Şimdi Ara

Casper Pc fan temizliği, ssd takımından sonra birden kapanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Casper bir pcm var 10, 11 yıllık falan inatla değiştirmek istemiyorlar. Geçenlerde ssd taktım birde fanı temizleyip termal macun yeniledim ilk başta bir şeyi yoktu sonra birden elektirik kesilir gibi kapanmaya başladı. Artık hiç gün yüzü görmüyor nerdeyse açılır açılmaz kapanıyor. Başıma bela oldu ne yapabilirim. Win10 da yüklenmiştim

Lütfen yardım edin 🥺🥺🥺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ramin ordaki vidalar takılımı

• quote:

Orijinalden alıntı: tundra202006

ramin ordaki vidalar takılımı

Vidaları özenle taktım ramı kurcalamadım zaten.

• Soğutucuyu tam oturtamamış olabilir misin?

Veya işlemciyi sök tak yaptıysan araya toz veya benzer birşey kaçmış olabilir. (daha önce benzer durum başıma geldi)

Tavsiyem işlemciyi söküp soketi ve işlemciyi kontrol etmen ve sonrasında soğutucunun düzgün takıldığından emin olman.

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion_ysc

Soğutucuyu tam oturtamamış olabilir misin?

Veya işlemciyi sök tak yaptıysan araya toz veya benzer birşey kaçmış olabilir. (daha önce benzer durum başıma geldi)

Tavsiyem işlemciyi söküp soketi ve işlemciyi kontrol etmen ve sonrasında soğutucunun düzgün takıldığından emin olman.

Tekrar söktüm hepsini macunu yeniledim bazı yerlere daha sürdüm ızgara benzeri şeyü yerleştirdim vidaları sıktım. Yine aynısını yaptı 5 6 kere kapandıkça tekrar açtım En son açıldı suan açık sıcaklık 47 derece civarı 5 dk sonra kapandı elektriksel problem olabilir mi?

• O zaman anakart ve işlemci güç kablolarını kontrol et. tam oturmamış olabilir. Anakart üzerindeki işlemcinin etrafında varsa silindirik kondansatörlerde şişme olur olmadığını da kontrol et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyxisa

Vidaları özenle taktım ramı kurcalamadım zaten.

Alıntıları Göster
    Casper Pc fan temizliği, ssd takımından sonra birden kapanıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.