Şimdi Ara

Casper Nirvana (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
8.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: * Deniz *

XYAĞMUR

Kasayı inceledim kasa gayet güzel fakat tuşlar biraz iyi değil gibi duruyor.Ama uzun kullanma imkanım olmadı yaklaşık 30 dk bakabildim.Alan arkadaşlar daha detaylı anlatacaklardır

Edit:Montevina işlemcilerde daha az güç tüketimi ve ısınma var.Sana tavsiyem P8600 işlemci kullanan nirvanayı almandır.

montevina nın penry işlemcilerden ayıran özellik CPU Bus Hızının 1066 Mhz olması.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

HERKEZE MERHABA, CASPER YİNE EN SON TEKNOLOJİ KULLANAN TÜRKİYEDEKİ İLK FİRMA OLDU. Casper NIRVANA 15.4" CPM-X910-4K15 MODELİ İLE
    ( Intel® Core ™ 2 Extreme İşlemci X9100 - İşlemci hızı 3.06 GHz, 6MB L2 cache, 1066 MHz FSB ) EN HIZLI CORE 2 EXTREME İŞLEMCİYİ,
    Casper NIRVANA 15.4" CPM-Q910-4K15 MODELİ İLE DE (- Intel® Core ™ 2 Quad İşlemci Q9100 - İşlemci hızı 2.26 GHz, 12MB L2 cache, 1066 MHz FSB ) 4 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİYİ KULLANMIŞ ÜSTELİK RAMLER 4 GB DDR2 800.

BU MODELLERİ YAKINDAN GÖRÜP İNCELEYEN VARMI? TEKNOSA-BİMEKS-VATAN-GOLD GİBİ MAĞAZALARIN İNTERNET SAYFALARINDA GÖRÜLMÜYOR.
    KASA KALİTELERİNİ MERAK EDİYORUM. YAKINDA YENİ BİR LAPTOP ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. VE ALDIĞIM ÜRÜNDE DE EN SON TEKNOLOJİ OLSUN İSTİYORUM.

HP-TOSHİBA-DELL GİBİ MARKALARIN ORİJİNAL SİTELERİNDE BİLE CASPER DA KULLANILAN İŞLEMCİLER DAHA DUYURULMUŞ DEĞİL.
    KULANAN ARKADAŞLARDAN HEM PERFORMANS HEMDE KASA KALİTESİ İLE İLGİLİ YORUMLAR DUYMAK İSTERİM.NEDE OLSA CASPER GENELDE OLUMSUZ ELEŞTİRİLER MARUZ KALMIŞ BİR MARKA.

casperla intelin arasında çok sıkı bir dostluk var.

• İNTELLE DOSTLUK OLDUĞU KESİN. PEKİ 1066 ÇOK FARK YARATAN BİR İŞLEM GÜCÜ SUNAR MI?
  • DAHA ÖNCE T9500 İŞLEMCİ KULLANIRKEN ŞİMDİKİ LAPTOPDA P8400 VAR AMA T9500 DAHA PERFORMANSLI İDİ OYÜZDEN X9100 EXTREM İŞLEMCİLİ CASPER İLGİMİ ÇEKİYOR.
  • bence casper fiyatı düşük çünkü kendi sahasını başkalarına kaptırmak istemiyor toshiba hp asus bunlar tutulan markalar şu sıralar acer satışları patladı ne bulurlar o laptopta anlamadım çoçuk oyuncağı gibi sırf dandik bir plastikten yapılmış az biraz millet şu marka tutkusundan vazgeçse casper süper satar örneği bile var benim kardeşim ona dedim toshiba alma ben sana o paraya güzel bir caper alayım dinlemedi kız milleti işte ne anlar (sözüm meclisten dışarı :) ) dediğim gibi casper süper bence ah bide şu kasalarına özenseler arkadaşlar sizden ricam şu test programlarının linklerini bilen varsa yazsın lütfen kaç defa mesaj attım bilen yok galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yosicah_TR -- 14 Eylül 2008; 0:44:17 >
  • googledan arattır direkt downloadlar cıkıyo ztn 3dmarks06 diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

İNTELLE DOSTLUK OLDUĞU KESİN. PEKİ 1066 ÇOK FARK YARATAN BİR İŞLEM GÜCÜ SUNAR MI?

montevina nın en önemli özelliği mutlaka fark yaratacaktır
  • Bi kaç şeye cevap vericem yukardaki postlarla ilgili...

T9500 P8600 den daha güçlü bir işlemcidir..ön belleği 6mb..ama 35watt ciwarı enerji harcar T serisi... Pserisi 25watt ciwarı harcar ve daha az ısınır...yani uzun ve serin kullanım için P serisi daha uygundur.

Ayrıca casper intel ile büyük anlaşmalar içindedir ve büyük müşterilerindendir... Q ve X serisi işlemcili notebook ları alıcak olanlar gerçekten bu kadar performansa ihtiyacı varsa alsın derim.. yoksa 2ghz P7350 bile çok hızlı bi cihaz.

Cİhazın kasası gerçekten güzel..ama alt tarafındaki plastik kalitesi biraz kötü ama altı bizi pek ilgilendirmiyo zaten...ama piano black kasa ve desenler çok hoş duruyo...

ekrana apple logosu wallpaper koydum gören herkez apple ne güzel cihaz yapmış dediler..casper etiketini görünce çok şaşırdılar..ve özelliklerini sayıp fiyatını sölediğimde daha çok şaşırdılar...parasını gerçekten hak eden bi cihaz...

arkadaki casper sticker çıkarsam ve oraya ufak bi apple logosu koysam nası olur acaba?

Bi sorum daha var.. Wifi 5100 var bu cihazda ama tam özelliğini bilmiyorum..biraz bilgi vericek olan varmı

• quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Bi kaç şeye cevap vericem yukardaki postlarla ilgili...

T9500 P8600 den daha güçlü bir işlemcidir..ön belleği 6mb..ama 35watt ciwarı enerji harcar T serisi... Pserisi 25watt ciwarı harcar ve daha az ısınır...yani uzun ve serin kullanım için P serisi daha uygundur.

Ayrıca casper intel ile büyük anlaşmalar içindedir ve büyük müşterilerindendir... Q ve X serisi işlemcili notebook ları alıcak olanlar gerçekten bu kadar performansa ihtiyacı varsa alsın derim.. yoksa 2ghz P7350 bile çok hızlı bi cihaz.

Cİhazın kasası gerçekten güzel..ama alt tarafındaki plastik kalitesi biraz kötü ama altı bizi pek ilgilendirmiyo zaten...ama piano black kasa ve desenler çok hoş duruyo...

ekrana apple logosu wallpaper koydum gören herkez apple ne güzel cihaz yapmış dediler..casper etiketini görünce çok şaşırdılar..ve özelliklerini sayıp fiyatını sölediğimde daha çok şaşırdılar...parasını gerçekten hak eden bi cihaz...

arkadaki casper sticker çıkarsam ve oraya ufak bi apple logosu koysam nası olur acaba?

Bi sorum daha var.. Wifi 5100 var bu cihazda ama tam özelliğini bilmiyorum..biraz bilgi vericek olan varmı

casper zamanla kasayıda kaliteli hale getirecektir. bu sene zaten yurt dışında 8 farklı ülkedede ürünlerini satmaya başlıyacak
    casper stickerını çıkarırsan üründe herhangibir şey olduğunda değişim yada iade konusunda sorun çıkarma ihtimali yüksek

• ben de teknosadaki casperdan alcam
    world play clupla 250 ytl puan var(gençtürkcellilere)

teknosada inceledim gayet hoş ama touch pad biraz zor hareket ediyo(sanırım piano black olduğundan)

alan arkadaşların mesajlarını bekliyorum(ısınma varmı,hız nasıl... beğendikleri ve beğenmedikleri noktalar)
  • quote:

Intel’in gelecek nesil kablosuz teknolojisi 2 kat daha geniş aralık ve 5 kata kadar daha iyi kablosuz performansı sağlar.Daha hızlı İnternet gezintisi, dosya transferleri ve zengin medya yüklemeleri gibi uygulamalar dahil beş kata varan daha iyi kablosuz performansıyla kablosuz çalışın. (Intel'in resmin sitesinden aldım.)

bu arada CPM-T940-4K15 modeli.. yarın elime ulaşıcak Allahın izniyle.. Fotoğraflarını çekip koyun dedik alan arkadaşlara, koymadılar.. ben koyucam arkadalşar.. geldiğinde buraya fotolarını atmış olucam ve görebiliceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaKeDa -- 14 Eylül 2008; 18:45:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: caneruysal

ben de teknosadaki casperdan alcam
    world play clupla 250 ytl puan var(gençtürkcellilere)

teknosada inceledim gayet hoş ama touch pad biraz zor hareket ediyo(sanırım piano black olduğundan)

alan arkadaşların mesajlarını bekliyorum(ısınma varmı,hız nasıl... beğendikleri ve beğenmedikleri noktalar)

playclup için gençtrkcel olması şart değil..

ısınma yok--uçak gibi hızlı---sessiz--

kapakta klit yok--parmak izleri kasada kalıyo--ses çook yüksek değil--ışık altında ekran ayna gibi oluyo parlak ekran olduğu için.

Foto çekip koyamadım kusura bakmayın dijital makina yok ortalarda

Bu arada Yeni konu açalımmı Casper Montevina Kullananlar Kulubü diye ne dersiniz???

• metintekin

Hocam müsait olduğunda 3dmark testlerini yaparmısın bilgisayara.Ben aldığımda kapsamlı olarak inceleyeceğim ama hala karar veremedim.Asus ile Casper arasında kaldım
  • quote:

metintekin

Hocam müsait olduğunda 3dmark testlerini yaparmısın bilgisayara.Ben aldığımda kapsamlı olarak inceleyeceğim ama hala karar veremedim.Asus ile Casper arasında kaldım

bu gece veya yarın bi rewiev yani inceleme ve testler yapıcam ve resimli olarak paylaşıcam...

hatta yeni konu açıcam Casper Montevina Kulubü+İnceleme diye... nası olur?
  • quote:

quote:

metintekin

bu gece veya yarın bi rewiev yani inceleme ve testler yapıcam ve resimli olarak paylaşıcam...

hatta yeni konu açıcam Casper Montevina Kulubü+İnceleme diye... nası olur?

İyi olur sadece ben değil tüm almak isteyen arkadaşlara yardımı dokunur.

• burdan tüm casper ı kötüleyenlere sesleniyorum.önyargılı olmayın.benim abimde casper nirvana eski model vardı.özelliklerini yazıyom

1-)core duo 1.7
    2-)2 GB RAM
    3-)7400 256

ISINMA FALANB YOK.FAN SESİ HİÇ YOK.sadece kasa kalitesiz.crysis oynandı hende takılmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno_umut -- 14 Eylül 2008; 23:45:13 >
  • caneruysal : teknosada inceledim gayet hoş ama touch pad biraz zor hareket ediyo(sanırım piano black olduğundan)

caner casperın kasaları basından beri oyle bende su an eski bi modeli var casperın 2.00 GHz işlemci, 256MB 7400 ekran kartı, 2 GB ram.. cok iyi makine.. bunun da touchpad ine alısmak bir iki gunumu almıstı ilk aldıgımda... ama iki gun sonra farketmiyosun bile zor hareket ettigini...

bunu kardesime vericegim icin montevina işlemcili yeni seri den bi ürün sipariş ettim yarın geliyo inşallah... Bi kaç arkadaşta var fakat resimleri göremedik daha :D yarın gelirse yapıcağım ilk iş resimlerini göndermek olucak.. daha sora da açtığımda ilk işim performans testlerini yapmak olucak...
  • quote:

Bu arada Yeni konu açalımmı Casper Montevina Kullananlar Kulubü diye ne dersiniz???

bencede harika bi fikir metin kardeş... bende varım :
  • quote:

Orjinalden alıntı: antikcocuk

quote:

bencede harika bi fikir metin kardeş... bende varım :

Böyle bi konuya ihtiyaç var..hatta markalar kısmında Casper da olmalı bence.Çünkü kasasında Made İn Turkey Yazan ve bu fiyata bu özelliği veren başka firma varmı sorarım size?

Bu arada dün gece ufaktan incelemeye başladım..büyük ihtimalle bu akşam yeni konu açıp resimli güzel bi inceleme koyucam

• arkadaşlar bende casper almayı düşünenlerden biriyim ama kime söylediysem "aaa casper mı yaw çok sıkıntılıymış bir kaç arakdaşımda war ısınma probleminden tutta kasasının dandikliğine kadar bir sürü derdi warmı.Yaw bide türk markası sen düşün" diyorlar bu yüzden kafamda da soru işaretleri yok değil aslında.

http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1863

birkaç ay içinde almayı planlıyorum mali durumlarım nedeniyle.O zamana kadar bu sayfadan ve forum.donanımdan takip edeceğim bana tavsiyede bulunursanız ve bilgilendirirseniz yada en azından çeşitli alternatifler de sunabilirseniz(ki birkaç arkadaşım monster,msi,acer veya toshiba markalarının hemen hemen aynı özellikte olanlarını almamı yada en azından değerlendirmemi tavsiye etti )bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.