Şimdi Ara

ÇAPA DİŞ Mİ? KOÇ MAKİNE %50 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok kararsızım tm olarak çalıştım ama mf yim ikisine de puanım çok rahat yetiyor tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum nedeniyle birlikte söylerseniz çok sevinirim

Tm1 2300
    Tm3 1500

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Koç

• Monha M kullanıcısına yanıt
    Neden koç hocam?

• Yardımcı olacak yok mu?

• sabanci yaz, tmden girip muhendis cikabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Septams kullanıcısına yanıt
    Öyle şeyleri girmeyi düşünmüyorum bu ikisinden biri ama sizin fikriniz hangisinden yana neden?

• cos2x C kullanıcısına yanıt
    Sen ne istedigini bilmiyorsun bende sana cozumumu sundum

• Ailenin maddi durumuna bağlı.
    Eğer maddiyatta sıkıntı yoksa makine yaz

• Diş hekimliği iyidir güzeldir ama kendi muayenehanenizi açacaksanız baya maddiyat gerektirir. Eğer devlette çalışacaksanız sıkıntı yok.

Makine mühendisliğine gelince, güzel bölümdür. Üniversite de güzel eğitim verir, adı yeter. Zordur, yıpratıcıdır ama çok güzel yerlere gelme imkanınız var. Tabi bu kendinizi geliştirmenize bağlı.

Teknoloji devrinde hemen her şey makine ile yapılıyor. Mesela Coca-Cola üretim tesislerinde tüm işi robotlar yapar, dolayısıyla üretim müdürü de Makine Mühendisi olur. Coca-Cola gibi seri üretim yapan çoğu tesislerde sistem böyledir.

Kısacası iki üniversite de iki bölüm de gayet güzel. Güzel olmayan tek şey sizin hala hangi mesleği yapacağınıza karar verememiş olmanız.

Gözünüzde canlandırın, birinde "doğrudan" insanlara hizmet vereceksiniz. Diğerinde "dolaylı" olarak. Şahsen dolaylı hizmeti tercih ederdim. Yani Makine Mühendisi olurdum. Ama bu demek değildir ki Diş Hekimliği kötüdür. Aksine aileden gelen maddi destek olacaksa, Makine Mühendisinden çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Ben sadece bir insanın ağzından diş falan çekemem, ufak matkap tipi aletlerle çenesini delemem. Bu yüzden Diş'i seçmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 1 Temmuz 2015; 2:02:36 >

• reguse kullanıcısına yanıt
    Son 1 haftaya kadar hep işletme istiyordum üst düzey yönetici hedefim olmak ama bu konuyu çok detaylı bir şekilde araştırdım ve örnek veriyorum

Turkcell in üst yöneticileri EE mezunu işletme masterı yapan adamlar

Vestelin üst yöneticileri Makine Mühendisi ve işletme masterı yapan adamlar

Bu işletme masterdam kastım mba veya çap programı
    burdan çıkardığım düşünce şu

Artık sadece yönetici istemiyorlar, işi bilen yönetici istiyorlar tek işletmeci artık pek piyasa yapamıyor bunu zaten yazınızda bahsetmişsiniz

Bu yüzden mühendisliğe kaydım

Dişi 5 saat öncesine kadar hiçbir zaman düşünmedim sadece yakın çevrem kimle konuştuysam (doktor,avukat,öğretmen) hepsi dişten yana oldu daha rahat para kazanırsın işin rahat falan filan diye sadece bu aklımı karıştırdı ama tam anlamıyla %100 makine diyemiyorum hala %80 makine %20 dişten yanayım gibi iyice araştırmak istedim

Adın Kerem mi?

• Kessy kullanıcısına yanıt
    Hayır

O zaman şimdiden Mühendislik Fakülten hayırlı olsun :)

Güzel bölüm, güzel üniversite. Başarılar.

• reguse kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, bakalım artık umarım her şey istediğimiz gibi olur pişman olmayız.

• Up

• Up

• Maddi skntin yoksa tabiki koç boru degildir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.