Şimdi Ara

Casio ERA 200 vs. EQS 500 [Sizce Hangisi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce hangi cihaz alınmalı,fiyatları birbirlerine eşit (550 tl).Önemli kriter hangisinin tasarımı ve özelliği diğerini geride bırakıyor.Buyrun;

Casio ERA-200DB-1AV

Casio EQS-A500DB-1AVDR

Mobilde resimler gözükmüyor bu yüzden resmin üstüne tıklayıp görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacramental -- 21 Ekim 2013; 17:37:06 >

• Casio EQS-A500DB-1AVDR

Oyuncak gibi saat tonla özelliği var, sırf onlarla vakit geçirmek bile zevk verir. Tough Solar özelliği ile pil derdi yok, 2099'a kadar doğru takvim, dünya saatleri ve tonla diğer özellikler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendDarkKnight -- 5 Kasım 2013; 8:17:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendDarkKnight

Casio EQS-A500DB-1AVDR

Oyuncak gibi saat tonla özelliği var, sırf onlarla vakit geçirmek bile zevk verir. Radio Controlled olduğu için saati kurmaya gerek yok, Tough Solar özelliği ile pil derdi yok, ve tonla diğer özellikler...

Yorumunuz için teşekkür ederim.Özellikleri gerçekten cezbedici.Güneş enerjisi ile çalışması pil derdini ortadan kaldırdığı için bu saati düşünüyorum.

N11'den 565 tl-50 tl çek kullanılıp 515 ve Enpara ile 415'e alma imkanım var.Sizce bu fiyata alınırmı,fiyat açısından nasıl değerlendirirsiniz.
  • bende era200 var gayet memnunum nerdeyse fiyatının yarısına almıştım duruşu fotoğraftakilerden daha klasik ve bence daha karizmatik klasik gyiniyorsan era200 daha iyi bence pusulası 5 tane alarmı termometresi falanda var pilli olması benim için dert değil snoze alarmı var eqs 500 e gelince radio controller türkiyede yok diye biliyorum kurmak zorundasınız ve kolunuza takarak alın mutlaka resimdekilerden cok farklı oluyor era200 den önceki casio saatim aşırı büyük ve agırdı kolumda yara yapmıştı karar sizin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus434343

bende era200 var gayet memnunum nerdeyse fiyatının yarısına almıştım duruşu fotoğraftakilerden daha klasik ve bence daha karizmatik klasik gyiniyorsan era200 daha iyi bence pusulası 5 tane alarmı termometresi falanda var pilli olması benim için dert değil snoze alarmı var eqs 500 e gelince radio controller türkiyede yok diye biliyorum kurmak zorundasınız ve kolunuza takarak alın mutlaka resimdekilerden cok farklı oluyor era200 den önceki casio saatim aşırı büyük ve agırdı kolumda yara yapmıştı karar sizin...

Merhaba,yorumunuz için teşekkür ederim.Klasik giyinmem kolay kolay,daha çok spor tarzda kıyafetler kullanırım.
    EQS'in Güneş enerjili olduğundan dolayı daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.Sanki tasarımıda daha şık gibi,ayrıca eradan biraz daha hafif.2 modelde parasının hakkını veren şık saatler.Sanırım EQS modelini alacağım,fiyatı yaklaşık 375 tl gibi bir rakama tekabül ediyor.

Yalnız bu saatlerin piyasada oldukça sahteleri var,nasıl ayırt edeceğim bilmiyorum.

Saati yarı fiyatına aldım demişsiniz,sanal ortamdanmı aldınız,ve sorun değilse ne kadara aldığınızı belirtirmisiniz rica etsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacramental -- 27 Ekim 2013; 21:11:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Casio Edifice modelleriwww.indirimkartimda.com da 45 TL den başlayan fiyatlarla satılıyor. Tamamen orjinal. Denizbank ın e-ticaret sitesi
  • Fiyat gayet iyi.
    Orijinallik testini ancak arka kapakta bulunan mavi orijinal test şeridi ile yapabilirsiniz sanırım. Edifice kutusundan çıkan bir filtre ile mavi şerit üzerindeki yazının aydınlıkta okunup ve loş ışıkta okunmaması lazım diye hatırlıyorum.Orijinal değilse o şerit hep okunur durumda oluyor sanırım.
  • Hepinize teşekkür ederim.Saati almış bulunmaktayım,fotoğraflardan daha şık olduğunu söylemeliyim.Ayrıca fotoğraftan daha küçük tamda bileğime uyan bir saat.Şuanda çok memnunum.
    Enpara,N11 çek vs.derken. 370 tl civarı bir fiyata geldi.
    Piyasa fiyatı 600-750 arası.

• Görsel olarak Casio EQS-A500DB-1AVDR..Hangisi olursa şimdiden güle güle kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer

Görsel olarak Casio EQS-A500DB-1AVDR..Hangisi olursa şimdiden güle güle kullan..

Teşekkür ediyorum.EQS A500DB-1AVDR Modelini aldım zaten hocam.Görsel olarak ERA 200'den daha iyi olduğunu düşünüyorum.2 modelide saatçide gördüm,denedim içime sinen bu oldu.Parasını sonuna kadar hak eden bir cihaz.Hafif,birde aliminyum olsaydı milyarlık saatleri tokatlardı diyorum.

• Sacramental kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan, senin adına sevindim.

Sana saat hakkında dün öğrendiğim ekstra bir bilgiyi de vereyim, Casio'u tebrik etmek lazım, dünya saatlerindeki yaz saati uygulamasını otomatik olarak ayarlıyor. Yunanistan da ( Atina ) bizim ile aynı anda yaz saati uygulamasına geçtiği için ATH'yi seçtiğinde İstanbul için her daim doğru saati gösteriyor.

Bu arada saat atomik (RC) değilmiş, yanlış bilgi için özür dilerim, ama olmasa bile dünya saatlerini öyle ayarlamışlar ki, sadece zaman farklarını değil, gerçekten yerel saat değişikliklerini bile dahil etmişler, Casio bu yönden çok ileride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendDarkKnight -- 5 Kasım 2013; 8:15:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendDarkKnight

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan, senin adına sevindim.

Sana saat hakkında dün öğrendiğim ekstra bir bilgiyi de vereyim, Casio'u tebrik etmek lazım, dünya saatlerindeki yaz saati uygulamasını otomatik olarak ayarlıyor. Yunanistan da ( Atina ) bizim ile aynı anda yaz saati uygulamasına geçtiği için ATH'yi seçtiğinde İstanbul için her daim doğru saati gösteriyor.

Bu arada saat atomik (RC) değilmiş, yanlış bilgi için özür dilerim, ama olmasa bile dünya saatlerini öyle ayarlamışlar ki, sadece zaman farklarını değil, gerçekten yerel saat değişikliklerini bile dahil etmişler, Casio bu yönden çok ileride.

Çok teşekkür ederim.

Açıkçası saatin hangi tuşu ne işe yarıyor bilmiyorum,rastgele bastım tuşun birine otomatik ayarladı saati,şaşırdım,çünkü bu otomatik ayarın sadece yurdışında geçerli olduğunu biliyordum.

Hocam saatte ath kısmını göremedim
    Edit:Şimdi gördüm fakat oraya nasıl ayarlayacam,bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacramental -- 5 Kasım 2013; 8:21:25 >

• Sacramental kullanıcısına yanıt
    Bu modelin çok güzel bir videosu var , izlemenizi tavsiye ederim -> link
  • İyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kromiti

İyi günlerde kullanın

Teşekkür ediyorum.

• Güle güle kullanın :)
  • bende de eqs 500c modelini aldım.eqs a500 ile hemen hemen aynı özelliklerde.. birtek tipi biraz değişik.. bence iyi seçim yapmışsın
  • Teşekkür ederim .

• Arkadaşlar bende bu iki saat arasında bayağı bi kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? fiyatlarını hak ediyorlarmı? siz ikisinden birini alacak olsanız hangisini alırsınız ve en ucuz nasıl alabilirim? teşekkürler.
  • ertug15 E kullanıcısına yanıt
    Şuan malesef fiyatlar bir hayli yüksek.Açıkçası tek tavsiyem ulusal alışveriş sitelerinden puan,çek kampanyasına denk getirip alabildiğince ucuza almak.Saatçilerde 650 tlden aşşağı ben bulamadım.Tabi araştırarak,pazarlık yapılarak birşeyler elde edilebilir.

Bir kullanıcısı olarak EQS 500 al derim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.