Şimdi Ara

Çardak için ruhsat gerekir mi hukukçu arkadaşlar yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Aramızda hukukçular vardır heralde. Bahçeme yapmış olduğum çardağı belediye görevlileri ruhsat alınmadığı gerekçesiyle yıktılar. Bütün çabalarıma rağmen engel olamadım. Yıkım kararı istediğimde onuda göstermediler. Ben çardağın ruhsata tabi yapı tanımına uymadığını biliyorum bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak. Danıştay'ında şöyle bir kararı var;

Kapalı alan oluşturmayacak şekilde, etrafı bütünüyle açık olarak güneş ve yağmurdan korunmak amacıyla yapılan ve taşıyıcı unsuru etkilemeyen pergolenin, İmar Kanunun uyarınca ruhsata tabi “yapı” tanımı kapsamında bulunmaması nedeniyle, ruhsata tabi olmadığı hakkında.
    Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun 17.10.2008 tarih ve E:2005/1400, K:2008/1801 sayılı kararı.
    DD.Yıl 39 Sayı 121 2009 sayfa 64

Ben burada haksız mıyım ve belediyeye dava açmalı mıyım. Bilgisi olanlar fikir paylaşsın lütfen.

• belediye haksız.yıkım kararını gostermemeside ayrı suç.
  • boş yere yıktırmışsın çardağı. polis çağırmalıydın.
  • Sonradan çok pişman oldum ama polis çağırmadığıma zaten dava açmayı düşünüyorum bakalım
  • git savcılığa şikayetçi ol. hakkını ara.
  • Bence de dava açmalısın. Her sitedeki çardağı yıksınlar o zaman.
    Zaten mantıken düşündün mü ruhsat alınan bir şeye her sene emlak vergisi ödemen gerekir. Çardak için ödenen böyle bir vergi görmedim ben.
    Siz zaten evinizin bahçesine yapmışsınız. Dolayısıyla o arsa sizin... İstediğinizi kanunlar dahilinde dikersiniz...
  • Aç davanı hakkını al
  • Merhaba uzun zaman olmus lakın konu ıle alakalı bır sonuc aldınızmı ? Aynı durumdan muzdarıp kısıler ıcın yolu aydınlatalım ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.