Şimdi Ara

CANTON MOVİE 125 MX VE KABLO SEÇİMİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
3.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • http://urun.n11.com/uydu-hoparlor/acoustic-research-ap-1630-hazir-hoparlor-kablosu-P116292375
    bu kablodan kullandım , Marantz NR 1504 ile frontlar için memnundum.
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Bu kablo ölçü olarak (2 X 4,5 = 9 mt) işime yaramaz. Zira bana surroundlar için 10'ar metreden 20 metre lazım olacak. Tüm hoparlörler için Audioquest X2 alıp hoparlör kablosu konusuna noktayı koyacağım. Belki sistemim için bu kablo lüks olacak ama kablo konusunu biraz didikleyince kabloyu elektronik marketlerden değil de hi-fi mağazalarından almak gerektiğine kanaat getirdim. Hem ilerde sistemi bir tık daha üst seviyeye çıkartırsam tekrar kablo arayışına girmek istemiyorum. Hayırlısı artık.
  • Önler ve center için sipariş ettiğim Audioquest x2 kablo bugün geldi. Düşündüğümden kalınmış ama gayet yakışıklı bir kablo. Eski noname kablomla arasındaki farkı test etmek için sadece ön sola Audioquest'i bağladım. Sub'ı da kapatıp stereo pozisyonunda birkaç şarkı dinledim. Audioquest'in bağlı olduğu sol kanalın noname kablonun bağlı olduğu sağ kanala göre biraz daha gövdeli çaldığını hissettim. Ancak öyle gece-gündüz farkı gibi değil. Bir ya da birkaç tık daha iyi diyelim. Zaten Canton Movie 125 MX'in uydu hoparlörleri ile daha bariz bir fark hissedebileceğimi düşünmüyordum. Surroundlar için Audioquest x2'nin lüks olacağını düşünüyorum ve g2 almaya karar verdim.

• Arkadaşlar kararsız kaldım, bir el atsanız şu subwoofer kablosu tercihine.
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Secenekler bunlarsa tabiki audioquest

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Tamam Audioquest mutlaka diğerlerinden daha iyidir ama, benim sistemde Audioquest'in diğer üçüyle arasındaki ses kalitesi farkı hissedilir mi? Mesela Oelhbach kablo ile Audioquest kablo arasında baslarda nasıl bir fark olur? Birinde baslar uzarken diğerinde daha tok mu olur? Yoksa aradaki fark malzeme kalitesi midir? Merak ettiğim bunlar. Aynı ikileme hoparlör kablosu arayışında da düşmüştüm, sonra Audioquest x2 aldım.
    Şimdiye kadar 3 tane sub kablosu kullandım ilki profigold marka uygun fiyatlı bir kablo idi. Bu fiyatta bence çok iyi kablo.sonra akustik research diye bir kablo gecti elime amann yarabbi muhtemelen kabloda yalıtım çok zayıftı ebat olarak kalın olsada (mk sb 12 sub kullaniyorum bu arada) dip sesi gelmeye başladı sub dan hemde baya bariz sekilde. Hemen birine verdim onu bedava bu forumdan .su anda wireworld marka bir kablo kullaniyorum.ama acikcasi profigold ile direk ses performansi karsilastirması yapamam .Fark varmidir muhtemelen vardır ama atla deve degildir yani. Ama o akustik researc tam felaketti .

Demem o ki kablonun sinyali aldigi gibi iletmesinden ziyade dıs etkilere karşı koyabilmesi bence daha onemli.biri %98 dogrulukla iletiyorsa digeri %95 iletse farkı anlayabilirmiyim bilmiyorum.Ama dıs etkilerden etkilendimi kablo çekilmez oluyor....sahsi gorusumdur.ha tabi cok ust seviye bir sub varsa onada giris seviye kablo olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 29 Haziran 2017; 20:21:11 >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstadım. Çok teşekkürler. Şimdi baktım da linkini verdiğim kabloların uzunlukları da birbirinden farklıymış. Fiyat farkı biraz da ondan kaynaklanıyor sanırım.

Ben Y kablo oluşu ve fiyatında indirim olmasından dolayı Oelhbach kabloya daha sıcak bakıyordum mesela ama uzunluğu 1 mt imiş.
    Monster kablo 8 mt.
    Belkin 4 mt.
    Audioquest kaç mt bilmiyorum.
    Uzun olma zorunlulugu yoksa mumkun oldugu kadar kısa olsun kablo

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperborea61

Eyvallah üstadım. Çok teşekkürler. Şimdi baktım da linkini verdiğim kabloların uzunlukları da birbirinden farklıymış. Fiyat farkı biraz da ondan kaynaklanıyor sanırım.

Ben Y kablo oluşu ve fiyatında indirim olmasından dolayı Oelhbach kabloya daha sıcak bakıyordum mesela ama uzunluğu 1 mt imiş.
    Monster kablo 8 mt.
    Belkin 4 mt.
    Audioquest kaç mt bilmiyorum.

Subwoofer da kablo uzunluk dışında aman aman fark ettircek bir etmen yok varsa da benim kulağım bunu algılamıyor. Şuan hama ve oehlbach kullanıyorum bir gram fark hissedemedim subwoofeım canton sub 600.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Oelhbach kablo benim için yeterli olacak diye düşünüyorum.
  • Oelhbach NF-Y kabloyu aldım ve bağladım. Önceki tekli kabloya göre ses şiddeti arttı. Daha önce 0 pozisyonunda olan sub volumünü -6'ya getirdim. Çift uçlardan R'yi çıkartıp sadece L'yi bağlayarak denediğimde ses eski seviyesine düştü.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.