Şimdi Ara

Casper n210 tablet şarj soketi veri yolu kopuk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Casper n210 tablet şarj soketi veri yolu kopuk.

Micro USB dişi giriş tamamen kopmuş veri yollarida

kopmuş durumda. Evde havya ile tamiri mümkün olurmu. Bu eski nokia soketi takılabilir mi uzun ömürlü olabilmesi için.

• Evde tamiri mümkün. Mikro USB soket kullanın.
    Kopan veri yollarına tel ekleyerek devreyi tamamlayın.

Kolay gelsin...
  • Becerim var ama çok bilgim yok bu konuda. Kopan
    yollarda +- yollara resimdeki soketin bağlanti şemasını
    gösterebilirmisiniz bilgisayari kullanmam gerekli ders
    için.
  • Baya kötü olmuş yollar soyulduysa zaten öyle gözüküyor büyük ihtimalle yapilmayabilir çoğu tamirci hiç bulaşmak istemez ama sorun araştırın lehim kısmında yeteneğiniz varmı
  • Evet lehim yapabilirim elimde havya vs var.

• Hemen üstteki diyotun ayağına giden kısım artı hat, kartın kenar hattı boyunca geniş yol ise eksi hat. Sadece bu ikisine 5v uygularsanız şarj olur ancak veri alış verişi için data yollarına da ihtiyaç duyacaksınız. Geri kalan ince data yolları biraz hassa işçilik ister. Sadece şarj edeyim şimdilik derseniz + ve - hat yeterli olur.
  • Resim üzerinde çizerek göstermeye çalıştım, sağdaki kırmızı çizgi aşağıdaki şasi hattına gidiyor orası eksi giriş olacak. Soldaki kırmızı çizgi yukarıdaki diyota gidiyor (sigorta da olabilir) o da artı girişi olacak. Arada kalan maviler data hattı, veri bağlantısı için gerekli, sadece şarj için kullanacaksanız şimdilik es geçebilirsiniz. Gerçi bazı cihazlar şarj için data uçlarından omaj okuyor ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 18 Ekim 2020; 22:30:44 >
  • Teşekkür ederim deniyorum inşallah olur sadece şarj bağlantısı yapacağım
  • Bağlandığım usb kablo ısındı yanacak sandım geri söktüm 0.10 amper akım çekiyordu
  • lifeguard1 L kullanıcısına yanıt

Micro usb socket mi kullandınız ? soket yerini iyice temizleyip, soketi koyduğunuz da en sol + kısmı diret ilk smd kapasitöre bağlanıyor ilk bağlantıyı ordan yapabilirsiniz. usb soketinizin gövdesinden gnd yi alıyor zaten. Tek bir + lehim yapmanız yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 18 Ekim 2020; 23:40:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeguard1

Bağlandığım usb kablo ısındı yanacak sandım geri söktüm 0.10 amper akım çekiyordu

Yolların arası net ve temiz olsun, lehim yaparken kısadevre olmuş olabilir.

• Teşekkür ederim arkadaslar kısa devre olmuştu. İlk denememde hallettim kullaniyorum cihazı yardımlariniz icon sağolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.