Şimdi Ara

Çapa-ege tıp-bilkent endüstri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ayt’de 2500. Oldum hep boğaziçi endüstri istemiştim ama gelmiyor şu an gelen endüstri bilkent ondan da emin olamıyorum. Tercih döneminde tıpa da sıcak bakmaya başladım o açıdan da çapa ve ege arasındayım ege’ye gidersem öğrencilik hayatım izmirde daha güzel geçer diye düşünüyorum ama kararsızım. Okuyan veya düşünen arkadaşlar varsa desteklerini beklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Bilkent endüstri iyidir. Kapsamlı burs da çok güzel bir avantaj.

Ben EE okuyorum aynı okulda, öneririm şahsen. Eğitim konusunda boğaziçi'nden daha iyi.
  • Network’ü boğaziçi kadar iyi değil diye duymuştum. İş imkanları beni endişelendiriyor. Ülkede ekonomik kriz olması da ayrı bir mesele

• Endüstri baya rahat kalıyor tıpa göre bence önce tıp mı muhendislik mi istedigine karar ver.Muhendislik icin mezun olduktan sonra yapabileceklerin icin bilgi alman lazım işin icinde olan kisilerden. ve suan bilkentte okuyanlarla bir konuş bence.Bu ulkede gelecek kaygısıyla meslek seçimi çok oluyor hak veriyorum sana da ama tıp fakultesine geldiğinde ilk seneler bir nebze rahatta olsa 5. 6. Sinıfta gene çok ağır bir maraton seni bekleyecek.ve ağırt şartlarda gecen bir uzmanlık egitimi(ayda 10 nöbet,nöbet ertesi yok vs...)tıp adına sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite diplomana tıpta pek bakılmaz diyorlar. Ege’de daha mutlu olacağımı düşünüyorum ama çapa’nın da farklı avantajları var. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

• Versos kullanıcısına yanıt
    Egeye ilk 100 den giren de oluyor diye duymustum egede okumak icin,izmir guzel gercekten.egitimide oyledir egenin.Çapanın taşınma durumu var sanırım egitim aşagı yukarı aynıdır bence.diploma olarak ozelde calışacak olsan ikiside güçlü ve güzel diplomalar sorun çıkarmazlar.ailen nereye daha yakınsa orayı dusunebilirsin.ve şehir tercihide yapabilirsin dedigin gibi.Cunku aralarında pek bir şey fark etmiyor bana görede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tıp dersen ege müh bilkent tek atar
  • Hocam doktor olmak istediğinize emin misiniz? Nöbetler, o gergin hastane ortamı, söz konusunun direk insan canı olması. Benim sıralamam 3K mühendislik yazacağımdan eminim ama hangi mühendislik bilmiyorum siz neden endüstri istiyorsunuz?

• Hayaliniz mühendislikse hayalinizden vazgeçmeyin. Bilkent endüstri çok iyi bir bölüm yerinizde olsam Bilkent’i seçerim. Tıpı genel olarak önermem ama tıp yazacaksanız önceliğiniz İstanbul, Ankara olmalı. Çapa tıp doğru tercihtir tıp düşünenler için. Tebrikler şimdiden

• Teşekkürler

• Çapa varken Ege yi yazmanı tavsiye etmem bu dediğimi 6.sınıfta anlarsın Ege de nöbetten tus çalışamıyor insanlar çapa ise 6 da çok rahat ayrıca çapa da genel olarak geçme çok kolay

• Aynı durumdayım sıralama 2477 çapa yazıcam rehberlikle konuştum ege çapanın yanında çok zor falan dediler ordan bi çocuklada konuştum vazgectim yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.