Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.950
Cevap
69
Favori
318.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel fotoğraflarlar bende tebrik ederim. Dolunay fotoğrafı gayet başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makine ile çektiğim fotolarda kalitede düşüş oldu zamanla. Ya da bana öyle geliyor olabilir. Gerçekten güzel makina. İkinci el almıştım iki yıldır kullanıyorum. Gündüz çekimleri harika

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    Giresun lu musunuz?

• wallace_son kullanıcısına yanıt
    Sinopluyum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Arkadaşlar selamlar bende de sx150is kamera var ve chdk kurdum. Fakat script açtığımda focusu script kendisi yapıyor yani normal modda yarım shutter ile focus yapıyoruz ya biz scripti açar açmaz kendisi hızlıca focus yapıyor ve fotoğraflar istediğim gibi çıkmıyor. Buna bir çözüm var mı? Ve bizim makinayla güzel gidiyor dediğiniz script önerileriniz var mı?

Bu konuya makinayı ikinci el almadan önce bakmistim. İki senedir kullanıyorum, çok güzel kareler yakaladım. Ama aklıma chdk hiç gelmemişti. Az önce gördüm. Kurup deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.. iki sene önce görmediğim için pişman oldum :)

Hocam güzel oluyor kesin dene. Ben makinayı aldım çözdüm her şeyi oturttum Paris'te içinde mükemmel fotoğraflarla beraber çaldırdım. Acısı hala içimde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makina ile zamanında çektiğim birkaç foto. Uzun süredir yatıyor belki bir ara zaman bulursak gene başlarım çekmeye

https://www.flickr.com/photos/107317564@N05/
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    2792 numaralı olan fotodaki gibi f 3.4 de bende o kadar flu yapamadım arka planı . Güzel olmuş gerçekten

Makineyi birakali baya oldu degerleri cok hatirlamiyorum ama zoom yaparak uzaktan cekerseniz arka plani daha rahat ayirabilirsiniz.

Hocam, 2792 nolu fotoğraf f5,6 50,3mm de çekilmiş.
    Zaten makinenin en geniş açısında diyafram f3,4 oluyor sanırım. Zoom yapılıp 50mm e çıkıldığında f5,6 oluyor en açık diyafram.
    Bu makinede portre ayarında en dar net alan derinliği 50mm f5,6 da oluşuyor, zoom yapmadan en geniş diyaframla geniş açı ile bokeh çekmek isterseniz öndeki nesneye makro çeker gibi yaklaşmanız gerekecektir.
    Halbuki 50mm f3,4 olabiliyor olsaydı portre için ve çok güzel bokehler için daha iyi olurdu ancak sıfırını vaktinde 350TL ye aldığım şuan 2. ile 150-200TL olan böyle bir makine için gayet yeterli bence.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 😊

•  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###
  • Bozulsa da atsam diyorum ama hala işini bayağı iyi yapıyor gibi

IMG_0316 by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

IMG_0277 by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

IMG_0205 by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

IMG_0176 by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 11 Eylül 2017; 8:29:31 >

• 64GB hafıza kartı deneyen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

64GB hafıza kartı deneyen oldu mu?

Neyse. Kendim alıp denedim. Sorun olmadı. 324 dakika civarı video süresi gösteriyor. Kayıtta da sorun çıkmadı.
  • Evet millet, hala kullanan varmı? bu aleti diyeceğim ama günümüzün 5-6 bin liralık iphone X, galaxy s9 gibi telefonları dahi hala bu 6-7 yaşındaki mercimek sensörlü kameranın kalitesini yakalayabilmiş değil,

Bu aleti güncellemeye kalksak yerine ne koymalı diye düşünüyorum da hem ucuz hem 12x veya üstü zooma sahip bir alet olarak aklıma panasonic fz80/82 geliyor ama 1/2.3 sensörlerin 2007 si de 2017 si de maaşallah dandiklik konusunda birbirleriyle yarışıyorlar, pek bi aşama katedemediler, 1 inç sensörlü sony ve pana. lar ise fiyat olarak uçuyor, orta sınıf dslr leri geçiyor.

Marka bağımsız olarak tavsiye verebilecek arkadaşlar, sx150 is lerimizi artık emekliye ayırabileceğimiz, el çantasına sığabilen ucuz ama güzel foto veren güncel gövde öneriler verebilirlerse faydalı olur.

Untitled by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 26 Haziran 2018; 1:15:59 >

• Makine hala evde duruyor ama en son ne zaman kullandım unuttum bu yaz çıkarıp biraz foto çekmeli

• Bu makineyi düşünen var ise hiç kullanılmamış kutusunda mevcut.Garanti bitti. Uygun fiyata verebilirim.
  • sayfam kullanıcısına yanıt
    Aklından geçen fiyat nedir?
  • baya guzel bi makine galiba bu

alinir mi hala acaba

• 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.