Şimdi Ara

carbon clean hakkında bilgisi olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar biraz önce carbon clean yaptırmak için servisi ile görüştüm, aracımın 196000 km de karbüratörlü ve lpgli tempra olduğu bilgilerini verdikten sonra servis yetkilisi bu aracta lpg kullanıldığı için beklediğim değişikliği göremeyeceğimi ama yine de istersem yapacaklarını söyledi. Sizce de aracın lpgli ve karbüratörlü olmasının carbon clean işlemi yapılmasını anlamsızlaştıran bir yanı var mı? Ücret olarak ise 40 ytl isteniyor sanırım normal. ne dersiniz??

• hangi ildesin. ankarada konya yolundaki meşhur renault bayisi ücretisz yapıyo diye okumuştum. bi araştır ankaradaysan.saygılar
  • her markaya yapıyorlar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jasd

arkadaşlar biraz önce carbon clean yaptırmak için servisi ile görüştüm, aracımın 196000 km de karbüratörlü ve lpgli tempra olduğu bilgilerini verdikten sonra servis yetkilisi bu aracta lpg kullanıldığı için beklediğim değişikliği göremeyeceğimi ama yine de istersem yapacaklarını söyledi. Sizce de aracın lpgli ve karbüratörlü olmasının carbon clean işlemi yapılmasını anlamsızlaştıran bir yanı var mı? Ücret olarak ise 40 ytl isteniyor sanırım normal. ne dersiniz??

lpg kullanımında corbon birikimi fazla olmadığından kirlenme fazla olmuyor onun için birşey farketmez demişlerdir ama sen yinede yaptır faydası olur
    40 ytl için ucuz bile diyebilirim
  • konya dayım, bugün gittim sanayiye oradaki motor ustaları da bu sistem enjeksiyonlu arabalar için uygun olur gibisinden yorumlarda bulundular. arabaya bir zararı olmazsa yaptıracağım
  • hiçbir zararı olmaz, faydası olur
    neden yaptırmak istiyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

hiçbir zararı olmaz, faydası olur

lokosit kardesh ilk olarak evdeki teknik sorunlardan ötürü cevap yazamadım kusuruma bakma
    araba 196000 de biraz kendine gelir diye düşünmüştüm ama vazgeçtim artık. bi de ekstradan motorsilk katkısı koydum dün akşam şimdilik pek bir fark yok ama ses azaldı ve daha rahat çalışıyo sabahları zaten birde palio mj aldım artık tempra üvey evlat oldu
  • arkadaşlar carbon temizleme tam olarak nedir,bende geçen hafta bakıma soktum aracımı sonradan faturada farkettim ordada öyle bir yazı vardı.neresini temizliyorlar ki
  • Mazotlularda enjektörlere kurum birikir mazot iyi püskürmez. Sanırım benzinlilerde de injeksiyona birikiyor onu temizliyorlar. Biraz mantıkla biraz duyulmuş bir bilgiyle kurduğum bağlantı bu. Hatalı olabilir. Daha deneyimli ve bilgili arkadaşlar da cevap yazarsa bende daha iyi öğrenmiş olurum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

Mazotlularda enjektörlere kurum birikir mazot iyi püskürmez. Sanırım benzinlilerde de injeksiyona birikiyor onu temizliyorlar. Biraz mantıkla biraz duyulmuş bir bilgiyle kurduğum bağlantı bu. Hatalı olabilir. Daha deneyimli ve bilgili arkadaşlar da cevap yazarsa bende daha iyi öğrenmiş olurum.

arkadaşlar bu siteden gerekli bilgileri alabilirsinizwww.carboncleanturkiye.com , çoğu markanın yetkili servisinde de mevcut bir uygulama,ben de yeni öğrendim

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

hiçbir zararı olmaz, faydası olur

lokosit kardesh ilk olarak evdeki teknik sorunlardan ötürü cevap yazamadım kusuruma bakma
    araba 196000 de biraz kendine gelir diye düşünmüştüm ama vazgeçtim artık. bi de ekstradan motorsilk katkısı koydum dün akşam şimdilik pek bir fark yok ama ses azaldı ve daha rahat çalışıyo sabahları zaten birde palio mj aldım artık tempra üvey evlat oldu

palio mj hayırlı olsun

motorsilkin sonuçlarını buraya yazarsan sevinirim birde kaça aldın motorsilk i

• saolasın,hepsiburada dan kargo dahil 12 taksit ile 67 civarı aldım. ama bir şişe 2 araca yetiyor yani biriyle ortak alınca maliyet yarı yarıya oluyor mesela ben 93 model 138000 de 106 sı olan bir arkadaşla aldım. Bugün 60 la falan gidiyodum arkadaki sıkıştırınca gaza yüklendim ve araba gayet iyi hızlandı ben 85 falan olunca vitesi 4 atayım diye elimi vites koluna atınca vitesin zaten 4 te olduğunu gördüm yani arabanın çekişi bayağı değişti ki bu araba 196000 küsürde ve 120000 kmdir falan da lpg ile çalışıyor bence yararlı, daha yakıta etkisini ölçemedim ama ilk fırsatta onu da yazarım. özetleyecek olursam arabanın rölantideki ve diğer devirlerdeki sesi ve titreşimi azaldı, sabahları ısıtmadan çok rahat yol alıyor ve tek marşta lpg de konyanın kuru soğundaki ben kampüste yaşıyorum biraz şehirdışı hemen çalışıyor valla zaten 33,5 ytl/ araba ya daha fazlası olmaz sanırım

• quote:

saolasın,hepsiburada dan kargo dahil 12 taksit ile 67 civarı aldım. ama bir şişe 2 araca yetiyor yani biriyle ortak alınca maliyet yarı yarıya oluyor mesela ben 93 model 138000 de 106 sı olan bir arkadaşla aldım. Bugün 60 la falan gidiyodum arkadaki sıkıştırınca gaza yüklendim ve araba gayet iyi hızlandı ben 85 falan olunca vitesi 4 atayım diye elimi vites koluna atınca vitesin zaten 4 te olduğunu gördüm yani arabanın çekişi bayağı değişti ki bu araba 196000 küsürde ve 120000 kmdir falan da lpg ile çalışıyor bence yararlı, daha yakıta etkisini ölçemedim ama ilk fırsatta onu da yazarım. özetleyecek olursam arabanın rölantideki ve diğer devirlerdeki sesi ve titreşimi azaldı, sabahları ısıtmadan çok rahat yol alıyor ve tek marşta lpg de konyanın kuru soğundaki ben kampüste yaşıyorum biraz şehirdışı hemen çalışıyor valla zaten 33,5 ytl/ araba ya daha fazlası olmaz sanırım

teşekkürler bilgiler için

• quote:

saolasın,hepsiburada dan kargo dahil 12 taksit ile 67 civarı aldım.

linkini verirmisin acaba..ben de yaptırmayı düşünüorm ama kendimizin yapabildigi bsyse alıp kendim yaparım servise gerek yok..hepsiburada ya baktım ama bulamadım linkini verirsen makbule gecer
  • ilginç bir şekilde hepsiburada.com açılmıyor,ama şöyle tarif edeyim:
    anasayfayı açınca sağ tarafta en çok satanlar kısmında hep olur,orada da gözükmezse üst tarafta mağazalardan oto kısmına girince yine o mağazanın en çok satanları ekranın sağında yer alır orada kesin var
  • evet bende de acılmadı şimdi..neyse acılınca bakarım yine..başka ne gibi farklılıklar oldu arabada cekişi baya değişti mi??
  • valla,araba 13 yaşında 200000 e geldi nerdeyse önceki yazdıklarıma performans açısından ekleyceklerimi özetleyecek olursam,lpg de iken nerdeyse benzinde çalışıyormuş gibi tepkiler veriyor.Önümüzdeki hafta arkadaşın 106 sına da ekleyeceğiz bakımdan sonra ondaki değişimleri buradan veya yeni başlıktan yazacağım.Bir de çok soğuk olmasına rağmen tüketim şehir içi 16,8 krştan 16 krş a düştü gerçi bir kerelik ölçüm.
  • Bir de araban eğer enjeksiyonlu ise carbonclean ile daha da iyi oluyormuş,resmi sitesinin yalancısıyım
  • arabaya nasıl uyguluyoruz ayrıca benim araba az yağ yakıyor ondan performansı biraz az gibi geldi bana acaba bu konuda yardımcı olabilirmi?
  • http://www.hepsiburada.com/department.aspx?catid=16 linkinde en çok satanlarda ürün mevcut, ürün yorumları, uygulama biçimi ve iddia edilen faydaları hepsi yazıyor.
    http://www.motorsilkturkiye.com/ kendi adresleri buradan da bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.