
    http://gnctrkcll.turkcell.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Teknoloji perakendecisi Teknosa, bu yıl üçüncü kez, Avrasya’nın en büyük teknoloji ve iş platformu CeBIT Bilişim Eurasia 2007 Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı’nın tek satış noktası olacak. 2 – 7 Ekim 2007 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda yerini alacak olan Teknosa, yaklaşık 1000 metrekare büyüklüğündeki özel satış mağazasını 10 numaralı salona kuracak.

Teknosa, fuar boyunca en yeni teknoloji ürünlerini fuara özel fırsatlar ve kampanyalarla ziyaretçilere sunacak. Teknosa, aynı zamanda ziyaretçilerin biletsiz giriş yapabilecekleri fuarın tek noktası olarak, herkesin teknolojiye ulaşmasını sağlayacak.

Fuar Tarihi : 2 Ekim 2007 Salı - 7 Ekim 2007 Pazar
    Fuar Ziyaret Saatleri : 11:00 - 19:00
    Fuar Biletleri : 20 YTL / gün (KDV Dahildir)
    Bir kişilik ve tek giriş içindir. 15 yaşından küçükler giremez.
    Fuar biletlerini sadece fuar girişinden satın alabilirsiniz.

Gencturkcell ilk 900 kişiye 2 kişilik cebit bilişim davetiyesi veriyormus
    http://gnctrkcll.turkcell.com.tr/

Alıntıları Göster
    son birkaç yıldır fuardan başka herşeye benzeyen bir organizasyon haline geldi.. her sene gidiyordum fakat geçen sene gitmedim bu sene de gitmeyeceğim.. gitmeye de çok gerek yok bence.. ztn önemli firmaların çoğu katılmıyor.. katılıp katılmayanların listesi aşağıda

www.pclabs.gen.tr den alıntıdır

quote:

Donanım

- Asus bu sene de yok. Halbuki katılacaklarına dair duyumlar alıyorduk. Mayıs'ta Compex'e katılmışlardı, demek buraya bütçe ayırmayı mantıklı görmediler.
    - AMD yok. Geçen sene de yok demiştik ama son anda bayilere yönelik tüketici alınmayan 2 katlı stand açmışlardı. Kendilerine "Fuarın En Hayalet Standı" ödülü vermiştik.
    - Intel? Geçen sene AMD gibi son anda kayıt olmuşlardı. Şu saat itibariyle bu sene de yoklar. Onlar da Asus gibi Compex'i tercih etmiş gözüküyorlar(bkz oyun turnuvaları).
    - MSI yok.
    - Mascom, Ufotek, Koyuncu vs gibi aklınıza gelebilecek distribütör firmalar yok. Yani onların ürünlerini görmeyi beklemeyin.
    - Sapphire? Evet. Bu sefer belediye dolu 5. salon cehenneminden kaçıp 6. salona geçmişler. Yine içi dolu bir katılım yapmaya hazırlanıyorlar. Yeni AGP kartlarını, Gemini ve 2900Pro modellerini sergileyecekler. Başka ne gibi etkinlikler planladıklarını göreceğiz.
    - Airties bu sene yok gözüküyor. Pek modem firması da göremiyoruz. TTNet modem ihaleleri pazarı öldürdü galiba.
    - Apple? Yok. PC üreticisi oldular halbuki.
    - Toshiba var. TNB 2. Salonda standını açıyor. Dizüstü sistemlerini tanıtacak.
    - HP? Hayır. Acer? hayır. Dell vs hayır.
    - Datateknik evet. Bu sene Hızlı Sistem'i de fuara getiriyorlar ki bu muhtemelen Logitech gibi getirdikleri markaların ürünlerini de görebiliriz demek. Firmanın kiraladığı toplam stand alanı 270 m2 imiş ki bu minimum 92 milyar liralık yer parası demek oluyor. Donanım ürünleri dışında alt şirketlerden Medyasoft da orada. Yani Adobe.
    - Aidata yani Boğaziçi Elektronik.
    - Computorium
    - Panasonic evet. Fotoğraf makineleri, LCD'ler ve diğer ürünleri Tekofaks fuarda. Örneğin bu sene IFA fuarında tanıtılan Lumix L10.

GSM Sektörü

- Turkcell ana sponsor. 3G lisansları iptal olmuş olsa da 3G telefonuyla gidenlere fuar içinde deneme sürüşü sunmalarını bekliyoruz.
    - Avea mevcut. Vodafone yok.
    - Nokia yok. Zaten Hannover'e de katılmama kararı almışlardı.
    - Samsung var. Panasonic var.
    - Geçen sene Raks yoktu, bu sene var.
    - General Mobile markalı ürünleri getiren Gençcell'i görüyoruz.

Diğer

- Bilişim kursları? Evet.
    - Antivirüs firmaları? Evet. AVG, Nod32, Kaspersky, Bitdefender..
    - NavTürk. Evet. Garmin, Navking gibi GPS sektörü firmaları mevcut.
    - Oger Telekom? Her zaman ki gibi mevcut.
    - Teknosa? Evet. Yine bir mağaza açacaklar. 5 ve 10. salonlarda stand tutmuş gözüküyorlar. Mağaza alanları 1000 m2.
    - Geçen sene 6. salonda gördüğümüz Aydınlar, Teknofoto gibi fotoğrafçıları bu sene göremiyoruz.
    - Büyükşehir Belediyesi? Yok gibiler. Halbuki geçen sene özellikle Trafik Kontrol Müdürlüğü'nün cep uygulamaları gibi oldukça güzel projeleri tanıtıyorlardı.
    - Telekomünikasyon tarihi müzesi. Sanırım koridorlardan birini eski donanımları sergilemek için kullanacaklar.
    - Pardus? Göremiyoruz. Milli işletim sistemimiz nerede?

fuarın 3-4 yıl önceki havası kesinlikle yok son yıllarda.. fuarda tanıtım yapan firmaların nerdeyse hiçbiri satış yapmıyor.. teknosa dan alabilirsiniz alıcaklarınızı ama onların da fuar için çok büyük indirimler yapacağını sanmıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: _uuur_

son birkaç yıldır fuardan başka herşeye benzeyen bir organizasyon haline geldi.. her sene gidiyordum fakat geçen sene gitmedim bu sene de gitmeyeceğim.. gitmeye de çok gerek yok bence.. ztn önemli firmaların çoğu katılmıyor.. katılıp katılmayanların listesi aşağıda

quote:

Donanım

- Asus bu sene de yok. Halbuki katılacaklarına dair duyumlar alıyorduk. Mayıs'ta Compex'e katılmışlardı, demek buraya bütçe ayırmayı mantıklı görmediler.
    - AMD yok. Geçen sene de yok demiştik ama son anda bayilere yönelik tüketici alınmayan 2 katlı stand açmışlardı. Kendilerine "Fuarın En Hayalet Standı" ödülü vermiştik.
    - Intel? Geçen sene AMD gibi son anda kayıt olmuşlardı. Şu saat itibariyle bu sene de yoklar. Onlar da Asus gibi Compex'i tercih etmiş gözüküyorlar(bkz oyun turnuvaları).
    - MSI yok.
    - Mascom, Ufotek, Koyuncu vs gibi aklınıza gelebilecek distribütör firmalar yok. Yani onların ürünlerini görmeyi beklemeyin.
    - Sapphire? Evet. Bu sefer belediye dolu 5. salon cehenneminden kaçıp 6. salona geçmişler. Yine içi dolu bir katılım yapmaya hazırlanıyorlar. Yeni AGP kartlarını, Gemini ve 2900Pro modellerini sergileyecekler. Başka ne gibi etkinlikler planladıklarını göreceğiz.
    - Airties bu sene yok gözüküyor. Pek modem firması da göremiyoruz. TTNet modem ihaleleri pazarı öldürdü galiba.
    - Datateknik evet. Bu sene Hızlı Sistem'i de fuara getiriyorlar ki bu muhtemelen Logitech gibi getirdikleri markaların ürünlerini de görebiliriz demek. Firmanın kiraladığı toplam stand alanı 270 m2 imiş ki bu minimum 92 milyar liralık yer parası demek oluyor. Donanım ürünleri dışında alt şirketlerden Medyasoft da orada. Yani Adobe.
    - Computorium
    - Panasonic evet. Fotoğraf makineleri, LCD'ler ve diğer ürünleri Tekofaks fuarda. Örneğin bu sene IFA fuarında tanıtılan Lumix L10.

GSM Sektörü

- Turkcell ana sponsor. 3G lisansları iptal olmuş olsa da 3G telefonuyla gidenlere fuar içinde deneme sürüşü sunmalarını bekliyoruz.

Diğer

- Teknosa? Evet. Yine bir mağaza açacaklar. 5 ve 10. salonlarda stand tutmuş gözüküyorlar. Mağaza alanları 1000 m2.
    - Geçen sene 6. salonda gördüğümüz Aydınlar, Teknofoto gibi fotoğrafçıları bu sene göremiyoruz.
    - Büyükşehir Belediyesi? Yok gibiler. Halbuki geçen sene özellikle Trafik Kontrol Müdürlüğü'nün cep uygulamaları gibi oldukça güzel projeleri tanıtıyorlardı.
    - Telekomünikasyon tarihi müzesi. Sanırım koridorlardan birini eski donanımları sergilemek için kullanacaklar.

fuarın 3-4 yıl önceki havası kesinlikle yok son yıllarda.. fuarda tanıtım yapan firmaların nerdeyse hiçbiri satış yapmıyor.. teknosa dan alabilirsiniz alıcaklarınızı ama onların da fuar için çok büyük indirimler yapacağını sanmıyorum..

Alıntıları Göster
    İstanbul'daki arkadaşlar cebit için yorum lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Alıntıları Göster
    Her yıl giderim. Son 2 yıldır cep telefonu fuarına dönüştü.
    Nerde o eski şovlar promosyonlar...
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mokinto

Digiturk'ün yeni receiverlarını merak ediyorum
    Belki dağıtırlar falan

• quote:

Orijinalden alıntı: kantarcio

quote:

Orjinalden alıntı: mokinto

Digiturk'ün yeni receiverlarını merak ediyorum
    Belki dağıtırlar falan

Alıntıları Göster
    Son birkaç yıldır pek tat vermiyor bu fuar. Bu sene gidip gitmemek konusundada karasızım. Gerçi gitme isteğini uyandıran tek sebep DT nin şu yılan hikayesine dönen HD yayınını irdelemek. Bakalım gidersem fotoları eklerim akadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: senol1979

Son birkaç yıldır pek tat vermiyor bu fuar. Bu sene gidip gitmemek konusundada karasızım. Gerçi gitme isteğini uyandıran tek sebep DT nin şu yılan hikayesine dönen HD yayınını irdelemek. Bakalım gidersem fotoları eklerim akadaşlar.

Alıntıları Göster
    arkdaşlar,

bugün öğrendiğime göre Sony Türkiye de fuara katılmamış. hafta sonu bir İstanbul yapıp yeni ürünleri görmeyi ve iyi bir fırsat olursa da almayı düşünmüştüm ama bütün hevesim kaçtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigmaster077

arkdaşlar,

bugün öğrendiğime göre Sony Türkiye de fuara katılmamış. hafta sonu bir İstanbul yapıp yeni ürünleri görmeyi ve iyi bir fırsat olursa da almayı düşünmüştüm ama bütün hevesim kaçtı.

Alıntıları Göster
    Bende philips'e sordum. Maalesef dediler.
  • quote:

Bende philips'e sordum. Maalesef dediler.

Alıntıları Göster
    Geçen senekinede zoraki gitmiştim bu senekine gitmem geçen senekinden (ki en kötüsü idi) çok daha kötü ve az katılımcı var.Bayağıda bir yol + geçen sene cep telefonum çalınmıştı kötü anısıda var.Kötü anı bir yana hiç bir özelliği kalmayan bir organizasyon.Bir kaç mağazanın topluca bir çatı altında buluşmasına döndü bu iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Geçen senekinede zoraki gitmiştim bu senekine gitmem geçen senekinden (ki en kötüsü idi) çok daha kötü ve az katılımcı var.Bayağıda bir yol + geçen sene cep telefonum çalınmıştı kötü anısıda var.Kötü anı bir yana hiç bir özelliği kalmayan bir organizasyon.Bir kaç mağazanın topluca bir çatı altında buluşmasına döndü bu iş.

Alıntıları Göster
    hemen hemen hiçbir marka yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 2 Ekim 2007; 16:55:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

hemen hemen hiçbir marka yok gibi.

Alıntıları Göster
    Philips'in yeni lcd modellerini görmeye gidecektim desenize hiçbişey göremiyecez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: since

Philips'in yeni lcd modellerini görmeye gidecektim desenize hiçbişey göremiyecez.

Alıntıları Göster
    sony katılmıyor mu arkadaşlar o zmn ne gitcm lcd tv modellerine bakıcktık ama sony yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

sony katılmıyor mu arkadaşlar o zmn ne gitcm lcd tv modellerine bakıcktık ama sony yoksa

Alıntıları Göster
    Beyler cebit te satış olmaz.Compex kampanya we satış ağırlıklıdır.Cebit teknoloji tanıtımı amaçlıdır.Kısaca şov amaçlı yani.Ondan boşuna gidip giriş ücreti ve otopark ücreti wermeyin.
    İnternet sayesinde fuarda olan herseyi biliyoruz saten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

Beyler cebit te satış olmaz.Compex kampanya we satış ağırlıklıdır.Cebit teknoloji tanıtımı amaçlıdır.Kısaca şov amaçlı yani.Ondan boşuna gidip giriş ücreti ve otopark ücreti wermeyin.
    İnternet sayesinde fuarda olan herseyi biliyoruz saten

Alıntıları Göster
    quote:

Donanım

- MSI yok.
    - Computorium

GSM Sektörü

Diğer

Şunu okudumya gitmeme hiç gerek kalmadı, yok yok yok.. dünya devi donanım firmalarının hiçbiri fuara gelmemiş!! Geçen sene gittim hiç memnun kalmadım, onca yolu gitmeye bence hiç değmez

Cebit Fuarı OUT!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 2 Ekim 2007; 20:02:21 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.