Şimdi Ara

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
13
Favori
24.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Nakamıchı RX 505 de örneğin kaset döner bazı tape lerde kafa ileri geri hareket eder . kafa normal kristallere göre farklıdır , oto teyplerindeki gibidir .

Harika bir mühendislik ve harika bir cihaz, bir kaç yıl önce videosunu izlediğimden beri aşığıyım
  • Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    Dragon ve 1000 ZXL unutmamak lazım
  • quote:

Dragon bana çok ütopik geliyor
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Kasetçalarlardaki Direct Drive sistemi nasıl oluyor? Pikaplardaki gibi kayış yok mu hiç mekanizmada?
  • Mer_SL kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle fakat yinede Auto reverse sistemlerde sol ( arka yüzü ) capstan mili çeviren kayış var
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla Direct Drive olmayan tüm deck lerin zamanla kayışları değişmesi gerekiyor. Bazen bu kayışlar da kolay temin edilemeyebiliyor. Bu yüzden Direct Drive lar daha avantajlı diyebilir miyiz?
    D.D en önemli özelliği , gücü kayıpsız iletmesi ,daha stabil çalışması diyebiliriz ,kayışlı sistemlerde hız sensoru var yeni modellerde , en küçük devir kaybı sonucu hızını ayarlamakta .
    Kayışlar tabiki zamanla eskime olur . bakım ve gerekiyorsa değişmesi gerekir , Belt bulunabiliyor .olmadı yurtdışından temin edebiliyorum .
  • quote:

D.D en önemli özelliği , gücü kayıpsız iletmesi ,daha stabil çalışması diyebiliriz ,kayışlı sistemlerde hız sensoru var yeni modellerde , en küçük devir kaybı sonucu hızını ayarlamakta .
    Kayışlar tabiki zamanla eskime olur . bakım ve gerekiyorsa değişmesi gerekir , Belt bulunabiliyor .olmadı yurtdışından temin edebiliyorum .
    D.D cihazlar da piyasada pek bulunmuyor sanırım. Ben bir tek SONY ES Serisinde görmüştüm. Aslında bu kayış olayını ben pek tutmuyorum. Bir zamanlar Akai AP-003 kayışlı pikabım vardı. S kol çok da kaliteli bir cihazdı fakat ayılma bayılma yapıyordu. Devir ayarını bir türlü tutturamıyordum. Elden çıkardım bu sebeple. Şuan D.D Pioneer PL-400X kullanıyorum hiç böyle sorunlar yaşamıyorum. Bana önerebileceğiniz bir D.D kaset deck var mı üstadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mer_SL

D.D cihazlar da piyasada pek bulunmuyor sanırım. Ben bir tek SONY ES Serisinde görmüştüm. Aslında bu kayış olayını ben pek tutmuyorum. Bir zamanlar Akai AP-003 kayışlı pikabım vardı. S kol çok da kaliteli bir cihazdı fakat ayılma bayılma yapıyordu. Devir ayarını bir türlü tutturamıyordum. Elden çıkardım bu sebeple. Şuan D.D Pioneer PL-400X kullanıyorum hiç böyle sorunlar yaşamıyorum. Bana önerebileceğiniz bir D.D kaset deck var mı üstadım?

Alıntıları Göster
    Değer verdiğiniz cihazları devir problemi yüzünden elden çıkarmanız yazık olmuş , kayış olabilir ,motor olabilir , sürücü katı olabilir ,hepsinin tamiri bakımı mümkündür . motor step motor değilse belkide kollektörleri aşırı kirlenmiş olabilir , temizliği mümkün .
    Önereceğim D.D model olarak veremem ama . Nakamıchı ,Akai ,Pioneer , Teac serileri oldukça kalitelidir .
    her şey para meselesi iyinin güzelin sonu yok . ayrıca 80 lerin ortalarından itibaren belt sistemler sensor vasıtasıyla devir ayarlama sistemi var , yeterki bakımlı olsun . fazla kurcalanmamış olsun .
    son sözüm Nakamıchı modellerine bakın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 23 Şubat 2016; 10:04:36 >

• quote:

Orta ve üst segment Pikaplar genelde Beld belki birkaç model olabilir Direct.Ama yaygın olarak kabul görmüş belirli bir standart üstü cihazların tamamına yakını Belddir.Genelde hız açısında Directleri Dj.ler kullanıyor.Deck kayışıyla karıştırmamak lazım.Deckte Direct,Pikapta Beld

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Ben kayışlı pikaplara sıcak bakamıyorum. En azından standart kullanıcı için D.D daha kolay. D.D bir deck kasetçalar bulabilirsem alacağım.
  • quote:

Ben kayışlı pikaplara sıcak bakamıyorum. En azından standart kullanıcı için D.D daha kolay. D.D bir deck kasetçalar bulabilirsem alacağım.

Dd nin de kayışlı nın da birbirlerine göre farklı avantajları var. Ancak bir dd kullanıcısı olarak ben de imkanım olduğunda kayışa geçeceğim.
    Pikapta belt olmasının en büyük nedeni motor titreşimini platodan uzak tutmak. O yüzden iyi pikaplarda genel olarak belt kullanılıyor. Belt sizi bu kadar korkutmasın o kadar kısa sürede bozulan şeyler değiller. Bozulsa da değişimi ve bulunması çok zor değiller.
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz çok mantıklı. Teşekkür ederim.
  • quote:

Dediğiniz çok mantıklı. Teşekkür ederim.
    Yeri gelmişken; benim pikap 33 plaklarda gayet stabil fakat 45 lik plak dinlerken motor devir dalgalanması yapıyor. Bunu sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Pikapta belt olmasının en büyük nedeni motor titreşimini platodan uzak tutmak. O yüzden iyi pikaplarda genel olarak belt kullanılıyor. Belt sizi bu kadar korkutmasın o kadar kısa sürede bozulan şeyler değiller. Bozulsa da değişimi ve bulunması çok zor değiller.

• quote:

Dragon...3000 euro fiyati var.
  • headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    Uçmuş O
  • Gençlik yıllarımda amerikan px satış kataloğunda 1000 dolardı dragon hayranlık ve şaşkınlıkla bakardık.
  • O parayı verince kaset deck merakımdan soğurum ben
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.