Şimdi Ara

cccccccccccccccccccccccccccccccccccc (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
40.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu arada yakınlık türü : çocuğu yazanları engelleyebiliriz -18 ler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

bu arada yakınlık türü : çocuğu yazanları engelleyebiliriz -18 ler...
    0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. yazıyorsa sıkıntı yok hastaneye gidip muayane ve ilaç yazdırabilirsiniz gss için bi sıkıntı olmazmış
  • Yahu bu öğrenci belgesi götürme işini her dönem yapacak mıyız? Ben Eylül 2011'de götürdüm sonra yeni yasa falan dediler Ocak 2012'de de götürdüm tekrar. Bugün eczaneye gittim "1104 - Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilmemiştir." diye bir hata çıkmış tekrar SGK'ya belge götürmen gerekli diyorlar. Yok mu bu işin sonu yahu senede kaç kez götürücez bunu?
  • bu nasıl saçma sapan olaymış anlamadım, en üstteki yetkili bile hakimse olaya adam değilim.

1 sene önce mezun mühendisim, askere gittim mayıs 20'de geldim. şansıma iyi bi iş buldum hemen ve girdim.
    ama para her şey değil deyip işten çıktım.
    gelgelelim 1 hafta tatil yapalım derken ayağı denizde güzel bir kardeşin! attığı şişeyle yardık, dikişler filan atıldı.
    ne menem bir şeymiş ki 25 gün oldu yara açık, dikiş tutmadı, adam gibi yürüyemiyorum.
    her muayenede ssk yok diye para veriyorum, ilaçları paramla alıyorum.

yatırılan ssk: 3 hafta.

yaşım:24 (eylülde 25'e gircem)

sorgulamada yazan;
    1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

babadan emekli sandığı vardı hala geçerli olabilir mi bilmiyorum, 25 yaşına kadar çalışmayan çocuğa bakıyordu devlet sanki
    asker dönüşü ssk uzuyordu galiba o olur mu bilmem
    gelir testini nasıl yapcam bilemiyorum,
    aslında yürüyebilsem her şey hallolur giderim de bilenden bir akıl istiyorum
    sağlık sigortasının devamı için tek olay işe girmek mi

• Ben de bi' şey sormak istiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? 25 yaş altındayım ve şuanlık üniversite okumuyorum, hazırlanıyorum. Sanırım şuan yararlanamıyorum hizmetten? Tekrar aktifleştirmek için para mı ödemeliyim?

cccccccccccccccccccccccccccccccccccc
  • Bendehttps://sgk.ziraatbank.com.tr/ sorgulama yaptığımda 250 lira borç çıkıyor ama sağlık provizyonuna baktığımda müstehaktır yazıyor benim ne yapmam lazım şimdi?Öğrenci belgesi alıp sildirmem mi lazım olan borcu?Babam emekli oldu bu sene o emekli olduktan sonraki tarihi sorgulattım çocuğu ve emekli olarak ona bağlı gözküyorum ama ekim ayından itibaren sorgulattığımda kendisi olarak gözüküyor.Niye böyle oldu acaba.

Edit:Öğrenci belgemle başvurdum ve ertesi gün borç silindi çok şükür.Şuan tekrar babamın üstüne görünüyorum emeklilik kapsamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 20 Kasım 2013; 14:19:31 >
  • Şu devletin bana sağladığı tek fayda haberim olmadan yeşil Kart çıkartmak gelir beyanına ilk gidenlerdenim. Gerçekten ilk gelenlere kıyak gecmisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

Öğrenci belgeni SGK'ya götürmen gerek,aksi takdirde dediğin gibi 216 TL ödeyeceksin her ay.

Ben götürdüğüm halde adamın biri beni bir sene atlatarak işlemiş sisteme. Borcum çıkmıştı . Arada kaçan 1 yıl için tekrar öğrenci belgesi götürdüm. Memur teyze ( baya anne tavırlıydı, iyi biriydi) borcumu silip eski haline döndürdü güvencemi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.