Şimdi Ara

Çaprazımdaki binadan İnternet Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki şekilde gösterdiğim üzere yiğenimle çapraz olarak birbirini gören binalarda oturuyoruz. Mesafe aslında yakın 100 metre. Benim ev onun modeminin olduğu odayı görmüyor çünkü arada bir binanın köşesi var. Ancak ben pencere hizasına kaldırdığımda benim notebook onun modemi bazen 2 çizgi olarak görüyor ve zayıf bağlantı kuruyor. Bilgisayarı koltuk mesafesine indirdiğimde bağlantı kaybolmakta.

Benim yapmak istediğim pencerenin kenarına sabit duracak yiğenimin modeminden interneti çekip benim evin bütün odalarına dağıtacak bir cihaz. Bunun için hangi cihazı almam gerekir? Wi-fi adaptörler sinyalleri güçlü çekiyor yalnız bilgisayara bağlı olması gerekiyor sanırım. Birde ben bilgisayarı genllikle binanın arka çephesine bakan kısmında kullanacağımdan çekmeme durumu olabilir mi? Birde Access Point kablolu interneti kablosuza çeviriyor bildiğim kadarıyla ama bu iş içinde kullanılabileceğini söylüyorlar. Sizce benim yapmam gereken nedir acaba?

Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverickk -- 26 Temmuz 2010; 9:31:16 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_40623353/tm.htm

http://www.imagebam.com/gallery/zj7qynkece35nwm0q738pr3oupix1xi1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semh12 -- 24 Temmuz 2010; 18:01:23 >
  • Modemin bulunduğu odadan wifi ap istasyonunun konumlandırılacağı balkona değin ethernet kablo(cat5) çekin. Yukarıda ki ürününün ayar sayfasından; 26 dbm=400mw çıkış gücü seçeneğini onaylayarak kaydedin. WiFi Sinyalizasyon problemleriniz ortadan kalkacaktır....
    Not:Yüksek performansta kullanım için, cihazın(AP) yerleştirileceği noktada herhangi bir engel(duvar, siding, masa) olmamasına dikkat ediniz. Erişim noktasını doğrudan balkona koyacaksanız yağmur suyu ve rüzgarın taşıdığı, cihazda dejenerasyona sebep olabilecek tozdan uzak tutmaya bakın..
    Son olarak Access Point yayınınızı şifrelemeyi unutmayın.(WPA-WPA2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semh12 -- 24 Temmuz 2010; 18:14:50 >
  • teşekkür ederim yardımınınzdan dolayı
  • Bunlardan hangisi benim işimi daha iyi görür acaba arkadaşlar?

AirTies, AP-302 Access Point

Wifi Adaptör

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.