Şimdi Ara

CBF 150 nin üstüne alınacak 2. motor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir yılı aşkın süredir CBF 150 kullanmaktayım. Yaklaşık 10.000 - 15.000 bin arası bir bütçeye cbf'i satıp ikinci motorumu almak istiyorum. Bu motor ile 8000+ km yol yaptım.

Aktif olarak işe git gel olarak kullanıyorum ve şehir dışı max. 500 km lik kamp yolculukları da yapmak istiyorum. Aynı zamanda iki kişi seyahatin de yorucu olmamasını istiyorum.

CBF ile şehir içinde hiç sorun yaşamadım. 200 - 300 km lik yolculukları da yük ve artçı ile yorucu olmadan halledebildim. Bu özellikleri katlayabilecek bir motor arayışındayım. Her şeyin bir arada olduğu ve bu fiyat aralığında olan motor kolay bulunmuyor.

Araştırıp gördüğümde ve aklımdan geçen motorlar,

MT-03
    CBF 500
    Suzuki GS 500
    BMW F650 GS (Eski modelleri)

Sizin de önerileriniz varsa çok sevinirim. Bu motorlar hakkında bilgisi olan da paylaşabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mext -- 18 Haziran 2018; 19:24:50 >

• Sıraladığınız motorlar içinde ilk sahibi olarak 2007 model CBF 500 sahibiyim. Diğerlerini bilmiyorum.

Değil Max.500 km, 5.000 km seyahat az bile gelir bu motora.
    Uzun yolda çok konforludur. Önüne uygun rüzgarlık taktığınız zaman sizi rahatsız etmeden akar gider.

Arka lastiği CBF1000 ile aynı ebatta olduğundan ilk çıktığında bağzı CBF1000 sürücülerini kızdırmıştır.

Karbüratörlü olan eski serisi CBF500-PC39, 56 beygirlik atak bir motordur ve bu nedenle ön direksiyonun dönme açısı fazla değildir ki gayet normal.
    Yeni çıkan CBF 500F serisinde AB normları dolayısıyla 47,6 beygire düşürülmüştür.
    Ancak binicisini, süper acemi değilse hep tolere eder.
    Ayrıca çok dengelidir.

Şehir içi tecrübem hemen hiç yok sayılır çünkü trafik gözümü korkutuyor.
    Tabi bunda iki ayağımın yere tam basmamasının da rolü var.

Motorumu büyük oranda yazları yurt dışı doğu ve kuzey istikametlerinde kullanan bir "tatlı su motorcusu" olarak gözlemlerim bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Sıraladığınız motorlar içinde ilk sahibi olarak 2007 model CBF 500 sahibiyim. Diğerlerini bilmiyorum.

Değil Max.500 km, 5.000 km seyahat az bile gelir bu motora.
    Uzun yolda çok konforludur. Önüne uygun rüzgarlık taktığınız zaman sizi rahatsız etmeden akar gider.

Arka lastiği CBF1000 ile aynı ebatta olduğundan ilk çıktığında bağzı CBF1000 sürücülerini kızdırmıştır.

Karbüratörlü olan eski serisi CBF500-PC39, 56 beygirlik atak bir motordur ve bu nedenle ön direksiyonun dönme açısı fazla değildir ki gayet normal.
    Yeni çıkan CBF 500F serisinde AB normları dolayısıyla 47,6 beygire düşürülmüştür.
    Ancak binicisini, süper acemi değilse hep tolere eder.
    Ayrıca çok dengelidir.

Şehir içi tecrübem hemen hiç yok sayılır çünkü trafik gözümü korkutuyor.
    Tabi bunda iki ayağımın yere tam basmamasının da rolü var.

Motorumu büyük oranda yazları yurt dışı doğu ve kuzey istikametlerinde kullanan bir "tatlı su motorcusu" olarak gözlemlerim bunlar.
    Bu seçenekler içerisinde en çok aklıma yatan hep CBF 500 olmuştur. İlk başlarda Suzuki GS500'e takılmıştım ama hem görüntüsü hem de kullanıcı yorumları sayesinde CBF 500'e aklım gitti.

İkinci el CBF 500 ler en az 30.000km den başlıyor. Ama bunun bir sorun olacağını özellikle bu motor için pek düşünmüyorum.

Diğer adaylardan en çok tavsiye edilen motor MT-03. Herkes çok övüyor ama aşırı fazla da titrediğini söylüyorlar. Bildiğin zangır zangır titriyormuş motor. Tek silindir olmasının dezavantajlarındandır belki de.

Çift silindir + uzun yol/şehir içi performansı olan + iki kişi rahatlıkla seyahat edilebilen + bütçeye uygun motor = CBF 500 çıkıyor sanırım. CBF rahatlığı 150-250-500 değişmiyor gerçekten. 8000 km CBF kullandım tek yaptığım belli aralıklarda bakım ve yağ değişimi oldu. Makineler çok dayanıklı gerçekten.

Yorumunuz için çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mext

Bu seçenekler içerisinde en çok aklıma yatan hep CBF 500 olmuştur. İlk başlarda Suzuki GS500'e takılmıştım ama hem görüntüsü hem de kullanıcı yorumları sayesinde CBF 500'e aklım gitti.

İkinci el CBF 500 ler en az 30.000km den başlıyor. Ama bunun bir sorun olacağını özellikle bu motor için pek düşünmüyorum.

Diğer adaylardan en çok tavsiye edilen motor MT-03. Herkes çok övüyor ama aşırı fazla da titrediğini söylüyorlar. Bildiğin zangır zangır titriyormuş motor. Tek silindir olmasının dezavantajlarındandır belki de.

Çift silindir + uzun yol/şehir içi performansı olan + iki kişi rahatlıkla seyahat edilebilen + bütçeye uygun motor = CBF 500 çıkıyor sanırım. CBF rahatlığı 150-250-500 değişmiyor gerçekten. 8000 km CBF kullandım tek yaptığım belli aralıklarda bakım ve yağ değişimi oldu. Makineler çok dayanıklı gerçekten.

Yorumunuz için çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

ÖM gönderdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.