Şimdi Ara

Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.341
Cevap
2
Favori
122.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sacred 2 için bende de durum aynı.(Aynı özelliklerde)
    Crysis warhead / 1440x900 / gamer 'da sorunsuz oynuyorum. Bazen kısa hdd beklemesi oluyor ama sık değil.

Bende sıkıntı world in conflict'te idi . Belki eski oyun olduğundandır (2007)
  • XP 64/32 bit deneyen oldumu bizim alette ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkanka

XP 64/32 bit deneyen oldumu bizim alette ?

xpde değil ama windows 7 RC 7057 0 090305 2000 Ultimate 64 bit DVD kurup deneyecem şuan torrent den çekiyorum bakalım nasıl performans gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet222 -- 24 Mart 2009; 18:27:01 >
  • @Gurcellonline
    Şİmdi bu notebookta 4 çekirdek varmı yok mu?
  • @adnan1905
    Malesef Donanimsal olarak QX modelleri haric hicbir Intel gercek 4 cekirdekten olusmuyor. Hepsi 2 gercek cekirdegin her cekirdek icin 1er yanismasindan olusuyor.
    Dual Core lar yansimali p4 diyebiliriz. Core 2 duo lar gercek cift cekirdek ama birbirine koprulenmis. core 2 quad lar gercek cift cekirdek koprulenmis ve yansimali. core 2 quad extremeler gercek 4 cekirdek. core i7 ler daha gelismis olan core 2 quad extreme gibi dusunebilirsin. Simdi kafalarda "koprulenmis" tabiri belirdiyse onuda soyle aciklamaya calisayim. Adamlar nm leri dusurup gercek 2 tane islemci koymuslar daha sonra bu islemcileri crossfire yada sli baglantilar gibi (tam olarak degil ama mantik acisindan) birbirine baglamislar. Bu arada Dogal 2 yada 4 cekirdek mevzusu apayri bir olayki o da Intelde yok. Ozetle sunu soyleyeyim Intel eski ama guclu bir teknoloji kullaniyor AMD gelismis teknoloji kullaniyor ama daha ilk seviyelerinde.(bu konu en basit bu kadar anlatilabilirdi.)

Aslina bakarsaniz CPU isi biraz karisik insan gozu 45nm leri goremedigi icin o adamlar icerde ne yapiyorlar pek gorup inceleme sansimiz yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 25 Mart 2009; 14:58:44 >

• @Gurcellonline

Anlaşıan gerçek bir oyun notebook'u hiç bir zaman çıkmayacak.Cevapların gayet aydınlatıcı dostum teşekkür ederim...
  • Ya Yanlıs Anlamayın Ama Arkadaslar Cok Doyumsuzsunuz 9600GS GT İle Bile Canavar Oyun Oynuyosunuz Quad Cpu 9800 GS GTS Kart Var 1920*1080 Coz. Sahip Makinalar Var Ve Arkadaslar Full 2X 4X AA Oyun Oynuyorlar Hala Oyun Notebooku Hicbir Zaman Cıkmayacak Demissin Ve Yenilerde 4870X2 Ler Bile Var 16000 3D06 Skoru Var Asusun Bi Modeli Hem Casper Nirvana P8600 9600GS Var Hemde Acer Var İkiside Super bence Gurcell Beydeki Daha Da Muthis Hatta Laptop Daha Bile Ustun Bence masaustunden 22"LCD im Var Samsung 1680*10r 24" Bile Fazla Yok 50 Full HD Genelde 26" De Var 16-18" Notb. larda Full HD Li Olanları var Daha Ne Olsun Bunlar Sadece Nacizane dusuncelerim Herkese Saygım var
  • Crysis Warhead Benchmark
    Bu iki resim grafikleri gostermek amaciyla koydum FPS ye bakip yanilmayin :D Daha boyle PC cikmadi
     Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35

Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35

Fazla oyun oynamaya vaktim olmadigi icin airpot bolumunden SS koyamiyorum. Insallah ileleyen zamanlarda.
    http://img12.imageshack.us/gal.php?g=crysis2009032717245182.jpg

Oyun akici bir sekilde oynanabiliyor. Patlama sahneleri 2-3 FPS dusuruyor ama akiciliga zarar vermiyor. Tek kotu yani olarak kabul edecegim sey autosave anlari. Biliyorum PC oralarda takilmak zorunda ama yinede 4 cekirdegin takilmamasini isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 27 Mart 2009; 18:05:02 >

• overclockla 9800gs-gts ye flashlayanlar varmış.Acaba işe yarar mı?
  • GTA 4 Benchmark

http://img5.imageshack.us/gal.php?g=gtaiv2009032718581600.jpg

Oyunda bazi sahnelerde 15 FPS ye kadar dusuyor. Bazen acik arazide takiliyor ama bol arac ve patlama sahnelerinde bisey olmuyor. Ben pek anlam veremedim. Sanirim oyundan kaynaklaniyor diyebilirim.
  • Bilgisayarı pazartesi aldım ancak cumartesi elime ulaştı. Nova bilgisayardan aldım.

Öncelikle ellerinde ürün yoktu, parayı pazartesi çektiler bilgisayar bugün elime geldi. Alış-veriş zevkimi körelttikleri için sizleri uyarma ihtiyacı hissettim. İlk anda alıp evinize götürmenin zevki bir başka. Başka bir eksi de ben gitmedim ama ailem gitti, ilk açılışı yanlarında yapmamışlar. Hatta bilgisayarı firma kargoyla yolladı, ailem görmemiş bile :S Teknosa ve Bimex gibi mağazalardan da alış-veriş yaptım ve bir sorun yaşanınca onların da ne mal olduğunu biliyorum. Ama ellerinde ürünleri bulundurmaları ve açılışı gözünüzün önünde yapmaları hoşuma gidiyor, bence doğrusu o.

Ürünle ilgili şu anda yorum yapacak konumda değilim. Yeni elime geçti, sadece biraz müzik dinledim, takılma olmadı :D

Şu anda işletim sistemine karar verme aşamasındayım. Denemek çok uzun sürecek, hele birini kullanmaya başlarsam geri dönüş bayağı zahmetli olacak. Deneyen arkadaşlar Vista-XP 32/64 bit deneyimleri hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

320 gb 7200 rpm Seagate hard-disk takmayı düşünüyorum. Gurcellonline uyarmış, zaten benim de kafamda soru işareti vardı. Bulunduğum yerde Casper bayisi var, bu hard-diski alıp onlara gitsem ve taktırsam garantide sorun olur mu? Ne önerirsiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: acemi90

Bilgisayarı pazartesi aldım ancak cumartesi elime ulaştı. Nova bilgisayardan aldım.

Öncelikle ellerinde ürün yoktu, parayı pazartesi çektiler bilgisayar bugün elime geldi. Alış-veriş zevkimi körelttikleri için sizleri uyarma ihtiyacı hissettim. İlk anda alıp evinize götürmenin zevki bir başka. Başka bir eksi de ben gitmedim ama ailem gitti, ilk açılışı yanlarında yapmamışlar. Hatta bilgisayarı firma kargoyla yolladı, ailem görmemiş bile :S Teknosa ve Bimex gibi mağazalardan da alış-veriş yaptım ve bir sorun yaşanınca onların da ne mal olduğunu biliyorum. Ama ellerinde ürünleri bulundurmaları ve açılışı gözünüzün önünde yapmaları hoşuma gidiyor, bence doğrusu o.

Ürünle ilgili şu anda yorum yapacak konumda değilim. Yeni elime geçti, sadece biraz müzik dinledim, takılma olmadı :D

Şu anda işletim sistemine karar verme aşamasındayım. Denemek çok uzun sürecek, hele birini kullanmaya başlarsam geri dönüş bayağı zahmetli olacak. Deneyen arkadaşlar Vista-XP 32/64 bit deneyimleri hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

320 gb 7200 rpm Seagate hard-disk takmayı düşünüyorum. Gurcellonline uyarmış, zaten benim de kafamda soru işareti vardı. Bulunduğum yerde Casper bayisi var, bu hard-diski alıp onlara gitsem ve taktırsam garantide sorun olur mu? Ne önerirsiniz?

Hayırlı olsun kardeş Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 kullanıcılar derneğine hoş geldin. vista 64 bit daha stabil çalışıyor.320 gb 7200 rpm Seagate takacam demişsin bence şimdilik bekle pek farkı olmuyor gibi bizzat denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet222 -- 28 Mart 2009; 20:49:51 >

• Ya beyler ben burada sorun yasamadigimi yazmamisim :D
    Vista 64 Bit
    Realtek R2.19
    nVidia 179.48
    Synaptics 10.1.8
    Java 6.13
    Internet Explorer 8

ve tum updateler yapilmis sekilde hic takilma olmadan kullanabiliyorum. Bizim eleman ultimate kur dahada hizlanir gibisinden laflar etti ama henuz denemis degilim.
  • Arkadaşlar merhaba.Benim dikkati mi gürsel'in ilk mesajında ki physx ibaresi çekti.makine fizik kartına sahip mi?
  • @SharpSnip
    Tabiiki 9700M GTS ve uzeri kartlarda PhysX destegi mevcut asagidaki linkten bunu gorebilirsin.
    http://www.nvidia.com/object/product_geforce_9800m_gs_us.html
  • Oyunlar için işlemci olarak üstünlük sahibi monster maalesef...overclockla casper nerelere varabilir bilemem,ama benim merak ettiğim asusun notebooklarında 1gb 256bit 9800gs-GTS'ye flashlenmiş.Casperda aynı şey yapılabilir mi acaba..?
  • @storm_999_
    Biraz yukarilarda 4 cekirdek kavramini anlatmaya calistim. Eger adnan1905 icin yazdigim yaziyi okursan sana yardimci olacagini dusunuyorum.
    Diger yandan parmak izi okuyucu ve yuz tanima islemlerini gunluk kullaniminda veya oyunlarinda ne kadar isini gorecegide net olmasada ortada. Ben Crysise girerken parmak izi okutma geregi duymuyorum :) isin esprisi bir yana PC cabuk acilsin diye bir cogumuz sifre bile koymazken neden yuzumu ekrana yaklastirip 10-30 sn boyunca o sekilde bekleyimki. Suda vardir arkadaslarin yanina gidip PC yi acarken oyle bi hareket yaparsanda arkadaslarin yazilari gormedigini sanabilir :) yanlis anlama espri olsun diye soyluyorum.
    Bence senin aklinda net birsey olsun istiyorsan mosterden sadece 1 model belirle. Ve onu bi cihazla karsilastir. O zaman daha net farklar belirecektir. Monster uzun bir suredir Oyun Notebooku uretiyor ama Casper in bu modeli ile beraber 2nci urunu diyebilirim. Hazir vergilerde dusmusken bu birkac aylik zamanini iyi degerlendir.

@adnan1905
    dedigim olayi inceliyorum suan ama kesin birsey bulamadim. Donanimsal olarak yeterliligi kaldirirmi bilmiyorum ama GTS nin biosu GS ye yazma sansin var. Fakat bu ic acici sonuclar dogurmayabilir. Asusdaki kasanin sogutmasinin iyi oldugunu duydum sonucta 17" ve genis bir alana sahip. Ama bizdeni 15.4" lik bir kasa ve CPU ile beraber bu sogutma isi yetersiz kalacagi dusuncesindeyim. Bir dipnot duseyim; Ekran kartimiz bu kasaya takilabilecekler arasinda en yuksek RAM e sahip olan model. Diger modeller (9800M GTS, 9800M GTX ve 8800M GTX) 1GB RAM kullanamiyor. Bunun nedenide guc tuketimleri. Belki bu yonden bir sakincasinida gorebiliriz.

• quote:

Orjinalden alıntı: storm_999_

@Gurcellonline
    Zaten aklımda monterın iki modeli var:
    http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T955M860TU05
    http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T98M860TU01 (özellikle de bunu karşılaştırmak istiyorum)
    Bilgisayarı da okulların kapanmasından 2 hafta önce Haziran'ın bşında alacağım kdv indimini kaçırmayacağım.
    Bu parmak izi ve yüz tanıma özelliğinden vazgeçtim zaten, ama dedğim gibi işlemci + ekran kartında hala kararsızım ( ve hala özellikle de işlemci de ) bir de şu turbo cache memory tam olarak ne işe yarıyor, bildiğim kadarıyla, ramin arkasında harddiskin önünde bir bellek, ramde ihtiyaçtiyaç duyulmayan ama her an rame kopyalanması gereken verilerin tutulduğu yer, bide bilgisayar kapatılırken oraya birşeyle kopyalanıp kapnıyormuş, bu sebeple açılırken %20 hızlı açılıyormuş, ama oyun yada programda ne kadar performans artışı yapar şüpheli?

kardeş monster pclerde artık quad işlemcilere geçecekmiş ayrıca yeni ekran kartları kullanacakmış ( NVIDIA® GTX280M ve GTX 260M ) bence biraz bekle acele etme.

• @Gürcellonline,

Bir ara sen 3G'yi deneyeceğim demiştin. İlgilenebildin mi o konuyla ?

Bizim laptoplarda sim kart girişi var mı?
  • @azkanka
    Yok ya. Orayi acinca surprizle karsilastim. Ici bosmus :) O yuzden husrana ugradim. Casperden bizim notebooklar icin uyumlu olan parcayi isteyecektim ama sonradan gerek duymadim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.