Şimdi Ara

Casus Uydumuz Göktürk 1 hakkında her şey 'özel video' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
2.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu azim ve inançla önümüzdeki 10 yıl içinde kendi uydumuzu da yapar kendimiz de fırlatırız Allahın izniyle. Göktürk 2 fırlatma töreni için odtüde olan olayları hatırlayın. İyi bişey yapılıyorki birileri rahatsız
  • ingilizajani kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde yaşamıyor olabilirsin insanların siyasi görüşlerine saygıda göstermiyor olabilirsin ama "Türkiye olarak bok içine batmışsınız umarım daha da derinlere sürüklenirsiniz" demeye hakkın yok.

Biz hala bu ülkede yaşıyoruz ve senin gibi umarım,keşke,inşallah daha da beter olursunuz ülke olarak diyenlerin Türklüğünden de kanından da şüphe ederim.

Gerçiği itin köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağar (Sözüm meclisten dışarı ) Hadi eyv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

Uydu muydu atmanıza gerek yok , onlar bunu zaten anlayamaz , bunun yerine bol bol heykel dikin ! Bu kamalistleri tatmin etmek için fazlası ile yeterli olacaktır.

''İstikbal Göklerdedir ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
  • sericik kullanıcısına yanıt
    icraat , "istikbal heykeldedir" diyor :) tamamen slogan zihniyeti ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu uydu işi bugün olan ilk şey değil. 1994 yılında ilk uydu fırlatılmıştı. 1994-1996-2001 yılı ocak ayında da uydu gönderdik.

Burada ki uydunun casus haberleşme veya başka bişey olması önemli değil. Parayı verince yaptırabiliyorsun. Ve uydun oluyor.

Burada sevinecek birşey varsa bir uydumuzun daha olmasıdır. Yani eve aldığın japon arabası gibi. Bu senin evet.

Arapta dubaide lamborgini sahibi gökdelenlerde yaşıyor ve teknolojik lüksün içinde.

Ama tepkiyi çeken şey büyük bir iş başarmış yerli birşeyler de yapılmış gibi gösterilmesidir.

Burada bu uyduya ayıracak parayı doğru kanalize edebilme noktasında ancak bir övünme olabilir ki buda ekonomik göstergelere bakılarak doğrulanır veya yanlışlanır.

Uydu fırlatma iradesi ise zaten geçmişte de vardı. Hatta paran varsa bu şirketler ağzına bakarlar ver yapalım diye.

Kısacası bir uydumuzun olması sevindiricidir. Ama extra başarı değildir. Olması gerekendir.

Sürekli kazık yiyen bir toplum olduğumuzdan devletin yapması gereken şeyleri yapması; bizi şaşırtıyor, sevindiriyor, coşturuyor. Çünkü biz buna alıştık. İktidar kim olursa olsun görevine odaklanmasını ve görevini yapmasını sağlamak ve bu konuda baskı yapmak her vatandaşın borcudur. Bu aynı zamanda vatanseverlikle ilgilidir.

Nasılki bir doktor muayene ettiğinde alkışlamıyorsak, bir tesisatçı tamir ettiğinde omuzumuzda gezdirmiyorsak devletinde bu tür işleri yapması gerektiğini olağan karşılamalıyız. Alkışı alabilmek için exra üstün hizmetler için bu zorlayıcı olacaktır ki buda hükümetlerin ve siyasilerin rehavete kapılmamasını sağlar.

Bir iş beceremeyen hükümet ise halktan tepki görmelidir. Vatanını yükseltmeyi düşünen vatansever insan bunu ister.

Yoksa ben şahsen ülkemi sevmesem iktidar yatsın çalışmasın isterim. İktidardan çok şey istemem. Gazla işler yürüsün derim.

Ama içimdeki ülke sevgisi bana diyorki senin ülkeni birileri iyi yönetsin, görevini yapsın extra işler başarsın. Bunları yapamazsa tepkini koy görevini yapmasını sağla.

Geçmişteki iktidarlara nazaran mevcut hükümet ilk yıllarındaki ivmeyi kaybetse de diğerlerine kıyaslandığında iş yapabilme potansiyeli açısından diğerlerinden iyi görünüyor.

Ama yinede yapmadığı ve aksak giden bir sürü mesele var. Hem politik hem ekonomik. Bunları yapmasını sağlayabilmek için baskı yapmak her vatandaşın borcudur. Bunun muhalefetle ilgisi yok; teşvik etme görevini yapma konusunda motive etme ve ülke için daha iyisini isteme ile ilgisi var.

Körü körüne eleştiri yapanlara diyeceğim birşey yok.

Ama dediğim gibi "biz neden uydu yapamıyoruz" sözü hükümet tarafından olumlu bir eleştiri olarak ele alınmalı ve bu konuda çalışılmalıdır.

Körü körüne alkışlayana da söylenecek birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sericik

quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

Uydu muydu atmanıza gerek yok , onlar bunu zaten anlayamaz , bunun yerine bol bol heykel dikin ! Bu kamalistleri tatmin etmek için fazlası ile yeterli olacaktır.

''İstikbal Göklerdedir ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kemalist dedi Atatürkçü demedi.
  • LambayaFunfDe kullanıcısına yanıt
    bok değil kaka ... arada çok fark var :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bir başlangiç

• GÖKTÜRK-1 Uydusunun milli kripto sistemi TÜBİTAK tarafından geliştirildi.

• başka bi ülkenin içinde yazılım malz. yardımı olan hatta farklı bi ülkeden fırlatılan uyduya casus demek tuhaf geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanax70

Ülkemizde yaşamıyor olabilirsin insanların siyasi görüşlerine saygıda göstermiyor olabilirsin ama "Türkiye olarak bok içine batmışsınız umarım daha da derinlere sürüklenirsiniz" demeye hakkın yok.

Biz hala bu ülkede yaşıyoruz ve senin gibi umarım,keşke,inşallah daha da beter olursunuz ülke olarak diyenlerin Türklüğünden de kanından da şüphe ederim.

Gerçiği itin köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağar (Sözüm meclisten dışarı ) Hadi eyv.

ne dedi bu şimdi biri çevirebilir mi?

• Milyonlarca insanın kimlik verileri çalındığında '' çalmalarına gerek yoktu isteselerdi verirdik'' diyen bakanın hükümeti casus uydu atarsa sizi bilmem ama ben güvenmem arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bize ne geliyosa Fransa'ya 2 kati bilgi geliyodur

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Milyonlarca insanın kimlik verileri çalındığında '' çalmalarına gerek yoktu isteselerdi verirdik'' diyen bakanın hükümeti casus uydu atarsa sizi bilmem ama ben güvenmem arkadaş

Doğru diyorsun kardeş
  • Real time izleyemedigin surece çöp bu uydular nokia nin 53 mpx kkamerasini uzaya cikarip foto cekmek daha mantikli ve az masraf

• quote:

Orijinalden alıntı: ingilizajani

quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

ama biz senin gibi yediği kaba yapan adamlar değiliz
    birde çevremde almancılarda var onlarda garip ama senin gibi değil adam soruyoz orda doğmuş büyümüş annesi alman olanlarda var kendini bize mi onlara mı yakın görüyon diye onlarla birlikte yaşamalarına rağmen onları sevmiyorlar ne demiştim kan çekiyor tıpkı sende olduğu gibi
    o senin kürt diye adam yerine koymadığın adamlar (amerikan kolejlerinde yetişen) doğuda ermeniler müslüman köylerdeki insanları katlederken onlar bizim yanımızda savaştı senin gibi fırsatını bulup kaçmadı
    biz burda (sözde kürt olup aslen ermenilere) biji diyoruz nede olsa seninde akraban onlar tabi pkk yandaşlarına biji diyoruz
    senin lağım faresi dediğin adam bile bu ülkeye laf etmiyor ki sen onun ekmeğini yemiş karaktersiz hain olduğun için bunu anlayamazsın azcık tüketmek yerine birkaç tarafsız düzgün tarih oku düşünde sözde medeniden ileriye git kendini insan yerine koyup başkalarını küçük göreceğine kendine bir bak ben şurayı bitirdim bla bla ama diplomalı salatalıktan ileriye gidemiyen biri olma
    sana türkmüsün diye soranlara da türküm deme lütfen bari adımızı kirletme greek dersin
    ne demiştim vatandaşlıktan çıkta bir mikrop daha eksilsin

senin çapın iyi açılmış (inşaatçilerden sonraki çapın mı )

1.Kürtlere hakaret ettiğimi nereden çıkardın? Kürt arkadaşlarım da var benim.
    2.Ben kendimi hiç kimseye yakın görmüyorum yani sınırları ve bayrakları olmayan bir dünya vatandaşı olarak görüyorum kendimi. Elimdeki pasaport bana bu hakkı tanıyor, TC pasaportuyla Edirne'den Yunanistan'a bile geçemezsin.
    3.Almanya'da benimde çok fazla tanıdığım var onların öyle demelerine bakma madem çok seviyorlar neden dönmüyorlar? Elbette paranın sıcak yüzü daha ağır basıyor. Hayatında hiç yurt dışına çıktın mı? Sanmam.
    4.Saldırgan tavırlarınla kendi seviyeni belli etmiş oldun ve ne dediğin umrumda bile değil çünkü çomarland'te yaşayan sıradan bir çomarsın.
    5.Engellendin, bye.

iyi ki bir avrupa da yaşıyorsun gören diyecek boy almış gibi konuşuyor
    on kere dedim tc vatandaşlığından çıkta bir mikrop eksilsin
    ayrıca benim ülkeme hakaret eden hain ite insan gibi davranmamı bekleme birde kendi aslına düşman olan karaktersizin önde gidenisin
    abeciye bak ya gelmiş bize insanlık dersi verecek suriyelilere lağım faresi diyecen bize kinle bakacan sonra biz insanız siz değilsiniz tavırları keşke ülkedeki herkes ölse o senin avrupalıların atalarını maymundan geliştik diye anlatmıyor mu hala ?
    eminim bizim dinimizden de değilsindir nede olsa avrupada yaşıyorsun ya
    ya hayatımda senin kadar pokemon birini görmedim gerçi gerçi pokemonlar sevimli ama sen anca bitli fare olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: byabancı

Bu akp'lilerin ülkedeki herşeyi sahiplenip hemen savunmaya geçmeleri beni çok güldürüyor. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz ah bir anlasam.

Ülke son dönemde çağ atladı hala gelip boş laf yapıyorsun.
  • amaaan benane
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Bu akp'lilerin ülkedeki herşeyi sahiplenip hemen savunmaya geçmeleri beni çok güldürüyor. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz ah bir anlasam.

Hahahahahahahahahaha

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Hahahahahahahahahaha

Fazla gülme bi tarafını zorlarsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.